banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Preminula Mira Furlan
PostPoslato: 22 Jan 2021, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
U 65. GODINI
Preminula legendarna jugoslavenska glumica Mira Furlan
D. Be.
6h 55m
151
komentara768
dijeljenja
Mira Furlan
Preminula legendarna jugoslavenska glumica Mira FurlanFoto: Goran Kovacic/PIXSELL
Legendarna jugoslavenska glumica Mira Furlan preminula je u 66. godini. Glumila je u pozorištu, TV serijama i filmovima. Ovu informaciju je objavio i potvrdio tvorac serije "Babylon 5" J. Michael Straczynski u kojoj je Furlan ostvarila svjetsku karijeru.
Mira Furlan je rođena u Zagrebu 1955. godine.

Tokom karijere glumila je u brojnim jugoslavenskim serijama i filmovima, kao što je "Otac na službenom putu", "Za sreću je potrebno troje" i "U raljama života". Imala je ulogu, između ostalog, i u "Cirkus Columbija", "Vratiće se rode", "Smogovci", "Velo misto", "Sarajevske priče" i mnogim drugim.

Važila je za jednu od vodećih hrvatskih, odnosno jugoslavenskih glumica.



Tokom '90. godina odlučila je nastaviti karijeru na svjetskoj sceni, pa odlazi u Sjedinjene Američke Države gdje je, između ostalog, glumila u poznatim TV serijama "Babylon 5" i "Lost".

Iako uzrok smrti još nije otkriven, Straczynski je rekao da su glumačka ekipa i ekipa "Babylona 5" već neko vrijeme znali da Mirino zdravlje blijedi.



"Nadali smo se da će se poboljšati. Mira je bila dobra i draga žena, zapanjujuće talentovana izvođačica i prijateljica svima u glumačkoj ekipi i ekipi "Babylon 5", a vijest nas je sve shrvala", poručio je.

Rade Šerbeždija joj je dodijelio glavnu ulogu u predstavi koju je on režirao 2002. godine u Hrvatskoj, a povremeno je pisala kolumnu za čuveni Feral Tribune. Bila je kritičarka politike i društva, naročito prema onome što je zadesilo Jugoslaviju '90-ih godina - krvavom nacionalizmu i mržnji.


Fizički mi nije bila nešto, ali imala je to nešto u sebi da mi je privlačilo pažnju. Toliko se puta pojavila u srpskim filmovima da nisam mogao vjerovati da je iz ZG.

Svako ko je bar jednom pogledao film Braća po materi mogao je da vidi da smo mi i Hrvati jedna te ista balega.

Laka joj zemlja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2021, 00:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ZAGREB - Glavni urednik zagrebačkog "Globusa" Zdravko Milinović izvinio se posthumno glumici Miri Furlan zbog huškačkog teksta iz 1992.

- Makar prekasno, duboko se izvinjavamo Miri Furlan - stoji na naslovnoj strani portala "Jutarnjeg lista", koji je u istoj grupaciji sa "Globusom".

Mira Furlan je preminula prošle sedmice, a nakon vijesti o njenoj smrti u SAD, u hrvatskoj javnosti se počeo preispitivati odnos prema njoj početkom 90-ih godina.

U Globusu je 1992. godine izašao feljton u tri dijela. Jedan je bio pod naslovom "Težak život lake žene", a u tekstu se na nivou trača i ogovaranja kopalo po njenom privatnom životu, prozivana je što odlazi psihijatru, ali i za izdaju Hrvatske, podsjeća hrvatski portal Indeks.

Nabrajali su se njeni ljubavni partneri, pisalo o sahrani njene majke, a spomenuto je i to da joj je majka bila jevrejskog porijekla.

Glavni urednik "Globusa" tada je bio Denis Kuljiš.

Drugi nastavak feljtona imao je naslov: "Nespremna na životnu ulogu", a treći "Priča o dva grada".

Povod tim tekstovima bila je činjenica što je Mira Furlan nastupala u porozorištu u Beogradu da bi se, nakon prozivki u hrvatskim medijima, preselila u SAD

Feljton je objavljivan od kraja januara do sredine februara 1992.

"Globus" u monografskom izdanju povodom 30 godina izlaženja nedjeljnika, u kojem su spomenuti neki promašaji, odnos prema Miri Furlan nije spomenuo.

- Tri nastavka feljtona o Miri Furlan nismo spomenuli ni rječju. Sada kada je velika glumica zauvjek otišla, kada su se mnogi (pa i zluradi) sjetili "Globusovog" učešća u medijskom linču Mire Furlan, vremena u kojem je dobila otkaz u HNK-u i ostala bez svog zagrebačkog stana, mogli bismo se poklopiti po ušima, ćutati i čekati da sve prođe - napisao je glavni urednik "Globusa".

Dodao je da istina peče i da zato "Globus", makar i sada i makar prekasno, mora da se duboko pokloniti i duboko izvini, stoji u tekstu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2021, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
De Fiki ziv bio otvori temu: ´umrlice´ pa tu sabiraj pokojne idole :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2021, 21:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
"Čitulja"

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2021, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
A.J.V.A.R. je napisao:
De Fiki ziv bio otvori temu: ´umrlice´ pa tu sabiraj pokojne idole :D.


Strpite se još malo, nije ih mnogo ostalo, :lol: od novog što dolazi ništa mi se ne sviđa. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2021, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
mirdza je napisao:
"Fikijeva čitulja"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs