banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 02 Avg 2016, 18:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jul 2016, 19:47
Postovi: 3
Freak on a leasH je napisao:
Evo da se i ja malo dotaknem demofesta....bio sam ipak sve tri veceri....

Moji neki favoriti su bili oni splicani koji nisu usli u finale, EoT je bio sasvim dobar, pun energije....i naravno makedonci, bas su bili onako, na visem nivou....mislio sam da ce KDZO bit u prva tri da barem nesto ostane u BL medjutim nista....Multicultus je puno bolje otprasio u polufinalu i to ih je vjerovatno spustilo stepenicu nize u finalu, svidja mi se muzika ali i dalje mislim da treba da se manu engleskog jezika (to naravno mislim za skoro sve bendove koji su nastupali), i onom vokalu treba rec da se malo mrda, ostatak benda ga vadi ali on satra sa statiranjem (slican problem ima i Fejs iz KDZO-a)...


Apsolutno se slazem sa cijelim post-om iz kojeg je gore navedeni quote (nisam htio da zauzima previse prostora na stranici pa nisam sve quote-ovao) iz razloga sto je sve manje vise tacno i istina a vecina bi prije pojela produkt defekacije nego priznala neke stvari.

Uzecu NORD za pocetak jer su oni jelte pobijedili prosle godine sto mi do dan danas nije jasno kako i zasto ali eto desilo se pa zivimo. To je tipicni da se tako izrazim MTV bend (i to mislim na danasnji MTV ne onaj stari koji je zapravo bio slusljiv) koji je toliko vec uradjen, bukvalno nista novo nisu donijeli ni prosle a koliko vidim ni ove godine iako su album izbacili ali opet to je moje (i vecine ljudi koje znam) misljenje.
Sto se tice toga da li ce oni ikoga zainteresovati svojom muzikom izgleda njima nije problem posto mi je jedan moj kolega koji je prisustvovao njihovoj press konferenciji (koja je ujedno i sluzila da promovise taj album) prenio kako su se oni cak pohvalili time sto su imali live nastup (mjesta se ne mogu stvarno sjetiti) na kojem je bila bas velika publika koja je srusila zastitnu ogradu tokom istog nastupa. Ovaj manji dio ljudi koji poznajem (koji bi se pronasao jako dobro u ovoj publici) pak mene konstantno napada kako nemam pojma o cemu pricam i da je NORD jedan nevjerovatan bend. Mozda bi im i povjerovao da nemaju isti problem kao i dobar dio "raje" koja dolazi na demofest, a to se moze vidjeti najbolje na primjeru pobjednika.
Uzmite bend SKA koji je prosle godine bio na trecem mjestu (tada nisu okupili nesto ogroman broj ljudi) ali hah naravno ove godine kada se na plakatu napise da su oni u "glavnoj" postavi (to jest da nisu u toj kategoriji demo benda) e onda se broj ljudi upetostruci (sto je sjajna stvar samo je tuzno sto se mora na ovaj nacin povecati broj). Fascinantno mi je isto bilo to sto koriste tako reci "cheat" :D u smislu da imaju harmoniku na kojoj je momak svirao od Dzeja "Radjaj sinove" i od HIM-a "Wings of a buttefly", iako to vecina nije provalila svi su digli ruke u vazduh i poceli urlati bez obzira :D .
Ista stvar i sa NORD-om, niko ih nije TOLIKO obozavao dok su bili jos u demo fazi ali kad su pobijedili automatski su postali polu-bogovi muzike bez obzira sto su svirali istu "plastiku" kao i prije, bitno je da su pobijedili a svi znamo da pobjediti na demofestu ne moze svako vec samo oni iskreno nadareni kao sto smo vidjeli i ove godine, sto me dovodi na sledecu stvar u vezi ove price o demofestu.

Razumijem da u ziriju mora biti ljudi koji su dijelom sponzori jer oni su ipak ti koji finansiraju to sve pa eto hoce barem neki glas u svemu ali opet mislim da taj glas ne bi trebao da bude taj koji odlucuje pobjednike. Da se izbace iz zirija svi koji nisu muzicki orijentisani sa time se slazem jer evo iz prilozenog vidimo sta pobjedjuje i u neku ruku ispada "bolje" od ostalih bendova. Smatram da bi takodje trebao da postoji feedback od zirija, moze brate demofest odvojiti 10-ak minuta programa da predstavnik zirija lijepo ustane i obrazlozi njihovu odluku cisto kako bi bendovi mogli imati uvid u to sta rade dobro/pogresno a ne samo "Ovo su pobjednici vidimo se sledece godine :) ".

Za pobjednike ne znam ni sta reci osim da nikad necu zaboraviti taj izraz lica na ljudima koji su stajali u publici i onaj "papagajski" aplauz koji su eto osjetili da bi trebalo da daju jer je proglasen pobjednik.

Meni licno za prva 3 mjesta su kandidati bili EoT, Ki i Multicultus. EoT su bili dobri i energicni i isto ide i za Ki a sto se Multicultusa tice pjesme su im dobre sa tim sto su definitivno bili bolji u polufinalu u odnosu na finale. Licno poznajem jednog od clanova, i sami su svjesni da su trebali drugu pjesmu da sviraju ne opet istu ali sta je tu je. Jedino sa cim se ne slazem u gore navedenom quote-u (a i kako vidim u nekim prethodnim post-ovima) je taj "hejt" engleskog. Momci se nisu forsirali da striktno pisu pjesme na engleskom i za razliku od vecine bendova koje poznajem kod njih je prvo napisan tekst pjesme pa je tek onda muzika smisljana jer su imali cistu ideju o cemu hoce da sviraju/pjevaju. Sad to sto su sa ovih prostora treba da znaci da samo na sprskom pisu pjesme je cisti apsurd, prvenstveno zbog toga sto nije na kraju krajeva bitno uopste na kojem jeziku je pjesma ukoliko je dobra. Prvi mi na pamet pada Rammstein, vise od pola planete ih slusa i po sluhu pjeva uz njih a blagog pojma nemaju o cemu su tekstovi :D (ako je potreban dalji dokaz uvijek imamo Gangnam style kojem svi isto tako dobro znaju tekst). Druga stvar engleski je danas postao toliko prisutan da ga skoro svako razumije barem na nivou da mogu poslusati pjesmu i skontati tekst o cemu je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 02 Avg 2016, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
skywrath je napisao:
[

Razumijem da u ziriju mora biti ljudi koji su dijelom sponzori jer oni su ipak ti koji finansiraju to sve pa eto hoce barem neki glas u svemu ali opet mislim da taj glas ne bi trebao da bude taj koji odlucuje pobjednike. Da se izbace iz zirija svi koji nisu muzicki orijentisani sa time se slazem jer evo iz prilozenog vidimo sta pobjedjuje i u neku ruku ispada "bolje" od ostalih bendova. Smatram da bi takodje trebao da postoji feedback od zirija, moze brate demofest odvojiti 10-ak minuta programa da predstavnik zirija lijepo ustane i obrazlozi njihovu odluku cisto kako bi bendovi mogli imati uvid u to sta rade dobro/pogresno a ne samo "Ovo su pobjednici vidimo se sledece godine :) ".



Slažem se.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 03 Avg 2016, 11:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Koliko li će se još članova Multucultusa ulogovati na forum pitanje je sad...

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 03 Avg 2016, 15:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jul 2016, 19:47
Postovi: 3
Stratovarius je napisao:
Koliko li će se još članova Multucultusa ulogovati na forum pitanje je sad...


Ako se na mene odnosilo onda izgleda da covjek ne smije dati konstruktivan komentar a kamo li pozitivan za neki bend a da ne ispadne neki fanboy ili cak clan istog benda. Uostalom ja barem ne gledam u nacionalnost i religijsku orijentaciju ljudi koji rade na demofestu za razliku od nekih :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 03 Avg 2016, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Hahah ma nemam ništa protiv benda niti vas iz benda nego ono de se fino predstavite ili makar napišite ja sam gitarista, basista, brat od gitariste, žena od bubnjara bla bla bla nego sve šatro neki veliki fanovi njihovi koji kao sasvim slučajno poznaju rad benda koji se pojavio juče. Smiješno je.

Uostalom, nemam ništa protiv njih, dobro sviraju momci a i pjesme su skroz korektne, ni sam ne znam ništa bolje da napravim tako da što se tiče autorskog rada potpuna podrška od mene.

skywrath je napisao:
Uostalom ja barem ne gledam u nacionalnost i religijsku orijentaciju ljudi koji rade na demofestu za razliku od nekih :) .


:lol: :lol:
Niko nije savršen pa tako nisam ni ja a bome ni ti. Moja mana je što ne podnosim hrvatski jezik a ni bilo šta hrvatsko u svom gradu, jbg šta ću :D

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 03 Avg 2016, 16:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jul 2016, 19:47
Postovi: 3
Stratovarius je napisao:
Hahah ma nemam ništa protiv benda niti vas iz benda nego ono de se fino predstavite ili makar napišite ja sam gitarista, basista, brat od gitariste, žena od bubnjara bla bla bla nego sve šatro neki veliki fanovi njihovi koji kao sasvim slučajno poznaju rad benda koji se pojavio juče. Smiješno je.



Vec sam napisao da sam dobar prijatelj jednom od clanova ako treba jos detalja na fax idem sa jednim od gitarista tako da sam svaki skoro drugi dan dobio "update" sto se tice njihovog rada :) . Sto se tice ovoga jel iko savrsen, savrseno ne postoji naravno ali brate/sestro to da li je neko hrvat/srbin/bosnjak/tunguzijac/eskim ti ne treba stvarno u zivotu jer stvarno nikakve koristi od toga msm ovo je moje misljenje naravno, svakome svoje na kraju krajeva. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 06 Avg 2016, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
lijepo je bilo saznati kako neki bendovi koji nisu osvojli nista na demofestu, osvajaju na slicnim festivalima i jos traju

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 06 Avg 2016, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
filozof sa vrbasa je napisao:
lijepo je bilo saznati kako neki bendovi koji nisu osvojli nista na demofestu, osvajaju na slicnim festivalima i jos traju


Jedan od takvih.
https://www.youtube.com/watch?v=_CEO6bTH-_4


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 08 Avg 2016, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Jedino sa cim se ne slazem u gore navedenom quote-u (a i kako vidim u nekim prethodnim post-ovima) je taj "hejt" engleskog. Momci se nisu forsirali da striktno pisu pjesme na engleskom i za razliku od vecine bendova koje poznajem kod njih je prvo napisan tekst pjesme pa je tek onda muzika smisljana jer su imali cistu ideju o cemu hoce da sviraju/pjevaju. Sad to sto su sa ovih prostora treba da znaci da samo na sprskom pisu pjesme je cisti apsurd, prvenstveno zbog toga sto nije na kraju krajeva bitno uopste na kojem jeziku je pjesma ukoliko je dobra. Prvi mi na pamet pada Rammstein, vise od pola planete ih slusa i po sluhu pjeva uz njih a blagog pojma nemaju o cemu su tekstovi :D (ako je potreban dalji dokaz uvijek imamo Gangnam style kojem svi isto tako dobro znaju tekst). Druga stvar engleski je danas postao toliko prisutan da ga skoro svako razumije barem na nivou da mogu poslusati pjesmu i skontati tekst o cemu je.

Prvo da ti kazem da ja uopste nemam problem da slusam domace bendove koji pjevaju na engleskom ali pravim razliku izmedju njih...
Naravno da nije uopste bitno na kojem je jeziku pjesma ako je dobra...medjutim...kako uopste pocinjes pisat pjesmu koja je na engleskom a to ti nije maternji jezik, cemu ta prva inicijativa za engleskim?!?...evo konkretno da se osvrnemo na tekst pjesme od MultiCultusa. Tekst ako cu prevest je poprilicno direktan i na neki nacin plitak sto je pomalo u kontri u odnosu na muziku, jednostavno takav sklop muzike i teksta niko nece popusit ako ti je tekst plitak a muzika na neki nacin progresivna...onda se desava to da napises tekst na engleskom jer je to jednostavno lakse i pitkije, niko tu nece previse obratit paznju sto je to pomalo siromasno napisano i onda muzika moze proc...ali tu se javlja jedan drugi momenat, muzika ti nije revolucionarna da ti sad mozes da se slepas sa tekstovima i pises ih na engleskom...
Jedino kada opravdavam tekstove na engleskom je kada je zanr muzike takav da sprski jezik tu zvuci nakaradno....tj tematika samog zanra je takva da su tekstovi takvi kakvi su na kojem god jeziku da ih pises...najlaksi primjer je rege i njihova teznja za slobodom i mirom u svijetu, povrsni su i plitki kako god....
A na kraju svega, koliko to domacih bendova uopste znamo da pjevaju na engleskom a uspjeli su bez obzira na to, moze li se barem na prste jedne ruke nabrojat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 07 Okt 2016, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
http://www.istinito.com/index.php/magazin/1561-demofest-treba-vasu-podrsku-glasajte-da-zajedno-osvojimo-uk-festival-awards

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 08 Okt 2016, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
iiii sta ima ovih desavanja, a ja 10 godina idem na jedan te isti :x

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 23 Feb 2017, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
http://bosonoga.com/2017/02/23/demofest ... sku-himnu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 17 Mar 2017, 19:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Za sada potvrdjena imena na ovogodisnjem demofestu su BadCopy, EdoMaajka, Blitzkrieg (Marky Ramone) i Lacni Franz....od BL bendova na beton bini ce biti Sopot, Vazno Obavjestenje i Shanghai Street Fight....a i konkurs za demo bendove je zavrsio, ko se prijavio - prijavio....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 17 Mar 2017, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Је ли једино мени нејасно шта ће ту Бед Копи? Прошле године, у Приједору, умало нисам умро од досаде чекајући Бркове.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 17 Mar 2017, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ne mogu reci da sam neki veliki fan BadCopya, nije neki moj fazon....ali cim si ti cekao brkove jasno mi je odakle hejt i nimalo ga ne podrzavam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 17 Mar 2017, 21:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni su njihovi lajv nastupi zestoko sranje, nista zivo ne cujem samo nerazumljivo dernjanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Citiraj:
Najavom Rudimental DJ seta je zatvoren glavni program Demofesta, tokom kojeg će na “Basstion” bini nastupiti još i Marky Ramone, Ky-Mani Marley, Freemason, Funkerman i Dubioza kolektiv, dok će publika na “Beton” bini moći da sluša Lačni Franz, Edu Maajku, Bad Copy, kao i grupe Sopot, Shanghai Street Fight i Važno obavještenje.


deseti, jubilarni Demofest, i nikad veca kurcina od bendova i izvodjaca
ono kad nemam zelju nikoga da pogledam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 30 Mar 2017, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
disco death

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 31 Mar 2017, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
giometar je napisao:
Citiraj:
Najavom Rudimental DJ seta je zatvoren glavni program Demofesta, tokom kojeg će na “Basstion” bini nastupiti još i Marky Ramone, Ky-Mani Marley, Freemason, Funkerman i Dubioza kolektiv, dok će publika na “Beton” bini moći da sluša Lačni Franz, Edu Maajku, Bad Copy, kao i grupe Sopot, Shanghai Street Fight i Važno obavještenje.


deseti, jubilarni Demofest, i nikad veca kurcina od bendova i izvodjaca
ono kad nemam zelju nikoga da pogledam

Pa, prvi put će biti zanimljiviji demo bendovi od Headlinera :iconbiggrin:
Tako, valjda, i treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 01 Apr 2017, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Dobro je sto necu morat ostajat do ne znam kad da vidim sta me zanima....dodjem, pogledam takmicare i idem kuci....eventualno ove banjalucke bendove na beton bini ispratim ako ne budu u neko nedoba....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs