banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 190  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 19 Maj 2017, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Tutnjevac je najkriticniji kada se dolazi iz pravca BL (Boskovica) i onda krivina blago u desno kada se pocinjes spustati, pa cini mi se da tu svaki dan desi neko prevrtanje...


Tu se srecom sporije vozi pa se srecom zavrsi sa ugruvavanjem i materijalnoms tetom.
Inace ta krivina je postala skliska nakon zadnjeg asfaltiranja. Ranije je bilo ok.
Daleko opasnija pozicija je onaj spust nakon lakat krivine, koji izgleda kao pravac. Tu ima nekoliko stepenika koja bacaju auto ulijevo ako se iole brze vozi po kisi. I onda dolazi do pogibiljnih udesa jer se u pravilu brzo vozi. Izgleda kao pravac, a nije.

Sto se Drugovica tice, tu je krivina (mostic) poslije Djukica, pogotovo je kriticno iz pravca Prnjavora. Zatim idu krivine poslije onog pravca i mostica kod kamenoloma. One su i najgore i najklizavije. I onda ovo kod table Laktasi, tu nije toliko klizavo koliko je nepregledno, a brzo se vozi.

Neki preticu na svim ovim pobrojanim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 19 Maj 2017, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Koliko znači onaj donekle "izrovan" asfalt kao iz pravca Jajca kad se ide? Nekako mi izgleda sigurnije što se tiče proklizavanja. Mislim da je tu planski istačkan kolovoz kako ne bi dolazilo do ovakvih nesreća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 19 Maj 2017, 10:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Izgreban asfalt namjerno da bi manje ledilo zimi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 19 Maj 2017, 11:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Горе је оно за нас са иоле ширим аутима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 19 Maj 2017, 21:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ja sam isao prema BL, ovde na mapibse vidi koljanski put a udes se desio na ovoj krivini prije skretanja iduci iz pravca BLSlika

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 21 Maj 2017, 14:53 
Citiraj:
U mjesto Podbarevo, u blizini tunela Tuk, u opštini Jajce, danas oko 13 sati dogodila se saobraćajna nesreća prilikom koje je vozilo Renault Clio sjetjelo s magistralnog puta M16 u rijeku Vrbas, odnosno akumulaciono jezero hidrocentrale Jajce 1.


http://www.banjaluka.com/aktuelno/2017/ ... poginulih/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 22 Maj 2017, 09:15 
Milan je napisao:
Citiraj:
U mjesto Podbarevo, u blizini tunela Tuk, u opštini Jajce, danas oko 13 sati dogodila se saobraćajna nesreća prilikom koje je vozilo Renault Clio sjetjelo s magistralnog puta M16 u rijeku Vrbas, odnosno akumulaciono jezero hidrocentrale Jajce 1.


http://www.banjaluka.com/aktuelno/2017/ ... poginulih/

Citiraj:
Na području Jajca nastavljena je potraga za dvojicom mladića koji su nestali nakon što su automobilom sletjeli s puta u rijeku Vrbas.

Za mladićima tragaju ronioci iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Zeničko-dobojskog kantona, članovi rafting klubova iz Jajca i Donjeg Vakufa i pripadnici Jedinice za podršku MUP-a Srednjobosanskog kantona.

Nesreća se dogodila juče na magistralnom putu M-16, a ronioci su juče izvukli tijelo jednog mladića.

Kako javlja Dnevni avaz radi se o sinu muftije sarajevskog Enesa Ljevakovića, 26-ogodišnjem Abdurahmanu. Auto pripada Nihadu Klini, a kako se nezvanično saznaje krenuli su u banjalučku džamiju Ferhadiju

Portparol MUP-a Srednjobosanskog kantona Rusmir Prohan rekao je da se izvučeno tijelo nalazilo na suvozačevom mjestu, a prema informacijama koje su dobili na terenu u automobilu su bile još dvije osobe.

Uzrok nesreće još nije poznat.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 29 Maj 2017, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Ja sam isao prema BL, ovde na mapibse vidi koljanski put a udes se desio na ovoj krivini prije skretanja iduci iz pravca BLSlika

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Cesto putujem na relaciji BL-Doboj, i ova krivina gdje se ovo desilo je najgora krivina na toj relaciji, ne znam da li je do toga kako je napravljena, ali samo odjednom moras da skrenes malo jace lijevo ako ides prema Bl ili obrnuto kad ides iz Bl. Moze se vidjeti i po kolotrazima na kolovozu, koji su napravljeni preko pune linije kad se ide prema Bl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 09 Jun 2017, 14:49 
Citiraj:
PODGORICA - U sudaru dva automobila na obilaznici kod Golubovaca u Crnoj Gori oko 15:30 sati došlo je do teške saobraćajke u kojoj je poginulo pet osoba. Dvije osobe su kritičnom stanju, javlja crnogorski portal CdM. Kako se navodi, četiri osobe su poginule na licu mjesta, dok je peta osoba preminula u Urgentnom centru. Kako je tom portalu saopšteno iz Urgentnog centra, povrijeđeni su trudnica i djevojčica koja, prema riječima direktora UC Nermina Abdica ima tešku povredu glave. Trudnica ima tešku povredu grudnog koša, dodao je on za CdM. Saobraćaj je zatvoren u oba smijera, a do nesreće je, po riječima očevidaca, došlo kada se "audi3", koji se kretao prema Baru, zaletio ka "fordu" koji je završio u ogradi nadomak puta.


http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... ene/429838


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 09 Jun 2017, 15:32 
DOBOJ - Teška saobraćajna nesreća dogodila se u Dugom polju kod Doboja, u kojoj su učestvovala dva vozila. Iz Policijske uprave Doboj nam je potvrđeno da je saobraćajka prijavljena oko 14.20 sati, ali nisu mogli da daju više detalja, jer je uviđaj u toku. Za sada nema informacija o stradalima i povrijeđenima u ovom sudaru.

Slika


http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... oja/429975


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 09 Jun 2017, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Iz dvice se ne možeš živ izvući


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 09 Jun 2017, 16:32 
U kakvom je stanju dvica na ovoj slici samo cudo je moglo da se desi da sofer ostane ziv.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 10 Jun 2017, 08:14 
Milan je napisao:
U kakvom je stanju dvica na ovoj slici samo cudo je moglo da se desi da sofer ostane ziv.


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=256718


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 10 Jun 2017, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ovo je 3. ili 4. direktan sudar dvice sa pežoom u okolini Doboja(zadnjih 10-ak godina) i svaki put su izginuli putnici u dvojki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 10 Jun 2017, 10:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
juce prolazim autobusom tuda utovaraju ovaj krs, kontam neko prodaje u staro zeljezo

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 10 Jun 2017, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
^ Pa nece ga ostaviti na putu?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 11 Jun 2017, 01:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
kad je to slep sluzba odvukla nije izgledalo da je od saobracajke, vec da se neko rjesava otpada

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 16 Jun 2017, 14:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
http://www.rtvbn.com/3868142/bijeljina- ... ztrifkovic

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... ion/430858

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 21 Jun 2017, 12:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
ovo me podsjeca na juce dogadjaj,stao drot ispred kladionice sam sa lizalom,zaustavlja nekog crnog audija,ono kao pita jesi uredan decko,a pored njega 3-4 klinke sa rosulama po staroj cesti
Naravno nakon 10min njega vise nema...Jos lik tacno stao da ga kamera ne snima na djelu

Citiraj:
STANARI - Pripadnici Policijske stanice Stanari juče su uhapsili vozača K.P. iz Zenice, koji je, kako je saošteno iz policije, nakon što mu je rečeno da će mu biti uručen prekršajni nalog, u saobraćajnu dozvolu stavio 10 KM "da se počaste". Policija ga sumnjiči za davanje mita s ciljem podmićivanja policajaca. Prethodno su, tokom kontrole saobraćaja na putu Stanari - Prnjavor, u mjestu Stanari, policajci zaustavili teretno vozilo MAN, vlasništvo privatnog preduzeća iz Zenice, i utvrdili da mu je neispravna signalizacija, odnosno zadnje lijevo poziciono svjetlo i STOP svjetla. "Kada je vozaču K.P. saopšteno da je Zakonom o bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH za taj prekršaj predviđena novčana kazna od 40 KM i da će mu biti uručen prekršajni nalog, on je dao na uvid saobraćajnu dozvolu u koju je stavio novčanicu od 10 KM, a potom je od policijskih službenika zatražio da ne napišu prekršajni nalog i da 'se počaste'", sapšteno je iz policije. "Nezavisnim" je potvrđeno da je nakon izvršene kriminalističke obrade K.P. pušten na slobodu. Po dokumentovanju, protiv njega će nadležnom tužilaštvu biti podnesen izvještaj zbog davanje mita.

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... ste/431468

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 22 Jun 2017, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ZENICA - Petogodišnji D.N. poginuo je u utorak naveče u zeničkom mjestu Starina u prevrtanju opel vektre, koja se prethodno otisnula i survala sa podzide visoke 2,5 metara, a zatim pala na krov! S.N., sestra bliznakinja stradalog dječaka, koja je takođe bila u vektri, lakše je povrijeđena. Tragedija se dogodila u utorak oko 20.40, kada je E.N., majka mališana, pred garažu dovezla vektru, a u kojoj su joj bila djeca. "Potom je majka izašla iz vozila da otključa garažu, da bi, dok je vozilo radilo, a ručna kočnica bila zategnuta, automobil nekontrolisano krenuo unazad, krećući se otprilike oko 15 metara, a potom se, dolaskom do betonske podzide visoke oko 2,5 metara, prevrnuo preko te podzide i pao na krov", potvrdili su za "Nezavisne" iz Kantonalnog tužilaštva ZDK. Dječak je tada teško povrijeđen i od povreda je podlegao na putu do Hitne medicinske pomoći u Nemili. "Nakon policijskog uviđaja, dežurni tužilac je izdao naredbu za obdukciju koja će se obaviti u Kantonalnoj bolnici Zenica", navela je Naila Muratović, portparol MUP-a ZDK.


Jadna djeca...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 190  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs