banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2020, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Svakako na cijenu značajno utiče transport uzorka od mjesta uzimanja pa do laboratorije u kojoj se vrši analiza. I naravno, to nije klasični poštanski transport. Pa otuda i razlike u cijeni!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2020, 20:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
_зока je napisao:
Samo što se ljudi odlučuju za aminocentezu jer ti ostali testovi koštaju 500+ evra.

Strasno,zivot rizikuju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2020, 22:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
Amniocentezom se rizikuje zivot samo ako zivis u Africi i to u poprilicnom nerazvijenom dijelu.

To je isto kao da kazes da rizikujes zivot prelaskom pjesackog na crveno ako nema auta u blizini (jer je li mozda ipak neki proleti 180km/h u ulici gdje ogranicenje 50)

Doduse, rizicno po zivot je i u Banjaluci i slicnim gradovima gdje radi nesposoban kadar u medicinskim ustanovama. U takvim uslovima je rizicno i vadjenje krvi. Jer na nacin na koji su ubili nesrecnu trudnicu mogu tako i tebe ubiti kad vadis obicnu krv. Mozda se zajebu pa ti vade krv istom iglom kojom vade nekome ko ima SIDU i slicno.

O cemu sve ljudi nece polemisati i traziti druge razloge...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 00:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
laoce je napisao:
Kod amniocenteze je rizik od infekcije i posljedično gubitka ploda bio 1 posto.


Brale, znači jedna od 100 žena će imati problem sa trudnoćom je mnogo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 00:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Neznam kako ljekari 21 vijek nemogu sprijeciti da nam zene,umiru od banalnih stvari i nije prvi put,najbolje da tu metodu zabrane i da je nikako nerade ako je rizicna prvenstveno za zene.Znam da zene mogu umrijeti prilikom porodjaja al ove infekcije i trovanja poslje ove metode,da nemogu carskim rezom odstraniti plod ako vide da je dijete nazalost umrlo zbog infekcije i trovanja :-?
Neznam da se isto desava u Danskoj i Svedskoj ili kod nas na privatnim klinikama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 01:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
Nije rizicna metoda ako se radi po propisima, ali postaje rizicno kad je doktor radi instrumentima koji nisu sterilisani.

Ni u drzavi Palau gde jos zive u plemenima se ne desava da doktori rade bilo kakav zahvat sa instrumentima koji nisu sterilisani. A pri tome ne pricam o drzavnim bolnicama.

Ovakva greska je u domenu naucne fantastike. Ali i to oslikava u kakvom se stanju drustvo i drzava nalaze. Kao sto rekoh, sutra kad odes vaditi krv na UKC, obrati paznju da li je igla tek izvadjena iz celofana i slicno, jer ko zna... Vidis sta se desava. Mozda se i na vadjenju krvi zajebu pa umjesto nove igle, uzmu onu sa kojom su vec radili i tako prenesu neku smrtnu bolest.

Pitas zasto se to ne moze desiti na privatnim klinikama? Zato sto bi za ovako nesto privatna klinika dobila tuzbu i vrv. bi isplatila milion evra porodici posle opravdane tuzbe. A doktor koji bi takvu gresku sebi dopustio bi bio otpusten, sam vlasnik klinike bi trazio da se provede krivicni postupak i oprao se maksimalno od odgovornosti.

Dok u drzavnoj klinici moze da se radi sta hoce jer je ona dio sistema. Ako neko umre, lako ce se zataskati ako je greska doktora jer znamo ko su sve nacelnici i slicno, svi su dio sistema i to je jedino bitno.

Pri tome ovo nije samo stvar vladajuce politike, jer i opozicija da dodje na vlast, oni bi isto instalirali svoj nesposobni kadar, tj. postajao bi nacelnik klinike ne onaj ko je strucan, nego ko je podoban. A onda takvi nesposobni i zaposljavaju nesposobne i tako ide u nedogled.

Problem je sistema koji je postavljen tako da se zaposljava preko stele i partijske knjizice i onda uopste nije iznenadjenje kad se ovako nesto desi. U toj Svedskoj i Danskoj koju pominjes, da se ovako nesto desilo, imao bi proteste hiljade ljudi ispred UKCa svaki dan dok se slucaj ne istjera na cisto do kraja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 01:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
I ja mislim da problem mogu biti ti doktori i sestre koji veci dio vremena provedu u cekaonica ispijajuci kafe i puseci cigare dok pacijenti mozda umiru u drugim sobama,grubo receno.Davno sam bio komsiji u posjeti,lezi covjek slagiran,a radio jedan med.brat kojeg smo znali,pa ga pitamo kakva je stanje s nasim komsijom,a on kaze ma sve je to predodapinjanje i nazalost umro komsija kasnije,sjecam se osoblja koje je sjedilo u cekaoni i zbijalo segu.Neznam kako je danas,tome treba dodati da oni cesto i nemaju cime radit,danas je ko bolja situacija ali i opet i pored cijena kao na privatnim klinikama,mnoge stvari im se moraju ici kupovati uvapoteci,kao inekcije.I onda ne cudi ako nemaju sterilnih igala ili to necim sterilisat iako politicari lazu kako je sve medvi mlijeko,a boli ih djon za drzavnom bolnicom,doktori u politici umjesto da se bave svojim poslom.Ti su doktori i sestre vise oguglali na ljude koji oko njih umiru,nazalost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 01:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
Ejs da politicari lazu?

Pa ako do sada nisi naucio da ne postoji niti jedan politicar na svijetu koji govori istinu za medije... Pa svaki politicar prica ono sto narod zeli (treba) da cuje u tom trenutku, a da je pri tome u interesu tog politicara izgovoreno.

To je politika, takva je igra. Onaj ko je na poziciji govorice da je sve med i mlijeko, onaj ko je u opoziciji govorice da nista ne valja. Obicno je istina uvijek negdje na sredini, ali u nasoj drzavi puno vise naginje ka ovome "nista ne valja".

Na primjeru pokojnog Dragicevica se moglo vidjeti kako sistem funkcionise u nasoj drzavi. Pogotovo sad kad je ta prica prosla. Klinac mrtav, niko nije odgovarao, kao da se nije ni desilo. Jos roditelj koji je trazio istinu malo otjeran iz drzave. Zasto, kako... Ili je valjda mali bio sam pao i udavio se u crkvenoj? A ako se nije sam udavio, znaci ubica nije odgovarao niti ce. A slucaj je bio takav da je i budali jasno da se mali nije bio sam utopio.

Drustvo je potpuno otislo u kolaps, ovakve stvari kao sa nesrecnom trudnicu se dogadjaju puno cesce nego sto se zna, ali ovako ispliva samo kad porodica izadje u javnost sa tim (na drustvenim mrezama i slicno).

Popricajte malo ako imate nekoga ko radi u UKC ili u bilo kojoj drzavnoj instituciji slicnog karaktera o stanju u tim institucijama. A ne da slusate sta se prica po televiziji i drustvenim mrezama.

Zasto je nas narod dotaknuo takvo dno, to je ozbiljno pitanje. Nije kriva vlast, ni opozicija, krivi smo mi koji smo dozvolili to sve. Svakih par mjeseci imamo neki skandal ovakvog tipa, nesrecu i slicno, narod ne reaguje, valjda razocaran u sve misleci da se nista ne moze uciniti. Ali uvijek treba poci prvo od sebe, jer ovakve situacije sa trudnicom i slicno se svima mogu desiti, pitanje je samo ko ce izvuci pogresan broj pogresnog dana u "drzavnoj lutriji".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs