banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Veterinar
PostPoslato: 14 Avg 2011, 22:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2011, 17:45
Postovi: 29
Zanima me koja veterinarska ambulanta u Banja Luci je najbolja? Treba mi za vakcinaciju cuke malog. I ako neko zna pribliznu cijenu tih vakcinacija?

_________________
„ Уметност је знати занимљиво причати, али је још већа уметност знати пажљиво слушати. ”


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 14 Avg 2011, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
idi u Mim coop to ti je iza medicinske elektronike ! Bukvalno, nova zgrada iza medicinske elektronike . Ponesi oko 50 KM, jer ces dobiti jos nesto osim vakcine (tablete za gliste, protiv buva itd ..) Nece te izaci 50 al ponesi ako imas ... Ako vec hoces kvalitetno ljecenje oni su ti naj u BL !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 14 Avg 2011, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Vakcina za mace je 20KM, nakon mjesec dana treba revakcinisati, pa još 20KM. Kad sam imala kucu koliko se sjećam išla je jedna vakcina i gotovo, ali to ovisi o tome o kojoj se vrsti vakcine radi. Pretpostavljam da je slično i za pse. Sirupi/tablete protiv parazita nisu uopšte skupi, bočica sirupa je oko 5KM, tableta je dvije marke, količina ovisi o veličini psa. Ako se odlučiš da ti oni budu redovna abulanta dobiješ karton za ljubimca u koji se upisuje kad je i čime vakcinisan. Rade čipovanje, kastriranje, operacije, sve moguće. Kad god mi je trebao savjet za macu otišla sam kod njih i uvijek su me ljubazno i besplatno posavjetovali. Daju i podsjetnicu da ih možeš nazvati ukoliko trebaš savjet. Prodaju hranu za pse i mace, mi kupujemo Royal Canin i jeftinija je nego u pet shopovima. Veoma sam zadovoljna njihovom uslugom, stalno kad odemo bude raznih kuca, svih oblika i veličina :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 28 Avg 2011, 01:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
gdje/kome odnijeti hrcka?

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 29 Avg 2011, 03:57 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
a valjda i oni idu kod veterinara..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 29 Avg 2011, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ejs, pitam za preporuku...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 29 Avg 2011, 10:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
pa i ja ti mogu preporučiti Mim Coop..uvijek sam ljubimca vodila kod njih i zadovoljna sam,konkretno kod Paraš Gorana(mislim da od njega nema boljeg u bl..moje mišljenje :D )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 29 Avg 2011, 10:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
hvala puno...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 09 Dec 2011, 22:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Sep 2011, 23:22
Postovi: 5
znate li koliko kosta kastriranje mačaka u banja luci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 09 Dec 2011, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Nesto preko 100 KM (mislim nisam siguran) Zavisi i od toga koliko je teska zivotinja ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Kastriranje mačaka je okruglo 100KM kod MimCoop, u to su uključeni antibiotici i naknadni pregledi. Ja sam svoju mačku vodila prije nepunih mjesec dana. Može i hrčak, kad smo išle na kontrolu bio je jedan u kutijici, i njega doveli :)

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Dobija li se popust ako istovremeno kastrirate i svoga prvorođenog sina? Čemu kastriranje? Kakva je to ljubav prema životinjama?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Zato što sam grozna i zla osoba i volim da ih mučim. Zadovoljan? To sa prvorođencem ti je tuđa i stara fora, a čim ga rodim i njega ću pod nož, baš mi se sviđaju evnusi.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nisam ni rekao da je moja fora...Nebitno,stvarno me zanima opravdan razlog za kastriranje ljubimca?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Pa ako te stvarno zanima nemoj trolovati i spamovati na ovoj temi nego kad si već na netu progooglaj. Znaš i sam da je moral i etika tema o kojoj se može gnjaviti do onesvještavanja, tako da je pitanje da li mi svi trebamo da se kotimo koliko god možemo uvijek otvoreno.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja ima tri psa i jednu mačku,trenutno...Znao sam imati po tri odrasle mačke plus povremeno mačići....Nikad nije bilo "koćenja koliko god možemo"....Malo truda i sve ok,podmladak imaš kada ti hoćeš.Kastraciju smatram nepotrebnom okrutnošću,nešto poput kupiranja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:52 
Imao ja 15 komada u objektu od firme, i te kako bi tada dobro doslo "capanje" macke, sto je previse previse je...tehnicki nije problem u kolicini istih, vec nemogucnost hranjenja...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 16:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Drugo je to tensSa...to su lutalice,govorimo o kastriranju kućnog ljubimca,mačke koju držiš u kući....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Zato sto obiljezavaju svoju teritoriju , mjaucu ko lude itd .. Ja nisam za kastraciju al aj ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veterinar
PostPoslato: 10 Dec 2011, 17:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
O viša silo...
evo moj stav. Ja imam mačku u kući. Dok sam živjela sa roditeljima imali smo vanjsko-kućne mace.
Ko nije vidio mačku u tjeranju, a koja nema pet mačora oko sebe da se pare nije vidio đavla. Mačketina se dernja idan inoć, samo se povlači po podu, stenje i pati se da ju je muka gledati. Mačori zapišavaju sve i smrdi neviđeno. Plus, mačka koja je u stanu ima otpimalne uslove ishrane i topline tako da joj sezona parenja nije samo u februaru već cijele godine, tako da ako ne dođe do oplodnje slijedeće tjeranje nailazi za od deset, pa nadalje dana. Maca za to vrijeme dosta smrša. Ako se pari i parenje uspije eto mačića, pa ako nisu neki rasni treba naći kome ih uvaliti. Mi smo imali rasne mačiće, pa sam se opet ugnjavila i rekla nikad više. Ako ćeš da se brineš o tim mačićima kako valja tu su i izdaci za hranu, a micani treba da budu najmanje 2.5mjeseca sa mamom, pa računaj.
Pa sad zamisli to sve, ali svakih 5-6 mjeseci. Ove vanjske mace imaju mačiće kad hoće, ali više od pola ih uopšte ne preživi, pocrkaju od gladi ili ih nešto satare ili pojede, smrznu se, obole...
Šta je onda humanije? Da se maca bjesomučno koti, pa da ih izbacim majci prirodi na milost i nemilost?
Moja mama ima tu vanjsku mačku koja je ove godine triput kotila mačiće, sve po petoro i onda ih donese u kuću, pa se mama mora brinuti za njih. Žena je rekla da ne može više i da će je voditi na cap-cap.
Kad ja i sav svijet budem imala savršene životne uslove i kad ja ne budem morala živjeti u stanu neće morati ni moja mačka. Ona svako i ovako "zlostavljana" ima četvero djece više od mene :D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs