banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jun 2008, 14:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
@tiki the b.

prilicno korektno,nema tu sustinske razlike... jedino oko omladine...vidis ,mozda smo ti i ja bili isti takvi na prelazu izmedju neozbiljnog i ozbiljnog zivota(piju,izgledaju besciljno...)16,17,18.....ali ove koje ja znam sa 23,24 i vise ugl .imaju viziju ili hvataju niti,neko vise ,neko manje uspjesno..generalno je zbog ukupne situacije(ekon,polit.soc..itd,itd.) prije bilo lakshe napraviti prelaz ....daj im sansu i daj im primjer...dobar primjer je da je pedofilija zlo i da ga treba osudjivati na svakom koraku
...nekad je taj prelaz bila jebena JNA u 60-70% slucajeva
moramo vjerovati u njih jer drugog izbora i nemamo,zar ne?(off.....odoshmo okolu u p.m) :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2008, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
manitu uci da svira je napisao:
prilicno korektno,nema tu sustinske razlike... jedino oko omladine...vidis ,mozda smo ti i ja bili isti takvi na prelazu izmedju neozbiljnog i ozbiljnog zivota(piju,izgledaju besciljno...)16,17,18...


Nema sumnje da sam i ja u tim godinama izgledao kao klošar (duge kose i u pocijepanoj kožnoj jakni sa gomilom heavy metal aplikacija po sebi btw.) i pravio razne pizdarije. Sve to ide u paketu i savršeno mi je jasno da tako mora biti...


manitu uci da svira je napisao:
...ali ove koje ja znam sa 23,24 i vise ugl .imaju viziju ili hvataju niti,neko vise ,neko manje uspjesno..generalno je zbog ukupne situacije(ekon,polit.soc..itd,itd.) prije bilo lakshe napraviti prelaz ....daj im sansu i daj im primjer


Tri godine svog života sam posvetio djeci na prelazu, bavio se njihovim problemima, bio dio njihove svakodnevice... Nadam se da sam za to kratko vrijeme bar nekima ukazao na pravi put...
Ono što mene brine je činjenica da velika većina ne zna ni kud bi, ni šta bi. Da, postoji manji dio koji ima viziju, ali... premalo... premalo...
Opet, ne želim to doživljavati tragično. Samo želim da što više ljudi oko mene postane svjesno problema koji nas okružuje! Jer svako rješavanje problema počinje sa uočavanjem istog!

A ja polazim od sebe. Dajem šansu! I dajem primjer!!!



manitu uci da svira je napisao:
...dobar primjer je da je pedofilija zlo i da ga treba osudjivati na svakom koraku


Da zaključim: Pedofilija jeste veliko zlo i treba ga osuđivati i progoniti na svakom koraku!!!

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2008, 11:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
nisam citala sve postove, uhapsenima se naravno mora suditi jer nije bilo moralno prihvatiti usluge te djevojcice. I to je za osudu, matora napaljena stoka. Fuj! E sad, ona isto nije bas toliko jadna i nevina u citavoj prici. Ja licno sam znala jednu djevojku koja je sa 14,15 godina spavala sa starijim muskarcima za novce i hvalila se. Boze me sacuvaj. I ona je to voljela i dobrovoljno radila. Nazalost nismo svi isti, u danasnje vrijeme curice od 12,13 godina izgledaju i ponasaju kao da im je 18,19. Vidjam ih svakodnevno. Njihovo ponasanje, oblacenje itd.. je strasno. Kakvo je to djetinjstvo? Sve je ovo krivica i roditelja. Njih treba osudjivati takodjer.
Uglavnom za sve slucajeve pedofilije se treba uvesti najgora i najstrozija moguca kazna!!
Ovdje u Austriji recimo gore prodjes ako si duzan drzavi par stotina hiljada evra ili opljackas banku nego ako zlostavljas dijete. Bolesno

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 12:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Jun 2008, 10:26
Postovi: 2
Citam vase komentare i zaista ostajem bez teksta.Svi bi osudjivali,ubijali,a niko se ne trudi da razume.Kao ,,ZRTVA,, pedofilije.Pa ne mogu da vjerujem......Licno poznajem optuzene i sigurna sam da oni ne bi nikome naudili,a o seksualnom zlostavljanju da vam ne govorim.MALA DROCA(dajem sebi za pravo da je tako nazovem jer to i jeste) zasluzuje da ide u zatvor ili neku psihijatrisku kliniku a ne ovi ljudi.Da li je mozda neko zamjerio Titu sto je spavao sa Jovankom koja je bila mladja od njega 30 godina,da li je neko rekao nesto za Cecu i Arkana????? Droca se sama prostituisala,a optuzeni su joj debelo placali za to,sto znaci da je ona volela da spoji ugodno sa korisnim. Iskreno se nadam da ce proci nekaznjeno,jer nisu pocinili nikakav zlocin...................................


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 13:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2007, 09:48
Postovi: 71
LILIT je napisao:
Citam vase komentare i zaista ostajem bez teksta.Svi bi osudjivali,ubijali,a niko se ne trudi da razume.Kao ,,ZRTVA,, pedofilije.Pa ne mogu da vjerujem......Licno poznajem optuzene i sigurna sam da oni ne bi nikome naudili,a o seksualnom zlostavljanju da vam ne govorim.MALA DROCA(dajem sebi za pravo da je tako nazovem jer to i jeste) zasluzuje da ide u zatvor ili neku psihijatrisku kliniku a ne ovi ljudi.Da li je mozda neko zamjerio Titu sto je spavao sa Jovankom koja je bila mladja od njega 30 godina,da li je neko rekao nesto za Cecu i Arkana????? Droca se sama prostituisala,a optuzeni su joj debelo placali za to,sto znaci da je ona volela da spoji ugodno sa korisnim. Iskreno se nadam da ce proci nekaznjeno,jer nisu pocinili nikakav zlocin...................................

:-?
Volila bih da vidim tvoje misljenje kad bi umjesto onog ..."licno poznajem optužene".. pisalo LIČNO POZNAJEM ŽRTVU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
LILIT je napisao:
Citam vase komentare i zaista ostajem bez teksta.Svi bi osudjivali,ubijali,a niko se ne trudi da razume.Kao ,,ZRTVA,, pedofilije.Pa ne mogu da vjerujem......Licno poznajem optuzene i sigurna sam da oni ne bi nikome naudili,a o seksualnom zlostavljanju da vam ne govorim.MALA DROCA(dajem sebi za pravo da je tako nazovem jer to i jeste) zasluzuje da ide u zatvor ili neku psihijatrisku kliniku a ne ovi ljudi.Da li je mozda neko zamjerio Titu sto je spavao sa Jovankom koja je bila mladja od njega 30 godina,da li je neko rekao nesto za Cecu i Arkana????? Droca se sama prostituisala,a optuzeni su joj debelo placali za to,sto znaci da je ona volela da spoji ugodno sa korisnim. Iskreno se nadam da ce proci nekaznjeno,jer nisu pocinili nikakav zlocin...................................


Ovakvi argumenti i liče na nekog ko ima ljubitelje 15-ogodišnjakinja u familiji ili među prijateljima, odakle god da ih poznaješ. Pošto su Tito i Arkan oženili mlađe žene, to znači da je to u redu i ispravno? Hoćeš da i njih ispljujem, pa da poravnamo? :confused2: :confused1:

btw, Jovanka i Ceca su obe imale preko 20 godina kad su se udavale. Prema tome, ne poredi ih sa maloljetnom djevojčicom kojoj duva cunami kroz glavu.

Fini ti prijatelji. Dobri i porodični ljudi, ali vole malo pedofilije sa strane.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
LILIT je napisao:
Citam vase komentare i zaista ostajem bez teksta.Svi bi osudjivali,ubijali,a niko se ne trudi da razume.Kao ,,ZRTVA,, pedofilije.Pa ne mogu da vjerujem......Licno poznajem optuzene i sigurna sam da oni ne bi nikome naudili,a o seksualnom zlostavljanju da vam ne govorim.MALA DROCA(dajem sebi za pravo da je tako nazovem jer to i jeste) zasluzuje da ide u zatvor ili neku psihijatrisku kliniku a ne ovi ljudi.Da li je mozda neko zamjerio Titu sto je spavao sa Jovankom koja je bila mladja od njega 30 godina,da li je neko rekao nesto za Cecu i Arkana????? Droca se sama prostituisala,a optuzeni su joj debelo placali za to,sto znaci da je ona volela da spoji ugodno sa korisnim. Iskreno se nadam da ce proci nekaznjeno,jer nisu pocinili nikakav zlocin...................................



Ovo je komentar da ti se želudac prevrne.

Da li se ona sama poturala ili ne, sud i nas nije briga. Činjenica je da je bila maloljetna, a ti ljudi ako se mogu nazvati ljudima su morali da one stvari zadrže u svojim pantalonama pa ma koliko da ih je dotična izazivala.
A oštećena ako ostane na tom putu čim navrši 18 , i nju će hapsiti zbog prostitucije i slično!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
LILIT je napisao:
Citam vase komentare i zaista ostajem bez teksta.Svi bi osudjivali,ubijali,a niko se ne trudi da razume.Kao ,,ZRTVA,, pedofilije.Pa ne mogu da vjerujem......Licno poznajem optuzene i sigurna sam da oni ne bi nikome naudili,a o seksualnom zlostavljanju da vam ne govorim.MALA DROCA(dajem sebi za pravo da je tako nazovem jer to i jeste) zasluzuje da ide u zatvor ili neku psihijatrisku kliniku a ne ovi ljudi.Da li je mozda neko zamjerio Titu sto je spavao sa Jovankom koja je bila mladja od njega 30 godina,da li je neko rekao nesto za Cecu i Arkana????? Droca se sama prostituisala,a optuzeni su joj debelo placali za to,sto znaci da je ona volela da spoji ugodno sa korisnim. Iskreno se nadam da ce proci nekaznjeno,jer nisu pocinili nikakav zlocin...................................


..vidim ,registrovala/o si se samo zbog ovog posta...razume,volela naspram vjerujem su dva razlichita jezika kao i svijet kojem vecina nas pripada naspram tvog polusveta...jel' ti neko od njih tata,brat,stric,tetak ,rodjak.....a?kad budes imala/o cerkicu daj je njima da je "prichuvaju",oni su dobri a mala kurvica,blah ,7 ili 13 ,tebi je isto....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Joj jeste i vi... Vec sam se jedno 5x na ovu temu raspravljao...
Znam licno momke po godinama apsolvente,koji su nedavno spavali sa klinkama od 13 godina, jer su ove navaljivale. I sta je strasno ako neko takvu opali? Ili ce je neko od vrsnjaka, ili malo starijih, ili puno starijih, tek, naci ce ta sebi nesto...
I okanite se brojke 18, glede seksa je "legalno" od 16-e godine.
Sta je bilo sa dobojskom pricom? Mala od 14 godina bacala blowjobe u autima i sexala se za dopunu od 10 maraka. sa likovima od 40-50 godina. Nije da je ok to sto su oni uradili, ali neko bi drugi, svaka roba ima svoga kupca, a nas narod kaze "nece ni cuko dok kuja ne zamase repom". Roba se nudila, ljudi kupili, i sada od njih ispadaju monstrumi. Tako i u ovoj prici, ako je uopste bilo tih odnosa, nije bilo ni slucajno ni na silu, imali smo takve primjerke u mom naselju, oralni seks na malom odmoru u wcu skole za 10 maraka, ali da nije bilo ponudjene robe, kupci ne bi imali sta kupiti = ne bi mogli ni biti krivi.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ni ja nemam nekih problema sa tim , a neću imati uopšte ako ti pokreneš inicijativu skupiš 5000 potpisa građana RS da se legalizuje kresačina između muškaraca starijih od 40 i klinki mlađih os 15.

Kad taj zakon usvoji skupština RS ja ću prvi otvoriti legalnu zabavu te vrste, dok je to još van zakona , ja ću mrziti takve licemjerne likove.

Ja mislim da je ovo pošteno! Pa ovo je demokratija!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
r slavko aj da nesto razjasnimo..
kujica se nudila a pedesetogodisnjak nije mogao da se suzdrzi....alo,o cemu pricamo.sta smo mi ako nagon pobjedi razum?



zivotinje?


a i ti apsolventi se ne bi trebali hvaliti takvim poduhvatima....zalosno.vjerovatno imaju super prichu i super su sposobni za zbariti babu od 23,24 godine....

i josh...otvorite temu :razumjevanje nagona i pedofila pa se upisujte danima...danas, sutra imaces djecaka,curicu - njima je potpuno svejedno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Kad je tako svejedno koji će je opaliti, ako ona ima želju i nagon sa 14,15 godina... Vidjela bih tebe Slavko kako bi reagovao kad bi saznao da ti ćeru od 15 dere smrad od 50, ili bi ti bilo možda malo lakše i ljepše da ona to uradi sa vršnjakom, ako već mora i želi?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2008, 00:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ako se dere za pare, onda mi je svejedno, sutnuti daleko od sebe nek' radi s kim i kada hoce. Ako ne radi za pare, a sta mislis zasto mi svi govorimo "joj samo da mi dijete ne bude zensko, ko ce je sacuvati u ovakvom drustvu!" :lol: :lol: :lol:

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2008, 07:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2007, 09:48
Postovi: 71
Rakun_Slavko je napisao:
Ako se dere za pare, onda mi je svejedno, sutnuti daleko od sebe nek' radi s kim i kada hoce. Ako ne radi za pare, a sta mislis zasto mi svi govorimo "joj samo da mi dijete ne bude zensko, ko ce je sacuvati u ovakvom drustvu!" :lol: :lol: :lol:



Odvratan si, ajd da se cujemo kad budes imao djecu, takvi obicno i dozive tako nesto, valjda neko odozgo sve to posatavi na svoje mjesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2008, 07:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Potrudi se da je odgojis kako treba i naucis je pravim zivotnim vrijednostima. Nemoj dopustiti da joj cesta bude kuca a drustvo roditelji. I ne vidim razloga da bude "losa" osoba.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2008, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Opet skacete sebi u usta. Prvo kazete da od 13 godina izgeldaju kao da imaju 20, a onda spominejte pedofiliju? Pa da je pedofil valjda bi jurio neku od 13 koja izgleda kao da ima 7-8 godina, ovde se ocigledno vidi slika zene ili djevojke u tijelu maloljetne, a to ne zvuci kao posao za Slika

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2008, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2008, 02:36
Postovi: 392
Rakun_Slavko je napisao:
Opet skacete sebi u usta. Prvo kazete da od 13 godina izgeldaju kao da imaju 20, a onda spominejte pedofiliju? Pa da je pedofil valjda bi jurio neku od 13 koja izgleda kao da ima 7-8 godina, ovde se ocigledno vidi slika zene ili djevojke u tijelu maloljetne, a to ne zvuci kao posao za Slika

E Slavko, al' ga zagrdi. Mada postoji sansa da ne kontas sta pises.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2008, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
sjasite sa coveka .. covek je u pravku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2008, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Đurićeva sređivala seks sa djecom
Snježana Karić 12.06.2008 18:53

BANJALUKA - Emanuela Đurić (27) iz Gradiške, koja je pritvorena u srijedu zbog sumnje da je podvodila četrnaestogodišnju djevojčicu starijim muškarcima, već duže vrijeme se bavi prostitucijom, a bila je i liječena zbog ovisnosti o drogama.Njene komšije i sugrađani kažu da su bili zgroženi kada su čuli da se bavi i svodništvom i to maloljetnice.
"Oduvijek je bila problematična osoba, koja je često mijenjala partnere, krala i drogirala se", kazao je jedan mještanin Gradiške, koji nije želio da mu otkrivamo ime. On ističe da je Đurićevu često viđao u društvu raznih muškaraca i da su mnogi znali da ona pruža seksualne usluge za novac.
Drugi mještanin ističe da je od svojih poznanika čuo da se preko Đurićeve može srediti "seks sa maloljetnicom". On kaže da je riječ o maloljetnici koja živi s majkom i često su je viđali u gradu sa starijim muškarcima.
"Pričalo se da je Đurićeva za oralno zadovoljavanje tražila između 20 i 30 KM te da je imala klijente kako ovdje u gradu, tako i u Banjaluci", tvrde mještani Gradiške.
Prema njihovim riječima, Đurićeva je u posljednje vrijeme živjela s muškarcem pod nadimkom Laki, a često su boravili u jednom hotelu u tom gradu.
Njen otac Pero Đurić živi u gradiškom naselju Brestovčina, gdje drži betonsku galanteriju "Žardinjera". Đurićeva i njen otac nisu u dobrim odnosima, jer je ona često odlazila od kuće i nije se javljala i po dvije godine.
U kući Pere Đurića juče smo zatekli samo njegovu suprugu Grozdu, Emanuelinu maćehu. Ona je kazala da je o hapšenju Emanuele saznala iz medija i da ne želi ništa da komentariše.
"Emanuelu nisam vidjela odavno i ne znam šta se događa s njom", istakla je ona.
Mještani u ovom naselju kažu da je Emanuela dolazila kod oca samo kad joj treba novac ili privremeni smještaj. Pričaju da je čak i krala stvari iz očeve kuće i prodavala ih.
"Kada joj nestane novca krala je i vaze sa groblja, a prošle godine je bila i u pritvoru u Sarajevu, ali nije poznato zbog čega. U pritvoru nije dugo bila i vratila se s nekim momkom iz Sarajeva, kog je tamo upoznala", tvrde mještani.

Izvor:Nezavisne novine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2008, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
nisu stvari crno bijele.to dokazuje ovaj tekst koji je vjerovatno naručen od nekog... poenta je da su te matore drtine devijantnog ponašanja (ne bih se iznenadio ako bi i svoju unučad seksualno zlostavljali)...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs