Evo malo o prasićima iz iskustva:
- Ne vole samoću i to ih ubija uvijek trebaju biti u paru, najbolje dvije ženke ili mužijaka jer se kote ogromnom brzinom pa nije preporučljivo uzimati mužijaka i ženku ( osim ako nisi u talu sa kakvim pet šopom

)
- Jedu svo voće i povrće ( moji su htjeli čak i feferone i čokoladu

) uvijek trebaju imati drvo ga glođu i suhe trave jer im zubi stalno rastu pa ih moraju trošiti, i svježe vode u posudici.
- Jako su umiljati i inteligentni, kad hodaju po kući, a treba ih puštati da im nokti ne prerastu, hodaju uvijek uza zid da ih ne načepiš

i jave se kad prođu gugutanjem, jedino paziti da ne glođu kablove inače
- Interesantno je da skičanje koriste samo u kontaktu sa ljudima ne međusobno, ako je gladan i ako ga boli ili hoće pažnju. Cvokoću i predu kao motor kad su ljuti, brboće kad hoda, a mrmlja i guguče kad je sretno

velike su maze
- Žive do 7 godina, a uvijek moraju u kavezu ili gdje ga držite imati stelju od piljevine koje ima da se džabe nabavi kad se režu drva, i redovno mijenjati. Novine i slamu ni pod razno
- Imaju jako oštar sluh, tako da ne vole buku i galamu. Kupati ga jednom mjesečno ( iako je morsko prase nije sretan kad se kupa

)
- Odlično se slaže sa drugim životinjama i nije nametljiv i ne traži velike obaveze, samo malo pažnje i ljubavi koje će uzvratiti sigurno
