banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Jun 2024, 13:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Par pitanja u vezi ove rase, a bilo bi dobro da mi odgovori neko ko je ima/imao u svom vlasnistvu..
Spoiler:
Slika

Odlucan sam da kupim psa i bul terijer, engleski, je jedina rasa koja dolazi u obzir, jer mi se jedina svidja...

Moj NAJVECI problem je sto ja imam fobiju od pasa, svih velicina i rasa, pa mi nije svejedno kada sam u njihovom prisustvu... Nije to sada neki preveliki strah, ali mi treba dosta vremena da se opustim, ali ako poznajem vlasnika, nepoznatom psu tesko da bih prisao :)

Pitanje je sledece, da li sam ja prava osoba za ovog psa, jer kontam da ce od mene zavisiti i njegov odgoj? Zena u mene je odrasla sa psom, ali danskom dogom, koja je nedavno uginula, ali zbog velicine, taj pas ne dolazi u obzir, jer mi stan i nije veliki za to tele, pa je lomim da uzmemo ovo prase koje se meni svidja, da bi napravili kompromis.

Citam kako su oni super porodicni psi, ali ne za osobe bez iskustva sa psima, jer su jaaaako tvrdoglavi i preuzmu dominaciju u kuci ako nemaju gazdu. Zato ne znam jesam li se opredelio za pravu rasu, sve kontam da uz zenu mogu da izvedem tog psa na normalan put i da pobedim strah ako je uz mene od malena... I u svakom slucaju bih uzeo zenku, jer su manje temperamentne od muzijaka...

Znaci, ima li iko iskustva sa njima i kakva i da li da krenem u taj poduhvat :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
U opasan ker :D

Svaki pas je zahtjevan. Pogotovo ako ga u stanu drzis. Kako se ti opisa tebi bi retriver najvese odgovarao :lol:
Ali vjeruj mi to nema veze .. Sada imas sve na netu o treniranju pasa. A ono sto tebi najvse treba jeste pozrtvovanost i strpljenje. Imati psa je isto kao imati dijete.
Moj prvi pas je bio Haski ... Mozda najgora rasa za pocetnike. Al's sam ga istrenirao bez icije pomoci ... Tako da pusti te price .. Ako ces se truditi oko njega nije ti rasa bitna ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mr.Magistar je napisao:
U opasan ker :D

Kako se ti opisa tebi bi retriver najvese odgovarao :lol:

Tako nekako :lol:

Inace, sa tom danskom dogom sam dugo bio na vi, a npr drug ima dva staforda i muzijaku se tesko priblizim ( mogu ako ima brnjicu ), dok se sa zenkom lakse sprijatelji, a ona je dosta pitomija...

Kada dodjem kod njega muzijak namerno zuji oko mene jer oseti da se plasim, pa ja sedim kao paj, a on stavi sapu na mene ili glavu u krilo, bukvalno me zajebava, jer oseti da mu ne smem nista reci, ali npr sada nisam bio sa tim psima par meseci i sumnja da bih se smeo pribliziti i zenki...

Sta znam, jedino mi bul terijer privlacan, pa sve mislim da bih se zrtvovao za taj odgoj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39466
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Pitanje je sledece, da li sam ja prava osoba za ovog psa, jer kontam da ce od mene zavisiti i njegov odgoj?

Nisi. Žena mu se možda i nametne kao alfa mužijak ali ti svoj strah ne možeš maskirati pred psom, on će misliti da je on tebi gazda. Moja preporuka ti je da počneš sa nekom manje zahtjevnom rasom, a onda kroz desetak godina kada taj pas krepa eventualno uzmeš bul terijera.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Znam, to me i buni... Manji strah imam sada nego pre dosta godina, ali ne bih drugog psa osim BT-a... Ne znam, odoh sutra da pogledam stene, pa cu videti kakvo je stanje kada se nadjem medju njima...

Ukoliko ne uzmem BT-a sumnjam da cu nekog drugog psa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39466
Lokacija: Месечева икра
Znači dobijaš pored žene još jednog šefa :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Na sve se ziv covek navikne :lol:

Ma kontam da ne bih imao straha prema njemu zato sto je uz mene od pocetka.

Problem je sto teze steknem poverenje prema nepoznatim psima. I ja sam poprilicno tvrdoglav, tako da sumnjam da bih mu popustao u nekim odlukama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Uzmi tornjaka i boli te uvo. Nema vece maze, bukvalno. :D A sa djecom je sjajan, trebace ti i to uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2011, 19:39
Postovi: 225
Zoka je vec objasnio. Ako nisi sa dogom prevazisao strah cisto sumnjam da ces to uraditi sa terijerom jer su strasno tvrdoglavi pa je mozda bolje da pokusas sa drugom rasom. Po meni je grijeh uzeti psa kojem se ne mozes dovoljno posvetiti, a ti ako i dalje budes osjecao strah to ce biti i u tvom slucaju. Cak sta vise ti bi sa njim trebao dva puta vise vremena provoditi nego neko ko ima dvoriste jer oni zahtjevaju dosta fizicke aktivnosti. Po meni taj pas ce se u stanu osjecati kao u zatvoru ukoliko sa njim ne budes provodio u setnji vise casova dnevno. Da napomenem da nisam imao terijera, samo sam se susretao sa njima ali vlasnik sa rottweilera nepunih 12 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7874
Lokacija: Mejdan
_зока je napisao:
Moja preporuka ti je da počneš sa nekom manje zahtjevnom rasom

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Fazon ti je da kod sve i jednog psa bilo koja rasa da je u pitanju, ti moras biti alfa i .

Msm glupo mi da ti pisem ovde kako treba da se ponasas (treba kuckati :D) ... Imas npr. Cesar Milana ako nisi gledao ... X ljudi imaliproblema ( strah od pasa) pa su ga prevazisli ... Moj savjet ti je da odgledas hrpu njegovih epizoda.

A tebi je dzabe da platis profi trenera da das 3000-4000 KM na trening ... Ako se ti ne ponasas kao komadant pas te nece ebati ni 5 % ...
Znaci koliko ga god volio moras biti komadant, tvoja mora biti zadnja ... Srecno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Ja sam imao strah od pasa. Pogledao sam masu epizoda C. Milana i mogu reći da se stanje popravilo na bolje ali drastično.
Da ne ponavljam ostalo, Mr. Magistar je sve napisao.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma prevazisao sam ja strah, nije to kao pre, gledao sam i tog Cezara, jednostavno kontam da bih se mogao izboriti... Jbg, do sada nisam bio spreman za bilo kakvog psa, ovo je veliki pomak... Videcu sutra pa cu odluciti sta dalje... Prevazosao sam i sa dogom, ali nije da sam hteo da je gnjavim i igram se sa njom, ali to vise nije bilo do straha, nego jednostavno nisam imao naviku da se igram sa psima, jer ih nisam imao ( osim na selu, ali to ne racunam)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Onda ti je najbitniji koliko si se spreman posvetiti cuCi. Zahtjevno je to, pogotovo u tvom slučaju (stan).

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11376
Lokacija: PL / BL
Kupi mačku.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
mirdza je napisao:
Kupi muda.


To je to. :evil3:


:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Whotanoob je napisao:
Onda ti je najbitniji koliko si se spreman posvetiti cuCi. Zahtjevno je to, pogotovo u tvom slučaju (stan).

Ma spreman sam, a i super mi je sto mi je blizu i park Mladen Stojanovic, a i onaj poligon za pse na banjaluckom, tako da mogu sa njim ici da se igra dok ne crkne, kako bi u kuci bio "miran", a takodje mislim da mu se mogu dovoljno posvetiti kako bi me slusao, jer citam da sa njima stalno moras raditi, jer prolupaju od dosade ukoliko ih zapostavis :)

@mirdza

'Ebes macku, to ne bih nikada kupio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
Bull nije nista vise zahtjevan od drugih slicnih pasmina. Istina, spada u aktivnije rase i trazi puno angazovanja u vidu istrcavanja i setnje. Ne mozes da ga izvedes dva puta dnevno po 2 minuta da pisa i kenja i da ocekujes da ce da lezi u cosku do sutra. Zna malo da pojede namjestaj po kuci ako mu je dosadno :) . Zenke su puno mirnije i pitomije od muzijaka i samim tim pogodnije za nekog bez iskustva.
Prilikom kupovine/nabavke Bull Teriera treba dobro voditi racuna od koga se uzima stene! Nazalost Bull spada u rasu koja ima mnogo zdravstvenih problema i vrlo cesto ne zive dugo :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 23:14 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Hertzog je napisao:
Ma spreman sam, a i super mi je sto mi je blizu i park Mladen Stojanovic, a i onaj poligon za pse na banjaluckom, tako da mogu sa njim ici da se igra dok ne crkne, kako bi u kuci bio "miran", a takodje mislim da mu se mogu dovoljno posvetiti kako bi me slusao, jer citam da sa njima stalno moras raditi, jer prolupaju od dosade ukoliko ih zapostavis :)


slicno kao i sa zenom.. :D govorim opcenito, nista na tvoj racun...za pse su vec drugi ispricali..nisam se druzio sa ovom rasom koju tebe interesuje, al to je to..pas primjeti strah ima da ti njuska mooda..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bull terrier
PostPoslato: 01 Okt 2014, 23:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
babun je napisao:
Prilikom kupovine/nabavke Bull Teriera treba dobro voditi racuna od koga se uzima stene! Nazalost Bull spada u rasu koja ima mnogo zdravstvenih problema i vrlo cesto ne zive dugo :(

Zena zna momka koji ih uzgaja i kaze da je OKi, on ima bul terijera i pre, ako sam dobro skontao i kaze da su mu ziveli preko 10 godina...

Ali isto tako sam citao da su skloni nekim bolestima, koznimi srcanim, a cesto budu gluhi, pa se na to treba paziti prilikom kupovine, jer se kod malih psica teze primeti...

Jebem li ga, videcemo sutra, bas se dugo lozim da uzmem tog psa, pa mislim da sam spreman, prevazisao sam strah koji sam imao pre, a kontam da sam spreman da mu se posvetim kako bi se pravilno razvijao i psihicki i fizicki


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs