banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 13 Mar 2010, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
A zamisli da mu je to uspjelo. Ne želim ni da zamišljam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 16 Mar 2010, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja se zajebavao da znam lika kad ono... :lol:

Uzmem danas neke novine, mozda su i od pre par dana i slika tog lika... On je isao sa mnom u medicinsku skolu, ali nismo u isti razred... Lik je totalni kreten, znam da su mu jednom ovi iz razreda napravili smrtovnicu da je umro (on nesto nije dolazio u skolu par dana) i nalepili to na skolu... Posledice, mozete i da zamislite :lol:

Inace, zanima me koliki moron moras da budes da tako nesto uradis u gradu u kom te svi znaju... Kako je mislio da se zaposli u klinickom centru jos kao hirurg, ja bi ga prepoznao, rekao bi nekome da on radi sa mnom, taj neko bi znao da on nije zavrsio fax (sto se verovatno i dogodilo kod njega) i provale te na prvu...

On je samo upisao medicinski fax, mada nisam siguran da li je i to, cak je valjda i castio sto je zavrsio fax i nasao posao... Ovaj zadnji pasus je ono rekla kazala, ali da je debil, debil je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 16 Mar 2010, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Upisao jeste... Bila Zdenkica na tv-u... 2002. godine upisao, iduce godine upisao obnovu bez polozenog ispita i onda se nije pojavljivao do prosle godine kad je podigao dokumente...

Ovo je samo po sebi strasno. Meni samo nije jasno kako neko ko je dovoljno vjest da falsifikuje diplomu i sve potrebne potvrde moze biti toliko glup da se zaposli na hirurgiji... Blago budalama. :-?

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 16 Mar 2010, 16:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma da je otisao u Trebinje ili tako nesto pa dole to odradi, niko ga ne zna (mada BiH je ovo), nego on moron to uradi u gradu u kojem je zavrsio srednju i gde je fax upisao, pa oni koji su sa njim upisali znaju da nije zavrsio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 05 Apr 2010, 01:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prevarili starca i ukrali 800 evra
Datum: 25.03.2010 21:00
Autor: Goran Obradović
GRADIŠKA - Nikola Rapajić iz Gradiške prijavio je juče ujutru policiji u toj opštini da su ga dva nepoznata lopova prevarila za 800 evra.

U Centru javne bezbjednosti Banja Luka rekli su, navodeći inicijale prevarenog, uz napomenu da je riječ o starijoj osobi, da je Rapajiću nepoznato lice prišlo u Vidovdanskoj ulici u Gradišci, predstavilo se kao ljekar i reklo mu da je malo prije toga imao saobraćajnu nesreću u kojoj je učestvovala i osoba iz Izraela, te da mu je hitno potrebno oko 800 evra.

- Poslije toga prišao mu je i drugi nepoznat muškarac, kojeg je "ljekar" predstavio kao Izraelca, te je oštećenom ponudio zlatni sat kao garanciju za pozajmljene pare, što je oštećeni i prihvatio i predao im traženi novac - rekli su u policiji.

Navodno je "ljekar" Rapajiću dao čak i pare za taksi da se odveze kući i donese im pare, pa se njemu ništa nije činilo sumnjivim.

- Kad im je predao pare, njih dvojica su otišli u nepoznatom pravcu i nisu se vratili. Tek kad je došao kući Rapajić je utvrdio da se radi o imitaciji zlatnog sata - rekao je izvor blizak istrazi.

On je dodao da je Rapajić policiji dao opis lopova.

- Muškarac koji se predstavio kao ljekar bio je visok oko 180 centimetara, mršavije konstitucije, tamne puti, pravilnih crta lica bez vidljivih karakteristika, a na glavi je imao crni kačket, košulju svjetlije boje, crvenu kravatu i smeđu jaknu. Druga osoba koja se predstavila kao Izraelac bio je visok 167 centimetara, krupnije konstitucije, tamne puti, kratko ošišan, lice okruglog oblika i odjeću crne boje. Oba lica su bila starosti oko 40-50 godina i govore srpski jezik - istakao je ovaj izvor.

Slična prevara se dogodila i u Banjoj Luci krajem novembra prošle godine kada su dva lica prevarila Ruždiju Dizdara (73) i uzela mu 10.000 evra. Policija pretpostavlja da je riječ o istim osobama.

Upozorenja
U policiji su rekli da upozoravaju građane da ne nasjedaju na ovakve priče i da ako im se neko obrati sa sličnom pričom da odmah obavijeste policiju.

- Sumnjamo da su ova lica počinila više prevara na području Banje Luke, Gradiške i Doboja. Ponekad koriste priču o saobraćajnoj nesreći, a ponekad kažu da su bolesni i da im hitno trebaju pare da uplate liječenje. Često su veoma elegantno obučeni i čak daju pare za taksi i slično da bi prevarili ljude - dodali su u policiji.


Debila. :angry4: Zatrebaće im stvarno jednog dana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 05 Apr 2010, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Neki dan je mog starog startovao neki covjek ispred poliklinike - prvo pitao za zlataru pa mu onda pokusao uvaliti neku zlatnu narukvicu. A stari - 'em zna pricu 'em je bio bez para, tako da nije nista bilo. Nasao se tu jos neki covjek koji je posteno gricnuo narukvicu i utvrdio da jeste pravo zlato i htio kupiti, ali nije imao para kod sebe, a ovaj sto prodaje nije htio cekati vec razgulio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 07 Apr 2010, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Uhapšena manekenka Katarina Rebrača
Datum: 07.04.2010 19:11
Autor: Agencije
BEOGRAD -Nekadašnja manekenka i osnivač Fonda za borbu protiv raka dojke Katarina Rebrača uhapšena je zbog sumnji da je u tom fondu pronevjerila preko 37 miliona dinara, javili su beogradski mediji.

http://www.nezavisne.com/region/vijesti/57165/Uhapsena-manekenka-Katarina-Rebraca.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 07 Apr 2010, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Oci bi joj ja izvadio da vise nikada ne vidi niti jedne novcanice!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 07 Apr 2010, 22:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nemoj, gre'ota je manekenku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 07 Apr 2010, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A ona je vrednija od drugih ljudi zato sto...

Suti filozofe ziv bio :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 07 Apr 2010, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Hertzog je napisao:
A ona je vrednija od drugih ljudi zato sto...

Suti filozofe ziv bio :lol:


Nije vrijednija, samo se moze bolje iskoristiti :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 07 Apr 2010, 22:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I bez ociju je mozes bolje iskoristiti :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 12 Apr 2010, 02:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Осумњичени да су присвојили 700.000 КМ
БИЈЕЉИНA - У Окружном тужилаштву у Бијељини испитана су четири лица која су радила у Микрокредитној организацији "Лок" против којих се мјесецима води истрага због сумње да су присвојила више од 700.000 КМ и преваром причинила штету од око 270.000 КМ, рекао је Срни главни тужилац у Тужилаштву Новак Ковачевић.

М. П. (47) се терети да је злоупотребљавајући положај за себе присвојила 500.000 КМ, а Р. К. (45) 212.000 КМ. Р. В. Ј. (40) и Ј. С. (45) терете се за преваре. Они су осумњичени да су варали људе тако што су их доводили да подижу кредите која ће, наводно, неко други отплатити. Тиме је лице Р. В. Ј. причинило штету од 114.000 КМ, а Ј. С. од 159.000 КМ.

Припадници ЦЈБ Бијељина јуче ујутро су, по налогу Окружног тужилаштва ухапсили четири лица, потврдио је Срни портпарол ЦЈБ Бијељина Драгомир Перић.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/37837/cir/Crna-hronika-petak-9-april.html
:o
Naivan svijet.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 27 Apr 2010, 09:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
:( Срамота!!! Не могу да веруjем.. METALLICA је постала жртва преваре у ресторану у Русији.

METALLICA star JAMES HETFIELD fears his signature was forged in a Russian restaurant scam after realising he'd been charged double for a band meal in Moscow over the weekend.

The heavy rocker and his bandmates were in Russia for two shows at the Olimpiisky Sports Complex on Saturday and Sunday (24-25Apr10) when they took time out from a sightseeing tour to enjoy a meal at a top restaurant.

According to news show Prime Time Russia, Hetfield paid 8,000 roubles ($270/£180) for the meal on his credit card only to discover later he had been charged almost 20,000 roubles.

He dispatched an assistant to the restaurant, where management showed him a receipt for the disputed amount, which he had reportedly signed.

As WENN went to press it is not known if Hetfield plans to take further action.
http://www.contactmusic.com/news.nsf/st ... ia_1140395

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 28 Apr 2010, 01:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zar zvijezde ne plaćaju kešom? :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 08 Maj 2010, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Banjaluci odredio je u petak jednomjesečni pritvor za Vesnu Babić (38) iz Banjaluke, blagajnicu Instituta za ispitivanje materijala i konstrukcija RS, osumnjičenu za pronevjeru tešku više od 300.000 maraka.

Pritvor za osumnjičenu određen je zbog bojazni da će Babićeva ukoliko se bude branila sa slobode ometati istragu, odnosno uticati na svjedoke.

Navodi osumnjičenu blagajnicu Instituta terete da je u periodu od 17. marta 2008. godine do 3. aprila ove godine u više navrata falsifikovala potpise ovlaštenih osoba Instituta na gotovinskim čekovima. Uz pomoć ovakvih čekova, osumnjičena je sa računa Instituta u protekle dvije godine podigla tačno 301.936,23 marke.


Citiraj:
Slučaj službenice banke

Slučaj blagajnice iz Instituta je po svom izvršenju bio identičan sa slučajem službenice Rajfajzen banke Sanje Gvožđar-Meseldžije. Meseldžija je više od godinu koristila svoj položaj glavne blagajnice u pomenutoj banci, kako bi sa računa mnogobrojnih klijenata skinula više od 2,2 miliona maraka.

Novac do danas nije pronađen, a Meseldžija je u februaru prošle godine pravosnažno osuđena na osam godina i tri mjeseca robije zbog ove pronevjere.

http://www.nezavisne.com/hronika/vijesti/58543/Blagajnica-u-pritvoru.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 12 Maj 2010, 02:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
U Bihaćkoj ulici do broja 20, u općini Novo Sarajevo, preksinoć oko 22 sata tri nepoznate osobe prijeteći pištoljem izvršile su razbojništvo nad Adisom B. iz Sarajeva, od kojeg su otele određenu količinu novca, saopćeno je jučer iz MUP-a Kantona Sarajevo.

Inače, našoj redakciji jučer se putem telefona javio Adis B. koji je kazao da su mu razbojnici s kojima je bila i jedna žena oteli 5.500 KM. Istakao je kako je putem oglasa našao broj osobe koja je navela da prodaje automobil "golf 4".

- Kontaktirao sam tu osobu jer mi je oglas zvučao primamljivo s obzirom na to da se prodavao "golf 4" za manju sumu novca. Dogovorili smo se da se nađemo na određenom mjestu u blizini "Vila parka". Pojavila su se dvojica muškaraca i jedna žena koja mi je stavila pištolj u usta i prijeteći tražila da joj predam novac - kazao je Adis B.

Nakon što su uzeli novac, razbojnici su otišli, a Adisa B. su prethodno vezali za stub ulične rasvjete gdje ga je pronašao jedan slučajni prolaznik. Policiji je dao opis napadača i detalje događaja i nada se, kaže, da će oni ubrzo biti uhapšeni.


E svašta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 13 Avg 2010, 00:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
За лажно запослење узела 200 марака
Datum: 10.08.2010 22:00
Autor: Перо Шпандић
ПРИЈЕДОР - Двадесетогодишњи Бањалучанин М. Д. у намјери да дође до било каквог посла постао је жртва преваре Дијане Ковачевић из Приједора која му је узела 200 марака.
Све је почело са малим огласом који је двадесетогодишњи младић објавио у новинама, а у којем је тражио било какав посао.
Његов број телефона позвала је извјесна женска особа која је младићу понудила помоћ у проналажењу радног мјеста.
Kасније се испоставило да је ријеч о тридесетрогодишњој Дијани Ковачевић из Приједора, која је радила као чистачица у згради општине. Договорен је и састанак у Приједору којом приликом је младић Ковачевићевој дао 200 марака.


http://www.glassrpske.com/vijest/5/krozrs/43904/cir/Za-lazno-zaposlenje-uzela-200-maraka.html
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 22 Nov 2010, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjalučka policija rasvijetlila je u proteklih devet mjeseci šest slučajeva u kojima su radnice u sportskim kladionicama lažno prijavljivale pljačku, a potom uzimale novac iz pazara. Međutim prilikom davanja izjave u policiji priznale su da pljačke nije bilo pa su vraćale novac.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/49061/lat/Radnice-prijavljivale-pljacku-pa-uzimale-novac.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prevare i iznude!
PostPoslato: 22 Nov 2010, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Banjalučka policija rasvijetlila je u proteklih devet mjeseci šest slučajeva u kojima su radnice u sportskim kladionicama lažno prijavljivale pljačku, a potom uzimale novac iz pazara. Međutim prilikom davanja izjave u policiji priznale su da pljačke nije bilo pa su vraćale novac.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/49061/lat/Radnice-prijavljivale-pljacku-pa-uzimale-novac.html


Xaxaxaxax :D pa za nepovjerovati da ni jedna nije bila talentovana toliko da policija bar malo povjeruje u njenu pricu pa da dodje do sledece faze-detektor lazi :D
To bi vec bio izazov da se masina prevari.
Kontam nesto da su talentovane toliko vjerovatno ne bi radile u sportskoj kladionici...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs