banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 190  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
U Austriji je vrijeme rucka od 12 do 14.00 Policija je vec bila oko pola 1 na cesti jer se desavalo da se drmnu piva, dvije, tri uz jelo u lokalnoj kafani. Sada se umanjilo sa tom praksom jer se sve manje pije za vrijeme rucka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 11:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ima tu još jedna stvar. Evo napisali da su ovi poginuli 800 metara od kuće.
Bliže nama, čini mi se da je Grabovac ili kako već. Ima ona velika krivina prema Mlinskoj Rijeci. Jednom sam ja bio u udarenom autu. I ljudi kažu svake godine neko tu ili izleti, ili udari... bilo i poginulih. I najčešće, lokalni. Oni koji ne poznaju toliko, ipak opreznije uđu. Oni koji eto kao znaju krivinu... Tako i ovaj što je nas udario. Poderao nam jednu stranu auta. Živi tu blizu. I da mu kažeš nemoj tako brzo, on će vjerovatno reći... šta ti imaš meni govoriti. Znaš li ti koliko sam ja puta tuda prošao. Ali joj, onaj komšija prevozio pijesak pa prosuo po cesti, iscurilo nekom ulje...

Vezano za policiju. Nedavno ujak slavio xy godina mature, pa bili gore u restoranu Rijeka. Kada su krenuli, policija ih sve sačekala. Ali kod nas izgleda stvarno treba onaj rezervni sastav policije, pa ih podići za svaku slavu, zbor... :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne treba, samo ih treba smisleno koristiti.
Sto se tice tih krivina i sl. strasno je sta se desava i koliko se postojanje opasnih tacki ignorise od strane nadleznih.

Eno u nezavisnim opet pise da je samo u pitanju neprilagodjena brzina.

https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... obe/551768


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Mislim da je ovo most kada iz S.Dubrave, tj Ukrine, kreneš prema krečani.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Pa šta je ovo....https://www.banjaluka.com/drustvo/sudar ... luci-foto/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 11:56 
jebo to, kvrcnuli se...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Na koju krivinu misliš Danijele? Ona na izlazu iz Jošavke, prije skretanja za Mlinsku rijeku, odavde gledano?
Jako je loše označena, a zeznuta.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da, odavde gledano. Vjerovatno mislimo na istu. Krivinu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 21:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
A ja bio pripremio
https://ibb.co/gZp3Jx4

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Tužno.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Nije policija,nije put...isti je i bolji nego kad sam ja tu prolazio u svojim mlađim godinama.Muzika,mobilni,alkohol...svega sam se nagledao na posltu brateu...uglavnom smrti zbog brzine uz alkohol,mobilni prelazak u drugu traku,gubitak kontrole nad vozilom pneumatici i sl...svi misle da su Lauda..jbg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
The_new_Statesman je napisao:
Ne treba, samo ih treba smisleno koristiti.
Sto se tice tih krivina i sl. strasno je sta se desava i koliko se postojanje opasnih tacki ignorise od strane nadleznih.

Eno u nezavisnim opet pise da je samo u pitanju neprilagodjena brzina.

https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... obe/551768


Ljudi čujete li vi sebe šta pričate?Kriva je krivina?! :-?
Treba ispraviti sve moguće krivine da bi se umjesto 130 moglo voziti 200km/h."Budalama" daj pistu pa će se izvrnuti.
Eno neki dan na nadvožnjaku u Lišnjoj "pacijent" je naskočio na zaštitnu ogradu (išao tako 30-tak metara dok nije spao sa istog na zemlju pokraj samog auto puta) pošto je pravcem prije samog nadvožnjaka koji mota ulijevo,nagulio sigurno 200km/h.
Sad su i tu pogriješili jer nisu i nadvožnjak ostavili u pravcu.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Драган је живео у Словенији и радио је као шофер, а за викенд је дошао на одмор у родни крај. Читаво вече он и Немања, коме је био рођендан, с друштвом су били на турниру у малом фудбалу у оближњем селу и наводно су пили алкохол.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... braca-ginu

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 23:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
veteran 1987 je napisao:
Spoiler:
danijell je napisao:
Eto rješenja, sve u zatvor. Tek bi se to pokazalo kako ima efekta. Koliko bi trebalo vremena da sistem pukne pod tim "prilivom". I tek što bi to samo bio dodatni trošak za državu. Fino odbij od školstva, zdravstva...

Za ovo što tns piše, pa naravno da ne može samo novčanim kaznama. Pa krenuli su kod nas odavno i sa kaznenim bodovima. Pa ih roditelji djeci slažu :) tako bi vjerovatno djeca i u pritvor išla. Za ove dublje probleme, ne možeš naći ili napraviti bolji narod preko noći. Ali dok recimo ne vidim da je polaganje prve pomoći ozbiljnije, a tek nešto drugo... Nema tu nade.

Ali mene zanima, zašto onda nije jednom bio slučaj kada sa stranim tablama neko skoro da te pregazi na pješačkom. Nešto sumnjam da se tako ponaša recimo u Austriji. Ovo ja spominjem, jer sam ja x puta došao u situaciju, da skoro samo naskočim na haubu. Ima ih na Mejdanu preko ljeta sa svih obrazovanih strana.

Opšta kultura i opšta saobraćajna obazovanosti, hmmm. Možda se na granici izgubi.
Kvalitet puta, pa ne znam da nešto smeta neka uličica bez rupa, preglednost ok...
Sistem nadzora. To je definitivo kod nas problem. Ali ne može svaki ćošak biti pod kontrolom. Odoše Dodiku u džep sve pare od nadzora.
Kvalitet vozila. Taj stranac definitivno ima.
Hm, način kažnjavanja. To je kritično. Posebno, možemo se dogovoriti.

Naravno, isto x puta se desi da neko sa stranim tablama stane kada vidiš da prilaziš pješačkom. Da ne bude kako sam ksenofobičan po Bursaću.

Mislim, ovo je banalan primjer sa pješačkim, ali itekako pokazuje od saobraćajne kulture do toga šta ga tamo spriječava da tako vozi.

Ne znam, ja bih prvo kod nas krenuo sa baš žestokim kaznama za ozbiljnije prestupe. Uz momentalno oduzimanje vozačke. Proletiš kroz crveno, odmah vozačka. Ako nema ko doći da odveze auto, ima šlep služba. Pa platiš i kaznu za prekršaj, pa ostaneš bez vozačke odmah. Još za šlep službu. I na kraju ganjaj kako ćeš kući. Imaš vremena da ti se ureže u pamćenje ako malo prošetaš. Ili taksi platiš.

Ali prvo nakačiti što više kamera sa mic na policiju. Pa kada te zaustave, nema tek tako dogovaranja. Propišeš protokol kako se šta radi, da se sve mora snimiti. Ne moraju oni ni sada uzeti direktno, ali "ispadne" 20, 50 KM ispod suvozačevog sjedišta dok ti uzimaju podatke...

Pa iako nema policije na svakom ćošku, ali ako te uhvate da te zaboli i zapamtiš. Prvo da se napravi taj rez na terenu.
Za početak.

Onda se može lagano preći i na društveno-kulturni rad. Džaba tebi u školi, na TV i gdje već da ti pričaju... ako ti dođe stari i ispriča kako je prošao kroz crveno i počastio policiju...

A onima sa stranim tablama, kao braća Grci. Skidanje tablica dok ne plate.

Samo bih se osvrnuo na ovo sto pises o pjesacima. Gore ti pjesak nece zakoraciti na put dok god ne vidi da si stao. Znaci i oni ucestvuju u saobracaju na drugaciji nacin. Strpljivo i kulturno. Ja ne znam kako smo mi nase pjesake naucili da zagaze na kolovoz bez gledanja jer treba imati na umu da se neka vozila jako tesko zaustavljaju. Gdje smo mi to pogrijesili.
Ja se sjecam jedne pametne sa groblja a glasi nekako ovako: ovde lezi onaj sto je imao prvenstvo prolaza.


Tek sada vidim ovo. Ja pišem o tome kada si već na pješakom, a ne da istrčavaš. Recimo već si prošao skoro pola pješačkog, a neko ulazi u ulicu i skoro preko stopala prelazi. A to čekati da se auto prvo zaustavi, pa nekada bi brže na rukama stigao do grada. Naravno, ne izletati ispred auta nego ako vidiš da je dovoljno daleko i spor... da ga podstakneš da uspori i pusti te.
Naravno da je zeznuto i onima u autu, jer na tom pješačkom ravnopravno sa njima učestvuju u saobračaju i oni koji nikada nisu ni vozili auto, djeca, bolesni, stari, gluvi, ludi...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
U pravu je TNS.
Policija mora imati i ulogu prevencije, ne samo kaznjavanja.

Imali su nekad akcije, kad je izmjena rezima u nekoj ulici, da dezuraju i upucuju vozace na izmjenu. Poslije se samo presaltaju na kaznjavanje.

U ovim uslovima> prve kise, vikend-treba ih biti vise i to je to.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Avg 2019, 23:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
kutak je napisao:
U pravu je TNS.
Policija mora imati i ulogu prevencije, ne samo kaznjavanja.

Imali su nekad akcije, kad je izmjena rezima u nekoj ulici, da dezuraju i upucuju vozace na izmjenu. Poslije se samo presaltaju na kaznjavanje.

U ovim uslovima> prve kise, vikend-treba ih biti vise i to je to.


Ok, treba biti policije i u suštini se slažem sa ovim što priča tns i donekle bi promijenilo situaciju. Ali zar ti treba policija reći da se ne naločeš pa sjedneš za volan ili ako vidiš da pada kiša da ne budeš govedo koje vozi 120? U tri materine, ako sam ne brineš za svoju glavu nema te policije koja će zavesti red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 04 Avg 2019, 02:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Shakal ima pravo, dodatni angažman saobraćajne policije bi to popravio kako TNS kaže ali nedovoljno. I dalje gledam iz dana u dan nesreće na pješačkom kod svoje zgrade samo zbog nepažnje vozača, kako auta tako i motora a i pješaka...
Zašto - zato što smo goveda koja ni ne gledaju znakove a i kad vide jebe im se....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 04 Avg 2019, 06:25 
ne bi bilo lose rjesenje staviti kamere na kriticna mjesta...raskrsnice, pjesacke i slicno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 04 Avg 2019, 06:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Niste me razumijeli.
Prvo, ne govorim o dodatnom angazmanu policije, dodatnim policajcima, dodatnim vozilima, dodatnim radnim satima, uopste dodatnim troskovima. Govorim o smislenom koristenju trenutnih resursa koji se sada trose na jurenje bezazlenih prekrsaja.

Primjer: Svi znate da je radarska kontrola skoro svakodnevna pojava u zoni ogranicenja 50 iznad pumpe u Cardacanima. Ja se ne sjecam da sam ikada vidio ili cuo za udes na tom dijelu.

Ali se zato udesi redovno desavaju sa druge strane brda, na tzv. Tutnjevcu, na krivini ispod bivseg Kiss.a/Bagrema. Cim je kisa odmah neko zavrsi na krovu. Tu je ogranicenje 40 km/h.

Ne sjecam se da sam ikada na tom mjestu vidio policijsku patrolu u preventivnoj ulozi. A vjerovatno se radi o nekoliko desetina, pa i stotina udesa u zadnjih nekoliko godina.

Dalje, smisleno koristenje raspolozive policije tamo gdje i kada treba je tek na prvu vidljiv segment neophodnih preventivnih mjera. U sustini, ostatak se uglavnom svodi na podizanje svijesti o bezbijednosti kroz stalno medijsko prisustvo ovakvih tema i stalnu edukaciju stanovnistva. Jasno, ne na ovaj suvoparni nacin na koji sada pisem.

Naravno, svjestan sam da od sve te price nece biti nista dok neko nesmisli (nije tesko) kako da se obogati na svemu ovome. Npr. kao sto je bio slucaj sa homolagacijom gdje se jedna ekipa iz miljea "bezbjednjaka u saobracaju" pofino okoristila.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 04 Avg 2019, 06:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 04 Avg 2019, 06:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Dodatni u smislu da rade svoj posao bolje...
"Dodatni"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 190  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs