banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 19:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 362  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1471
LeonN je napisao:
_зока je napisao:
Kurac je ovo posljedica Vučićeve vladavine. Ovo je posljedica pravca razvoja društva od 2. sr naovamo. Ubijanje kolektiva i promocija individualizacije. Svako je "poseban", "jedinstven" i sl. Furaju se individualna prava na uštrb zajedničkih, odgovornost za sopstvene postupke i obaveze se prikazuju kao nešto prevaziđeno. Niko ne brine o nikome, čak i porodica više nije bitna.


Kako nije posljedica. Pogledaj stanje medija za vrijeme "žute bagre" i sada. Pogledaj objave pojedinih portala i njihove naslove tada i sada. Pogledaj vlasničku strukturu, urednike. Pogledaj ponašanje poltitičara na vlasti, tada i sada. Ako je tada zatrovanost medijskog prostora bila 30%, danas je 90%.

Što se tiče individualizacije, komunizam je donio kolektivitet i zajedništvo koje je u velikoj mjeri pokazalo dosta svojih manjakovosti i propalo.


A što se tiče da mladi budu samo po tik toku i slično. Pa masa video sadržaja se prekopira sa tv-a i u formi kratkih videa širi i preko fb i preko instagrama i jutjuba, a i tik toka. Pa i putem vajbera i vacapa se šire skraćeni tv sadržaji. Tako da ta priča otpada. Ne moraš gledati samo pink preko tv-a da bi vidio kristijana golubovića.


U današnje vrijeme država i porodica nemaju monopol na odgajanje djece, tužno ali je tako. Vuciceva vladavina je samo posljedica toga sto je Zoka napisao a to isto što se u današnje vrijeme popularno zove vrijednostima i napretkom je uništilo i kolektivizam ili ti komunizam pa sad imamo to što imamo da djeca odgajaju roditelje a ne obrnuto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 11:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Šta je sa zapadom na kome se dešava isto, a nisu imali komunizam?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1471
Niti imaju Vučića i Marica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 11:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12571
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ljudi dragi unistavanje porodice kao jedinke, pa sva ona lgbt sranja, roditelj 1, roditelj 2, brzi nacin zivota, glad za poslovnim uspjehom, milion stvari sve je upereno protiv porodice. Samo daj sto gluplju populaciju i sto veci profit.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
https://www.facebook.com/reel/953636355 ... e&s=7MtrtK

Miroljub ili farma?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 13:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 459
_зока je napisao:
Šta je sa zapadom na kome se dešava isto, a nisu imali komunizam?


Stavi i Rusiju u taj model pa analiziraj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 13:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
Drago mi je sto neko na prethodnoj stranici spomenu domace (ili da kazem Beogradske) serije i filmove nastale prethodni godina. Ne mislim da je to razlog zasto je neko dijete izvrsilo masovno ubistvo vec zato sto tematika kriminala postaje toliko dominantna da covjek ne moze da se ne zabrine zbog toga. Vecina ako ne i sve su zasnovane na kriminalu bilo sitnom bilo krupnom. Juzni vetar, Besa, Ubice mog oca, Nemirni, Klan, Drzavni sluzbenik, Mocvara i da ne nabrajam dalje.

Realno kao da se gradi kult kriminala ili se stvara jedna kultura gdje je kriminal osnova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Svijetska stampa i mediji danas komentarisu. Uzroci: zaostalost i divljastvo, masa oruzja u plebesu, kriminal, korupcija zemlja nesigurnosti, poremecene vrijednosti i tako dalje...eshh.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 14:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
sam_protiv_svih je napisao:
Drago mi je sto neko na prethodnoj stranici spomenu domace (ili da kazem Beogradske) serije i filmove nastale prethodni godina. Ne mislim da je to razlog zasto je neko dijete izvrsilo masovno ubistvo vec zato sto tematika kriminala postaje toliko dominantna da covjek ne moze da se ne zabrine zbog toga. Vecina ako ne i sve su zasnovane na kriminalu bilo sitnom bilo krupnom. Juzni vetar, Besa, Ubice mog oca, Nemirni, Klan, Drzavni sluzbenik, Mocvara i da ne nabrajam dalje.

Realno kao da se gradi kult kriminala ili se stvara jedna kultura gdje je kriminal osnova.


Boze, a americke krimi serije i filmovi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Ima li neka serija đe djeca dobro uče, ne skaču u bare kad idu kući i ne trgaju spužvu sa sjedišta u autobusu?

Svako svoje dijete da vaspitq kako su njega njegovi i nema problema.
Prut, kaiš, opasač, zavisno od uzrasta i sve ok.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 14:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
The_new_Statesman je napisao:
sam_protiv_svih je napisao:
Drago mi je sto neko na prethodnoj stranici spomenu domace (ili da kazem Beogradske) serije i filmove nastale prethodni godina. Ne mislim da je to razlog zasto je neko dijete izvrsilo masovno ubistvo vec zato sto tematika kriminala postaje toliko dominantna da covjek ne moze da se ne zabrine zbog toga. Vecina ako ne i sve su zasnovane na kriminalu bilo sitnom bilo krupnom. Juzni vetar, Besa, Ubice mog oca, Nemirni, Klan, Drzavni sluzbenik, Mocvara i da ne nabrajam dalje.

Realno kao da se gradi kult kriminala ili se stvara jedna kultura gdje je kriminal osnova.


Boze, a americke krimi serije i filmovi...


Tamo imas citav spektar alternativnih tema serija/filmova i ne mozes reci da je kriminal dominantna tema. Ovde se doslovno publika ubija u pojam kriminalom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
_зока je napisao:
Kurac je ovo posljedica Vučićeve vladavine. Ovo je posljedica pravca razvoja društva od 2. sr naovamo. Ubijanje kolektiva i promocija individualizacije. Svako je "poseban", "jedinstven" i sl. Furaju se individualna prava na uštrb zajedničkih, odgovornost za sopstvene postupke i obaveze se prikazuju kao nešto prevaziđeno. Niko ne brine o nikome, čak i porodica više nije bitna.


Naprotiv jedino je prisutna i fura se individualna odgovornost, cijeli narativ se vrti i zasniva na odgovornost i stanju pojedinca i njegovih postupaka.
Ti i samo ti si uzrok polaziste i ishodiste posledica za sve sto se desava tebi i oko tebe. Ti snosis odgovornost za ono sto kazes, ucinis. Sve ostalo je ok. Stav sta ja imam sa time to je tvoj ili njegov/njen individualni promblem. Uvjek ce biti bolesnog uma i taj narativ je prisutan svuda i nazalost objasnjenje za ove pojave koje ukazuju da nesto ozbiljno nije uredu.

Citam komentar Rajiceve kaze ona .....mi serviramo svojoj djeci. Nije tacno ja ne serviram to, ja nisam u toj poziciji nije ni ona neka kaze ko to radi i od kud to dolazi. Zar je tesko naci te izvore?? Na kraju kaze svi smo mi krivi. Opisuje jedno stanje u kojem zivimo gdje je primat idividualizam a izvodi zakljucak krivice na kolektivizmu koj ne postoji i u kojem mi svi ne participiramo. Ne zato sto necemo ili smo nezaintersovani. Ja cu primi svoj dio odovornosti ne bjezim od toga ali neko je vise kriv za ovako nesto a neko je najvise kriv. Treba trazit uzrok a ne nametat gluposti i presiju. Njujork je pun policije na svakom cosku su kola i jesu li sigurni? Vucic spominje smrtnu kaznu. Gdje je smrtna kazna ozdravila bolest.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
sam_protiv_svih je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
sam_protiv_svih je napisao:
Drago mi je sto neko na prethodnoj stranici spomenu domace (ili da kazem Beogradske) serije i filmove nastale prethodni godina. Ne mislim da je to razlog zasto je neko dijete izvrsilo masovno ubistvo vec zato sto tematika kriminala postaje toliko dominantna da covjek ne moze da se ne zabrine zbog toga. Vecina ako ne i sve su zasnovane na kriminalu bilo sitnom bilo krupnom. Juzni vetar, Besa, Ubice mog oca, Nemirni, Klan, Drzavni sluzbenik, Mocvara i da ne nabrajam dalje.

Realno kao da se gradi kult kriminala ili se stvara jedna kultura gdje je kriminal osnova.


Boze, a americke krimi serije i filmovi...


Tamo imas citav spektar alternativnih tema serija/filmova i ne mozes reci da je kriminal dominantna tema. Ovde se doslovno publika ubija u pojam kriminalom.


Ovaaaaaj, a taj "spektar (vjerovatno iskkjucivo pozitivnih) alternativnih tema" je nedostupan klincima na Balkanu? Iz kog ono razloga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Једноставно неки се људи роде зли.
Свима нама је доступан насилни садржај који се пласира кроз разне медије па нисмо убице.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 18:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
The_new_Statesman je napisao:
sam_protiv_svih je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
sam_protiv_svih je napisao:
Drago mi je sto neko na prethodnoj stranici spomenu domace (ili da kazem Beogradske) serije i filmove nastale prethodni godina. Ne mislim da je to razlog zasto je neko dijete izvrsilo masovno ubistvo vec zato sto tematika kriminala postaje toliko dominantna da covjek ne moze da se ne zabrine zbog toga. Vecina ako ne i sve su zasnovane na kriminalu bilo sitnom bilo krupnom. Juzni vetar, Besa, Ubice mog oca, Nemirni, Klan, Drzavni sluzbenik, Mocvara i da ne nabrajam dalje.

Realno kao da se gradi kult kriminala ili se stvara jedna kultura gdje je kriminal osnova.


Boze, a americke krimi serije i filmovi...


Tamo imas citav spektar alternativnih tema serija/filmova i ne mozes reci da je kriminal dominantna tema. Ovde se doslovno publika ubija u pojam kriminalom.


Ovaaaaaj, a taj "spektar (vjerovatno iskkjucivo pozitivnih) alternativnih tema" je nedostupan klincima na Balkanu? Iz kog ono razloga?


Jeste dostupan, pa je opet kriminal dominantna tema kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
Sve te krim serije I ostalo sto nabrajate (crtani, filmovi, igrice i sl) , da li je neko pomislio nas one uče nešto pozitivno. Hrabrost, junaštvo dobrota, da loši momci uvijek izgube i sl?
Ima malo i u percepciji
Ja sam uvijek htio da budem moćni rendžer, a ne zed :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1566
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Aikus je napisao:
Sve te krim serije I ostalo sto nabrajate (crtani, filmovi, igrice i sl) , da li je neko pomislio nas one uče nešto pozitivno. Hrabrost, junaštvo dobrota, da loši momci uvijek izgube i sl?
Ima malo i u percepciji
Ja sam uvijek htio da budem moćni rendžer, a ne zed :D


Nije percepcija slucajno takva kakva dolazi na korteks, takva percepcija je backup za kreiranu i vodjenju realnost!

Kriminal, nasilje i totalno odsustvo empatije se isplati to je bolji zivot i izazov.
Znaci u stvari to je ok jer praksa to potvrdjuje i to je dobro ko tvrdi suprotno je u zabludi i moralni dinosaurus pa bio on i roditelj (pogotovo on).
A to sto si ti dole i sto nemas to je do tebe, ti si luzer, ali nemoj si stvarti kompleks manje vrijednosti to je normalno, nisi samo ti kriv to je gentika takav si se rodio kako rece onaj gore "mudro" u postu.Ti se rodis takav.

Stavrno smo na dnu.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6181
Cekaj malo, da serije/filmovi toliko uticu na djecu, zivjeli bismo totalnoj anarhiji. Pa kad skontam koliko sam ja procitao stripova kao klinac, kasnije serija i filmova pogledao, pa nije mi bas palo na pamet da mlataram utokom po skoli. Kako meni, tako i drugim vrsnjacima.

Iako, ako cemo iskreno, dodira sa oruzjem smo imali u tom periodu. Skupljali metke, cackali puske koju neciji stari donese sa ratisna i ne skloni na sigurno mjesto, cak je bila. fora imati ispcunu zolju.

Sto se ovih desavanja tice u Srbiji, nema tu sta traziti krivca, to su jedne poremecene osobe, cisto zlo je y pitanju. Krivci su iskljucivo ubice i treba ih kazniti max predvidjenom kaznom. Zali Boze za izgubljenim zivotima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Slazem se Wizzy, ali ne zaboravi da je to bilo ipak drugo vrijeme, drugi metodi i pravila i vrijednosti. Deset godina danas je puno vise nego nekad 50 sto je bilo...!
I ja bi da zatvorimo tu pricu u Srbiji i hajmo dalje.

Strah me je da ce se ta knjiga sve cesce i tragicnije otvarat. Ne zna covjek kako bi pomogao sad tim ljudima jer za one koji su izgubili svoje dijete zivot je okrenut u moru.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7234 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 362  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs