banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353 ... 361  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 00:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisam ni napisao da postoje 100% efikasne metode, ali bilo kakav liberalniji pristup naoruzanju vodi mnogo vecem krvoprolicu. Pogotovo u drustvima poput naseg.
I to sto pisem je sasvim logican slijed.
A ti razmisljaj o svojim sansama sa oruzjem pred likom koji je pistolj potezao pred ogledalom i koji je dozvolu dobio sto zahvaljujuci liberalizaciji, sto zahvaljujuci supljem drustvenom sistemu.

Dakle, po meni treba jos manje oruzja na ulici (ukljucujuci zandare u uniformi i civilu, vojsku itd) ali sto vece kazne za fizicko nasilje. Pa kad svaka budala bude zna da jedan udarac/samara kosta godisnju platu onda ce malo da razmisli.

Nece svaki put upaliti - jasno, ali to je samo jedna od neophodnih metoda kojom se ovce cuvaju na braju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
The_new_Statesman je napisao:
A ti razmisljaj o svojim sansama sa oruzjem pred likom koji je pistolj potezao pred ogledalom i koji je dozvolu dobio sto zahvaljujuci liberalizaciji, sto zahvaljujuci supljem drustvenom sistemu.


A? Zajebavaš?
Ma sigurno ću bolje proći goloruk. Jbt.....

Drugo : Ti bi da promijeniš ljude!? Kaznom?
Koju platu kada ne radi, niti ima šta prijavljeno na sebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 01:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Iz tvojih upisa i dalje imam dojam da podrzavas hadzijin pravac gdje bi svako nosio oruzje.

A ni Hadzija, ni ti, a bome ni ja ne bi vjezbali potezanje ispred ogledala. Ili pucanje negdje u nekoj pustahiji. Da li je tesko zamisliti kakav profil bi to radio (sa savim legalnim dozvolama) i kakve su onda tvoje sanse u susretu sa njim? Bez obzira sto se nominalno vodis naoruzan i samim pripremljen za samoodbranu.

Aham.


Očigledno da ti kao neko ko vodi ovaj forum, fudbalski rečeno "mašiš fudbal" (to je sad u duhu prvenstva)

Drugo, Hadzjija je u pravu, (znam ponavljam se)
I ja sam gledao kako likovi polomiše momka, ali za razliku od ovog u Doboju, ovaj sa mejdana je preživio jer je neki lik navodno drot u gacama iskocio kroz prozor sa pištoljem i otjerao klošare. Njih petorica ga gazila nogama i palijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 01:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Kakve bolan kazne, kad nikog od njih nema za šta pas da ih ugrize...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 08:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Pa dobro moze kazna mucenjem

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 10:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
<Enter_name> je napisao:
Gračanica na nogama zbog navodnog silovanja dječaka za TikTok izazov

https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... zov/748487

božemesačuvajisakloni :confused2:

Tik tok banuje ljude zbog najmanjih sitnica i čak se uklanjaju klipovi koji u sebi imaju riječi kao samoubistvo, ubistvo itd pa ne vidim kako je moguće da postoji takav "izazov", da ne pričam o objavi takvog snimka. Pokušavaju "optuživanjem" aplikacije opravdati bolesne postupke djece umjesto da za to okrive roditelje koji su ih tako odgojili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 11:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Jeste, TikTok je vrlo edukativna aplikacija koja podstiče djecu na kreativno razmišljanje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 11:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ja bih zabranio tu aplikaciju da mogu, nešto najgore što se pojavilo u zadnjih par godina. Svi ti kratki klipovi, do 20 sekundi, nije samo tiktok... Možda sam samo ostario ali ne sviđa mi se to ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Može li i You Tube, Facebook, Instagram, Twitter...?
Svi imaju kratke snimke, jel, a kao da su oni duži bolji?
Budimo realni, to ukidanje se neće desiti, a pošto neće, ostaje nam da obratimo pažnju na to šta djeca rade i da brzo utičemo na njih(tako se nekad radilo). Vremena nema puno, max do srednje škole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Ov danasnja dijeca su sve gora i gora. Ni roditelji po pitanju vaspitanja nisu nista bolji.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 12:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Kao i sve ostale aplikacije i TikTok radi po algoritmu koji ti prikazuje samo ono što si pretraživao/ za što si pokazao interesovanje, pa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
hadzidado je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
A ti razmisljaj o svojim sansama sa oruzjem pred likom koji je pistolj potezao pred ogledalom i koji je dozvolu dobio sto zahvaljujuci liberalizaciji, sto zahvaljujuci supljem drustvenom sistemu.


A? Zajebavaš?
Ma sigurno ću bolje proći goloruk. Jbt.....

Drugo : Ti bi da promijeniš ljude!? Kaznom?
Koju platu kada ne radi, niti ima šta prijavljeno na sebe?


Prvo: Vece su sanse da prezivi ako su obojica goloruki nego obojica naoruzani jer su im takvi poput tebe trazeci od drzave da liberalizuje posjedovanje i nosenje oruzja to omogucili.

Ili vjerujes da ce kroz liberalizaciju drzava onemoguciti sumnjivim i labilnim likovima da legalno nose oruzje. Sta je vjerovatnije, potezanje (legalnog) oruzja pred ogledalom ili efikasna drzavna kontrola?
I opet, kolika je stvarna potreba u svijetlu izgibije na putevima ili broj umrlih zbog lose zdravstene zastite?

Drugo: Ne postoje rijesenja od jutros za popodne. Da se uhvati korijen u svijesti treba vremena, cak je i za rasulo drustvenog sistema devedestih trebalo vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
sale82ful je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Iz tvojih upisa i dalje imam dojam da podrzavas hadzijin pravac gdje bi svako nosio oruzje.

A ni Hadzija, ni ti, a bome ni ja ne bi vjezbali potezanje ispred ogledala. Ili pucanje negdje u nekoj pustahiji. Da li je tesko zamisliti kakav profil bi to radio (sa savim legalnim dozvolama) i kakve su onda tvoje sanse u susretu sa njim? Bez obzira sto se nominalno vodis naoruzan i samim pripremljen za samoodbranu.

Aham.


Očigledno da ti kao neko ko vodi ovaj forum, fudbalski rečeno "mašiš fudbal" (to je sad u duhu prvenstva)

Drugo, Hadzjija je u pravu, (znam ponavljam se)
I ja sam gledao kako likovi polomiše momka, ali za razliku od ovog u Doboju, ovaj sa mejdana je preživio jer je neki lik navodno drot u gacama iskocio kroz prozor sa pištoljem i otjerao klošare. Njih petorica ga gazila nogama i palijama.


Sale, Ne vodim ja nista.

A 99% bi pobjegli samo da je iskocio u gacama. Copore ne karakterise pojedinacna, pa cak ni grupna hrabrost u slucaju susreta sa vecom preprkom. U coporu imas vodju kojeg odmah prepoznas. Ali taj vodja nije neki jak fajter jer da jest, sta ce mu copor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 12:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
hadzidado je napisao:
Može li i You Tube, Facebook, Instagram, Twitter...?
Svi imaju kratke snimke, jel, a kao da su oni duži bolji?
Budimo realni, to ukidanje se neće desiti, a pošto neće, ostaje nam da obratimo pažnju na to šta djeca rade i da brzo utičemo na njih(tako se nekad radilo). Vremena nema puno, max do srednje škole.


Zato sam i rekao svi ti kratki klipovi, jer svi sada prave isto, nabrojao si ih. Velike kompanije nije briga za vašu djecu niti ičiju, njih zanima samo profit, ove aplikacije donose puno profita sa puno štete na omladinu. Pre je bilo lakše paziti šta djeca rade, danas nije baš tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
TNS,
Ti imaš problema sa logikom i realnošću i uz to misliš da si kao nešto pametan. Nisi.

Deckard,
Slažem se, danas je mnogo teže paziti na djecu. Ogromna količina informacija je instant dostupna, a oni nisu dovoljno zreli da to svare. Takođe je narkotika u izobilju. Spojiš to dvoje, malo začinjeno nepažnjom roditelja i imaš veliki problem.
Ja svoju dvojicu ubijam u pojam od kada su prohodali i propričali i opet imam jeben osjećaj da nije dovoljno, da kasnim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 13:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Naravno da sam glup jer mi je nazovi logika koja zagovara manje opasnog oruzja na ulici totalno debilna.

Ali eto, ko ti brani da ucinis jako pametnu i logicnu stvar i kupis svojim po pistolj. Kreni od sebe sa tim sto drugima zelis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Rjesenje nije nosenje oruzija, vec uvodjenje strozijih kazna, edukacija, vaspitanje. A to sto djeca hodaju u coporima u napadaju ljude, nije nikakva novina. Toga je bilo uvjek. I tu su uglavnom krivi roditelji,koji nisu vaspitali svoju djecu kako treba. Problem se rjesava u korjenu... A ne da nas 30 hiljada gradjana nosa pistolj i puca po djeci od 15-18 godina... Opet ponavljam. Amerika je klasican primjer, zemlja koja je zasnovana na pravu da se branis. I sad svi imaju pravo da posjeduju oruzije. I sta su dobili sa tim ? Samo vise pucnjava, ubijanja itd. Pogledaj EU pogledaj ameriku. U americi policija bolje naoruzana od citave EU. A i ne bili, kad je svaki dan pucnjava. Kod nas vecina policajaca ode u penziju a da nije posegnula za pistoljem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 15:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Pa ja upravo o tome govorim. Nigdje nisam rekao da se naoružava narod, nego da se pooštre kazne.
Ali drastično.
Kakve novčane ili nekakve mjesečne zatvorske. Ništa to.

Znači, ubio si lika, ajmo lagano na električnu stolicu, ili tako nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 18:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
sale82ful je napisao:
Znači, ubio si lika, ajmo lagano na električnu stolicu, ili tako nešto.


Nisi ti ovo dobro promislio...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Dec 2022, 20:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Elaboriraj.
Ti si bar po tome poznat.

Šta je pogrešno u tome što sam rekao "život za život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353 ... 361  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs