banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 10:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 197  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5721
Lokacija: Banja Luka
Gledao sam stori od Crne Hronike, a tu je nizak kvalitet, pa mi se učinio još jedan.



Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6196
Vozac motora preminuo - 24 godine :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4387
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nažalost tragičan epilog, što i ne čudi s obzirom na slike. https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... nih/794348
Volim motocikle ali vožnja ko zna kojom brzinom kroz centar grada nije baš.. ali nije sad ni vrijeme ni mjesto za pametovanje, RIP.
Edit: wizzy je već napisao.
Ne mogu ni da procijenim koja je to brzina bila s obzirom na štetu na Škodi.
Zakonski će vozačica vjerovatno biti kriva (oduzimanje prvenstva bez obzira na druge okolnosti, naš zakon je prilično nefleksibilan) iako kao motociklista smatram da je motociklista kriv/krivlji zbog brzine.. ali ipak nije ni vrijeme ni mjesto za to.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 15:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12636
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pa ona nije sigurno brzo isla s obzirom da je skretala, ali ovi su vjerovatno brzo isli na ravnici, jos zeleni talas od pozorista ide skroz do Ekvatora.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 15:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 467
Navodno prema rijecima nekih koji su bili tu, motor je valjda isao preko 100km/h.

Ako je to istina, onda je pitanje koliko je ova za volanom mogla uopste da odreaguje. Jos ako je "sporiji" vozac, u momentu kad je kretala lijevo da skrece, oni su vrv. bili u brzini kod Krasa/Hrama otprilike.

Na nekoj brzini 120km/h, oni za manje od 2 sekunde predju tu distancu od Hrama do skretanja, a njoj je vrv. trebalo i 3-4s da zamota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4387
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@skypostman
Dobro jutro, to je odavno jasno.. ne znam šta si htio da napišeš.
Ona skreće lijevo i zakonski gledano njima oduzima prvenstvo, a oni su išli veeeelikom brzinom i nažalost tragedija.

Ne znam samo kako zakon gleda na ovakve slučajeve, hajde da ne pričamo o ovome nego npr. da su se sudarila 2 auta samo sa materijalnom štetom.
Je li uvijek kriv onaj koji oduzme prvenstvo, ili se u obzir uzima brzina onog drugog koji ide pravo i nekad taj bude kriv.. to je na vještacima i sudstvu, ali zanima me može li zakonski biti kriv taj koji ide pravo ako se procijeni da je išao velikom brzinom da ovaj koji skreće nije mogao procijeniti/vidjeti adekvatno?

@LDA212
Upravo tako, oni su išli velikom brzinom što se vidi prema šteti i jasno je da vozačica nije mogla adekvarno da procijeni.. ali zeznute su te situacije, ne znaš ko je kriv de jure a ko je kriv de facto.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 15:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 467
Mislim da to sad zavisi od vjestacenja i prije svega kako ce tuzilac gledati na situaciju.

Ti dajes lijevi zmigavac da skrenes i vidis drugo vozilo tamo negdje u daljini (ako ga uopste vidis) i radis propisnu radnju, a on doleti kao munja na nekoj brzini...

Sad ne mogu garantovati da je tako ovdje, ali ako su isli 100 km/h+, ne vjerujem da ce krivicno goniti osobu koja je bila za volanom.

Sad npr. zamisli primjer da neko autom vozi 180-200km/h... I ti skreces bas u tu ulicu lijevo, a u momentu kad dajes zmigavac i izvodis radnju, on otprilike kod hotela Bosne (ne vidis ga uopste iz tvoje perspektive). I dok ti zamotas 3-4s on je vec doletio. U teoriji mu jesi oduzeo prvenstvo, ali u praksi malo si sta mogao uciniti ako si uopste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4387
Lokacija: Little Rock, Arkansas
E pa tako i ja razmišljam, zavisi od vještačenja.
Ako neki bijesan auto ili motor ide hajde da lupim/pretjeram 240 km/h to ne bi trebalo da se smatra oduzimanjem prvenstva jer ga ne možeš ni vidjeti a kamoli procijeniti brzinu i daljinu.

A što se tiče ovog slučaja, možemo samo spekulisati.
Možda je žena kao što kažeš "sporije" skretala.
A možda su bili pješaci na pješačkom pa je stala na po trake da ih propusti.
A možda je neoprezno i naglo skrenula bez da se uvjeri je li bezbjedno.
Sve zavisi od vještačenja.. jedino je sigurno da je motor išao jako brzo.
Dalje nemamo šta diskutovati jer ne znamo druge okolnosti.
Vidio sam još slika, sad kontam da je udar bio u lijevoj (unutrašnjoj) traci.
Na Škodi je izvaljen prednji lijevi točak, a udar je bio u desnu stranu auta.. dakle brzina je bila baš velika.

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5721
Lokacija: Banja Luka
Ograničenja postoje sa razlogom.
Vjerujem da je u njih neko uračunao i mogućnost reakcije, skretanja, uključivanja i sl.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8536
Pokrivaju li kamere taj prostor(ne samo mjesto sudara nego i par stotina metara prije)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4387
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ima tu puno kamera, optika, Pošta, apoteka, banka, preko puta Boska, kamere na semaforima.. sve je to pokriveno i dostupno vještacima i sudijama.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5913
Megabyte je napisao:
Ograničenja postoje sa razlogom.
Vjerujem da je u njih neko uračunao i mogućnost reakcije, skretanja, uključivanja i sl.


Amin.

I sad žena, a žene su prirodno vozači sa sporijim refleksom i bitno manjom odlučnošću, koja je, koliko sam mogao vidjeti po FB profilu (godine odgovaraju, vjerovatno je ona), dakle, jedna obična žena koja je majka, treba da nosi nekoga na duši, odgovara i možda i robija, zato što su nezrela bića išla daleko iznad svake razumne brzine. To je 1/1 vidljivo iz ove štete na autu. Na tom pravcu jurcaju motorima u svako doba dana od kad se prvi motor tu pojavio, moralo se jednom desiti...
U svakom slučaju, momku pokoj duši.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1567
Megabyte je napisao:
Ograničenja postoje sa razlogom.
Vjerujem da je u njih neko uračunao i mogućnost reakcije, skretanja, uključivanja i sl.

Upravo.
Zašto bi žena u Škodi bila odgovorna za oduzimanje prvenstva budaletini koja juri 100+ kroz centar grada. Kome se vozi preko stotke, nek izadje na autoput, a nek se ne kurči po gradu.
Još se voze bez kacige, jbg, da svi vide opasnog momka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 19:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Maj 2018, 20:16
Postovi: 3
Policija ne radi svoj posao. Cijelo ljeto ovakvi divljaju kroz grad niko nista ne preduzima. Pola ih nema polozeno za motor. Ovo im je omiljena trasa ispred boske da se kao dokazuju, bezmozgasi. Ovo se odlicno i zavrsilo sta se moglo desiti. Sta da je taj motor pri toj brzini okrznuo auto i odletio u masu ljudi? To je mjesto sa najvecom frekvencijom pjesaka u gradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4387
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ima ih svakakvih, po danu ja i ne viđam puno budala, viđao sam Čehe i Poljake kako putuju sa sve rezervnim gumama i prtljagom, ima raznih profila.
Najveći krkanluk je tokom ljetnjih mjeseci, posebno naveče, kada sportaci sa glasnim izduvima turiraju i divljaju, a policija ne radi ništa.
Bude tu i tamo poneka kontrola, mene su prije dvije sedmice kontrolisali kod Mljekare i konstatovali da sam legalan.. ali mora to bolje.
Sakrivanje tablice, voze bez dozvole, neregistrovani, jednostavno nemamo moto kulturu odnosno bolje reći tradiciju kao npr. Španija, Portugal, Italija, Grčka.
Ovo je bio izuzetak tipa mladost/ludost, ja sam se danas vozao i od 20-ak motora koje sam sreo nijedan nije divljao.
Pečenko je napisao:
Još se voze bez kacige, jbg, da svi vide opasnog momka.
A tek to.. na to sam alergičan.
Ima jedan kojeg viđam po Laušu, nosi kacigu na laktu (provukao ruku kroz kacigu).
Zašto, da zaštiti lakat kod eventualnog pada?
Ili ako ga zaustavi policija da pokaže da ima kacigu, nema na glavi, ali ima kacigu, šta li?
Kačio sam ali ko nije vidio, ima jedan ludak iz Hrv koji se igra sa životom, adrenalin, ludilo, droga, ne znam šta je, Yamaha MT-09 u pitanju, ako izdržite 2 minute svaka čast.. meni se muda odsjekla od ovoga. https://www.youtube.com/watch?v=c-bvGT24_TU

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5721
Lokacija: Banja Luka
Neko na fb napisa nema kamera za brzinu u centru...i stvarno nema kad razmislim.
A pojedinim motordžijama (ali i sa drugim vozilima) je pravo merak odvaliti u obrtaje radi nekog pokazivanja.



Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8536
bolev87 je napisao:
Policija ne radi svoj posao. Cijelo ljeto ovakvi divljaju kroz grad niko nista ne preduzima.


Ovo je problem br. 1. Valjda je lakše natakarit ležeći nego nešto stvarno uraditi.

Megabyte je napisao:
Neko na fb napisa nema kamera za brzinu u centru...i stvarno nema kad razmislim.


Nije atomska fizika izračunati kojom se brzinom kretao ako ima snimljen na bilo kakvoj kameri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5721
Lokacija: Banja Luka
Kamere za brzinu, čestitke, novčane kazne i to...radar...

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7189
Vozio je taj dobro preko 100, sudecinpo steti.

Zena apsolutno nije kriva, kad je odlucila da skrene 10000% on nije bio u vidokrugu. Jos ako je obilazio auta…

Zalosno je da su roditelji izgubili dijete, na tako besmislen nacin. Da imamo drzavu, motorima ne bi bilo ni dozvolkeno da rndaju kroz strogi centar grada. Koji ce kurac uopste tu?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 14 Okt 2023, 21:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 776
Rider on the storm je napisao:
Kačio sam ali ko nije vidio, ima jedan ludak iz Hrv koji se igra sa životom, adrenalin, ludilo, droga, ne znam šta je, Yamaha MT-09 u pitanju, ako izdržite 2 minute svaka čast.. meni se muda odsjekla od ovoga. https://www.youtube.com/watch?v=c-bvGT24_TU

Ovo je nešto najjače što sam vidio

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 197  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs