banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Ljubav ima kontrolu nad nama?
Da 69%  69%  [ 41 ]
Ne! 31%  31%  [ 18 ]
Ukupno glasova : 59
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2008, 13:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Okt 2008, 05:14
Postovi: 4
apocalypto je napisao:
Zato mene sada boli kada me je vjerenica ostavila... da lijepo je to znati jos i oprostajno pismo je voljecu te zauvjek i necu te zaboraviti.. pa se pitajte koliko mene sada ljubav boli i da ne mogu da dodjem sebi... a onda se pitam za koga i za sta sam se zrtvovao i dao vrijeme i sebe, sada sam ostao bez svega..... ali nema veze ja cu voljeti opet a za nju se molim da pronadje sebe i pravu ljubav... jer ne mrizm je samo me boli u srcu jer smo bili pred zajednickim zivotom i nesto sto ljudi zovu brak, ali eto svako bira sebi....

Lepo ste to napisali al znajte da je ona vas volela kao sto ste vi nju jos bi bila u vasem zagrljaju :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2008, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
ljubav + kontrola = ne

seks + kontrola = da

:wink:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2008, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ona je ultimativni kontroler.
Pravo je pitanje: kad se treba boriti protiv ovog autoriteta?

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2008, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Rakun_Slavko je napisao:
I dosta puta sam o tome razgovarao, i shvatio da gotovo svi vjeruju u zaljubljivanje i “pravu” i “pravog”. Koliko puta sam cuo “ma vidices ti kad se zaljubis…”. Kada fino kazem ljudima da nikada ne bih mogao voljeti djevojku koja, na primjer, laze, dobijem “e zaljubices se u bas takvu! I nece ti nista smetati”. Jos mnogo puta sam slusao price “trazi ti djevojku kakva tebi odgovara, ali ti ces se zaljubiti, i kada naidje prava, nece ti ni jedna njena mana smetati”…
Pa dobro, zar smo mi jos uvijek u srednjem vijeku?!? Kao, mene ce strefiti neka sila, i ja cu kao telac juriti za djevojkom koja ima desetke osobina koje meni smetaju.

Ha ha, ovo si ti malo namjerno izokrenuo. Naravno da se ne misli na takav scenario kakav si ti opisao, ali zar nije moguće da te privuku osobine neke djevojke, a nisi svjestan njenog pravog karaktera. Svi kažu, a istina je, da kada se čovjek zaljubi na očima ima ružičaste naočari, tj. vidi sve u pozitivnom svijetlu. Mislim da se svakome desilo da nakon raskida i prestanka ljubavi postavi sebi pitanje "kako nisam prije vidio/la s kim imam posla?"

Citiraj:
Licno, smatram zaljubljivanje, hm, osobinom nezrelih osoba, chak se usudjujem reci, osobinom koja krasi intelektualno inferiorne jedinke (ukoliko se zaljubljuju i u periodu nakon adolescencije). Ajmo sad drvlje i kamenje po meni ;) Ljudi koje poznajem, zatvarali su oci na preljube, na lazi, bili sa osobama kojima ocito nije stalo do njih (samo sex), samo zbog njihove zaljubljenosti. To nije normalno.
Ima li neko ko se slaze sa ovim mojim stavovima, ili sam ja jedini?

Neki naučnici su uprostili ljubav riječima da je to samo jedna hemijska reakcija u mozgu, povezana sa serotoninom, transmiterom, koji izaziva osjećaj sreće. Nije uslovljeno inteligencijom. Zbog takvog stanja mnoge osobe i opraštaju i ljute se i srećni su i nesrećni za razliku od osoba koje trezvenije gledaju na svijet, tj. osobe koje nisu zaljubljene.

Citiraj:
Da napomenem, oshtro razgranicavam LJUBAV od zaljubljenosti. (Kome jos uvijek ove dve stvari nisu jadno odvojene jedna od druge u glavi, molim neka se ne ukljucuje u diskusiju!)

Potpuno si pravu, to su dvije potpuno različite stvari. Ljubav je mirna i dugotrajna, a zaljubljenost je suprotna tome. U zaljubljenosti postoji strast a svaka strast ne mora nužno biti i dobra. Najveći zločini su se počinili iz strasti.

Citiraj:
Dakle, da li vi vjerujete u ljubav (koja se dozivljava u kontekstu zaljubljenosti!) kao u silu nad kojom se nema kontrole, koja udari kad se njoj prohtje, i onda vise nisi svoj? I kako gledate na ova moja razmatranja zaljubljivanja.

Prethodnica ljubavi (između dvoje) je zaljubljenost. Zaljubljenost je trenutno stanje, iz koje se izrodi ljubav, ali i ne mora. I ako posmatramo tu zaljubljenost kao stanje u kome mozak puno ne odlučuje onda joj moramo dati i težinu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs