banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2008, 19:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jesam. Oboje. Ali, ne radi se o tome. Pricam o stilu, formi, i stilskim figurama koje su korishtene.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jesen stize Dunjo moja... Neka malo :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 19:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jesen stigla, sve u 16. Jedino Dunje nidje. Ni s glave. :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ne cjepidlaci.. Ima Visnji, Jagoda... Nije bas kriza :P

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 19:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Shut, sad bi i Rosa dobro doshla:)

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sve prave krize su tuzne :lol: :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 20:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
veverushka je napisao:
Da li je istina onaj Balasevicev stih "sve prave ljubavi su tuzne"?
Da li se samo jednom moze voleti ludo i nezaboravno; samo jednom i zauvek?!
Ili su to samo reci koje uvek lepo zvuce, ali samo dok traje?! a njima se uglavnom muskarci sluze...

pozdrav....

veverushka :)


Не мора само једном, права љубав никада није тужна, нису речи које само лепо звуче јер све што лепо звучи у машти може да лепо звучи и у стварности. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 21:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2008, 13:53
Postovi: 220
MuskoBre je napisao:
Shut, sad bi i Rosa dobro doshla:)


...Imaš li šta protiv Jane , ako Rosa ne dodje? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
[/quote]

Не мора само једном, права љубав никада није тужна, нису речи које само лепо звуче јер све што лепо звучи у машти може да лепо звучи и у стварности. :wink:[/quote]


masta je jedno, a stvarnost je sasvim druga dimenzija! stvarnost je surova, njom ne mozes da vladas! isto ti je i sto se tice ljubavi. u masti tvoj partner je savrsen, odnos je divan bez ijedne nesuglasice, bukvalno ono sto ti u svakom smislu, trenutku i pogledu treba dobijas u paketu. u stvarnosti mnogo toga sto nisi trazio dobijes u tom paketu! tu na snagu stupaju iskrenost osecanja, kompromis i pozrtvovanje! paket je prihvatljiv ako je to obostrano.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
2Fast2Furious je napisao:
Citiraj:
ljubav itekako moze da bude tuzna! a to je: neuzvracena ljubav!


Ljubav ne podrazumjeva obostranost. Ja tebe mogu da volim, ti mene ne, to ne znaci da je tuzna. Tuzan je odnos ako postoji u takvoj situaciji, ljubav ne.



kako jednostrana ljubav moze da bude srecna, kada si ti (valjda) u isto vreme nesrecan, jer tu ljubav ne mozes da podelis sa nekom osobom? nije poenta ljubavi da samo jednostavno volis,nebitno sta, vec valjda da volis odredjenu osobu i da zelis da joj tu ljubav pruzis i da dobijes isto to sto dajes! ne mozes nesmisleno voleti! ili mozes?! :-?

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2008, 08:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Citiraj:
kako jednostrana ljubav moze da bude srecna, kada si ti (valjda) u isto vreme nesrecan, jer tu ljubav ne mozes da podelis sa nekom osobom? nije poenta ljubavi da samo jednostavno volis,nebitno sta, vec valjda da volis odredjenu osobu i da zelis da joj tu ljubav pruzis i da dobijes isto to sto dajes! ne mozes nesmisleno voleti! ili mozes?!


Hmmm, necemo dalje ulaziti u filozofiju :)

Iz iskustva govorim da ja mogu nekoga da volim, ta osoba mene ne, i da ne budem tuzan. Govorim samo o onome sto sam "okusio", necu da lupam i filozofiram :)

I da, poenta ljubavi ne postoji :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2008, 08:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2008, 13:53
Postovi: 220
veverushka je napisao:
2Fast2Furious je napisao:
Citiraj:
ljubav itekako moze da bude tuzna! a to je: neuzvracena ljubav!


Ljubav ne podrazumjeva obostranost. Ja tebe mogu da volim, ti mene ne, to ne znaci da je tuzna. Tuzan je odnos ako postoji u takvoj situaciji, ljubav ne.



kako jednostrana ljubav moze da bude srecna, kada si ti (valjda) u isto vreme nesrecan, jer tu ljubav ne mozes da podelis sa nekom osobom? nije poenta ljubavi da samo jednostavno volis,nebitno sta, vec valjda da volis odredjenu osobu i da zelis da joj tu ljubav pruzis i da dobijes isto to sto dajes! ne mozes nesmisleno voleti! ili mozes?! :-?


Veveruška , draga, da bi uopšte osetila ljubav ,prvenstveno treba da voliš sebe. Svako od nas prvenstveno treba da bude svestan sebe ,svojih mana i vrlina i da voli sve to i dobro i loše.Kad uspeš u sebi sve to da zavoliš tek tad si spremna da na isti način voliš i druge ljude i tad je to LJUBAV ili ono što bi trebalo da se zove ljubavlju.
U tom slučaju ti nećeš voleti samo onog od koga očekuješ da ti uzvrati ljubav ( i odmah se dovodiš u situaciju da povrediš samu sebe) volećeš sve ljude i kad ljudima pružiš takvu ljubav oni ti uzvraćaju jer ne osete skučenost,sebičluk,strah,ljubomoru....
Napisala si da nije lako nekoga koga voliš pustiti da ode jer se bojiš da će stvarno otići . Pa on će otići ili ne pustila ga ti ili ne , samo je pitanje hoćeš li ti živeti u strahu ili ne . "Od samog straha , gori je samo strah od straha". Uvek si u pitanju ti i samo ti. 8)
Konačno kakva je to ljubav ako ti nekog voliš , a on je sa tobom samo zato što ga ti voliš i što nebi da ode i povredi te. Gde je tu sreća i ljubav.On se muči i laže , a ti živiš u laži i strahuješ i onda je ljubav tužna. To nije ljubav ali jeste tužno. :( :( :(
Neko ,činin mi se Brzi /izvinjavam se ako je neko drugi/je dobro napisao Ljubav nije odnos. :cat:
Ljubav je divna ,kad se oslobodimo straha i zavolimo i prihvatimo sebe tada će nas i drugi voleti.To ne znači da će neka osoba večno ili onoliko koliko mi želimo biti sa nama ali mi nećemo biti nesrećni kad ona ode. :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2008, 08:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Citiraj:

Veveruška , draga, da bi uopšte osetila ljubav ,prvenstveno treba da voliš sebe. Svako od nas prvenstveno treba da bude svestan sebe ,svojih mana i vrlina i da voli sve to i dobro i loše.Kad uspeš u sebi sve to da zavoliš tek tad si spremna da na isti način voliš i druge ljude i tad je to LJUBAV ili ono što bi trebalo da se zove ljubavlju.
U tom slučaju ti nećeš voleti samo onog od koga očekuješ da ti uzvrati ljubav ( i odmah se dovodiš u situaciju da povrediš samu sebe) volećeš sve ljude i kad ljudima pružiš takvu ljubav oni ti uzvraćaju jer ne osete skučenost,sebičluk,strah,ljubomoru....
Napisala si da nije lako nekoga koga voliš pustiti da ode jer se bojiš da će stvarno otići . Pa on će otići ili ne pustila ga ti ili ne , samo je pitanje hoćeš li ti živeti u strahu ili ne . "Od samog straha , gori je samo strah od straha". Uvek si u pitanju ti i samo ti. 8)
Konačno kakva je to ljubav ako ti nekog voliš , a on je sa tobom samo zato što ga ti voliš i što nebi da ode i povredi te. Gde je tu sreća i ljubav.On se muči i laže , a ti živiš u laži i strahuješ i onda je ljubav tužna. To nije ljubav ali jeste tužno. :( :( :(
Neko ,činin mi se Brzi /izvinjavam se ako je neko drugi/je dobro napisao Ljubav nije odnos. :cat:
Ljubav je divna ,kad se oslobodimo straha i zavolimo i prihvatimo sebe tada će nas i drugi voleti.To ne znači da će neka osoba večno ili onoliko koliko mi želimo biti sa nama ali mi nećemo biti nesrećni kad ona ode. :wink: :wink: :wink:


Upravo tako.

PS Kako ti se da toliko pisati :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2008, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Mislim da prave ljubavi ne bi trebale da budu tuzne.
Naravno postoje stvari koje nas mogu rastuziti u vezi, ali u sustini ljubav treba da nosi leptirice, radost, osmjehe...

Ljubav se ne moze staviti na vagu i izmjeriti. Ne mozes reci da volis 200 ili 300 grama. Ili volis ili ne. A kad volis, volis cijelim bicem, i onda mora biti srecna. To je tako jednostavno pitanje. kao jednacina bez nepoznate.

Ako je ljubav neuzvracena, ona je tuzna i ne moze biti "prava".
Slazem se da ne postoji "prava" i "kriva" ljubav.
Ali, kada kazem "prava" mislim na ono sto svi cekamo da se desi, a to je iskreno osjecanje da nam neko pripada i da mi nekome pripada. To podrazumjeva obostranu, a ne neuzvracenu ljubav.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ljubav ne treba da bude samo stanje duha, vec i svesti. tj, ne predstavlja samo osecanje vec ceo odnos. naravno da bez samoljublja ne postoji covekoljublje, ako je samoljublje u normalnoj kolicimi, ali ne verujem da je iko od nas koji smo "osetili" ljubav olako primali i pustalji ljude sebi i od sebe! onog trenutka kada zavolis nekoga, automatski postajes ranjiv i slab na tu osobu. i uvek postoji "rizik" da ce to biti iskorisceno.

sve u zivotu ima svoju poentu, pa tako i ljubav! ako ljubav nema poentu, onda je ljubav jedna uzaludna stvar!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
veverushka je napisao:
ljubav ne treba da bude samo stanje duha, vec i svesti. tj, ne predstavlja samo osecanje vec ceo odnos. naravno da bez samoljublja ne postoji covekoljublje, ako je samoljublje u normalnoj kolicimi, ali ne verujem da je iko od nas koji smo "osetili" ljubav olako primali i pustalji ljude sebi i od sebe! onog trenutka kada zavolis nekoga, automatski postajes ranjiv i slab na tu osobu. i uvek postoji "rizik" da ce to biti iskorisceno.

sve u zivotu ima svoju poentu, pa tako i ljubav! ako ljubav nema poentu, onda je ljubav jedna uzaludna stvar!


Ljubav predstavlja samo osjecanje. Ne odnos :) Odnos je veza, a ne moramo biti u vezi da bi voljeli.

Mada, opet, o ovome se ne raspravlja, bolje da idemo "voliti" nekoga umjesto sto pisemo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 13:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2008, 13:53
Postovi: 220
2Fast2Furious je napisao:
veverushka je napisao:
ljubav ne treba da bude samo stanje duha, vec i svesti. tj, ne predstavlja samo osecanje vec ceo odnos. naravno da bez samoljublja ne postoji covekoljublje, ako je samoljublje u normalnoj kolicimi, ali ne verujem da je iko od nas koji smo "osetili" ljubav olako primali i pustalji ljude sebi i od sebe! onog trenutka kada zavolis nekoga, automatski postajes ranjiv i slab na tu osobu. i uvek postoji "rizik" da ce to biti iskorisceno.

sve u zivotu ima svoju poentu, pa tako i ljubav! ako ljubav nema poentu, onda je ljubav jedna uzaludna stvar!


Ljubav predstavlja samo osjecanje. Ne odnos :) Odnos je veza, a ne moramo biti u vezi da bi voljeli.

Mada, opet, o ovome se ne raspravlja, bolje da idemo "voliti" nekoga umjesto sto pisemo :)[/quote]

...slažem se... :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
2Fast2Furious je napisao:
Mada, opet, o ovome se ne raspravlja, bolje da idemo "voliti" nekoga umjesto sto pisemo :)

Pa onaj ko ne voli ne može ni pisati na ovakve teme... Dakle... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 13:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2008, 13:53
Postovi: 220
2Fast2Furious je napisao:
Sta, slazes se da me volis ili ...? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


...kako da te ne volim , kad tako lepo pišeš o ljubavi .... :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Da mi je da zavolim pa makar i nesretno :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs