banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 190  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 23 Nov 2021, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Plus su ljudi spavali u 2 ujutro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 23 Nov 2021, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Пиргов каже да је возач очигледно имао канистере пуне горива, вероватно дизела, поред предњих седишта, што је изазвало експлозију и аутобус се запалио.

Други стручњак рекао је бугарским медијима да је возач прешао 350 км од турске границе до места несреће за само четири сата, правећи једну паузу ноћу, што сугерише да је путовао великом брзином.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 23 Nov 2021, 15:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Digresija je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/u-bugarskoj-se-zapalio-sjevernomakedonski-bus-najmanje-45-mrtvih-medu-njima-12-djece-15123568#:~:text=U%20Bugarskoj%20se%20zapalio%20sjevernomakedonski%20bus%3A%20najmanje%2045%20mrtvih%2C%20me%C4%91u%20njima%2012%20djece

A horora majko mila.

Pokusavam da shvatim logicki kako je moguce da se vatra tako brzo prosiri unutar busa, a da ne mogu stici izaci ... ili barem da razbiju prozore, pa izadju kroz prozor, stvarno ne kontam... De ako ima neki strucnjak da pojasni s tehnicke strane kako je to uopste moguce... Sta ima tako zapaljivo u autobusu, da se moze rasplamsati munjevitom brzinom!?
Zavjese, itisoni, sjedala.
Dizel se ne pali tako lako kao benzin, čak ni otvorenim plamenom. Baci šibicu u naftu i ona će se ugasiti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 23 Nov 2021, 16:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Moguce da je vozio nesto mimo redovnog prtljaga i da je to planulo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 23 Nov 2021, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Vozio kanistere nafte kraj sebe? Jbt, nije 93.!
Drugo, kako su se ti kanisteri zapalili(ako je bila nafta- benzin je druga priča) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 27 Nov 2021, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ama/693328

Ko je osjetljiv, bolje da ne gleda sliku iz galerije. Pokoj duši. Krivina i mokro. Samo mi nije jasno kako vozila ovako stoje, kontra oštećenjima.
Vrlo očigledno da ni vazdušni jastuk ne pomaže u nekim situacijama. Ovi djelimični prednji sudari su strašno opasni jer glava zna promašiti jastuk i ići direkt u A stub.

Kad smo kod bezbjednosti u saobraćaju već, večeras na seoskom putu srećem komšinicu, stariju ženu, pješakinju, koja se markirala telefonom, a da nije ne bih je uočio do pred nekkih 10 metara od nje, zbog mraka, magle i tamnije odjeće. Potez za svaku pohvalu, a inače jedna divna i trezvena osoba, vrlo prosvećena pogotovo za seosku sredinu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 27 Nov 2021, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Na potezu Banjaluka Prijedor zna biti zajebano za pjesake koji nemaju nista za markiranje nocu. I na 50 kmh zna ti samo izletiti.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 28 Nov 2021, 00:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ja sam skoro nekad prošao pored pješaka na toj relaciji(Banja Luka - Prijedor). Skontao sam ga tek kad sam mu bio na 5m. Prestravio sam se

Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 28 Nov 2021, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
neizreverbiliziran je napisao:
Na potezu Banjaluka Prijedor zna biti zajebano za pjesake koji nemaju nista za markiranje nocu. I na 50 kmh zna ti samo izletiti.


Vozio sam i ispod toga, upravo zbog smanjene vidjlivosti, i opet džaba sve ako je jakna tamna... što reče čovjek, samo izleti.

A u vezi sa onom tragičnom saobraćajkom gore, da se pretpostaviti vjerovatno kombinacija zimskih, i to potrošenih ili jeftinih, guma i mokre podloge. Probao sam recimo NOVE Tigrove zimske, kao najjeftinije, i na mokrom, sve osim oprezne vožnje auta je lutrija. A još ako je guma stara, izgubila svojstvo...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 30 Nov 2021, 09:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... ula/693776

:confused2: :confused2: :confused2:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 30 Nov 2021, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Od siline udara auto se smotao oko stabla...strašno.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 01:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Rivaldinho je napisao:
neizreverbiliziran je napisao:
Na potezu Banjaluka Prijedor zna biti zajebano za pjesake koji nemaju nista za markiranje nocu. I na 50 kmh zna ti samo izletiti.


Vozio sam i ispod toga, upravo zbog smanjene vidjlivosti, i opet džaba sve ako je jakna tamna... što reče čovjek, samo izleti.

A u vezi sa onom tragičnom saobraćajkom gore, da se pretpostaviti vjerovatno kombinacija zimskih, i to potrošenih ili jeftinih, guma i mokre podloge. Probao sam recimo NOVE Tigrove zimske, kao najjeftinije, i na mokrom, sve osim oprezne vožnje auta je lutrija. A još ako je guma stara, izgubila svojstvo...


Iskusni vozači kažu opasno je samo onaj dio oko brane Bočac i ljeti i zimi. Ovaj vamo dio sjeći krivine nije nikakav problem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 07:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Gospode Bože…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Ako siječeš krivine, znači da vjerovatno voziš previše brzo da bi mogao zadržati automobil u svojoj traci. U slučaju bilo kakvog iznenađenja, da se naglo moraš vratiti u traku, može te koštati gubitka kontrole nad vozilom. Koji neminovno nosi posljedice. Da ne pričamo, po ovakvom kolovozu, gdje su te granice onoga što vozilo i gume mogu tolerisati, vrlo smanjene.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 10:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ako siječeš krivine štediš na gorivu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Meni nisu jasni ljudi koji vide da im ideš u susret i opet sijeku krivinu i prelaze na tvoju stranu.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
I polove brzine. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
USMRTIO PJEŠAKA PA ZAPALIO AUTO: Banjalučanin priznao krivicu i pristao na četiri godine zatvora

ČITANJE: 3 minute
KOMENTARI (7)
Sharefacebooktwitterviberwhatsapp
Nedeljko Dragoljić (23) iz Banjaluke, koji je 12. septembra vozeći pijan i bez položenog vozačkog ispita skrivio nesreću u kojoj je od posljedica povreda preminula Branka Obradović (45), te nakon toga pobjegao i zapalio vozilo, sporazumno je priznao krivicu i pristao na četiri godine zatvora, saznaje “Glas Srpske”.


Njegov advokat Željko Višić potvrdio je da je sporazum koji je optuženi zaključio sa Okružnim tužilaštvom u Banjaluci prihvatio Okružni sud. Presuda Dragoljiću biće izrečena sutra, 2. decembra.

Dragoljić je tako priznao sva tri krivična djela koja mu se stavljaju na teret – ugrožavanje javnog saobraćaja, nepružanje pomoći licu povrijeđenom u saobrađajnoj nesreći i sprečavanje dokazivanja.

Dragoljića terete da je 12. septembra oko 20.40 časova vozeći pijan “golfom3” udario i teško povrijedio pješaka Branku Obradović na pješakom prelazu u ulici Rade Radića u naselju Vrbanja. Ona je preminula od posljedica povreda 23. septembra, u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske.

U optužnici se navodi da je bio pijan i u krvi imao oko 0.86 promila alkohola, a vozio je i nedozvoljenom brzinom od 56,4 kilometra na čas.

Ističe se da je on mogao da izbjegne nesreću da je poštovao saobraćajna ograničenja.

– Optuženi nije prilagodio brzinu kretanja vozila znaku obilježen pješački prelaz niti ograničenju koje je na tom dijelu puta 40 kilometara na čas. S obzirom na to da je pješaka uočio na 19,3 metra imao je mogućnost da zaustavi vozilo da je vozio brzinom manjom ili jednakom od 39,1 kilometar na čas – stoji u optužnici.

Navodi se da se Dragoljić vozilom kretao iz pravca Čelinca prema Banjaluci, a nakon nesreće je pobjegao sa lica mjesta prema poslovnoj zoni “Incel” gdje u banjalučkoj ulici Vladislava Skarića vozilo zapalio. Kako se ističe u optužnici to je učinio u namjeri da spriječi ili oteža dokazivanje krivičnog djela koje je počinio.

Prema ovom dokumentu, Dragoljić u vrijeme nesreće nije imao ni položen vozački ispit.

Optužnicu protiv Dragoljića podiglo je banjalučko Okružno tužilaštvo samo nešto više od mjesec dana nakon nesreće. Ovu optužnicu krajem oktobra potvrdio je banjalučki Okružni sud.

Prema pričama očevidaca ove stravične nesreće, Dragoljić je u trenutku nesreće obišao vozilo koje je ispred njega stalo da bi propustilo Obradovićevu da pređe preko zebre.

– Direktno je naletio na ženu koja je prelazila pješački prelaz i to je bio silovit udar. Nesrećna žena je, nakon udara, doslovno odletela u vazduh i odbačena je nekih 15 metara dalje. Bila je sva polomljena. Šokirani prolaznici pritekli su joj u pomoć, dok je bahati vozač pobjegao -rekao je jedan od očevidaca nakon nesreće.

Policija je odmah pokrenula istragu i dala se u potragu za nesavesnim vozačem. Uz pomoć kamera uspeli su da otkriju o kojem je vozilu reč, da bi ubrzo identifikovali i vozača Dragoljića koji je uhapšen dva dana nakon nesreće, ali tada mu nije određen pritvor. Tek nakon smrti pješaka tužilaštvo je odlučilo da traži njegovo pritvaranje i banjalučki Okružni sud je taj prijedlog prihvatio pa mu je krajem septembra odredio jednomjesečni pritvor.

(E.M)


Majmuni jedni, evo kako ćemo civilizacijski kolabirati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Dec 2021, 20:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Sramota!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 27 Dec 2021, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
https://www.novosti.rs/hronika/nesrece/ ... azar-vesti

Opet brzina i glupost. Sva čevorica poginuli, a auto ne izgleda sasvim smrskan. Pretpostavljam da nisu bili vezani. Nije to dobro za provod, nije dobra energija.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 190  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs