banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 06:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7231 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360 ... 362  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 08 Maj 2023, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Prije 2 mjeseca, u podzemnoj garaži (u kojoj je bio već jedan incident prije par godina), mračnoj inače, iza stuba iskoči lik pred auto mi, sa fantomkom i uperi pištolj u mene, tj. prema autu. Vidim iza stuba stoji još jedan. Autom lagano prema njemu, on se blago pomjera prema stubu ali i dalje uperen pištolj drži. Nervoza od tog dana učinila svoje, nakupilo se, zaustavim auto i izađem prema njemu. Skidaj fantomku, ono klinci 14-15 godina, pištolj igračka.
Šta radite to? "Igramo se".
Par verbalnih disciplinskih s moje strane i to je to. Kasnije skontam da možda i nije bio najpametniji potez izaći, ko zna kakva je budala mogao biti, nije baš da se u tih par sekundi moglo procijeniti, ali u tom trenutku i nije bilo racionalnog razmišljanja. A i disciplinska je mogla/trebala biti konkretnija.

Sad čujem opet ponovilo se prije 2-3 dana, presreli majku s djecom oko 22h. Da li su isti ili ne, i da li je bilo još slučajeva, ne znam.

Ali šta njima padne napamet, "igrati se", meni je nevjerovatno.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 07:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
A da si se prepao i stisnuo gas, ti bi zaglavio u zatvoru. Jebo ih ko ih napravi...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 08:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Tommy Vercetti je napisao:
Prije 2 mjeseca, u podzemnoj garaži (u kojoj je bio već jedan incident prije par godina), mračnoj inače, iza stuba iskoči lik pred auto mi, sa fantomkom i uperi pištolj u mene, tj. prema autu. Vidim iza stuba stoji još jedan. Autom lagano prema njemu, on se blago pomjera prema stubu ali i dalje uperen pištolj drži. Nervoza od tog dana učinila svoje, nakupilo se, zaustavim auto i izađem prema njemu. Skidaj fantomku, ono klinci 14-15 godina, pištolj igračka.
Šta radite to? "Igramo se".
Par verbalnih disciplinskih s moje strane i to je to. Kasnije skontam da možda i nije bio najpametniji potez izaći, ko zna kakva je budala mogao biti, nije baš da se u tih par sekundi moglo procijeniti, ali u tom trenutku i nije bilo racionalnog razmišljanja. A i disciplinska je mogla/trebala biti konkretnija.

Sad čujem opet ponovilo se prije 2-3 dana, presreli majku s djecom oko 22h. Da li su isti ili ne, i da li je bilo još slučajeva, ne znam.

Ali šta njima padne napamet, "igrati se", meni je nevjerovatno.


Šta te čudi, pa šta smo i mi kao djeca imali u glavi sa 14-15?Isto smo se igrali takvih i sličnih igara.Samo što smo imali dozu straha ako nešto žešće zaseremo da ćemo biti kažnjeni.I to vjerovatno žestoko kažnjeni.Od strane i roditelja i zakona i škole.Roditelji sigurno ne bi "branili i štitili" djecu od zaslužene kazne.Danas je poremećen sistem i to ti je dovelo do svega ovog.Dali smo nekakva "prava" djeci, a do sada ih kao nisu imali.Djeci danas sve nema veze, nije bitno, jedni drugima govore da su "luzeri" i slično.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 09:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pravima djece se u ogromnoj vecini slucajeva sluze roditelji kako bi lijecili svoje komplekse velicine. U ogromnoj vecini slucajeva se ne radi o klincu vec o sebicnoj "zastiti" vlastitog lika i dijela.

Djeca to koriste, jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Dacic tvrdi nema licne odgovornosti ministra. Ispada da je ostavka ministra principjelnog karaktera. Mi obicni plebes ne znamo ali profesori etike i morala znaju da postoji "principjelni moral" i "licni moral" kod covjeka. Ovaj licni je ok i nema problema a principjelni je u pitanju i eto ostavka moze da se tako tretira.
Po tome rezonovanju ugled Srbije prestiz i moral njenog drustva je i "licni" i "principjelni". Tako prezentujuci stanje ispada nema sta da se brinemo, licno mi smo ok i svaki narativ o tome je bez pameti a principjelno...eee to je drugo, principjelno se sramotimo vani u svijetu.
Naravno sa vanjskim ugledom Srbije samo "principjelno moralno" je vezan i ministar vanjski poslova ali licno moralno on nema veze sa time.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Матија Бећковић: ,,И то што преузимате колективну кривицу, и то вам је америчка култура (virtue signaling); и то што ћутите и позивате на молитву - и то вам је оно што сте научили на америчкој мрежи од Амера (thoughts and prayers ); и то што палите свеће по улици уместо у цркви и што одајете почаст на улици, и то вам је америчка култура (rest in peace dear angel); и то што ће се ускоро држати јавне комеморације преминулих где ће се причати о њиховим врлинама и детаљима из живота, и то вам је америчка култура; и све што гледамо на телевизији, од вести, филмова па до ријалитија, квизова и шоу програма, цео новији концепт, и то вам је стигло из Америке; и шопинг "молови" и Халовин и цео тај хајп је америчка култура; и та огледна школа за "елитну" децу, и то је амерички изум; и цео инцидент је америчка култура; и коментари деце на мрежама (који су свакако пола на енглеском), и то је америчка култура. И то што вам деца живе од и у друштвеним мрежама, и то вам је америчка култура. Ми смо американизована нација. Народ са хиљадугодишњом културом копира и преузима културу државе старе 200 година, која је највише убила туђе деце широм света, укључујући и српску. И то што ниједан министар није већ поднео оставку, и то је америчка култура. Немамо ми И од Истока. Ми смо мали Американци.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Jel i ovaj (Matija) umace keks su caj i prima platu?

Spoiler:
https://www.youtube.com/shorts/5zgRlehslJs

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 16:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hvala velika Srbima Tesli i Pupinu sto smislise americku struju i telekomunikacije!

Odvano gluplji tekst nisam procitao. Ali dobro, Beckovic sigurno dobro zna da svako smece ima svoju publiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Slazem se sa ovim Matijinim rijecima dosta je tu istine...

Glavna preokupacija vlade sada je da zataska problem a ne da se uhvati u kostac sa stvarnim izvorima zla koje se natalozilo dugi niz godina.
Ocekivat to da se desi od vladajuce strukture je u stvari bez smisla, to je nemoguce trazit od ove vlade jer objektivno ona to nije u stanju.
Vlada koja je promovisala, pripustala ove vrijednosti i dovela do ovog stanja ne moze to rijesit niti je igdje u svijetu to vidjeno.

Objasnjenja u smislu to je idividualni ispad poremecene osobobe, pa ovo se desava svuda na zapadu, nista tu nije novo, toga je prepuna Amerika, Evropa.
To je narativ koji se gura i plasira kroz medije.
Bolesni komentari kao : eto pa i ovo je dokaz da smo mi ustvari Evropa i da pripadamo tamo na zapad. On nama se prica mi smo "in" sada. Nismo tamo neka Nigerija, Vijetnam ili Egipat primitivni i zaostali.

Medjutim nije sustina tragedije koja se desila u samo cinu masakra djece u surovom unistavanju njihovih porodica i u omalozavanju golog ljudskog dostojanstva i zivota.
Da li je ova tragedija koja se desila samo vrh ledenog brijega koji je isplivao na povrsinu i predznak trenda koji slijedi.

U stvari mnogi postavljaju pitanje da li je to stvarno samo tragedija ako nesto tako ocekujes i nista ne preduzimas a mozes....

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
То није рекао ни написао Матија Бећковић. Фејк њуз, негдје прочитах да су то новинари лажно(погрешно) пренијели, као и што су пренијели да је умро отац другог убице


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
Koji crni Bećković, on misli da je Tito još živ.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Maj 2023, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Vucic bi da mu opozicija rijesava probleme i predlaze mjere. Nema njegovog osvrta i analize stanja i uzroka ove tragedije. Nekad je mogao u detalje da ide u analiticki narativ. Ovde je jako kratak. Stete demonstracije ugledu zemlje...? Kojem ugledu? Na osnovu cega se bazira taj ugled. Sta to sakrivamo i od koga?

Hoce mjere protiv nasilja,zakon ...smrtnu kaznu.
Kazna,prijetnja, strah je to sto ce "utjerat poslusnost i zaplasit iskrivljavanje svijesti". "Strahom djecu treba vaspitat", ne samo djecu i tinejdzere pa i one odrasle(njih pogotovo) to je "rijesenje". Bolje da me se plasis nego da znas i posjedujes vrline. Policija i duge cijevi ako treba u skole...to je rijesenje!! Na nasilje nasiljem!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 11 Maj 2023, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Ne mozes a da ne reaguje na gluposti ministra za "brigu" o porodici!!!


Kaze Kisicka, "ono što i sebi i drugima govorim je da moramo da imamo više vremena za svoju porodicu".
Nije tvoje da govoris vec da implementiras to sto govoris, walk your talk.

Ovo je isto jako duboko: "Mi ćemo i 26. maja pokazati koliko je Srbija ujedinjena i pokazaćemo sliku pristojne Srbije"
Opet parole pa nisu ovi zlocini posledica "razjedinjenosti" Srbije vec je Srbija razjedinjena zbog ovakvog stanja i procesa koji se furaju i ubacuju decenijama u "nervni sistem" jedne zemlje.
Posle 26 maja ce da sve bude ok, zrtve ce da ozive posle tog "velicanstvenog" skupa.

Dalje ide prica.
"Govorilo se mnogo o prevenciji, ali kako u ovom slučaju prevenirati kada nismo pronašli uzroke?" i dalje zaobilazi "Kao što je dugo postojao niz okidača koji su doveli do ovoga, i procjene vještaka različitih oblasti trajaće duži vremenski period"

Eto nesto se "ozbiljno" vec sad radi.

Ne treba vjestacit to djete sve je tu jasno svima i bez pshiloga, pshijatra i pedagogije ....ocito ministru nije.
Vjestaci i organizuj najsiru debatu i najveci konzilijum o porodicu, drustvu i stanju kulture. Vjestaci vrijednosti kojim se kljuka i eksponira plebes 24/7. Nadji otkud to dolazi, zasto, ko ima koristi od toga i kako to sprijeciti.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 15 Maj 2023, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://www.youtube.com/watch?v=QV8yb3_T51g

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Maj 2023, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Ti sto tuku ucitelje obicno prvo istuku roditelje pa onda redom.

Kultura nasilja, takmicenja, izivljavanja velicanje "heroja" podlosti i zla!! Sve to dolazi najverovatnije iz "Kine, Ugande, Egipta, Indije".
Naravno ide to uz sistem u paketu. Vlast i ekipa na vrhu jasu tu kobilu vec decenijama.

Nazalost prati ih i crkva koja to presutno odobrava i cuti ne protestvuje onako kako treba i kako je duzna da se postavi i reaguje.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Maj 2023, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Brale001 je napisao:
Ti sto tuku ucitelje obicno prvo istuku roditelje pa onda redom.


Tako i jest. Od porodice sve počinje, zato je danas tolika pomama sa zapada na uništenju iste.

Citiraj:
Kultura nasilja, takmicenja, izivljavanja velicanje "heroja" podlosti i zla!! Sve to dolazi najverovatnije iz "Kine, Ugande, Egipta, Indije".
Naravno ide to uz sistem u paketu. Vlast i ekipa na vrhu jasu tu kobilu vec decenijama.

Nazalost prati ih i crkva koja to presutno odobrava i cuti ne protestvuje onako kako treba i kako je duzna da se postavi i reaguje.


Crkva prati prije svega nas danas. Kakav narod, takvi i političari i crkva, vazda bilo, nisu oni sa nebesa pali već od nas. Da sam ja kao ja izašao na protest svaki put kad je trebalo, i neki moj vršnjak sveštenik bi bio srčaniji u svojoj službi...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Maj 2023, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Izvinjavam se sto sam si uzeo za pravo da koristim ovaj prozapadni termin "Roditelje" kad rekoh : Ti sto tuku ucitelje obicno prvo istuku roditelje pa onda redom.
Sta mogu kad nema vise termina: otac, majka!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Maj 2023, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Kaže se "ćaću i mater"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Maj 2023, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Eee sto si zvao zvao si, toga vise nema, nije kulturno da ne "povrijedis" necija osjecanja....to je sada Roditelj 1 Roditelj 2... :D !!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Maj 2023, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1429
NJEMAČKI predsjednik Frank-Walter Steinmeier podržava raspravu o snižavanju dobne granice za pravo glasa u Njemačkoj s 18 na 16 godina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7231 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360 ... 362  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs