banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Sep 2009, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
dok ovdje sirotinji zagovaraju rat, tamo mafija suradjuje i zajedno klepa... (isto kao i nasi politicari).


http://www.bljesak.info/content/view/38962/159/

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2009, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kontroverzni srpski biznismen iz Beograda Milan Ševo (36), porijeklom iz BiH, označen je kao glavni organizator spektakularne pljačke oko 100 miliona evra iz najpoznatije kompanije za obezbjeđenje "G4S" u Stokholmu. Švedski istražioci su, prema nepotvrđenim informacijama, došli u Beograd kako bi s kolegama iz MUP-a Srbije razmijenili podatke i priveli Ševu.
Švedska policija označila je Milana Ševu (36), kontroverznog srpskog biznismena iz Beograda, porijeklom iz BiH, kao glavnog organizatora spektakularne pljačke više desetina miliona evra iz najpoznatije kompanije za obezbjeđenje "G4S", koja je izvedena 23. septembra ove godine u Stokholmu, pišu banjalučke "Nezavisne novine".


(BLLIVE, foto: Aftonbladet.se)

http://www.banjalukalive.com/content/view/12778/204/

Citiraj:
Бијељина - украдено сто хиљада марака из "Делта Максија"
Лопови су у ноћи са недјеље на понедјељак опљачкали око 100.000 марака из трговине "Делта Макси" у Бијељини.
Полиција наводи да су пљачкаши провалили отвор на крову и на тај начин ушли у објекат, гдје су пронашли кључ од сефа и украли новац у разним апоенима.
Припадници Центра јавне безбједности Бијељина извршили су увиђај и настављају истрагу.
С.В.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=9686

Sličan scenario. :D

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Украдено 10.000 марака из етно-села Станишићи
Datum: 01.10.2009 21:00
Autor: Небојша Томашевић
БИЈЕЉИНA - Непознати провалници украли су у сриједу око 22 часа 10.000 марака из канцеларије у етно-селу Станишић у Бијељини, саопштено је јуче у бијељинском Центру јавне безбједности.

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/28723/cir/Ukradeno-10000-maraka-iz-etno-sela-Stanisici.html

Citiraj:
Из суднице: За пљачку банке двије године затвора
Datum: 30.09.2009 21:00
Autor: Небојша Томашевић
БAЊA ЛУКA - Бањолучанин Младен Брковић (30) осуђен је на двије године затвора због тога што је 2. децембра прошле године са Далибором Кекићем и малољетним Дамиром Ј. опљачкао NLB Развојну банку у бањолучком насељу Лазарево из које су однијели око 50.900 марака.


Citiraj:
- Ово сам и заслужио јер сам учинио грешку и кајем се. Желим одмах да идем на издржавање казне - рекао је Брковић.
Пресудом је обавезан да плати трошкове и намири штету коју су затражили представници NLB Развојне банке.
Опуномоћеник ове банке Даниела Пејаковић доставила је суду одштетни захтјев у коме стоји да је банка од осигурања већ наплатила 40.000 марака.

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/28671/cir/Iz-sudnice-Za-pljacku-banke-dvije-godine-zatvora.html

Kako je ovako lijepo priznao, ja da sam sudija ne bi mu mogao dati ni dana zatvora.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2009, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pljačka sprječena.

Citiraj:
"Tokom nadzora ove poslovnice u neposrednoj blizini primijećen je crni BMW 520, koji je u utorak ukraden u Banjaluci. Odmah je uslijedila akcija protiv osoba koje su se nalazile u ukradenom autu. No, te osobe su u prvi mah uspjele pobjeći, nakon čega je uslijedila filmska potjera ulicama Banjaluke i dalje prema Kotor Varošu", ispričao je izvor "Nezavisnih".

Tokom potjere u crnom BMW-u su primijećeni vozač koji je na glavi imao fantomku, te suvozač koji je u jurnjavi uspio iskočiti iz auta.

Potjera je završila u Vrbanjcima kod Kotor Varoša kada se maskirani vozač usljed neprilagođene brzine ukradenim BMW-om zakucao u zid i isprevrtao na cesti.

"Kada smo nakon prevrtanja auta otvorili vrata BMW-a, vidjeli smo čovjeka koji je za pojasom imao pištolj, pored sebe automatsku pušku, a u autu je bila i kanta benzina, kojom su trebali zapaliti auto nakon pljačke. Ubrzo smo utvrdili da se radi o Mitru Kneževiću, koji je odranije poznat policiji po izvršenju teških krivičnih djela", naveo je ovaj izvor.

Banjalučki inspektori juče su izvršili pretrese na nekoliko lokacija u cilju potpunog rasvjetljavanja oružane pljačke novca koji je bio namijenjen za penzionere.

Iz banjalučkog KC-a juče je saopšteno da je zdravstveno stanje Kneževića stabilno, ali da se "pacijent ne sjeća saobraćajne nezgode".

http://www.banjalukalive.com/content/view/12859/204/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2009, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Odnijeli 121.000 evra iz mašine za veš

Nepoznata lica opljačkala su u noći petak na subotu imanje Vase Gajića u Trnovi, kod Ugljevik, gdje su pronašli oko 121.000 evra.
Kako "Fokus" nezvanično saznaje, novac je bio sakriven u pomoćnom objektu i to ispod poklopca mašine za veš.
Gajić inače radi u Njemačkoj i svoju ušteđevinu je godinama sakrivao na ovo mjesto. Za skrovište su navodno znali samo on i supruga, koja je nedavno preminula.
Kuću je povremeno obilazio Gajićev komšija, koji je i primijetio da je pomoćni objekat obijen. Pozvao je policiju, a za kompletan uviđaj moralo se sačekati da Gajić dođe iz Njemačke.
Kako je utvrđeno, nepoznata lica su obila ulazna vrata pomoćnog objekta i vjerovatno su znali šta traže, ali i gdje je novac sakriven. Odvrnuli su vijke na poklopcu mašine i pokupili Gajićevu ušteđevinu koja je bila u raznim apoenima.
Lopovi nisu ni pokušali da obiju kuću već su samo obili pomoćni objekat.
Imali su dovoljno vremena da obave pljačku, ali i da nakon toga pobjegnu u nepoznatom smjeru.
Mještani sumnjaju da se radi o istim lopovima koji su nedavno opljačkali kuću Dragana Gavrića, odakle je odneseno oko 160.000 maraka u novcu i nakitu.

http://fokus.ba/vidi.php?rub=8&vijest=24476
:o

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2009, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
У пословници Хипо банке у бањалучком насељу Лауш током данашње оружане пљачке није било клијената и нико од запослених није повријеђен, саопштено је из Хипо Алпе Адриа банке Бањалука.
Инфо | 16:39 27/10/2009 | Извор: РТРС
У саопштењу се наводи да износ опљачканог новца није висок, јер су се запослени у банци придржавали упутстава и процедура у вези са лимитима када је ријеч о пословању са готовином.
Тачан износ опљачканог новца и висину материјалне штете утврдиће истрага која је још у току.
Пословница Хипо банке у Лаушу сутра наставља са радом, наводи се у саопштењу.
Три маскирана лица украла су данас, уз употребу ватреног оружја, још неутврђену количину новца од радника филијале Хипо банке у насељу Лауш.
Портпарол бањалучког Центра јавне безбједности Госпа Арсеновић изјавила је Срни да је Центру око 12.30 часова пријављено да је у Карађорђевој улици извршено разбојништва над радником Хипо банке./
Б.Т.

:o

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 07:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Sapke,azdajica i ko je ono jos sa Lausa hhhmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!1

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 00:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Vijesti
Opljačkan poker turnir u Berlinu
Grupa naoružanih ljudi opljačkala je danas učesnike poker turnir u luksuznom hotelu u Berlinu, objavila je policija iz tog nemačkog grada.

Prema navodima policije, nekoliko učesnika turnira u Berlinu lakše je povredjeno kada su panično počeli da beže posle drskog napada u podne.

Nije saopšteno koliko novca su pljačkaši odneli.

Svedoci navode da su pljačkaši bili naoružani automatskim oružjem, mačetama i ručnim bombama.

Policija u interesu istrage nije želela da objavi koliko je bilo napadača i kakvo su oružje nosili

http://www.slobodnaevropa.org/archive/news/20100306/500/500.html?id=1976549
E svašta.
Citiraj:
Бањолучанина ударили у главу и отели 400 марака
БAЊA ЛУКA - Полицији у Бањој Луци у четвртак је око 19 часова пријављено да су три непозната лица у улици Степе Степановића у овом граду напали Бањолучанина (23) и од њега отели паре, саопштено је у петак из ЦЈБ Бања Лука.

Полиција је изашла на лице мјеста гдје је увиђајем утврдила да су три непозната лица пришла младићу и ударили га шаком у главу, послије чега су му из џепа панталона отели око 400 марака и побјегли у непознатом правцу. Г. О.


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 16:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Zar se ne kaze na srpskom vijek??
Sto se tice ovog u Berlinu, gledao sam snimak nista spektakularno, ukrali 200 000 €, toliko ukrade Integral za jedan stub nekog nadvoznjaka na autoputu BL-Gradiska. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
dado_n je napisao:
Zar se ne kaze na srpskom vijek??
Sto se tice ovog u Berlinu, gledao sam snimak nista spektakularno, ukrali 200 000 €, toliko ukrade Integral za jedan stub nekog nadvoznjaka na autoputu BL-Gradiska. :D


Boga mi javise da je ukradeno izmedu 800 000 i milion eura

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 17:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Uzeli su oni bili vise, ali je jedan radnik hotela u zbrci koja je nastala uzeo jednu vrecu sa parama, koju su lopovi napunili. Tako da su na kraju otisli sa samo 200 000 €.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2010, 00:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
OMV pumpa u Ulici krajiških brigada Foto: OslobođenjePiše: Dragan Pavlović01/04/10 06:23Radnici pumpe policiji ispričali da su dvojica napadača, koji su ih natjerali da uđu u vozilo, opljačkali i istjerali iz automobila, na glavama imali maske čudovišta i plave perikeOperativnom dežurstvu CJB Banja Luka u srijedu rano ujutro prijavljeno je da su dva radnika benzinske pumpe OMV, u banjalučkoj Ulici krajiških brigada, oteta te da je od njih opljačkano 1.000 maraka pazara.

Razbojnici su se, naime, na pumpu dovezli golfom 2. Potom su obojica, maskirani, izašli iz vozila naoružani nožem i pištoljem. Prijeteći da će ih ubiti, radnike pumpe su natjerali da sjednu na zadnje sjedište golfa, što su uposlenici i uradili. Dok je jedan napadač vozio, drugi je u radnike pumpe uperio pištolj i od njih oteo dnevni pazar.


E svašta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2010, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dobra je i ova pljacka od 5 000 000 evrica, majstorski odradjena.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 20:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
БАЊАЛУКА- ПОКРАДЕН И ЛАКШЕ ПОВРИЈЕЂЕН ШЕЗДЕСЕТОГОДИШЊАК

Шездесетогодишњи Милан Јурић из мјеста Драгочај, недалеко од Бањалуке, задобио је лакше повреде које су му нанијели разбојници када су провалили у његову кућу и украли 15.000 КМ, сазнаје Срна у полицији Републике Српске.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=30181

:cry:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2011, 16:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Španska policija saopštila je danas da vodi istragu o krađi 1,5 miliona evra u gotovini u plastičnim kesama koje su časne sestre čuvale u jednom manastiru.

"Sestre su nas pozvale 28. februara i rekle da je nekoliko manastirskih vrata provaljeno i da je nestala velika količina gotovine", izjavio je policijski portparol u sjevernom španskom gradu Saragosi.

On je dodao da su časne sestre izjavile da su u kesama čuvale novac sakupljen u posljednjih nekoliko godina.

Časne sestre iz manastira Santa Lusija žive povučeno i veći dio vremena provode u koričenju knjiga, navodi se na njihovom veb sajtu.

Jedna od njih prodaje slike, što djelimično može da objasni ovoliku količinu novca, rekao je polcijski portparol.

Regionalni list "Periodiko de Argon" piše da su slike časne sestre Izabele Guere veoma cijenjene i da mogu da se prodaju i za 48.000 evra.

(Srna)


Kada se sjetim kada je papa Benedikt XVI prije nekoliko mjeseci rekao da crkva nema para. Imaju i ne znaju koliko imaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2011, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Из породичне куће украдено 47.000 евра
Datum: 16.07.2011 18:00
Autor: Глас Српске
ГРAДИШКA - Брачном пару Николи (87) и Славки (86) Бараћ из насеља Бок Јанковци код Градишке нестало је 47.000 евра из металне кутије која се налазила у спаваћој соби, пренијеле су агенције.

Нестанак новца примијетила је Славка када је хтјела да плати мајстору који је изводио грађевинске радове на кући.
- Када сам отишла по новац, шокирала сам се јер сам видјела празну кутију. Напољу су били мајстори који су радили на кући и тражили су да одмах зовемо полицију - прича Славка.
Она напомиње да је спаваћа соба била закључана, а да је кључ био код ње.
- То су паре које сам чувао од продаје земљишта и од исплате из Њемачке на име ратног заробљеништва - рекао је Никола.


U kakvom poganom svijetu mi živimo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2011, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
filozof sa vrbasa je napisao:
U kakvom poganom svijetu mi živimo.

Ja bih prije rekao primitivnom nego poganom. Banka, orocenje, stedna knjizica ... ma neeee, dragi jastuk, jorgan, dusek i carapa. Koliko glup moras biti da bi cuvao toliki novac u kuci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2011, 17:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
blaf77 je napisao:
Koliko glup moras biti da bi cuvao toliki novac u kuci.

Izjava na mjestu. kad neko toliko novac drži u kući, zaslužuje da mu bude uzet...Shvatam možda je peMzionerskom paru banka daleko, al su komotno 90% novca tamo mogli ostaviti, i jednom mjesečno ili po potrebi podići....
Sem toga štaće im tolike pare...konatm, s obzirom na njihove godine, pare im trebaju za dva grobna mjesta i isto toliko kovčega... :D Znam, toliko sam odvratan da ću u paklu goriti....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Poslednji put menjao Džontra dana 17 Jul 2011, 17:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2011, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
blaf77 je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
U kakvom poganom svijetu mi živimo.

Banka, orocenje, stedna knjizica ...


I još kamate na sve to i još veći prihod od tih para, a ovako ništa. E seljaci...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2011, 09:30 
blaf77 je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
U kakvom poganom svijetu mi živimo.

Ja bih prije rekao primitivnom nego poganom. Banka, orocenje, stedna knjizica ... ma neeee, dragi jastuk, jorgan, dusek i carapa. Koliko glup moras biti da bi cuvao toliki novac u kuci.

x2

Ajde da je 'iljada, dve, ali skoro 50.000 eura...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs