banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2011, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Cuo sam skoro, ili sam cak ovde citao, da je neki baustelac sa dugim radnim stazom vani, stekao pare u staroj ves masini u ljetnoj kuhinji pred kucom. I zamisli, neko mu sve pokrao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2011, 00:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Старица тукла и отјерала разбојнике
Datum: 22.07.2011 21:00
Autor: Небојша Томашевић
БАЊАЛУКА - Живана Мајкић (69) успјела је да отјера двојицу маскираних разбојника и спријечи их у њиховој намјери да јој отму новац у ноћи између четвртка и петка, када су је напали у њеној кући у Јаблану код Лакташа.

Мајкићева је за "Глас Српске" испричала да се борила са разбојницима које је неколико пута и ударила, а једном је чак скинула и фантомку с главе. Она није видјела да имају оружје.
Према незваничним информацијама, полиција је привела на саслушање неколико младића из комшилука Мајкићеве, а један од њих има презиме Бабић.
У бањалучком Центру јавне безбједности потврдили су да им је пријављено да је почињен покушај разбојништва у насељу Јаблан у петак послије поноћи.
- Само што сам легла у собу, нисам још била заспала, чула се бука. Када сам погледала, видјела сам два човјека изнад мене у црним комбинезонима и са фантомкама на главама. Одмах су грубим гласом рекли: "Дај паре" и почели да ме туку - казала је Мајкићева.
Према њеним ријечима разбојници су је шамарали, а она им је узвраћала ударце.
- Они мени ударе шамар, а ја њима. Оборили су ме на под, ја сам ногом ударила једног. Кук ме боли од ударца. Тад ме ухватио за лице, а ја њега за фантомку коју сам згулила са лица. Потом су ми ставили јастук на лице. Срећом, наишао је аутомобил поред куће па су побјегли - испричала је Мајкићева и додаје да се није уплашила.
Она је рекла да је један разбојник побјегао кроз прозор, други на врата. Тада је позвала комшиницу која је јавила полицији, а они су дошли веома брзо.

Slika

Svaka joj čast. :lol:
Citiraj:
Пријетио пиштољем и отео 2.000 КМ

БАЊАЛУКА - Маскиран и пиштољем наоружан разбојник отео је око 2.000 марака у четвртак навече од радника продавнице "Мој маркет 3" у Карађорђевој улици у бањалучком насељу Лауш, сазнаје "Глас Српске".
У бањалучком Центру јавне безбједности потврдили су да је пљачка почињена нешто прије 22 часа и да је разбојник побјегао у непознатом правцу. Нису наводили детаље и колико новца је украдено. Разбојник је за само два минута од двојице радника за касом изнудио новац и трчећи побјегао из маркета.
Према незваничним информацијама, полиција је привела неколико лица која су саслушана у вези с овим кривичним дјелом, али још увијек нико није званично осумњичен. Н. Т.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Razbojnik, maskiran šeširom i sunčanim naočarima, pretukao je u utorak ujutro i opljačkao Vojislava Malbašu, poslovođu benzinske pumpe "Nešković" u Banjaluci, i oteo mu oko 14.000 maraka pazara.
Pljačka se dogodila oko 8.45 na parkingu ispred Nove banke u Ulici kneza Miloša u naselju Budžak/Lazarevo, gdje se Malbaša uputio kako bi položio novac na račun preduzeća.
"Razbojnik je poslovođu napao s leđa i to na parkingu, nekoliko metara prije ulaza u banku. Poslovođa je, kao i svaki put prije, novac nosio u torbici, no ovoga puta dočekao ga je razbojnik i izudarao ga bejzbol palicom po glavi, oteo torbicu sa novcem i pobjegao na bočni izlaz sa parkinga gdje ga je čekao automobil", ispričao je izvor "Nezavisnih" blizak istrazi.
"Nezavisnim" je potvrđeno da je napad razbojnika bio brutalan, jer je nekoliko puta udario Malbašu bejzbol palicom po glavi, dok povrijeđeni poslovođa nije ispustio torbicu sa pazarom.
Malbaša je s obilnim krvarenjem, nakon napada, ustao i vratio se na benzinsku pumpu "Nešković", koja se nalazi preko puta pomenute banke, odakle su ga kolege odvezle u Hitnu pomoć
.
Malbaši je, kako saznajemo, zdravstveno stanje stabilno, ali su mu konstatovane povrede u predjelu glave.
Zaposleni u Novoj banci ispričali su juče za "Nezavisne" da nisu vidjeli napad, ali su pred ulazom u banku primijetili čovjeka okrvavljene glave.
"Nešto sam pisao i kada sam podigao glavu vidio sam poslovođu sa benzinske pumpe 'Nešković', koji je i ranije dolazio u banku kako bi položio pazar na račun. Primijetio sam da se drži za glavu i da krvari. Tek kasnije sam čuo da ga je napao razbojnik i ukrao mu Pazar", ispričao je radnik iz Nove banke, koji je želio da ostane anoniman.
Na mjestu napada i juče su bili jasno vidljivi tragovi krvi, koji su vodili od ulaza u banku.
"Nezavisne" saznaju da je policija nekoliko časova nakon pljačke pronašla zapaljeni automobil žute boje u banjalučkom naselju Polići, koji su koristili razbojnici nakon pljačke.
Automobil je odvezen u kasarnu "Sarica" gdje će biti izvršeno vještačenje u cilju pronalaska tragova.
Podsjetimo, u oktobru 2008. godine na gotovo identičan način Milomir Živković zvani Miško napao je poslovođu pumpe "Nešković", koji je nosio pazar u Novu banku.
Živković je uhapšen dvadesetak minuta nakon napada na poslovođu, a osuđen je na šest godina zatvora.


:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 23:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zar nema banka one momke sto glume obezbjedjenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 01:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Neuspjela pljačka u banjalučkom Merkatoru: Automobilom upali u banku i otišli praznih ruku

Citiraj:
NIKOLA MORAČA - 23.08.2011 20:50
BANJALUKA - Maskirani lopovi jutros su provalili u Poslovnicu Nove banke u tržnom centru "Mercator" u Banjaluci, ali na kraju nisu uspjeli odnijeti novac iz dobro zacementiranog sefa, potvrđeno je "Nezavisnim" u policiji.
U napadu koji je trajao tri minuta, lopovi, njih četvorica, kako je potvrđeno, došli su pred "Mercator" u automobilu reno klio, oko četiri časa, a zatim su prednjim dijelom automobila udarili u staklo Nove banke, koja je odmah pored glavnog ulaza u tržni centar.
Nakon ovoga trojica lopova izašla su iz automobila i kroz razbijeno staklo upala u prostor banke. Lopovi su pokušali pomjeriti sef, no ubrzo su uvidjeli da je on zacementiran za pod.
Iznenađen "otporom" koji im je pružao sef, vozač klija okrenuo je automobil i još dva puta zadnjim krajem vozila udario direktno u njega, ali ni to nije pomoglo.
Ubrzo su lopovi oko sefa zavezali i trake, pa ih zakačili za sef, odnosno za automobil, no bez uspjeha.
Na kraju, sef je, iako s manjim oštećenjima, izašao kao pobjednik, dok su lopovi otišli praznih ruku.
Nekoliko sekundi nakon ove nesvakidašnje provale, na mjestu zločina pojavila se policija i Interventna jedinica "Sector Securityja".


Citiraj:
On je naveo da je u "Mercatoru" u trenutku napada bilo obezbjeđenje, ali na suprotnoj strani tržnog centra, koje je pozvalo policiju, ali i Interventnu jedinicu.

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 02772.html
:lol: :lol: :lol:

Drskost ovih bandita je za poštovanje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 07:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Drskost ili glupost? Kako staviti sef u klio?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 07:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
a sta kaze nekoliko sekundi poslije dosla je policija koliko je to sekundi 10200 ili 35900

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Očigledno je bilo da Zoka nije radio tu smjenu...Da jeste, Zoka bi u trenutku pljačke otišao u WC, tamo se preobukao u Super Zoku, i pohvatao lopove svojom snakom i x-ray visionom, koji mu možda ne bi bio potreban u tom momentu, ali bi ga koristio...Žene se bacaju na njega, a on kaže "ja ovo ne radim zbog slave, već zbog dužnosti..."
Na stranu sve, ovo je super osmišljena pljačka, ono spektakularna, al su sav mind power potrošili na osmišljavanje ne i na realizaciju...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 08:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
shakal je napisao:
Zar nema banka one momke sto glume obezbjedjenje?

Njihova uloga je da nakon izvršene pljačke banka može naplatiti osiguranje, tj. da se prikaže da su preduzete neophodne zaštitne mjere. Bilo kakvo izlaganje opasnosti radnika banke ili klijenata ne dolazi u obzir i za to ide čak i prekršajna prijava.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 08:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Sem toga mislim da oni security likovi nisu dovoljno plaćeni da iskaču pred pljačkaše...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 08:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Nisu nikako placeni. Sa onom platom dobro je dok im ne pomazu da iznesu sef.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Džontra je napisao:
Očigledno je bilo da Zoka nije radio tu smjenu...Da jeste, Zoka bi u trenutku pljačke otišao u WC, tamo se preobukao u Super Zoku, i pohvatao lopove svojom snakom i x-ray visionom,

Sve je to super al' ko se od nas dvojice hvalio da je spriječio pljačku?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Džontra to uradio jednom pa se hvalio, a tebi to svakodnevnica pa ti dođe svejedno.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Avg 2011, 16:52
Postovi: 4
Ne znam za Zorana i njegove super moći ali beton je ponovo dokazao svoju odanost i postojanost. I zato:

[youtube]http://youtu.be/YcVp0q15a_4[/youtube]

edit:
Prigodna numera Antonija Pušića... vjerovatno pogađate o čemu je riječ :D (nešto me YT zeza)

_________________
Ташко je napisao:
Nemoj me tjerati da korisitm gugl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
_zoka je napisao:
Sve je to super al' ko se od nas dvojice hvalio da je spriječio pljačku?

Ja sam to radio zbog:
Džontra je napisao:
Žene se bacaju na njega

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Najbolja taktika za pljačku je uvijek bila i uvijek će biti:
"Uđeš, izađeš i gotovo"

Evo i primjera kako se to radi, čisto savršenstvo, brzo i efikasno 8)

Slika

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2011, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Banjalučka policija pronašla je ukradeno vozilo reno megan, za koje se sumnja da je u utorak korišteno prilikom pokušaja pljačke Poslovnice Nove banke, u tržnom centru "Mercator", potvrđeno je u četvrtak iz CJB Banjaluka.
Pretpostavlja se da su pljačkaši tim automobilom razbili staklo banke, u koju su potom ušli, ali im nije pošlo za rukom da odnesu novac iz dobro zacementiranog sefa.
Vozilo, koje je ukradeno u noći između 31. maja i 1. juna u Ulici Đure Đakovića u Banjaluci, pronađeno je u srijedu u mjestu Ponir, opština Banjaluka.
"Vlasniku je krađom vozila pričinjena materijalna šteta u iznosu od oko 11.000 KM. Nakon uviđaja, automobil je vraćen vlasniku. U toku je utvrđivanje svih okolnosti nestanka vozila. A tačno je da se sumnja da je upravo taj reno korišten prilikom pokušaja provale u Novu banku u zgradi 'Mercatora' u Banjaluci", potvrdili su u policiji.

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 03146.html

Vjerujem da u onaj bankomat ne može stati više od par hiljada maraka, a da sam bankomat vrijedi nekoliko hiljada maraka. Šta da su ga odnjeli, a bankomat prazan zbog pazarnog dana?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2011, 17:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Banjaluka: Prepoznajte lopova koji je ukrao novčanik u Gradskoj upravi (Foto, Video)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1GgSVsIeHeo[/youtube]
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 07753.html

Mislim zar nije lakše da se provjeri u evidenciji Gradske uprave ko je sve podnosio zahtjeve između 8 i 13, pa metodom eliminacije ići od vrata do vrata i pucati u noge svakome ko ti se učini sumnjiv ili liči na sumnjivca?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2011, 15:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
БЛ- УКРАЛИ НАКИТ ВРИЈЕДАН 100.000 КМ

Лопов или више њих провалили су у златару "Нела", у Тржном центру "Зенит" у Бањалуци, из које су украли већу количину златног и сребрног накита.







Инфо



19:41

|

19/12/2011









Извор: Независне новине





Према незваничним информацијама, њихов "плијен" вриједан је око 100.000 КМ, а осим ове златаре, покрали су и оближњи бутик у овом центру. "Независне новине"

из извора упућеног у истрагу, између осталог, сазнају да су лопови у "Зенит" ушли кроз вентилациони отвор који се налази код једног од улаза у центар.

- У те објекте проваљено је у периоду између суботе од 17 часова, до понедјељка ујутру, када је пљачка и пријављена полицији. Осим у златарску радњу, лопови су ушли и у два бутика, а из једног су украли нешто гардеробе - навео је извор "Независни", и додао, да се за актерима ове тешке крађе трага.

Када су ушли у златару, лопови су покупили наруквице, прстење, наушнице, ланце и други накит од сребра и злата из витрина и излога. Иако је један од покрадених објеката "покривен" видео-надзором, од тога полиција неће имати користи, јер су провалници камеру прекрили траком. Колико су били вјешти, говори и чињеница да су успјели да онеспособе сензоре аларма.

Извори наводе, да је очигледно да је провала дуго планирана. Из ЦЈБ Бањалука кажу да су предузели низ мјера и радњи на расвјетљавању ове тешке крађе.

В.Д.


Pink Panter?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Maskirani muškarac sa fantomkom na glavi i pištoljem u ruci ušao je danas u servis računara "Infokom" u Banjaluci i od radnika ukrao laptop.

Razbojništvo je izvršeno u četvrtak oko 10.00 časova u Ulici Vase Pelagića, nakon čega je napadač pobjegao u pravcu restorana "Master" u Ulici Sime Šolaje.

Policija je izvršila uviđaj i utvrdila da je riječ o Milanu Marjanoviću (22) iz Laktaša.

Igor Šukalo, portparol CJB Banjaluka, potvrdio je za MONDO da je naoružani razbojnik maskiran fantomkom, ušao u "Infokom" i izvršio pljačku, ali da je savladan brzom intervencijom građana.

Radnik koji je bio u prodavnici nije ništa posumnjao, sve dok Marjanović maskiran šalom preko lica i kapuljačom iz svoje torbe nije izvukao pištolj i uperio ga u radnika.

Nakon ovoga, Marjanović je pokupio laptop sa police, spremio ga u torbu i izašao napolje, pišu "Nezavisne novine".

U istom trenutku, radnik koji je bio oči u oči sa razbojnikom, otišao je u drugi dio prodavnice i sve prenio svom kolegi D.N. (26).

Ne čekajući ni trenutka hrabri D.N. je odmah izletio za razbojnikom i ubrzo ga sustigao kod restorana 'Master' i zadržao do dolaska policije.

Marjanović je u proteklih 20 dana opljačkao više radnji i kladionica i ukrao robu i novac u ukupnoj vrijednosti oko 2.000 KM.

Ukradeni laptop biće vraćen vlasniku, a policija će protiv Marjanovića podnijeti izvještaj nadležnom tužilaštvu.

(BLLIVE)


Grijeh je pljačkati Infocom. :(

Tamo nema šta nema, a ljudi stvarno uslužni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs