banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2016, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pozdravih se i ja sa bubnjarom Sile nečiste. :lol: Njih sam čuo prvo na probi i jako mi se svidjelo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2016, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kada je riječ o EOT-u to moram reći da smo nažalost kasno saznali kako su oni izdali album i to od članova drugih demo bendova kojima se zahvaljujem na sugestiji. Pametniji plan slijedi poslije odmora. Ostarile su nam propozicije za takmičare koje su možda bile dobre za prva izdanja. Za naredni ih mijenjamo, ali moramo misliti i na bendove koji su izdali albume jer to još uvijek nije kompletna priča. Pokušaćemo sve da riješimo kako bi svi bili zadovoljni", rekla je na današnjoj konferenciji za novinare održanoj u banjalučkom Domu omladine direktorka festivala Brankica Janković.


EoT:

Citiraj:
Pozdrav svima vracamo se iz Banja Luke i htjeli bi razjasniti par stvari jer su se pocele siriti dezinformacije. Bend Eclipse of time ne postoji, to je bio bend koji je potpisao za Croatiu records, raskinuli smo sa njima ugovor i promijenili ime u EoT, a sa imenom, clanove i muziku. Clanovi koji su bili na Croatia records su raskinuli ugovor sa kucom, dok Maja nikad nije bila na toj diskografskoj kuci jer nije bila u bendu. Mi smo sluzbeno na diskografskoj kuci Spona na kojoj imamo izdane singlove ne album i to je nezavisna diskografska kuca, i pitali smo nekog od organizatora jel moguce da sudjelujemo posto je takva situacija, rekli su nikakav problem. Prema tome, molimo da nas se ne optuzuje za varanje jer stvarno nije u redu. Izmedu ostalog jedni od finalista su izdali singl za Croatia records u 6. mjesecu, medutim njih se ne spominje nigdje prema tome necemo ni mi. Hvala organizatorima demofesta na svemu zao nam je ako smo napravili probleme ali svakako bi trebali dodati detaljnija pravila oko samog natjecanja. Hvala vam na predivnoj uspomeni! Razumijemo potrebu autorice teksta Milice Kulic za senzacionalistickim novinarstvom, jer dobro znamo kako funckionira svijet ali molimo da se ubuduce detaljnije informira o tematikama kojima se bavi kao profesionalac koji bi trebala biti. Hvala jos jednom! Demofest


Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2016, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Ajme kakva drama :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jeste li primjetili kako je MultiCultus imao dobar crtić?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Da pitam jednu glupost. Zar ona pjesma KDZO nije od Brutal Protesta?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 01:13 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Jul 2016, 19:43
Postovi: 4
filozof sa vrbasa je napisao:
Jeste li primjetili kako je MultiCultus imao dobar crtić?


Da, odlicno im se uklopilo sa tekstom. I pravo su dobri bili. Prva tri mjesta je suvišno komentarisati, ta zavrsnica se da izvinete posrala po cijelom takmicenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 09:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
skeva je napisao:
Da pitam jednu glupost. Zar ona pjesma KDZO nije od Brutal Protesta?

Kdzo je u stvari prošireni Brutal Protest

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Evo i slika ZAA. :evil3:

http://nocturnemagazine.net/galerije/19 ... -banjaluka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 10:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Sass Drake je napisao:

:oops:
Slika

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Evo da se i ja malo dotaknem demofesta....bio sam ipak sve tri veceri....

1. Organizacija...i dalje na najvisem nivou u BL a vjerovatno i u BiH...ova tri dana puno znace za grad a puno znace i da vidimo koliko u stvari tokom ostatka godine nemamo apsolutno nista dobro organizovano....jednostavno u kulturu se ulazu jako malo para i tu se sva prica zavrsava, i ono sto nekako pocne i opstaje jako brzo se ugasi...demofest samo pomaze da to vidimo sa jos vecim kontrastom....

2. Takmicenje - iz zirija se moraju skloniti ljudi koji nemaju ama bas nikakave veze sa muzikom, ja ne sumnjam da Brana ili onaj lik iz pivare ili onaj treci iz mtela mozda vole da slusaju muziku ili mozda nekad sebi nesto puste u autu ali oni ne mogu da budu dio zirija....iz godine u godinu se ponavlja ustaljena praksa da pobjednik bude nasumicno uboden...jako malo pobjednika je nesto uspjelo da ostvari, ako pogledamo unazad vidjecemo da je ziri vise puta pogrijesio nego pogodio po pitanju pobjednika, cak mislim da je samo jednom pogodio (MORT)....

Demo bendovi su bili svakakvi, kao i uvijek....za neke se stvarno pitam kako su tu upali a pogotovo se pitam kako su ove godine pobjedili...gtiarista i pjevac iz pobjednickog benda je treci put tu, jednom sa bendom vlasta popic koji se nedavno raspao, pa prosle godine sa bendom felon koji je po meni bio bas dobar i ove godine samo on i bubnjar....ocigledno je da se iz toga vidi da uprkos tome sto on ima zelju i volju tu ocigledno nesto ne stima je pored njegovog muzickog genija nema nacina da sastavi bend koji bude ziv par godina....ili je to neki indie fazon koji ja ne razumjem....ko nam ne garantuje da do iduce godine nece bit solo izvodjac a onda vec prijeti da zasjeni Martu i Aleksa po broju bendova i projekata...

Moji neki favoriti su bili oni splicani koji nisu usli u finale, EoT je bio sasvim dobar, pun energije....i naravno makedonci, bas su bili onako, na visem nivou....mislio sam da ce KDZO bit u prva tri da barem nesto ostane u BL medjutim nista....Multicultus je puno bolje otprasio u polufinalu i to ih je vjerovatno spustilo stepenicu nize u finalu, svidja mi se muzika ali i dalje mislim da treba da se manu engleskog jezika (to naravno mislim za skoro sve bendove koji su nastupali), i onom vokalu treba rec da se malo mrda, ostatak benda ga vadi ali on satra sa statiranjem (slican problem ima i Fejs iz KDZO-a)...

3. Revijalni dio - Nisam previse poslusao od revijalaca al ono sto sam cuo bi ovako okarakterisao
ZAA - definitivno zasjenili sve, sigurno je da veliki dio zasluge ide Sanji ali glupo bi bilo rec da i muzika i bend nisu na nivou jer stvarno jesu i stvarno zvuce odlicno
Bombaj stampa - Djuro izvukao neke neuigrane stvari na iskustvo i humor, stvarno veliki soumen, inace sasvim dobra svirka, neobavezni i opustajuci RnR...
Rezerve - bice od njih nesto, svidja mi se taj njihov stil, sad samo da sto vise sviraju i probiju se nekom prepoznatljivom pjesmom
NORD - ja ne znam kako je ovo pobjedilo prosle godine, ja sam rijetko slusao nesto sterilnije i dosadnije, gomila nabacanih rifova bez neke funkcije i sve upakovano da bude sto americkije...jednom je jedan moj prijatelj dao dobar komentar na ovu muziku "kao da je neki program uzeo svu moju muziku sa kompa pa izracunao kako da napravi pjesmu po onom sto je tamo nasao"...cinjenica je da to jeste zanrovski presjek svega sto inace slusam, ali mora bit negdje nekog individualnog i originalnog pecata jer je ovako kao alterbridge....
Sisters of mercy - prodali maglu
Ove ostale nisam gledao zbog nemogucnosti da ostanem do tako kasno pa ne bi ni da komentarisem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Vort_knotch je napisao:
skeva je napisao:
Da pitam jednu glupost. Zar ona pjesma KDZO nije od Brutal Protesta?

Kdzo je u stvari prošireni Brutal Protest

Pa i nije...KDZO je zasebni projekat Zhile i Fejsa dok brutal protest cine osim njih dvojice jos, Rope i Lucha...ostatak ekipe je manje vise isti ali oni su u sustini prateci bend i originalno su dio brutal protesta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Freak on a leasH je napisao:


Sisters of mercy - prodali maglu


Baš tako, meni je nejasno zašto postoji bend SoM? Malo pročačkah po youtube, i vidim gomilu live snimaka koji liče kao jaje jajetu od 2003 pa nadalje. Držati bend u životu, a 30 godina ne napraviti ništa novo, meni je neshvatljivo. Jedino se "Doktor Avalanche" mijenja, to jest kako mu dodaju koji laptop on evolutivno nazaduje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2F-fEEVpb7k[/youtube]

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
SoM je prestao biti bitan negdje '93-'94 godine, i može se smatrati nekim drugorazrednim-trećerazrednim bendom danas, koji se jedino može pojaviti na nekim malim svirkama, ili low budget festivalima kao što je demofest, nešto kao Steremo MC's prije par godina i slično. Treba uzeti i u obzir da DF nema toliko para da može dovesti nešto bolje i poznatije.
Ali sa svim rečenim, ja volim SoM, i iako koncert baš nije bio nešto najbolje ikad, mogu reći da mi je bio super i ja se proveo sjajno, iako su malo izmasakrirali Temple of love....A što bi rekla taylor Swift hejteri nek hejtuju hejtuju hejtuju hejtuju

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Možda ipak naprave nešto novo :lol:

http://teamrock.com/feature/2016-06-21/ ... is-elected

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Freak on a leasH je napisao:
NORD - ja ne znam kako je ovo pobjedilo prosle godine, ja sam rijetko slusao nesto sterilnije i dosadnije, gomila nabacanih rifova bez neke funkcije i sve upakovano da bude sto americkije...jednom je jedan moj prijatelj dao dobar komentar na ovu muziku "kao da je neki program uzeo svu moju muziku sa kompa pa izracunao kako da napravi pjesmu po onom sto je tamo nasao"....


Potpis za ovo od riječi do riječi.
Generalno slušam taj tip rocka ili metala ali NORD je jebiga mnogo bezvezan bend.
Tehnički je napucan ali to je sve što se može reći za njih. Dosada na kub.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2016, 23:31 
Citiraj:
nešto kao Seremo MC's

fristajla....katamata flajza...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2016, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Freak on a leasH je napisao:
i onom vokalu treba rec da se malo mrda, ostatak benda ga vadi ali on satra sa statiranjem (slican problem ima i Fejs iz KDZO-a)...

Битно је да се ствара музика, визуелни ефекат је тек иза тога како бенд звучи. То значи не на другом, већ на десетом мјесту ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2016, 16:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Jul 2016, 19:43
Postovi: 4
Freak on a leasH je napisao:
....Multicultus je puno bolje otprasio u polufinalu i to ih je vjerovatno spustilo stepenicu nize u finalu


Opet su za klasu bili bolji od prva tri mjesta. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2016, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Umetnik je napisao:
Битно је да се ствара музика, визуелни ефекат је тек иза тога како бенд звучи. То значи не на другом, већ на десетом мјесту ;)

Naravno...slazem se sa tobom....sa druge strane oni vec dobro sviraju i imaju poprilicno definisan zvuk...znaci u njihovom slucaju vizuelni efekat je bitan jer je iduca stvar na kojoj trebaju radit...momak pjeva o unistavanju prirode sa tekstom koji je poprilicno agresivan, ako on tom prilikom stoji u mjestu kao drvo i samo se trudi da otpjeva tacno gubi veliki dio poente...njihova muzika nije ni pink floyd ni porcupine tree pa da mozemo da pricamo o onom "muzika sve govori", jako je bitno da on kao vokal gestikulira sve to o cemu pjeva na nacin da bude bjesan ili tuzan ili kakav vec treba da bude...a ne da ja kao publika gledam njega kako je skoncentrisan, ta njegova koncentracija mi samo govori da on bas nije ubjedjen u to sto pjeva....a kako onda da mu ja vjerujem....u svakom slucaju mislim da su bas dobri...ovo je bila zamjerka koje je eto cisto nesto sto sam primjetio....u stvari je muzika ono sto je dobro u ovom bendu....
Balek je napisao:
Opet su za klasu bili bolji od prva tri mjesta. :)

A ja opet mogu nac tri benda iz finala koji su za klasu bili bolji od njih...tako da....manje vise je to tu negdje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 27 Jul 2016, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па то је тачно, али само кажем, ако нема музичког дијела у свирци, узалуд им гестикулација ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs