banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 17 Maj 2020, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kakvog su junaka mučki iz zasjede ohladili.

viewtopic.php?f=68&t=48171

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 17 Maj 2020, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Castra je napisao:
Ako je istina da je zemlja ravna ploča, ako je istina da je zemlja centar svemira, ako je istina...
Pusti ti to, kad se već pozivaš na slučaj Davida Dragičevića, reci koji to konkretan dokaz postoji, osim raznih teorija zavjere...

Daleko od toga da je policija uradila dobar posao, jer nije. Ali za sve ono što je izneseno kao "dokaz" postoji jasno objašnjenje. E sad, što neko zbog svoje frustracije ne čuje objašnjenje, nego mu je lakše prihvatiti teoriju zavjere, jbg...

Aко конкретне доказе требамо тражити од полиције која је као једине "конкретне" доказе изјавила да се Давид потукао, за 10 минута стигао од Центра до Лауша, односно Побрђа, опљачкао кућу, појео бурек и са стварима скочио у Црквену да се убије, за које је и речено да немају везе са истином (нпр. изјава власника пекаре да нико такав није ту ноћ ушао у пекару, итд.) онда боље да не тражимо никакве "конкретне" доказе. И надам се да не вјерујеш у њих, јер су све само нису конкретни.

Штавише, доказе не можемо ни тражити када је истрага де факто ваљда још у току и ништа се званично не смије изнијети, а у суштини никад се нико није претјерано потрудио ни да је ријеши или барем се макне од самог почетлка, тако да тих званичнх доказа које ће да полиција изнесе у јавност-нема. Ако њих тражиш.

Али ево ти један такав доказ, од стране суда, који би ти можда вриједио: суд је случај оквалификовао као могућност убиства. То већ има своју тежину, зар не?
И онда, јесу ли ближе истини те "рекла казала" приче како их називаш, или којештарије које су мурјаци изнијели на оној прес конференцији?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 17 Maj 2020, 17:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nemamo mi šta diskutovati nakon tvoje prve rečenice. Izvrćeš stvari i pričaš gluposti...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 17 Maj 2020, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Само сам препричао својим ријечима оно што су они изнијели тада. А мислим да се врло добро сјећам шта су све рекли. Али ако ти је то аргуменат да изврћем ствари и причам глупости, онда у реду, ни не морамо дискутовати.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 26 Maj 2020, 09:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
BANJALUKA - Siniša Šakić, zvani Kinez, za kojim je bila raspisana potraga zbog sumnje da se može dovesti u vezu sa ubistvom Slaviše Ćuluma, pušten je nakon kriminalističke obrade, potvrđeno je “Nezavisnim novinama”.

Za njim je raspisana potraga 16. maja, dan nakon ubistva Slaviše Ćuluma.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 28 Jan 2021, 00:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
LAKTAŠI- Uhapšeni Bogdan Vajukić (22), osumnjičen za ubistvo starca u Koljanima kod Laktaša, sproveden je danas u Okružno javno tužilaštvo Banjaluka gdje će ga ispitati postupajući tužilac.

Nakon što ga ispita tužilac će donijeti odluku o prijedlogu za pritvor.

Podsjećamo, on se sumnjiči za ubistvo Gojka Veselića (76) iz Koljana kod Laktaša čije je tijelo u utorak pronađeno u bunaru u dvorištu njegove kuće.

Osumnjičeni ga je prema prvim informacijama nasmrt pretukao rukama i nogama, a sumnja se da je ubistvo počinio u nedjelju naveče te da se sutradan taksijem vratio u selo, kako bi tijelo ubacio u bunar.

Za ovaj zločin osumnjičen je Bogdan Vajukić od ranije poznat po nasilničkom ponašanju. Motiv za ubistvo nije poznat, ali je kuća žrtve bila ispreturana.

U nedjelju je, kako nam je ispričano, pokušao opljačkati i komšije ubijenog Veselića.

"Budući da je Vajukić u nedjelju naveče bio priveden nakon prijave da je pokušao ući u kuću starije mještanke i njene kćerke, postoji sumnja da je sutradan, kada je pušten, došao na mjesto zločina. Policija istražuje mogućnost da je tada tijelo umotao u deke i čaršaf te ubacio u bunar kako bi pokušao prikriti tragove zločina", rekao je izvor "Nezavisnih".

Kako smo danas saznali na terenu u Koljanima, Vajukić koji je i ranije pravio probleme mještanima u nedjelju je sa društvom bio u svojoj u kuću u tom mjestu te su pili alkohol.

Predhodno je iz Laktaša, gdje inače živi, došao u Koljane sa suprugom i djetetom i policija je reagovala zbog nasilja u porodici pa je njegova porodica otišla.

U nedjelju naveče Vajukić je nakon pijančenja sa društvom došao kod komšija odnosno kuće u kojoj su bile Gordana Božić i njena majka Danica Stanić (85).

"Prvo je lupao na vrata, a kada sam zagalamila, on je otišao. Poslije toga sam čula neku galamu i kroz prozor sam vidjela auto sa ugašenim svjetlima. Poslije je ponovo je došao do vrata i počeo da lupa", rekla nam je preplašena Gordana.

Ispričala nam je da je nasilnik tada razbio rukom prozor na vratima, te ih sa unutrašnje strane pokušao otključati.

"Gledala sam smrti u oči i počela sam jaukati i dozivati pomoć. Samo sam ponavljala da mi je još samo jednom u životu vidjeti sina", ispričala je Božićeva.

Dodala je da je uzela telefon i pokušala pozvati supruga, ali joj je od straha ispao.

"Vikala sam milicija, milicija. Majka je dobacivala: "Nek ubiju mene, samo da tebe poštede". Valjda je čuo da nekog zovemo i onda je sam otišao", kaže Gordana.

Kaže da su njen muž i sin brzo stigli, a za njima i Vajukićevo društvo s kojim je pio te su im rekli da je on taj koji je pokušao da provali i da će oni to i posvjedočiti.

"Zvali smo policiju, koja je došla ali smo se dugo ubjeđivali da odu da ga uhapse", kaže Gordana.

Tek kada se njen komšija Gojko drugi dan nije javljao na telefon porodici, posumnjali su da nešto nije u redu, a njegovi tijelo pronađeno je u utorak u bunaru.

Vajukić je ponovo priveden i kako nezvanično saznajemo priznao je ubistvo.

Kuća ubijenog je kako saznajemo bila ispreturana, pa se sumnja da je osumnjičeni tražio novac a još uvijek nije poznato da li je nešto nestalo.

Kako saznjemo ubijeni je podlegao brojnim povredama po tijelu, od udaraca najvjerovatnije nastalim rukama i nogama, prije nego što je bačen u bunar.

Obdukcija je pokazala da je Veselić brutalno pretučen i da su mu nanesene teške povrede glave, grudnog koša i unutrašnjih organa.

Za Veselića kažu da je bio dobar i pošten domaćin.

"Čovjek je bio penzioner, koji nikada ni dok je radio nije imao sukobe sa bilo kim. Djeca su ga redovno zvala i posjećivala. Svašta je preživio, rat i tešku saobraćajku a okončao je život na tako okrutan način. Svi smo u šoku", kažu poznanici.

Kako je saopšteno iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka uviđaj na licu mjesta obavila je dežurni tužilac Žana Bojić, zajedno sa policijskim službenicima Policijske uprave Banjaluka.

Zakazano suđenje zbog krađe
Osumnjičeni Bogdan Vajukić je dobro poznat policiji ali i mještanima po nasilničkom ponašanju i danas je trebalo da mu bude održano suđenje za ranije počinjeno djelo oštećenje i oduzimanje tuđe stvari.

Podsjetimo da je on 2018. godine uhapšen zbog sumnje da je automobilom presreo, pretukao, ugurao u svoj automobil i oteo 500 KM od S.Ć (24).

Tada su nam mještani ispričali da je i prije nekoliko godina došao na vrata komšinice i njene pokojne majke, koja je tada imala preko 80 godina te im u neko doba noći počeo lupati na prozore i vrata.

"Toliko smo se uplašile. Mislila sam da će nas ubiti kada je razbio vrata. Pripremila sam i žarač da ga udaram", ispričala nam je tada jedna komšinica.

Prepoznala ga je kaže, kroz staklo kada mu je pala kapuljača i pitala ga: "Bogdane, šta ti je?" Nakon toga je pobjegao, a slučaj je prijavila policiji.


Vratite nam smrtnu kaznu!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 19 Sep 2021, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Protesti povodom presude za ubistvo Slavena Marčete

Povodom presude Osnovnog suda u Brčkom, kojom je Dušan Ilić osuđen na četiri godine zatvora za ubistvo Slavena Marčete, juče su na platou ispred Osnovnog suda održani mirni protesti, sa porukom da je ovaj skup podrške samo početak borbe za sve buduće nepravde u ovom gradu.

Protesti ispred Osnovnog suda treba da otvore oči građanima Brčkog, rekao je Slavko Marčeta, otac nastradalog Slavena. Za njega presuda Iliću najbolje pokazuje korumpirani rad pravosuđa na nivou distrikta.

“Nepravda je još veća što je u Brčko distriktu minimalna kazna za ovo djelo pet godina, a maksimalna dvadeset godina”, izjavio je Slavko Marčeta.



Po optužnici za ubistvo Slavena Marčete, Osnovni sud Brčko distrikta je 9. septembra Dušanu Iliću izrekao kaznu zatvora u trajanju od četiri godine. Slavenova porodica ne miri se sa tom presudom.

“Taj njegov roditelj je angažovao dva advokata da spasi svog sina, a moj nek leži, I njegova djeca nek nemaju hljeba jesti, to nikoga nije briga”, kaže Slavko Marčeta.

Pokojni Marčeta je otac dvoje maloljetne djece. Njegova supruga, razočarana sudskim epilogom, poručila je da pravde nema I da od Suda više ništa ne očekuje.

“Kakva je to pravda kada ubicu neuropsihijatar proglasi neuročunljivim, da se kaje, a isti taj, neuročunjljivi, u istoj toj sudnici, poslije dva minuta, meni se obraća i upućuje mi pozdrave od mrtvog čovjeka”, ispričala je Gordana Marčeta, supruga nastradalog Slavena.



Podsjećamo, Dušan Ilić, sin poznatog brčanskog biznismena, optužen je da je 16. maja 2020. godine, nakon nesporazuma sa Marčetom u saobraćaju, udario automobilom oštećenog i oborio ga na tlo.

Iliću se stavlja na teret da je potom prešao točkovima preko nogu oštećenog vozeći se i unazad, nakon čega se dao u bjekstvo u pravcu Bijeljine, dok je Slaven Marčeta zadobivši povrede glave usljed pada kroz nekoliko sati preminuo.



(BN)






Vratite nam smrtnu kaznu!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 20 Sep 2021, 00:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ima onda krvna osveta.....nema šta, civilizujemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 20 Sep 2021, 15:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Доживотна затворска, без могућности помиловања. Више хришћанска и за неке тежа казна. Некима смрт не представља проблем.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubistva
PostPoslato: 20 Jan 2023, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://www.espreso.co.rs/amp/1218463/j ... -prijedoru

Vratite nam smrtnu kaznu!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs