banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2009, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Znači, Džabalebane, ti si ipak ljubomoran? Malčice?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Naravno. Nisam upoznao nekoga ko nije barem malo, ponekad. Bitne su okolnosti.
To ti je kao kad misliš da imaš kontrolu nad situacijom, pa iznenada osjetiš da je nemaš.
Mogu ja izigravati ladovinu, ali svi imamo svoje granice.
Ljubomora jeste strah i osjećaj slabosti. Možda projekcija vlastite požude i slabosti na dragu osobu.
Znaš ono "možda ja u sličnoj situaciji ne bih odolio na udvaranje druge osobe" pa to gledaš kroz sebe i svoju nesavršenost.

A ti?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Za sebe mogu reći i da jesam i da nisam.

Kada sam s nekim i kada mi je ok, onda uživam u tome osjećaju. Zaista ne zamišljam neke situacije u kojima bi mogao on da bude, npr. ko zna gdje je ili s kim je. U suštini, vjerujem na riječ, nisam podozriva niti volim da provjeravam.

Ali, kada se nekad pojavi neka neusaglašenost u izjavama onda postajem sumnjičava i počnem da razmišljam o nekim stvarima kojima prije nisam davala značaja.
Postajem ljubomorna i taj mi osjećaj smeta, jer me izjeda.
Obično ne izdržim dugo, to eskalira u raspravu i istrajem u tome da se sve razjasni.

Ne opraštam prevaru, jer ako me jednom prevari prevariće me i drugi put.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Talija je napisao:

Ne opraštam prevaru, jer ako me jednom prevari prevariće me i drugi put.


I ja mislim da je tako. Zašto ne bi bilo?
Pustiš macu na stolicu, ona skoči na policu.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kažu, ako se desi jednom postoji velika šansa da se ponovi, a ako se desi drugi put - desiće se sigurno i treći put.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ono sto mene najvise plasi je to sto nismo gospodari svojih osjecanja, mozemo se zaljubiti u okolnostima koje nam ne odgovaraju, mozemo istovremeno da ceznemo za tom osobom a da se istovremeno plasimo patnje i svega onoga sto donosi vrijeme provedeno sa tom osobom. Na kraju se osjecamo razapeti izmedju ta dva osjecaja, i rezultat je opet - patnja.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, samo iz razloga što previše razmišljamo. Ako nam je dobro, bojimo se da to neko ili nešto ne pokvari. Razmišljamo o kraju umjesto da uživamo dok traje.
Svaki čovjek je, htio to priznati ili ne, egoistično biće.
U ljubavi u kojoj dajemo a ne tražimo zauzvrat to se ne dešava.
U ljubavi majke prema djetetu ne postoji ta bojazan.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Konkretno sam mislio na zaljubljenost u osobu o kojoj uopste nista ne znamo, postoji jaka čežnja za tom osobom, da saznamo više o njoj, da budemo sa njom, a s druge strane bojimo se budućnosti jer znamo šta budućnost donosi ako bi se zbližili sa tom osobom (isti onaj stari ringišpil). Čežnja za tom osobom proizvodi bol, razmišljanje o tome šta bi bilo ako bi se zbližili isto donosi patnju, to dvoje zajedno stvara još veću patnju. Na kraju ostaje samo patnja a trebalo bi da smo srećni što smo zaljubljeni.
Ja bih oprezno koristio rijec "egoistican", jer svi mi zelimo da budemo voljeni od osobe koju volimo i koja nam mnogo znaci, u tome ne mora biti nista lose, i malo dijete zeli biti voljeno sto ja licno ne bih zvao egoizmom. Ali ako se ta žedj za tudjom ljubavlju izrodi u posesivnost, bolesnu ljubomoru, itd... onda se moze govoriti o egoizmu. Neki ljudi jednostavno pate u sebi i dalje željno čekajući potvrdu njene/njegove ljubavi. Sjetio sam se npr. Himmlera, i kad je otisao u vojsku covjek je bio toliko ovisan o paznji svoje majke da i kad je otisao u rat (WWI) izrazavao je svoju ljutnju sto mu majka ne pise svaki dan maltene (sorry za off-topic).

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kada je u pitanju zanesenost nepoznatom osobom (ipak mislim da treba više za zaljubljenost) to je više osjećaj znatiženje i privlačnosti koji nam budi nešto novo i nepoznato. Sve to liči na Desankinu strofu "ima više draži ova slatka strepnja čekanje i stra', sve je mnogo lepše donde dok se traži, o čemu se samo tek po slutnji zna".

Svako želi da bude voljen.
Pod egoizmom sam mislila na osobe koje su racionalne, koje kada vide da nema odgovora na njihovu ljubav okreću se prema nečemu novom. Nećeš ti mene - neću ni ja tebe.
One druge osobe, koje čitav život ili bar veći dio života obožavaju iz prikrajka nekoga, čak i kada su odbijeni od te osobe, te osobe nisu egoistične nego vjerne svojim osjećajima.

P.S. Zašto osjećaš strah (bojazan) od budućnosti kada je u pitanju neko novi?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ne bih se slozio sa poredjenjem, stavise, vjerujem da je Desanka imala osjecaj zaljubljenosti na umu dok je pisala te stihove a ne osjecaj zanesenosti jer zanesenost sama za sebe ne moze biti inspiracija za pjesmu :) Da ti pravo kazem meni pojam zanesenosti ni nema jasne obrise, vjerujem da je to drugi naziv za posebni sporedni efekt zaljubljenosti.
U vezi tvog pitanja: ako ne mogu da uticem na to koliko cu dugo biti zaljubljen u nju a znam da cu se odljubiti, vjerovatnoca je da cu prolaziti opet istu patnju kao i kod bivsih ljubavi. Pomisao o tome ne smanjuje zelju da budem sa tom osobom ali stvara osjecaj straha (u stvari radi se o tuzi, rezignaciji) zbog svjesnosti o tome da ce doci taj dan.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hristov je napisao:
Ne bih se slozio sa poredjenjem, stavise, vjerujem da je Desanka imala osjecaj zaljubljenosti na umu dok je pisala te stihove a ne osjecaj zanesenosti jer zanesenost sama za sebe ne moze biti inspiracija za pjesmu :) Da ti pravo kazem meni pojam zanesenosti ni nema jasne obrise, vjerujem da je to drugi naziv za posebni sporedni efekt zaljubljenosti.
U vezi tvog pitanja: ako ne mogu da uticem na to koliko cu dugo biti zaljubljen u nju a znam da cu se odljubiti, vjerovatnoca je da cu prolaziti opet istu patnju kao i kod bivsih ljubavi. Pomisao o tome ne smanjuje zelju da budem sa tom osobom ali stvara osjecaj straha zbog svjesnosti o tome da ce doci taj dan.

Pod zanesenošću sam mislila na osjećaj prema nekome nepoznatom, prije nego upoznamo tu osobu (mislim na upoznavanje karaktera, navika, mana, vrlina).
Logično je s godinama, nakon nekolicine propalih veza da imamo, da ne kažem strah, ali rezervu prema dobrom ishodu. A to je normalno.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Hristov je napisao:
ako ne mogu da uticem na to koliko cu dugo biti zaljubljen u nju a znam da cu se odljubiti, vjerovatnoca je da cu prolaziti opet istu patnju kao i kod bivsih ljubavi. Pomisao o tome ne smanjuje zelju da budem sa tom osobom ali stvara osjecaj straha zbog svjesnosti o tome da ce doci taj dan.

Najkasnije ces se odljubiti ako popricas sa njom. Onda, ili ce sve pasti u vodu jer si isao na rizik, (a svaka nova nepoznata zapoceta stvar u zivotu je moguci rizik) ili ce da "procvjeta basta". :) Na kraju krajeva, neces se ostatak zivota gristi pitanjem "Sta bi bilo da je bilo..." ili "Sto nisam..." Ovako, ne ocekuj mnogo ali barem pokusaj. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Talija, slazem se sa tobom, samo vjerujem da i ta radoznalost ili zanesenost mora biti proizvod posebnih osjecanja koja gajimo prema toj osobi.
Leona, ne radi se samo o tome kako upoznati tu osobu, to nije problem, ali u covjeku postoji strah od zapocinjanja jedne price ciji zavrsetak unaprijed znas. I ko kaze da ja pricam o vlastitom iskustvu? :D :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Hristov je napisao:
Leona, ne radi se samo o tome kako upoznati tu osobu, to nije problem, ali u covjeku postoji strah od zapocinjanja jedne price ciji zavrsetak unaprijed znas. I ko kaze da ja pricam o vlastitom iskustvu? :D :)

Pa dobro, rec onda svom kolegi da gledanje buducnosti u staklenu kuglu nije vise in. :D :P :)
Nema te price ciji se zavrsetak unaprijed zna. :)

Npr. neki covjek koji je u proslosti imao samo losa iskustva sa poslom (maltretiranja od strane radnih kolega npr.) , i sad nadje radno mjesto koje mu odgovara, a plasi se da ako zapocne da radi tu da ce imati ista iskustva kao sa proslim radnim mjestima, da li to treba da bude razlog da ne pocne da radi na tom novom radnom mjestu, ili da ne radi vise uopste samo zato sto ga je jednom ili par puta nesto opeklo?! Treba sad citav zivot da ne radi nigdje, da uvijek misli "Osudjen sam da mi uvijek bude isto" ?!
Mozda poredjenje nije na mjestu, ali vazno je da se skonta poenta teme. :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
U zivotu je sve moguce i nista se unaprijed ne zna a ponekad treba i rizikovati i za pravu ljubav se treba boriti svim sredstvima do samoga kraja i ko je taj ko moze da kaze da se taj "nezaljubljeni" nece zagledati u zaljubljenog a onda zaljubljeni shvatiti da je to u stvari bilo sve samo plod maste i da nista nije kako je zamisljao .Treba probati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Leona, kamo sreće da je to tako, ja se najviše bojim onog dijela sebe koji najmanje poznajem a koji živi moj život.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Hristov je napisao:
Leona, kamo sreće da je to tako, ja se najviše bojim onog dijela sebe koji najmanje poznajem a koji živi moj život.

Mozda je vrijeme da preuzmes licno TI svoj zivot u svoje ruke, a to drugo Ja cvoknes od sebe obicnom cvokom, ako ti vise skodi nego sto ti pomaze?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2009, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo sad ću. :D :)

Hvala Leona, na cudan nacin nekad rijeci ne mogu ponuditi rijesenje ali mogu uciniti da se covjek bolje osjeca :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs