banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jul 2012, 00:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Ako zelite otvorite novu temu za nagadjanja, zasto je pao, ko je kriv, ko ce velike pare dobiti itd.

Tema nije bila namjenjena tome. Jos jednom vas molim da zakljucate temu i ovaj post obrisete ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2012, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne treba otvarati novu i zakljucavati ovu temu, sve sto pisemo je vezano za pad tog aviona i u postovima nema nikakvog off topica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2012, 18:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Evo jedan logičan kontraargument na komisijine zaključke:

Citiraj:
Kakva glupost... Zasto bi se zabranjivao rad padobranskog kluba? Kazniti odgovorne i raditi na tome da se takvo nesto ne desi vise, ali ne vidim razlog zbog kojeg ako zatvore PK Banjaluka ne bi trebalo zatvoriti i ostale padobranske klubove, jer su uslovi za bavljenje tim sportom u BiH katastrofalni.I jos nesto, nisam upucen dovoljno,ali ako je momak koji je vozio avion imao preko 150 sati leta bez ikakve greske zasto bi se sad preispitivao rad padobranske skole? To je isto kao da neki vozac polozi vozacki ispit i napravi saobracajnu nesrecu i onda bi trebalo da se preispita rad onoga ko mu je dao dozvolu?
To je potpuni apsurd. Ne bi dobio dozvolu da nije savladao tehnike upravljanja... A i ko je ovaj Todic, zasto njegove izjave nisu ranije objavljene nego tek sad kad su dosli rezultati???

Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/hronika/tr ... z1zrfegW86


Što se tiče goriva, ako se autogorivo i u Americi sipa u te avione, onda ni to nije uzrok.

Mahinacije sa satima leta, kao i opterećenost aviona i narušena aerodinamika, koju je pomenuo tata pokojnog Karanovića, na to tužilac treba da usmjeri svoju istragu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 10:53 
http://www.banjaluka.com/vijesti/kratke ... aluzanima/


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
meni, kao totalnom nepoznavaocu aviona i padobranstva, je taj prvi izvjestaj/vjestacenje bio pomalo sumnjiv, sad kad su ovi iz Aerokluba izasli sa izjavom, neke stvari postaju malo jasnije...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Nisu se pridrzavali propisa i to je to, jel avion bio ispravan nije, jel bio preopterecen jeste, ko je odgovoran, pa odgovoran je novac, zelja za profitom imala je za implikaciju pretrpavanje letjelice i ono nase poznato ma nece nista biti izdrzace i sad ljudi vise nema pa je kriv Omer, ahaaa tako je .

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 12:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ovaj Grmusa je blesav, cuj pre 4 gidine hteo zatvoriti klub, pa ako ne poslujes po propisima onda i ne treba biti otvoren :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 13:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Grmusa u vezi Omera.
"Zato što je prije četiri godine, kad je obavljao dužnost inspektora vazduhoplovstva, želio da nam zabrani rad. Taj njegov akt je poništen, a poslije toga je izgubio sertifikat inspektora. Sad pokušava da preko ovog izvještaja liječi frustracije. Mislim da je pravi uzrok svemu to što je Sarajevo izgubilo primat u padobranstvu koje je imalo prije rata. Naš klub je postao nosilac padobranskog sporta ne samo u RS i BiH, već u cijeloj regiji. Mislite da bi nam neko povjerio organizaciju Svjetskog padobranskog kupa i Evropskog prvenstva 2013. godine da ne ispunjavamo svjetske standarde?"

ukoliko dodje do zabrane rada jel moze klub da izgubi organizaciju 2013?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 20:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ko ce podrzati tu organizaciju, tj. iz kojeg ce to budzeta ici, kad ocigledno za osnovne potrebe nisu imali dovoljno??

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 21:26 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Ja iskreno ne vjerujem tu ni jednima ni drugima, sve su to lični interesi.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 11:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
spavac je napisao:
Grmusa u vezi Omera.
"Zato što je prije četiri godine, kad je obavljao dužnost inspektora vazduhoplovstva, želio da nam zabrani rad. Taj njegov akt je poništen, a poslije toga je izgubio sertifikat inspektora. Sad pokušava da preko ovog izvještaja liječi frustracije. Mislim da je pravi uzrok svemu to što je Sarajevo izgubilo primat u padobranstvu koje je imalo prije rata. Naš klub je postao nosilac padobranskog sporta ne samo u RS i BiH, već u cijeloj regiji. Mislite da bi nam neko povjerio organizaciju Svjetskog padobranskog kupa i Evropskog prvenstva 2013. godine da ne ispunjavamo svjetske standarde?"

ukoliko dodje do zabrane rada jel moze klub da izgubi organizaciju 2013?



Samo je zaboravio reći da će nas ta fešta koštati pišljivih 15-20 miliona KM...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 12:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jul 2012, 11:55
Postovi: 1
Evo izvještaja na stranici Ministarstva komunikacija i transporta pa čitajte: http://www.mkt.gov.ba/Aktuelno/?id=2676


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2012, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
kriv je predsjednik kluba, kriv je direktor agencije za civilno vazduhoplovstvo i kriv je ministar saobracaja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2012, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Подсјети ме један форумаш, па ево да окачим и овдје. Због суспензије стадиона Лешинари нису имали прије прилику, али су 9.јуна на финалу Купа Републике Српске у Мркоњић Граду изразили своје поштовање и посљедњи поздрав...

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2012, 22:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Грмуша: Кривичне пријаве против чланова комисије

Падобрански клуб „Бањалука“ није задовољан радом Комисије за истраживање авионске несреће у Залужанима код Бањалуке, због чега је Управа клуба поднијела кривичну пријаву против предсједника Комисије Омера Кулића и осталих чланова, изјавио је предсједник Клуба Душко Грмуша.







Српска



14:05

|

26/07/2012









Извор: СРНА





Грмуша је на конференцији за новинаре у Бањалуци подсјетио да је Падобрански клуб „Бањалука“ упутио званичан приговор на рад комисије министру транспорта и комуникација БиХ Дамиру Хаџићу.

Приговор се односи на грубо кршење прописа чланова комисије, непоштовање утврђених правила поступка и процедуре која се примјењује приликом испитивања удеса у цивилном ваздухопловству, погрешне примјене материјалних доказа, а нарочито због нестручно, неправилно и непотпуно утврђеног чињеничног стања, као и оправданих сумњи у непрофесионалан рад, лоше намјере и пристрасност.

Грмуша тврди да је циљ комисије био да „прво оспори рад, а затим да угаси Падобрански клуб `Бањалука` и спортско падобранство уопште као спорт у Бањалуци и РС“.

Он је нагласио да се Падобрански клуб Бањалука противи да се авионска несрећа овог клуба користи за нестручне и неосноване захтјеве за преношење надлежности између институција у БиХ, као и за реализацију недостигнутих амбиција појединих државних чиновника.

Грмуша је рекао да још није утврђен прави узрок ове несреће и додао да је Падобрански клуб на дан несреће испоштовао све безбједносне процедуре, као што је чинио и претходних година.

„Падобрански клуб Бањалука није одговоран за ову несрећу, али уколико се докаже одговорност , Управа клуба је спремна да одговара“, каже Грмуша.

Предсједник Ваздухопловног савеза РС Ранко Сеферовић рекао је да Савез, такође, није задовољан радом комисије, јер Комисија није утврдила прави узрок несреће већ се бавила другим небитним стварима које нису могле бити узрок несреће.

Он је рекао да је Комисија радила више из политичких разлога, односно преноса надлежности са РС на БиХ, што је видљиво из безбједносних препорука које се односе на измјене закона о ваздухопловству у домену организације , ваздухопловне инспекције , истрага инцидената и несрећа.

Сеферовић је позвао институције РС да због пренесених надлежности са РС на заједничке органе БиХ учине више напора да кроз активности заштите рад Ваздухопловног савеза РС и све њене чланице.

Професионални пилот Драган Нижол одбацио је као тендециозне и нетачне налазе Комисије да је дошло до грешке пилота приликом ове несреће, истичући да је Ален Црналић био пилот са озбиљним искуством који је имао преко 200 сати на овом авиону и око 3000 скокова из авиона којим је управљао.

Он је рекао да је за сваки лет авиона вршено усклађивање тежине и количине горива, наводећи да је просјечна старост авиона у свијету 33 године, док је овај авион у моменту набавке био стар 34 године. Авион је одржавао „Гас сервис“ из Смедеревске Паланке, који је једини овлаштени сервис за одржавање ваздухоплова из Србије у којем се одржавају скоро сви ваздухоплови из РС.

Конференцији за новинаре присуствовали су и чланови породица настрадалих падобранаца и пилота.

У авионској несрећи 20. маја у Залужанима код Бањалуке погинули су пилот Ален Црналић (24), инструктор падобранства Немања Гороња (32), те падобранци Никола Стевић (19), Стефан Карановић (23) и Срђан Косић (18),саопштено је из Окружног тужилаштва Бањалука.

Спортски авион "цесна", тип 182, пао је на спортском аеродрому у Залужанима.

Ђ.В.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2013, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2013, 17:12
Postovi: 29
Godina dana od pogibije Banjalučana: Bol za padobrancima ne jenjava

BANJALUKA - Svaki dan mi je sve bolniji, tuga za mojim sinom nikada neće proći. Stravični prizor pada aviona, kojeg potom guta plamen, ne mogu da zaboravim.

Ovim riječima svoju bol opisuje Marica Stević iz Banjaluke, čiji je sin Nikola (19), padobranac, prije tačno godinu poginuo u padu sportskog aviona u Zalužanima, u nesreći u kojoj su život izgubila još četvorica mladih Banjalučana.

Nikoli je to trebalo da bude prvi skok padobranom, ali se dogodila tragedija koja je u crno zavila njegovu, te porodice padobranaca Stefana Karanovića (24) i Srđana Kosića (18), kao i pilota Alena Crnalića (24), te instruktora padobranstva Nemanje Goronje (32).

Tog 20. maja prošle godine mnogi su ronili suze zbog stravične sudbine koja je na surov način ugasila živote pet mladih ljudi, članova Padobranskog kluba Banjaluka. Bol još ne prolazi.

"Nikolu je padobranstvo vuklo, želio je to. Dok je ulazio u avion, bio je veseo, šalio se. Ja sam se isto zezala, pitala ga da i ja, sa majkom još jednog mladića, uđem u letjelicu. Mahnuo mi je i ušao", prisjeća se Marica Stević u potresnoj ispovijesti za "Nezavisne".

Riječ je o ženi čiji su se jauci tog dana putem TV prijemnika čuli u svim bh. domovima, dok ona, držeći se za glavu, prilazi olupini aviona. Samo nekoliko trenutaka prije pada letjelice, Maričina unuka, koja je takođe tog dana bila na licu mjesta, postala je uznemirena.

"Djevojčica kao da je predosjetila nesreću. Kada je Nikola obukao padobransko odijelo, tada je povikala: 'Bako, bježimo odavde, ajmo kući'", ispričala je Stevićeva, koja je i juče zaplakala.

Nakon pada aviona, priča nam Stevićeva, imala je samo jednu misao.

"Jao meni, sjećam se, samo sam se pitala: 'Bože, je li živ?!' Ugledala sam potom sina, koji je jednim dijelom bio izvan aviona. Imao je puls, i sama sam se uvjerila. Tada se u meni pojavio tračak nade da će da preživi. Nažalost, nisam bila u pravu. Strašna je to tragedija, zbog koje je plakao cijeli svijet. Ko god ima srce i dušu, pustio je suzu", ističe Stevićeva.

Njen muž Živko povjerio nam se da je bio protiv ideje da Nikola postane padobranac. Otac priča da jedva uspijevaju da se bore sa tugom.

"Ni sam ne znam u čemu tražim utjehu. Živim za dan kada će konačno da se razjasni šta je uzrok nesreće", priča nam Živko, koji je danas sa suprugom Maricom bio na memorijalnom fudbalskom turniru u banjalučkom naselju Paprikovac, pod nazivom "Nikola - Džoni Stević, 1993 - 2012"

Organizator ovog turnira je Nikolin drug Srđan Miletić.

"Ovo je u znak zahvalnosti za mog prijatelja, s kojim sam se družio od djetinjstva", poručuje Miletić.

Jedan od organizatora je i Milan Zimonja, koji isto poručuje da će Nikolu da sačuvaju od zaborava. Bolom je shrvan i Duško Grmuša, koji je bio predsjednik Padobranskog kluba Banjaluka kada se tragedija dogodila.

"Kako ću se osjećati? Obilazimo grobove, molimo se. Niti tuga jenjava, niti će ikada da prođe", kaže nam Grmuša te takođe traži da se što prije razjasni šta je izazvalo ovu tragediju.

Istragu o nesreći sprovodi Okružno tužilaštvo Banjaluka, a kako saznajemo, u toku je niz vještačenja, koja se vrše u Sarajevu. Roditelji mladića koji su izginuli nemaju više strpljenja i zahtijevaju da im što prije bude zvanično saopšteno zašto se nedugo nakon polijetanja malog sportskog aviona pojavio dim u letjelici, nakon čega je došlo i do pada, te eksplozije.

Nekoliko dana nakon te nesreće su se rijeke ljudi u crnini "slile" na banjalučka groblja, a u parku "Petar Kočić" je otvorena knjiga žalosti, gdje su Banjalučani zapisali tugu koja je zapljusnula grad na Vrbasu.

Pjesma "Amanet"
Prijatelji Srđana Kosića postavili su prije godinu na YouTube pjesmu "Amanet", posvećenu ovom mladiću, a koja govori o tragično okončanom drugarstvu.

Stihovi pjesme glase: "Samo jedan tren, da sam unapred znao to, da zauvek odlaziš, sve bih ti tada rekao - da falićeš mi znam, svaki minut, svaki dan...", a ispod videa se još nižu potresni komentari.

"Poslije godinu dana, opet gledam ovaj video i opet plačem, a nisam ni znala momka. Kako je tek njegovim bližnjima...", stoji ispod snimka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2013, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Godina prosla, a stvarno kao da je juce bilo.

Istraga je neopravdano rastegnuta za tako jednu prostu tragediju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2013, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Gavro izjavio kako nije mogao otici na godisnjicu jer je vec nesto bio isplanirao. Kako je to jadno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2013, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 00852.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2013, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
mogu misliti kako je sada tim porodicama dok citaju ove gluposti,

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs