banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 16:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2007, 20:42
Postovi: 40
Lokacija: B.Luka
Meni danas u skoli rekose da je jadni ciko...preminuo...eeeeeeeeeeeee...svasta....svasta..........inace to je bio,navodno,porodicni prijatelj,ili sta vec,moje drugarice,tj.njenih roditelja...eto.....ljudi moji...strrrrrrrrrrrrrrrasno.

_________________
Pobede su porazi,a porazi su pobede,jedina razlika medju njima je nacin na koji ih posmatramo.

"Nema zveri koja za trun milosti ne zna...;
za milost ne znam,te ni zver nisam."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
mog je brata covjek udario tako sto je otvorio vrata a buraz naisao biciklom (vozio desnom stranom ceste) , a majmun nije ni pogledao da li ima neko iza njega ! sreca pa je samo prosao sa slomljenom nogom, a sad nemoj reci tebao je voziti po trotoaru, jer trotoar je namjenjen za pjesake !!!!


Naravno, grad je pun neopreznih vozača, zato čovjek treba koliko može da predvidi opasnost i na vrijeme je spreči....zato ja kažem da ljudi prvo trebaju sami na sebe da misle, jer niko drugi neće za njih misliti i paziti. (ovo se odnosi na saobraćaj). Ako ti je stalo do vlastite sigurnosti pazićes i jednako poštovati učesnike u saobraćaju.

Vozim i motor pa mi to za bicikl (otvaranje vrata,izlasci sa parkinga,vožnja unazad...) nije strano...česta pojava.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Anakin je napisao:
Citiraj:
A da ne govorim o seljacima koji parkiranjem blokiraju trotoare pa onda pješaci moraju na kolovoz jer ne mogu proći zbog seljačina.


Po mom mišljenju ovo se polako iskorjenjuje jer postoje (poprilično velike) akcije protiv toga:lisice,pauk,stubići (koji se sada skoro svugdje postavljaju)....

Citiraj:
I ja sam poželio milion puta da rabijem šajbu tim seljačinama.


Nazoveš komunalnu policiju (to te može izaći 40 feniga u vrh glave) dođu za 15 - 20min u stave mu lisice, u to sam se lično uvjerio i onda njemu ode 50km iz džepa. Ovo sa ciglom neću ni da komentarišem.... :-?



Jesi li platio kaznu? :lol:
Kupiću broj mobilnog samo za te namjene i onda ću se šetati gradom i samo prijavljivati seljake.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Ništa onda uzmi ciglu pa seljaku razbi šajbu...ko će kome ako neće svoj svome.... :wink:

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 19:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Šta si na kraj srca, samo si platio kaznu, mogao ti je neko razbiti šajbu. Gdje nestade poštovanje pravila?

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Grozno. :-?
Slutila sam da je neka tragedija. Obuca je onako na cesti djelovala mala, mali broj, pa sam mislila da je djete u pitanju. :-?

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 06:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
"...Šezdesetšestogodišnji biciklista Milenko Stanković iz Banja Luke, u srijedu oko 18 časova, podlegao je povredama koje je zadobio u sudaru sat i po ranije, kazali su juče u banjolučkoj saobraćajnoj policiji.

Motocikl kavasaki vozio je dvadesetsedmogodišnji Vladimir Tadić.

Prema prvim rezultatima istrage tragedija se dogodila kada je biciklista pokušavao da zaobiđe jedan parkirani automobil, a na njega je iz smjera naselja Starčevica naletio motocikl, čiji je vozač u žestokom sudaru lakše povrijeđen.

Od siline udara komadi Stankovićevog bicikla razletjeli su se svuda po ulici, a Tadićev motocikl završio je ispred ulaznih vrata obližnjeg kafića "Škorpion"..."
D.Tomić, Fokus


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 07:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
i koga razbiti, vozaca nepropisno parkiranog vozila ili motociklistu koji je vozio brzinom neprilagodjenoj uslovima na putu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
samo si platio kaznu, mogao ti je neko razbiti šajbuGdje nestade poštovanje pravila?


Nisam nikad platio kaznu za parkiranje...nije mi tesko odvojiti pola marke za parking....(kao što rekoh ja poštujem pravila i to stoji,nije nestalo :wink: )
Nema mnogo takvih koji bi razbili šajbu ti se uglavnom samo ku#če po forumima...na riječima su jaki 8)

Citiraj:
Prema prvim rezultatima istrage tragedija se dogodila kada je biciklista pokušavao da zaobiđe jedan parkirani automobil, a na njega je iz smjera naselja Starčevica naletio motocikl, čiji je vozač u žestokom sudaru lakše povrijeđen.



Jadan čovjek nastradao zbog tuđih grešaka....

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 11:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
Astor_Piazzolla je napisao:
mog je brata covjek udario tako sto je otvorio vrata a buraz naisao biciklom (vozio desnom stranom ceste) , a majmun nije ni pogledao da li ima neko iza njega ! sreca pa je samo prosao sa slomljenom nogom, a sad nemoj reci tebao je voziti po trotoaru, jer trotoar je namjenjen za pjesake !!!!


preticanje sa desne strane je zabranjeno! mene strašno nerviraju likovi na biciklima/skuterima/motorima koji mi svaki treći dan udare u desni retrovizor dok stojim na semaforu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Citiraj:
i koga razbiti, vozaca nepropisno parkiranog vozila ili motociklistu koji je vozio brzinom neprilagodjenoj uslovima na putu


Obojicu tuziti. I poostriti kazne...

Anakin, ti pricas o biciklistickim stazama, koje su malobrojne. Jedna ide od Rebrovackog mosta pa do, recicemo, Tropica (u kakvom su stanju to je druga prica), i nastavlja se prema (navodno) Poljoprivrednoj skoli. Ali svi znamo da taj drugi dio staze sluzi kao parking za "posjetioce" pijace. Druga je kroz Borik. Od semafora kod San Rema do kraja Borika. Ta je jos u jadnijem stanju. Ima li jos?? Nema. Il igrijesim?

Ja ne znam, koliko se vi jos sjecate testova za polaganje, ali cini mi se da je i biciklista naznacen kao "ucesnik u saobracaju. I da ima svako pravo da vozi po cesti u skladu sa saobracajnim znakovima i pravilima. Ako grijesim ispravite me...

Nazalost, saobracajna kultura je na niskoj razini u BL. Generalno. A narocito u ophodjenju prema pjesacima. Rijetki ce da stanu na pjesackim prelazima (obicno se zavrsava napadima bijesa i agresije od strane vozaca), rijetki ce da sacekaju da se neko (ko nema prednost) ukljuci u saobracaj (zavrsava se pokazivanjem srednjeg prsta i cudnim trzajima glave)...

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
Ja ne znam, koliko se vi jos sjecate testova za polaganje, ali cini mi se da je i biciklista naznacen kao "ucesnik u saobracaju. I da ima svako pravo da vozi po cesti u skladu sa saobracajnim znakovima i pravilima. Ako grijesim ispravite me...


To je tačno ko je rekao suprotno....

Citiraj:
Anakin, ti pricas o biciklistickim stazama, koje su malobrojne. Jedna ide od Rebrovackog mosta pa do, recicemo, Tropica (u kakvom su stanju to je druga prica), i nastavlja se prema (navodno) Poljoprivrednoj skoli. Ali svi znamo da taj drugi dio staze sluzi kao parking za "posjetioce" pijace. Druga je kroz Borik. Od semafora kod San Rema do kraja Borika. Ta je jos u jadnijem stanju. Ima li jos?? Nema. Il igrijesim?



Opet si u pravu....ali evo sad sam ponovo pregledao svoje postove....ja nigdje nisam spomenuo biciklisticke staze....ili grijesim?

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Anakin je napisao:
Pusti ti to, ne želim nikog unapred osuđivati, ali ako je neko bezobrazan u sabraćaju to su stariji ljudi (penzjoneri) koji smatraju da sve znaju i najčeće ne poštuju pravila i propise...meni je milion puta neki stariji čovjek prelazio na crveno na semaforu (što je izrazito opasno),zatim nekoliko metara od pješačkog,zatim biciklom voze po ulici a imaju traku za bicikliste, sreća nikad ne jurcam pa mogu odreagovati,ti ljudi su spori (nemoćni) i oni ne mogu pretrčati ulicu, a prave se kao da mogu.
I onaj što ga je udarilo na tranzitu za pasarelu nije ni cuo (nije mogao pruziti jos 50 koraka), a naravno bezobraznik i ubica je onaj koji ga je udario ni neocekujuci da se tu može stvoriti pješak...nikog ne osuđujem ali treba pogledati i drugu stranu...


Ipak si bio ti :wink: (u momentu nisam bila sigurna na kraju jel' uopste neko spomenuo) :oops:

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
bd2308 je napisao:
Astor_Piazzolla je napisao:
mog je brata covjek udario tako sto je otvorio vrata a buraz naisao biciklom (vozio desnom stranom ceste) , a majmun nije ni pogledao da li ima neko iza njega ! sreca pa je samo prosao sa slomljenom nogom, a sad nemoj reci tebao je voziti po trotoaru, jer trotoar je namjenjen za pjesake !!!!


preticanje sa desne strane je zabranjeno! mene strašno nerviraju likovi na biciklima/skuterima/motorima koji mi svaki treći dan udare u desni retrovizor dok stojim na semaforu


lijeva strana je u pitanju :)

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Još ako je auto bio parkiran na trotoaru, tj na mjestu gdje se uopšte ne smije naći :-?

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Revan je napisao:
Još ako je auto bio parkiran na trotoaru, tj na mjestu gdje se uopšte ne smije naći :-?



e bas tu !

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
Ipak si bio ti


Vidi stvarno...hihihihi...

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
To parkiranje na trotoare je toliko uzelo maha da uopšte nije čudno da neko strada zaobilazeći vozila. Kad bi komunalci svakome napisali kaznu gradski budžet bi sigurno to značajno osjetio. Prosto je nemoguće hodati gradom bez izbjegavanja vozila što seljaci nepropisno parkiraju.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 16:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
Astor_Piazzolla je napisao:
bd2308 je napisao:
Astor_Piazzolla je napisao:
mog je brata covjek udario tako sto je otvorio vrata a buraz naisao biciklom (vozio desnom stranom ceste) , a majmun nije ni pogledao da li ima neko iza njega ! sreca pa je samo prosao sa slomljenom nogom, a sad nemoj reci tebao je voziti po trotoaru, jer trotoar je namjenjen za pjesake !!!!


preticanje sa desne strane je zabranjeno! mene strašno nerviraju likovi na biciklima/skuterima/motorima koji mi svaki treći dan udare u desni retrovizor dok stojim na semaforu


lijeva strana je u pitanju :)


zbog ovog sam pomislio da je desna :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Citiraj:
ДИВЉAЊЕ на два точка jош jедном jе одниjело живот, оваj пут бициклисте, шесдесетшестогодишњег Миленка Станковића коjег jе ударио мотоциклиста у сриjеду увече у улици Маjке Jуговића.
Лоше искуство са возачима мотоцикла имала jе и Ђула Зеиниловић.
Како jе испричала за наш лист она jе имала срећу да преживи након што jу jе 14. априла на Градском мосту ударио мотоциклиста.
- Била сам на тротоару и не сjећам се како jе мотоциклиста налетио на мене. Сломила сам руку и ногу, у болници провела 105 дана и данас не могу да ходам без штака - испричала jе Ђула.
Она jе додала да jе мотоциклиста побjегао са лица мjеста и полициjа га jош ниjе идентификовала и пронашла.
- Несрећу jе видjело скоро 50 пролазника коjи су се затекли на мосту. Вољела бих да ми се неко од њих jави и буде свjедок како би кривац био ухваћен - испричала jе Ђула.
Овакве несреће не би се дешавале, сматраjу Бањолучани да мотоциклисти поштуjу саобраћаjне прописе, а полициjа их чешће и оштриjе контролише.
У бањолучком Удружењу за унапређење безбjедности саобраћаjа сложили су се да мотоциклисти градом jурцаjу великим брзинама, пролазе кроз црвено, не носе заштитне кациге.
Према риjечима предсjедника овог удружења Миленка Jаћимовића, уочено jе да поjедини возачи "скутера" често скину електронску блокаду ограничења брзине, па градом jурцаjу 100 километара на сат.
- Наjбољи начин да се дивљању на два точка стане у краj jе оштриjа контрола. Полициjа би требала да набави мотоцикле како би се могла носити са овим проблемом - истакао jе Jаћимовић.
Главни инспектор за саобраћаj Министарства унутрашњих послова Републике Српске Зоран Средић jе потврдио да мотоциклисти недовољно поштуjу саобраћаjне прописе.
- Полициjа ради своj посао и патроле контролишу све возаче па и мотоциклисте. У улици Маjке Jуговића постоjи и полициjска патрола коjа чува Основну школу "Бранко Радичевић" тако да ниjе истина да тамо нема полициjе - истакао jе Средић.
Он jе напоменуо да полициjа идуће године планира набавку већег броjа мотоцикла како би могли боље да контролишу саобраћаj.
- Осим тога у граду jе планирано увођење видео-надзора на раскрсницама па се надамо се да ће се овим мjерама смањити броj возача коjи не поштуjу прописе - истакао jе Зоран Средић.

ИСТРAГA
Портпарол бањолучког Центра jавне безбjедности Боjана Гашовић jе истакла да jош ниjе утврђен узрок несреће у улици Маjке Jуговића и да jе истрага jош у току.
Начелник Центра jавне безбjедности Бања Лука Зоран Станишљевић jе рекао да мотоциклисти наjчешће дивљаjу на улицама гдjе увиде да нема полициjе.

Биљана Чулић, студент - Била сам очевидац несреће у коjоj jе погинуо бициклиста Миленко Станковић. Да у том тренутку нисам стаjала иза стуба гдjе се зауставио мотоцикл, ударио би и у мене. Призор jе био ужасан! Возачи овом улицом возе пребрзо, не пазе, па и када ходам тротоаром, плашим се да ме нешто не "покупи"! Нису проблем само мотоциклисте, него сви возачи!

Иван Гершак, радник - Мислим да jе у овоj улици проблем то што постоjе двиjе траке за jедан смjер. Зна се десити да возачи, када долазе из правца "Венециjа моста", а на семафору jе зелено свjетло, те двиjе траке искористе за утркивање па "прозуjе" 200 километара на час! Требало би у краjњоj десноj траци дозволити паркирање или поставити заштитне стубиће да се не деси да излете и покупе некога са тротоара.

Лела Ловић, пензионер - Раскрсница код Студентског дома jе, чини ми се, наjгора, jер се често догађаjу несреће. Нико не води рачуна, возачи не поштуjу знакове, црвено свjетло, али ни пjешаци не пазе довољно. Мислим да овом улицом возе пребрзо, нарочито мотоциклисти.

Ведран Савић, студент - Улицом сам прошао одмах послиjе несреће и оно што сам видио било jе грозно! Крв, потпуно згужван бицикл, разбацане ципеле погинулог... Ипак, не чини ми се да овом улицом аутомобили пролазе тако брзо. Догоди се да се мотоциклисти окрећу на средини улице иако jе линиjа пуна и то ниjе дозвољено.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs