banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 22:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7231 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 362  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2006, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Silovatelj 3-mjesečne bebe osuđen na doživotni zatvor

40-GODIŠNJI Alan Webster osuđen je na doživotni zatvor jer je silovao tromjesečnu bebu i taj čin fotografirao uz pomoć partnerice. Na jednoj fotografiji vidi se kako Webster siluje bebu, dok ju njegova partnerica hrani s bočicom.

Beba je bila mučena i silovana skoro dva mjeseca, i mogla bi biti psihički i emocionalno poremećena cijeli život, a njena majka je također traumatiziranom stanju. Bebina majka saznala je za silovanje od policije, nakon što su se istražitelji domogli fotografija zlodjela.

Sudac Findlay Baker prilikom izricanja presude kazao je kako je nemoguće zamisliti da tako nešto netko može napraviti najranjivijoj žrtvi, te da nema riječi kojima bi se uopće moglo izraziti gnušanje prema takvom činu.

Samohrana majka danas 19-godišnju Francuskinju Tanyu French zaposlila je kao bebisitericu, a nije se zabrinjavala što ju posjećuje dečko danas 40-godišnji Alan Webster, kojije živio u blizini i činio se pristojan.

Par je fotografirao silovanje bebe, te fotografije spremao u album, kako bi gledajući iste ponovo mogli proživjeti čin silovanja. Tužitelj je kazao kako se vidi da je par ne samo ispunjavao svoje seksualne fantazije, već su oboje i uživali fotografirajući se.

Webster (40), koji je proglašen krivim za silovanje djeteta počinjeno 2004. godine, osuđen je i za seksualno napastovanje 14-godišnjakinje koja ga je redovito posjećivala u njegovu domu u Hatfieldsu, sjeverno od Londona.

Njegova partnerica Tanya French (19) osuđena je na pet godina zatvora nakon što je priznala da je sudjelovala u silovanju bebe.

Istražitelji su upozoreni na slučaj u okviru međunarodne istrage koja je omogućila da se otkrije kako je Webster na svojem računalu posjedovao više od 225 tisuća fotografija, od kojih je više od sedam tiruća prikazivalo djecu u seksualnom činu, a suvenir (album) bio je pronađen ispod Websterovog kreveta.
Fotografije silovanja bebe zaplijenjene su u policijskom pretraživanju njegova doma u srpnju.

Detektiv koji je vodio istragu Keith Tilly kazao je da je Websterov jedan od najgorih zločina koje je u životu vidio.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=300216

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2006, 00:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
:cry: :cry: :cry:

Boze dragi postoji li granica ljudskog zla ?

Ne postoje rijeci za ovaj uzas i bijedu.

I ne postoji adekvatna kazna za ovu strvinu ! :2gunfire: :snipersmile:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2006, 01:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
I ne postoji adekvatna kazna za ovu strvinu

Taman kad sam pomislio da nema nize,procitah ovo.Bas sam komentarisao sa kolegom,sta bi bilo dovoljno uraditi da ga se primjerno kazni.Ali sta god da smo smislili,nismo nasli adekvatnu kaznu,jer za to ipak treba da imas poremecen um. Slika

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2006, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
Taman kad sam pomislio da nema nize,procitah ovo.


Da. Nadam se da ce mu presuditi ostali zatvorenici. Ili barem uciniti sve sto je potrebno da pacov izvrsi samoubistvo.

I za "postene" kriminalce ovo je previse. :angry5:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2006, 12:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Da mu na dupetu 16 savova nabiju...!!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2006, 19:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
kazu da u zatvoru postji nepisano pravilo pa pedofili i siledzije uopste nemaju dug zivotni vijek u zatvoru.... doceka ih ono sto su zasluzili.

_________________
May God Bless The Whole World


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2006, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Uzas :evil: Danas se ne moze nikome vjerovati :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2006, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
ljepota poroka je napisao:
kazu da u zatvoru postji nepisano pravilo pa pedofili i siledzije uopste nemaju dug zivotni vijek u zatvoru.... doceka ih ono sto su zasluzili.


I ja sam cuo za to...

Nego...sad sam se sjetio jednog vica....(kakva ironija)

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2006, 04:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
kazu da u zatvoru postji nepisano pravilo pa pedofili i siledzije uopste nemaju dug zivotni vijek u zatvoru.... doceka ih ono sto su zasluzili


Naravno,zadesi ih njihova sudbina...:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2006, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Kanibal iz Rotenburga: Želio sam ga jesti, ali ne ubiti


Kanibal iz Rotenburga, računalni stručnjak koji je priznao da je prije pet godina ubio i pojeo dijelove muškarca, na sudu je izjavio da ga je žrtva sedmicama preklinjala da je izmasakrira.

"Htio sam ga pojesti, ali ga nisam želio ubiti", rekao je Armin Meiwes (44), na ponovnom suđenju u Frankfurtu, gdje tužilaštvo traži da se prva presuda za ubistvo i osam i pol godina zatvora preinači na ubistvo s predumišljajem i doživotni zatvor.

Meiwes je rekao da se nadao da će Bernd Jürgen Brandes (43), umrijeti "sam od sebe nakon što je odrezao penis ili da će skočiti kroz prozor".

Opisujući sudu kako je tog inžinjera iz Berlina upoznao na internetu nakon oglasa kojim je tražio nekog ko bi ga masakrirao, rekao je kako ga je Brandes više puta upozoravao da zaista mora učiniti šta je naumio.

Brandes je u jednom pismu napisao: "Nadam se da ovo shvaćaš ozbiljno, zato jer je to zaista želim". Prema Meiwesu, dva su se homoseksualca prvi put srela 9. marta 2000. na željezničkoj stanici u Kasselu, blizu mjesta gdje je Meiwes imao vikendicu.

Rekao je da su Brandesove upute bile da ga ubije jednom kad izgubi svijest. Kaže da je molio Boga za oproštaj za sebe i za žrtvu prije nego mu je te večeri prerezao vrat. Kada je to učinio, osjetio je "mržnju, bijes i sreću", izjavio je na sudu.

Tri suca frankfurtskog suda moraju odlučiti do kraja suđenja, predviđenom za mart, je li Armin Meiwes počinio ubistvo usprkos navodnoj želji žrtve da je ubije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2006, 15:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
Potonuo brod u Crvenom moru
3. februar 2006. | 11:51 -> 15:16 | Izvor: B92, Beta
Kairo -- Sa radarskih ekrana nestao je sinoć egipatski brod sa oko 1.300 putnika, za sada pronađeno oko 100 preživelih, više desetina mrtvih.


Al Salam Bokačo 98 (marine-marchande.net)


Brod "Al Salam Bokačo 98" nestao je sa radarskih ekrana sinoć oko 19 časova po lokalnom vremenu, ubrzo posle isplovljavanja iz luke Duba na zapadu Saudijske Arabije. Brod je trebalo da stigne u egipatsku luku u tri sata ujutro. Ambasador Srbije i Crne Gore u Kairu Radojko Bogojević kaže za B92 da, za sada, nema potvrda da je na nestalom brodu bilo državljana naše zemlje.

Na brodu je bilo 1.300 putnika, a misli se da su neki od putnika bili hodočasnici koji su se vraćali iz Meke. Pretpostavlja se da su većina putnika Egipćani koji rade u Sadijskoj Arabiji.

"Brod je potonuo na oko 57 nautičkih milja od Hurgade", turističkog mesta kod Safage, rekao je direktor egipatske lučke službe Crvenog mora Mahfuz Taha.

Za sada se ne zna uzrok nesreće broda.

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2006, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
18-godišnjak sjekirom i pištoljem na posjetitelje gay kluba

Sad...da li je ovo za crnu hroniku ili za psihologiju...ne znam.Ali stavio sam ovdje pa neka bude.;)

POLICIJA u Massachusettsu objavila je kako traga za 18-godišnjim Jacobom Robidom zbog sumnje da je počinio oružani napad u jednom gay klubu u New Bedfordu.

Osumnjičeni Jacob se prilikom napada koristio pištoljem i sjekiricom te je teško ranio troje ljudi. Policija sumnja da se radi o zločinu iz mržnje te poduzima sve mjere kako bi pronašla pomahnitalog napadača.

Vlasti su na raspisanoj tjeralici Jacoba opisale kao iznimno opasnog i naoružanog nasilnika sklonog suicidu.

Policija tvrdi da se radi o muškarcu tamne kose, starom 18 godina i visokom oko 175 cm. Kako tvrd policijski glasnogovornik, Robidini znanci i rodbina maksimalno pomažu vlastima u potrazi.

Jednom od gostiju gay bara Jacob je zadao nekoliko udaraca sjekiricom po glavi, da bi mu kasnije pucao u lice. Nasilnik je teško ranio još dvojicu muškaraca, prostrijelivši im leđa i prsa.

Iz izvora bliskog istrazi došla je informacija kako su ranjeni Robert Perryj iz Dartmoutha, Alex Taylor iz Fairhavena i Luis Rosado, najvjerojatnije Robidin susjedu.

Policija je Robidu identificirala prema iskazu jednoga od očevidaca koji nasilnika poznaje.
Konobar zaposlen na mjestu krvavog obračuna, koji se novinarima predstavio kao Phillip, za CNN je kazao da je imao loš predosjećaj, čim je na vratima bara oko 23.30 u srijedu ugledao nepoznatog muškarca.

"Upitao me nije li ovo bar za homoseksualce. Bio sam pomalo nervozan, nije mi bilo jasno zašto me to pita ako nije gay. Imao je hladan, gotovo bolestan izraz lica." - kazao je Phillip.

"Nakon što je popio dva pića povukao se u drugi kraj lokala, gdje je neko vrijeme promatrao dečke kako igraju bilijar. Odjednom je izvukao sjekiricu i počeo njome mahati oko glave jednog posjetitelja. U međuvremenu, sjekiricom je dva puta po licu zahvatio drugog gosta, izvadio pištolj i počeo pucati." - nastavio je konobar.

"Prvoga je pogodio u lice, drugoga dva puta u glavu, a još jednog pogodio je u abdomen. Nazvao sam 911 i došao luđaku licem u lice. Uperio mi je pištolj u lice, povukao okidač, ali se ništa nije dogodilo. Mislio sad da je gotovo." - ispričao je konobar.

Obračun koji se dogodio u inače mirnom gay lokalu zabrinuo je policiju, koja tvrdi da dosad u istom nikada nije intervenirala.

Osumnjičeni na mjestu zločina nije ostavio oružje, no policiji će pri potrazi pomoći staklo sa šanka na kojem je bio naslonjen dok je ispijao piće.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2006, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Citiraj:
"Prvoga je pogodio u lice, drugoga dva puta u glavu, a još jednog pogodio je u abdomen. Nazvao sam 911 i došao luđaku licem u lice. Uperio mi je pištolj u lice, povukao okidač, ali se ništa nije dogodilo. Mislio sad da je gotovo." - ispričao je konobar.


Gay Hero! :lol: Sad ce da kazu kako je to bozja ruka spasila pedera, i kako bog voli pedere, i na kraju ce da kazu kako je bog, ustvari, gay. :lol:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2006, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
09.02.2006.
Brutalna inicijacija mladih vojnika šokirala javnost u Rusiji (!) (!) (!)
Rusiju ovih dana potresa veliki skandal u vezi sa brutalnim premlaćivanjem regruta Andreja Sičeva (18), kome su lekari morali da amputiraju obe noge, prste jedne ruke i genitalije kako bi mu spasli život. Sičeva su pretukle kolege u tenkovskoj akademiji u Čeljabinsku (region Urala) kao vid inicijacije u jedinicu. Brutalna inicijacija mladih vojnika je toliko rasprostranjena u armiji da je već dobila i ime - „dedovščina”. Stariji vojnici su Sičeva vezanog za stolicu tukli tri sata tokom večeri uoči dočeka Nove godine, a stravičan zločin je isplivao u javnost tek posle mesec dana kada je gangrena zahvatila ekstremitete nesrećnog vojnika. Sičev je juče prebačen u vojnu bolnicu u Moskvi, gde se nalazi pod stalnim nadzorom lekara. „Moj brat je otišao u vojsku kao zdrav, a danas je samo pola čoveka”, rekla je uplakana Andrejeva sestra za rusku stanicu NTV.

Lokalni oficiri pokušali su da sakriju incident, koji je obrukao ugled čitave armije, što je samo dovelo do pogoršanja zdravstvenog stanja nesrećnog regruta. Ministar odbrane Sergej Ivanov pokrenuo je hitnu istragu, a vojni organi su pod pritiskom javnosti saopštili da je više od 6.000 mladih regruta prošle godine prošlo razne vidove inicijacije.

Glavni ruski tužilac Vladimir Ustinov izjavio je da je tokom 2005. zbog maltretiranja vojnika pozvano na odgovornost 550 oficira, među kojima i pet generala:

„Maltretiranje je postalo norma ponašanja između oficira i vojnika”, rekao je Ustinov na savetovanju kolegijuma tužilaštva, kojem je prisustvovao i ruski predsednik Vladimir Putin.

Porodici Andreja Sičeva država je dodelila hitnu pomoć od 500.000 rubalja (oko 14.000 evra), a mediji su do sada više puta objavljivali broj žiro-računa na koji građani mogu da uplate pomoć. Sičev će uskoro biti podvrgnut operaciji rekonstrukcije genitalija.

U međuvremenu su javnost šokirali novi incidenti. Jedan od njih je slučaj Jevgenija Koblova (21), koji je pretučen u maju prošle godine na odsluženju roka u Habarovsku na Dalekom istoku. Tek posle 24 dana, koliko je proveo u podrumu, on je odveden u bolnicu gde su mu amputirane noge. Nevladine organizacije tvrde da je najmanje deset vojnika poginulo tokom surovih inicijacija, ali da se podaci kriju od javnosti.

Da je stanje u vojsci kritično, pokazuje i slučaj oficira elitnih raketnih snaga Vladimira Kontanistova, koji je iznajmljivao svoje vojnike kao radnu snagu lokalnim kompanijama. Vojni sud kaznio ga je sa 2.000 dolara i trogodišnjom zabranom obavljanja dužnosti.

Svi muškarci u Rusiji starosti između 18 i 27 godina moraju da odsluže najmanje dve godine vojnog roka, a kako bi se sprečili incidenti, Kremlj je podržao ideju osnivanja vojne policije i najavio da će uskoro vojni rok biti skraćen na 12 meseci. (Blic)




09.02.2006.
U Japanu lani dvostruko više samoubojstava dogovorenih preko Interneta
Lani je u Japanu bilo dvostruko više samoubojstava dogovorenih preko Interneta nego godinu prije. 2005. samoubojstava dogovorenih na netu bilo je 91 što samo pogoršava sliku o samoubojstvima kojih u Japanu ima gotovo najviše od svih industrijaliziranih zemalja. Ova skupna samoubojstva čine vrlo mali dio od sveukupno 30.000 samoubojstava koliko ih se godišnji počini u Japanu, no vlast je zabrinuta njihovim stalnim rastom i publicitetom kojeg dobivaju u medijima. Stručnjaci kažu kako je ljude strah od umiranja na samo pa se dogovaraju s drugima preko neta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2006, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ne kaze se dzabe...RUSKA SKOLA!

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2006, 22:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Nista cudno....tipicno Ruski...!!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2006, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Silovatelj i ubojica 11-godišnje djevojčice moli za milost
ovo mi je za Humor,da nije istinito:
Citiraj:
"Ne želim da moja djeca pate. Još uvijek mogu pozitivno utjecati na njih. Ako budem osuđen na smrtnu kaznu nikad im više neću moći pogledati u oči."


http://www.index.hr/clanak.aspx?id=306946

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2006, 02:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Posljednja poruka s 20. kata
16-godišnji odlikaš se bacio s nebodera, sms-om zaželio da mu na pokopu svira "Stairway to Heaven"
Učenik II. prirodoslovno-matematičkog razreda zabočke Gimnazije A. G. Matoša jučer se u zagrebačkom naselju Travno, bacio sa 20. kata. Prvi razred je završio s prosjekom 5.0. i ničim nije odavao da bi mogao počiniti samoubojstvo. "Bio je najnormalnije dijete i volio je slušati heavy metal, a puno je vremena provodio za računalom. Nije, vjerujemo, imao ni ljubavnih problema jer koliko znamo, curu nije imao", rekli su njegovi prijatelji iz razreda. Ivan Bakran (16) je prekjučer navodno prvi put u životu s nastave otišao ranije, poslije četvrtog sata. Ivan je popodne otišao u Zagreb, u Travno, gdje je obitelj nekoć stanovala, i poslao SMS zagrebačkom prijatelju, sestri i roditeljima. U porukama je pisalo da će se ubiti i da želi da mu na sprovodu svira "Stairway to Heaven" grupe Led Zeppelin. Pretpostavlja se da je prije nego što se bacio sa zgrade, kraj one u kojoj je stanovao, bio u kinu jer mu je u džepu pronađena ulaznica. Iscrpnije...

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2006, 00:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
20- i 19-godišnji prijatelji zajedno se objesili o drvo
Nerazdvojni prijatelji Miroslav Habjanec (20) i Danijel Horvat (19) užetom su se, noću na petak, u Rakitovici nedaleko od Donjeg Miholjca objesili o šljivu u vrtu Habjančeve kuće, jedan do drugoga. Navodno su nađeni leđima okrenuti jedan drugomu, s nogama tek malo podignutima od tla. Susjedi tvrde da su se obojica mladića ponašala normalno te da ni po čemu nisu odskakali od svojih vršnjaka. Noć prije su proveli u kafiću, a neki su mještani rekli da su ih čak čuli i da pjevaju po ulici (Večernji).
Zvonko Marković, 51-godišnji Smoljančanin, oko 12 sati polio se benzinom i popeo na ljestve uz svoj gospodarski objekt. Omotao je žicu oko vrata i stropne grede te zaprijetio suicidom ako mu se na razgovor ne dovedu bivši ratni zapovjednici i novinari. HRT-ovi novinari su došli i nagovorili ga da siđe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2006, 21:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Stravične posljedice testiranja lijeka u Londonu

SCENE kakve se viđaju jedino u jeftinim horor-filmovima postale su stvarnost u londonskoj bolnici Northwick Park. Prema navodima te iste bolnice, dva čovjeka su u kritičnom, a šestorica u teškom stanju nakon što su tamo u ponedjeljak poslužili kao "pokusni kunići" prilikom testiranja novog lijeka pod kodnim imenom TGN412.

TGN412 je predviđen za liječenje reumatičnog artritrisa i leukemije. Međutim, ubrzo nakon konzumiranja lijeka, pacijentima je naglo pozlilo, a dvojica su ubrzo nakon pali u komu.

Pokus je odmah obustavljen, a britanske vlasti su uputile upozorenje drugim državama i organizacijama da odmah prekinu sve testove vezane uz TGN412.

Međutim, to je slaba utjeha za 35-godišnju Myfawny Marshall, čiji se dečko, zasada neimenovani 28-godišnji barmen, nalazi među žrtvama.

U izjavi medijima je rekla kako ga prilikom posjeta jedinici za intenzivnu skrb, gdje se liječnici bore za njegov život, nije mogla prepoznati. Tvrdi da su mu lice i vrat "potpuno izobličeni", tako "da sliči na čovjeka-slona".

Prema njenim riječima, nesretni barmen je već nekoliko puta prije toga služio kao "pokusni kunić" za farmaceutsku industriju. "To je bio sjajan izvor prihoda", kaže Marshallova, "a i osjećao se ponosan zbog toga što se žrtvuje za čovječanstvo".

Parexell, tvrtka koja je provodila testove, u izjavi tvrdi da preliminarni testovi nisu ukazivali na mogućnost negativnih reakcija. Isto tvrdi i TeGenero, njemačka farmaceutska tvrtka koja proizvodi TGN412.

S druge strane, Marshall tvrdi da liječnici nisu u stanju pomoći žrtvama, jer "nemaju pojma o kakvom je lijeku riječ i kakve on efekte ima". Navodno su joj rekli da ne mogu učiniti ništa nego čekati da "tvar, ma kakva bila, sama izađe iz pacijentovog tijela".

"Pokusni kunići" za farmaceustsku industriju, inače, imaju običaj zarađivati oko 100 funti (1060 HRK) dnevno, a neki među njima su od toga napravili profesionalnu karijeru. Zbog toga se u redove "pokusnih kunića" javlja sve više ljudi željnih brze, lake, iako ponekad i riskantne zarade.

Industrija ljudskih "pokusnih kunića" će vjerojatno još više procvasti ukoliko u Velikoj Britaniji i drugim zemljama, pod pritiskom sve moćnijeg pokreta za prava životinja, oni postanu jedina opcija za kliničko testiranje lijekova.

Index.hr

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7231 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 362  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs