banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2013, 13:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Snježana Petković, tužilac u čijoj nadležnosti je bila istraga avionske tragedije u Zalužanima, izjavila je danas da je banjalučko Okružno tužilaštvo nakon višemjesečne istrage utvrdilo da postoji krivična odgovornost u slučaju pogibije pet mladih Banjalučana u maju prošle godine.

Petkovićeva je objasnila da je po prikupljanju brojnih materijalnih dokaza, među kojima je bilo više vještačenja, utvrdila da se nije radilo o nesrećnom slučaju niti o krivici pilota.

"Kada sam utvrdila da postoji nečija krivična odgovornost, odlučeno je da predmet ustupimo dalje Tužilaštvu BiH, koje po zakonu ima nadležnost nad avionskim nesrećama", navela je Petkovićeva.

Ona je dodala da se radi o jako komplikovanom predmetu, te da je to i glavni razlog zašto je istraga trajala toliko dugo.

"Utvrđivali smo da li se radi o nesreći, da li je pogriješio pilot, da li ima osumnjičenih, odnosno da li će neko biti krivično gonjen", objasnila je Petkovićeva.

Sa druge strane, Duško Grmuša, koji je u vrijeme pada aviona bio predsjednik Padobranskog kluba "Banjaluka", čijih je pet članova izgubilo život, kaže da mu je sve, što se tiče dosadašnje istrage, u potpunosti sumnjivo. Upitan kako komentariše to što je istragom utvrđena nečija krivična odgovornost, on kaže da nije uznemiren.

"Nemam nijednog razloga za uznemirenost. To je, nažalost, jedna nesreća i tako će biti i utvrđeno", ističe Grmuša.

Podsjetimo, Okružno tužilaštvo Banjaluka je utvrdilo da nije nadležno za istragu u ovom predmetu, te ga je proslijedilo Tužilaštvu BiH, što pojedini pravnici ocjenjuju pogrešnim. Faruk Balijagić, pravni ekspert, tvrdi da je čista izmišljotina da su avionske nesreće u nadležnosti Tužilaštva BiH.

"Decidno je navedeno koja su to krivična djela u nadležnosti Tužilaštva BiH, a to zasigurno nisu avionske nesreće. Jedino što se prepliće s entitetskim tužilaštvima i Tužilaštvom BiH jeste organizovani kriminal", naveo je Balijagić.

Objašnjava da avionska tragedija koja se dogodila u Zalužanima nema nikakav međunarodni karakter.

"Čak i da ima ove elemente, posljedice su nastale na teritoriji RS i prema tome nadležnost u vođenju istrage je na Okružnom tužilaštvu Banjaluka", zaključio je Balijagić.

Ipak, Okružno tužilaštvo Banjaluka predmet je proslijedilo Tužilaštvu BiH, iz kojeg detalje ne iznose, a uz to i dalje nije jasno kada će sarajevski Fakultet za saobraćaj i komunikacije da dobije preostali novac za vještačenje koje vrši. Naime, vještačenje košta ukupno 38.000 maraka, a Okružno tužilaštvo Banjaluka je kao predujam isplatilo tek 9.000.

"Preostao nam je još fizički uvid u dijelove motora aviona. Obaviješteni smo od tužiteljice iz Banjaluke da je slučaj upućen državnom tužiteljstvu, odakle nas nisu ni kontaktirali. Kako će to ići dalje, ja ne znam", ističe Samir Čaušević, dekan Fakulteta za saobraćaj i komunikacije Sarajevo.

Upitan hoće li, nakon što vještačenje završe, rezultate predati nadležnom tužilaštvu prije nego što dobiju preostali novac, on daje jasan odgovor.

"Nećemo, zašto bismo to radili? Imate angažman, odgovoran posao i dajete materijale gdje ćete ići sutra po sudu, a da ne budete plaćeni za to. Neće niko da pristane na to", odgovara Čaušević.

Najteže je u svemu, sigurno, roditeljima pokojnih Alena Crnalića (24), Nemanje Goronje (32), Stefana Karanovića (24), Nikole Stevića i Srđana Kosića, koji pravdu čekaju već 17 mjeseci.

(Nezavisne)

Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/hronika/is ... z2jIjfqDmz

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 15:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ubio me Bog ako je meni sad išta jasno..... :scratch:

Citiraj:
Naime, vještačenje košta ukupno 38.000 maraka, a Okružno tužilaštvo Banjaluka je kao predujam isplatilo tek 9.000.


:shocked!: :shock: pa toliko nije koštao sav slučaj Rozvel sve sa zataškivanjem :confused2:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Јасно је једино да сви перу руке од овога, почевши од оних људи из клуба па надаље.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ja sam citao negdje na netu da su vehabije umijesale prste u nesrecu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Samo ti čitaj net i dalje, ali ovakvim neumjesnim komentarima nije mjesto na ovoj temi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Moj komentar je neumjesan?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Još se i pitaš???
Majko moja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Po kuloarima se priča da je avion sabotiran jer je cilj "određene grupe ljudi" bio da se klub zatvori kako bi se došlo do lokacije.
Naročito vezano za priču o raspodjeli vojne imovine...
Ja prvo nisam vjerovao, ali kad vidim sad šta se radi ne isključujem ni tu mogućnost.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 07:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
prasica je napisao:
Još se i pitaš???
Majko moja...


Jest', sad je bitnije kako sam se ja izrazio - nego sta se izdesavalo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
i u Belgiji prije 10 dana desila se slicna tragedija

http://m.bbc.co.uk/news/world-europe-24595694

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Vedro nebo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2014, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 07:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Vedro nebo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2014, 08:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2010, 11:40
Postovi: 1572
не могу да вјерујем да је већ прошло 2 године.
ведро вам небо другари!

Slika

_________________
СВЕ ДОК ВРБАС БАЊАЛУКОМ ТЕЧЕ БОРАЦ ЖИВЈЕЋЕ!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Sanjaš li Zalužane?
http://borisbajic.net/sanjas-li-zaluzane/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2015, 23:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Slika

Porodice nastradalih padobranaca još čekaju odgovor
vlcsnap-2015-05-14-20h05m01s222ATV VIDEO
“Ja ovde dolazim svaki dan, održavam ovo sređujem koliko možemo, da se sredi da to tako ne bude zapušteno, to je ipak naše sveto mjesto”.


Ovako započinje priču Gordana Kosić, majka tragično nastradalog Srđana. Mladića, koji je izgubio život sa još četiri druga, u tragičnoj avionskoj nesreći 2012. godine u Banjaluci. I od tada čekaju odgovor na pitanje šta je uzrok nesreće, ističe Gordana.

“Nama se nikada niko od 20. maja 2012. godine do dana današnjeg nikad ni u kojem slučaju nije obratio ni kao svjedocima, da nas je neko pozvao u svojstvu svjedoka, jer smo mi bili tu, ja moj suprug i majka od pokojnog Nikole, nikada bilo koja institucija, znači nikada nam se niko nije obratio ni za šta”, rekla je Gordana Kosić majka.

Slučaj je u početku istraživalo Okružno tužilaštvo RS, da bi na kraju sve završilo u nadležnosti Tužilaštva BiH. U početku, prema rječima Gordane, istragu su vodili prema njenom mišljenju nestručna lica da bi na kraju dokazi završili na analizi saobraćajnog fakulteta u Sarajevu. Kaže, ne traži krivce već samo uzrok pada aviona.

“Koliko još godina treba da nam neko kaže, avion se srušio zbog toga i toga, ko je kriv to je druga priča, ali ako kažemo da se avion srušio, ja znam neki je dio zakazao da se taj dio kontroliše, te ustanove koje to treba da rade, on te zaista rade da se to više nikad ne bi desilo”, kaže Gordana.

Zašto još uvijek nije utvrđeno šta se desilo, nisu nam odgovorili ni iz Ministarstva komunikacija i transporta BiH. Iz tužilaštva BiH u čijem je nadležnosti ovaj slučaj, kao i nebrojeno puta do sada, poručuju da je istraga u toku. Pravdaju se iščekivanjem rezultata stručnog vještačenja.

Istraga u navedenom predmetu je u završnoj fazi, potrebni su još samo rezultati opsežnog stručnog vještačenja i ubrzo će se donijeti tužiteljska odluka u ovom predmetu.

Iz Tužilaštva dodaju da se istraga vodi na utvrđivanju i procesuiranju odgovornih osoba. Ali ne i kada će do toga doći.

Postupajući tužitelj je u stalnom kontaktu sa odvjetnikom koji zastupa oštećene.

Nemanja Goronja, Alen Crnalić, Stefan Karanović, Nikola Stević, Srdjan Kosić. Imena su petorice momaka, koji su tačno na ovom mjestu nastradali to 20. maja 2012 godine. Nemanja, instruktor padobranstva, tada je imao samo 32 godine, a najmladji Srdjan 18. Djelila su ga samo dva dana od mature srednje škole. I nakon tri godine od nesreće, i dalje se ne zna tačan uzrok pada aviona a zvaničnih podataka nema.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=85Ij4_nGr_0[/youtube]

Ima li ko kakav info o Nemanjinoj porodici?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2015, 09:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Vedro vam nebo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2015, 09:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Vedro nebo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2016, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Vedro nebo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2016, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ima. I nije za javnost, čak ni za forum. Laka im zemlja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs