banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jul 2012, 17:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne znam, komisija nije rekla ništa novo o onome što se već pričalo i znalo.

Svakako da treba pozatvarati te klubove, ako nemaju uslove za rad, a goniti one u državnom aparatu koji su im te dozvole izdali.

Baš kao kada je bio cunami u Japanu, izvršiti reviziju svih dozvola aeroklubova na tlu BiH.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jbg ne mozes voditi klub bez novca za odrzavanje aviona i kada se desi ovakva nesreca izbegavati odgovornost i pricati kako ovaj i onaj nije hteo da pomogne da se dobiju bolji uslovi... Moze bezati koliko hoce od odgovornosti ali ce ga celi zivot proganjati zivot 5 neduznih momaka jer si se pravio pametan i vodio klub sa mislju "sta se moze desiti"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 17:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ljudi gdje vi živite.....ovdje prefarbaš tenk u crveno, tušneš frajeru koju šušku i prevezeš ga preko granice kao kombajn a da ne možeš smuljati reviziju i izvještaj komisije :roll: Samo uzmeš primjer tehničkog pri registraciji auta, ljudi prolaze sa autima u takvom stanju da samo budala ili ćorav ne vide da je to potencijalni kamikaza u šporetu kod samo farba drži da se ne raspadne, za sitno maraka ili plaćanje pića :angry3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
_зока je napisao:
Ako je i bilo pilotove greške, ona je bila isforsirana problemima koji su se već desili, gubljenjem uzgona i kvarom na avionu. Nije da ih je pilot sam otjerao u smrt....

Ma nema tu puno filozofije, desilo se upravo ono o čemu govori "marfijev zakon", "sve što može krenuti loše, krenut će loše".
Nači niz propusta koji su se desili i dešavali ranije, doveli su do lančane reakcije koja je uzrokovala tragediju, eventualna proceduralna greška pilota koja je kako Zoka kaže isforsirana svim tim prethodnim propustima, u svemu tome je najmanje bitna i nije vrijedna pomena.
Po meni je veću grešku pilot napravio što je uopšte sjeo u avion ukoliko je bio svjestan tehničkog stanja aviona, nači to je postupak za koji je eventualno on odgovoran, a nikako to da li je izveo ovaj ili onaj manevar kada je završni čin tragedije počeo, a početak tragedije je počeo davno prije samog kobnog leta, možda godinu ili dvije prije tog leta.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Mislim da o tome ne vrijedi raspravljati ... Sada se svako moze praviti pametan i kriviti pilota, niko od nas nije bio tamo hvala dragom Bogu. Mislim da je besimsleno kriviti mrtvog covjeka . Ja predlazem da se tema zakljuca, i da se preminuli puste da pocivaju u miru !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 23:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
+1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
treba imati na umu da su nasi politicari svjetski sampioni:
- u kicenju tudjim perjem
- slikanju sa uspjesnim sportistima, a da im prethodno skoro nista nisu pomogli
- a uz to su intergalakticki prvaci u davanju moralne i pismene podrske koja ne podrazumijeva novac...

kad se to uzme u obzir, neki padobranski rekord, ili padobranac koji se spusti u sred nekog desavanja gdje je nas politicar prisutan, mahom se gleda kao na uspjeh i zaslugu politicara u pitanju... i sad sto bi oni zatvarali neki klub (zbog nedostatka finansija), kad su sanse ionako male da se nesto lose desi... al' eto desilo se nazalost u ovom slucaju.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 10:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
ivory je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
e da još jedna stvar, koja se ovdje spominje, a to je vrsta benzina, prije svega mora da se zna definicija oktanskog broja ili "N" , a ona ide otprilike ovako, visina "N" oktana i oktanskog broja izražava osobinu benzina da ne izvrši samopaljenje na visokim temparataurama i pritiscima, a što je broj viši označava kvalitetnije benzine, pa je oznaka avonskog kerozina za klipne motore čini mi se 132 "N"
A definicija "I" heptana je za dizelska goriva i označava sposobnost za samozapaljenje goriva na što nižim temparaturama i što nižem pritisku... ovo sam pisao pojednostavljeno da ljudi shvate što lakše...


Przidente, iako ovo nije Vasa, da kazem, primarna tema, ne mogu a da ne primjetim vasu dominaciju izrazenu u gore citiranom postu. :D

I jos nesto. Ja nemam nikakve zeze sa padobranskim klubom. Samo sam rekao gole cinjenice i cilj je bio da ukazem na lakrdiju "gospode" iz komisije. Jako je ruzno sto se ova velika tragedija koristi u neke druge svrhe i sto pojedinci pokusavaju da se okoriste. Al to ide njima na dusu ako je imaju. Svakako da treba utvrditi sve cinjenice ako je to moguce i pozvati onda ljude na odgovornost. Samo ovo nije pravi put


Ma samo sam pokušao da pojasnim oko te mogućnosti da se u rezervoaru ili u crijevima koja napajaju motor pojave benzineske pare koje mogu da prouzrokuju zastoj u radu motora...

Nadalje, jedna od najvažnijih stavki je ona oko NE UPSISVANJA naleta aviona, tj konkretno čini mi se zadnja tri, a to je u stvari i najteži oblik falsifikovanja, jer svaki avion podliježe obaveznim servisim a nakon određenog broja sati leta, a ako se sati ne upisuju onda je očigledno da ni sam avion nije servisiran onda kada je trebalo da se to radi...
Dakle samo iz ovog ovako kratkog, šturog i nepotpunog izvještaja, tužilaštvo ima materijala da podigne optužnicu, a i sud da nekom ribne kaznu od dvadesetak godina, a naravno i da treba da se uradi kompletna elaborat oko ove tragedije, na osnovu koje mogu odgovarati i drugi ljudi tj institucije i ustanove koje uopšte dozvoljavaju da se ovakve stvari dešavaju...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 12:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 16:34
Postovi: 289
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
ivory je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
e da još jedna stvar, koja se ovdje spominje, a to je vrsta benzina, prije svega mora da se zna definicija oktanskog broja ili "N" , a ona ide otprilike ovako, visina "N" oktana i oktanskog broja izražava osobinu benzina da ne izvrši samopaljenje na visokim temparataurama i pritiscima, a što je broj viši označava kvalitetnije benzine, pa je oznaka avonskog kerozina za klipne motore čini mi se 132 "N"
A definicija "I" heptana je za dizelska goriva i označava sposobnost za samozapaljenje goriva na što nižim temparaturama i što nižem pritisku... ovo sam pisao pojednostavljeno da ljudi shvate što lakše...


Przidente, iako ovo nije Vasa, da kazem, primarna tema, ne mogu a da ne primjetim vasu dominaciju izrazenu u gore citiranom postu. :D

I jos nesto. Ja nemam nikakve zeze sa padobranskim klubom. Samo sam rekao gole cinjenice i cilj je bio da ukazem na lakrdiju "gospode" iz komisije. Jako je ruzno sto se ova velika tragedija koristi u neke druge svrhe i sto pojedinci pokusavaju da se okoriste. Al to ide njima na dusu ako je imaju. Svakako da treba utvrditi sve cinjenice ako je to moguce i pozvati onda ljude na odgovornost. Samo ovo nije pravi put


Ma samo sam pokušao da pojasnim oko te mogućnosti da se u rezervoaru ili u crijevima koja napajaju motor pojave benzineske pare koje mogu da prouzrokuju zastoj u radu motora...

Nadalje, jedna od najvažnijih stavki je ona oko NE UPSISVANJA naleta aviona, tj konkretno čini mi se zadnja tri, a to je u stvari i najteži oblik falsifikovanja, jer svaki avion podliježe obaveznim servisim a nakon određenog broja sati leta, a ako se sati ne upisuju onda je očigledno da ni sam avion nije servisiran onda kada je trebalo da se to radi...
Dakle samo iz ovog ovako kratkog, šturog i nepotpunog izvještaja, tužilaštvo ima materijala da podigne optužnicu, a i sud da nekom ribne kaznu od dvadesetak godina, a naravno i da treba da se uradi kompletna elaborat oko ove tragedije, na osnovu koje mogu odgovarati i drugi ljudi tj institucije i ustanove koje uopšte dozvoljavaju da se ovakve stvari dešavaju...


Vazduhoplov je prolazio redovno sve servise i na 50 i na 100 sati leta... Sve je zvedeno, pa i taj zadnji let na koji se oni pozivaju samo je komisija bila toliko azurna da papir nije ni uzela. Propusti u knjigama su se odnosili na nekem mizerne greske prilikom pisanja knjiga i sabiranja ali to su mizerna odstupanja koja nikako ne mogu uticati na ispravnost vazduhoplova. I to su sitnice koje se al bas svuda desavaju. Isto kao kad knjigovodja napravi sitni propust prilikom vodjenja knjiga Zao mi je sto niste bili na presu da vidite koja je to lakrdija i kako nisu imali odgvore na pitanja malo iskusnijih ljudi od njih. Jbg ovako je sve izvadjeno iz konteksta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 12:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ako je tako, onda ovi koji vode klub treba da presaviju tabak i tuže ove iz komisije, pa da vidimo...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 13:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 16:34
Postovi: 289
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Ako je tako, onda ovi koji vode klub treba da presaviju tabak i tuže ove iz komisije, pa da vidimo...


Pa vec se pise po novinama da ce tuzilastvo odustati od istrage jer nemaju za sta da se "uhvate" jer je izvjestaj na 15 strana pun pretpostavki. Poenta moje price je da je ovo previse ozbiljna stvar kojom su se bavili takvi diletanti i dali pretpostavke. Ruzno je bacati ljagu na 5 mrtvih momaka a bez ikakvog dokaza. Nada se da ce angazovati neku pravo komisiju, pa i medjunarodnu ako treba, koja ce utvrditi pravu istinu. Pa ako je neko odgovoran, robija do kraja zivota


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 13:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
ivory je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Ako je tako, onda ovi koji vode klub treba da presaviju tabak i tuže ove iz komisije, pa da vidimo...


Pa vec se pise po novinama da ce tuzilastvo odustati od istrage jer nemaju za sta da se "uhvate" jer je izvjestaj na 15 strana pun pretpostavki. Poenta moje price je da je ovo previse ozbiljna stvar kojom su se bavili takvi diletanti i dali pretpostavke. Ruzno je bacati ljagu na 5 mrtvih momaka a bez ikakvog dokaza. Nada se da ce angazovati neku pravo komisiju, pa i medjunarodnu ako treba, koja ce utvrditi pravu istinu. Pa ako je neko odgovoran, robija do kraja zivota

Neko sigurno jeste, ja mislim da su i ovi iz komisije blizu toga ko je kriv...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Činjenica je da će se svako kome bude upućena tužba uhvatiti ovih jadnih pokojnika.
Takav epilog se oduvijek dešavao, a i dešavaće se dok god postoji i minimum sumnje u nepoštivanje procedure u 100% obliku. Bilo u radu kluba - bilo u radu komisije za uviđaj.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije ni ova komisija Bogom dana, onaj koga optuže za peterostruko ubistvo iz nehata, vjerovatno će tražiti da i neko treći pogleda dokaze.

Mada kako kažu postoji opcija da niko ne bude kriv, što je po meni glupo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Баби Папушка je napisao:
Nije ni ova komisija Bogom dana, onaj koga optuže za peterostruko ubistvo iz nehata, vjerovatno će tražiti da i neko treći pogleda dokaze.

Mada kako kažu postoji opcija da niko ne bude kriv, što je po meni glupo.

Avioni ne padaju sami od sebe, neko bi trebao odgovarati ako je bilo propusta da se takve stvari neponove

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Maksimalna odgovornost je ovih iz kluba i nadlezni u istom MORAJU odgovarati, sami su ganjali stele da rade ispod zita u nenormalnim uslovima za taj sport, sami su odgovorni za smrt tih momaka... Muljati oko servisa i sati leta aviona starog 1000 godina je za smrtne kazne... Da je normalna drzava onaj direktor kluba bi lezao zbog ovog... Njegovo kukanje kako mu je tesko i kako su ti momci bili kao clanovi porodice nisu nikakvo opravdanje... I sada kada ljudi iznose kakvo je stanje u klubu on kenja kako oni zele da preuzmu klub, a i budala zna da su uslovi losi... Nije to FK pa da si detetu dao kopacke broj manje ili da si ga poslao na teren u obicnim patikama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 17:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Glasajmo za zatvaranje posta, kako je neko gore vec i predlozio>

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Ја сам против затварања. О томе кад је неко немаран и кад се игра животом треба јавно говорити и сва та багра која је одговорна за смрт 5 младих људи треба да одговара. Сад сви одједном имају неко оправдање и сви перу руке.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2012, 18:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Apr 2012, 18:37
Postovi: 1
Nesreca je velika sve ovo sto se dogodilo ali cinjenice bole i tesko ih je prihvatiti.

Ljudi koji su bili upuceni desavanja u klubu i nacin na koji je avion odrzavan mogli su ocekivati da ce se prije ili kasnije nesto desiti ali ovakvu tragediju niko nije mogao pretpostaviti.

Vazduhoplovstvo ne trpi bahatosti...

Bili oni heroji ili ne to sad vise nije bitno... njih nema i bitno je da nam njihova smrt da nauk za ubuduce da se ovo vise ne ponovi.... a to ce biti samo moguce ako se kaze istina i bude objektivan ma kako to nekoga bolilo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2012, 00:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
http://www.banjalukalive.com/hronika/tr ... anima.html

U komentarima imate pisanje sestre nastradalog pilota.
Rekla sam i prije, ne mogu vjerovati koliko lesinara se skupilo oko ove tragedije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs