banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Sta mogu Komunalci??
PostPoslato: 25 Feb 2010, 16:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Glup naslov, ali...

Zivim u kuci sa dvoristem, imam rota od 10 mjeseci. Bez lazne skromnosti mogu da se pohvalim
da spadam u rijetke vlasnike pasa koji se normalno odnose prema drugima. Moj pas je socjalizovan,
cipiran, vakcinisan, seta se svako jutro i vecer, igra se sa svim vrstama pasa, nije agresivan ni prema
zenkama, ni prema muzijacima (on je muzijak), ni prema velikim ni prema malim pasminama. Samo mu
je bitno da se hoce igrati. Ne nasrce na djecu, na ljude, hoce ih ponjusiti, zajasiti :D ...

On je kucni pas sa pristupom u dvoriste, laje u normalnoj kolicini, kada neko ulazi u dvoriste ili prolazi
kroz komsijsko. Nije agresivan, ali zalaaje jer mu je to nacin komunikacije i upozorenja.

Ja ga uvijek vodim na povodcu, osim kada smo u parku, ne pustam ga medju djecu, osim ako mi roditelji
sami ne pridju, KUPIM NJEGOV IZMET u 99% slucajeva (osim ako nije mrkli mrak ili ako sam ponela premalo kesica).

PROBLEM je u tome sto iza kuce se nalazi parking i stambena zgrada, i neko mi je danas poslao komunalce
kuci, kao prijavljeno je da kod mene u dvoristu ima izuzetno agresivan pas. Nas nije bilo kuci, pa su mi to komsije rekle.

E sada mene zanima kako oni mogu odluciti sta je agresivan pas, mislim cim udju u dvoriste on ce zalajati
odjuriti do njih, moja pretpostavka je da ce uvidjeti da ocigledno nije agresivan. Ali...mislim da je najveci problem
u tome sto dvoriste nije ogradjeno na zadnjoj strani, on ne moze izaci iz dvorista jer ispod te zadnje strane ima
skoro 2 metra do ceste. Kako da objasnim, moje dvoriste je 2 metra iznad ceste parkinga, tako da tehnicki on
moze da skoci na cestu, ali mislim da bi se to jako lose zavrsilo. On cesto tu sjedi, gleda ko prolazi, zalaje na
lutalice... I ja razumijem da ljudima zna biti dosta neugodno proci ispod rotvajlera od 40 kg. Ali on ne rezi na ljude,
ni na djecu, zna zalajati kada ga izazivaju, ali normalno zalaje. Ne kostrjesi se.

Tu ce se uskoro i postaviti ograda, ali do sada nije ni mogla biti postavljena zbog snjega, znaci u sledecih mjesec dana
tu ce biti ograda. Mene zanima mogu li mi komunalci napisati kaznu, jer iako on ne moze izaci, cinjenicno je da nema
zadnje ograde. Takodje, da li ja moram na ulazu u dvoriste imati onaj znak "CUVAJ SE PSA" ili "OSTAR PAS" ili je
dovoljan znak "OVDE JA CUVAM", trenutno nemam ni jedan znak, jer nikako da nadjem ovaj "OVDE JA CUVAM".
Ali kupicu bilo koji za prvu ruku. Mogu li me kazniti ako nemam taj znak na ogradi, iako moj pas nije cuvar, vec
kucni pas, on ne spava u dvoristu, tu samo izadje preko dana?

Ukratko, da li me mogu kazniti zbog nepostojanja zadnje ograde i nestavljanja znaka upozorenja na prisustvo psa
u dvoristu? Takodje, nakon sto ogradim dvoriste, da li ga ja smijem ostaviti bez nadzora, bez da ga zatvaram u kucu, vec mu ostavim otvoren ulaz, tako da moze izlaziti u dvoriste i ulaziti u kucu.

Ja ne osudjujem ljude koji su ih poslali, realno u Banja Luci ima oko 15 rotvajlera, i racunajuci mog psa samo
4 su normalna sa normalnim vlasnicima. Iako bi bilo lijepo da su prvo dosli do mene, jer ocigledno je da
moj pas ne pravi probleme, niti je agresivan, gotovo svakodnevno se igra iza iste zgrade u dvoristu, sa
labradorom. Vec sam oguglala na cudjenje sto kupim za njim i po livadi, jer sve ce to zemlja "upiti"
(ili cu ja stati u to), sto sam si uzela tako velikog psa, mogla sam i nekog malog, jer pas je pas...
I na ostale manje i vece gluposti.

Ja razumijem tudji strah, dosadu, malogradjanstvo...moje je da osiguram da moj pas nikoga ne ugrozava
i da ispostujem zakon, a tudji mentalni problemi me ne zanimaju.

Izvinjavam se na duzini teksta i hvala unaprijed na odgovorima. :D 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 21:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2009, 07:36
Postovi: 120
Lokacija: BiH
Za ogradu zaista neznam sta bih ti rekla...ali za nepostojanje znaka Cuvaj se psa , vidno istaknutog mogu da ti naplate veliku kaznu mislim cak i da je 500 km.Savjetovala bih ti da ne ostavljas psa samog u dvoristu i da se pazis trovanja :) Iskreno se nadam da nece doci do toga ali se bojim da mnogo bolesnika ima koji su to u stanju uraditi :cry:

_________________
www.newfoundlandkenneldariusland.com
Happy Newf-family


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
A mozes fino otici u komunalnu pa porazgovarati sa njima. Imao sam problem sa komunalcima (bez razloga) i fino stari rijesio sa njima. Nisu uvijek losi, da se razgovarati sa njima.
Da prvi put prolazim pored tolikog psa, ne bi mi bilo svejedno da zalaje iznad glave koliko god da je miran i normalan. Jednostavno ne mozes znati na prvu i prirodno je da se ljudi plase. Ne pravdam ih, ali ima svakakvih ljudi, tako da ti je najbolje da ti sebe ogradis (i bukvalno-da zavrsis tu ogradu) i formalno-da stavis taj znak i ispostujes sve gluposti zbog kojih te neko moze kazniti, i ne moze ti niko nista.
Uslikaj negdje znak kakav hoces, za uzorak, mislim da ga mogu firmopisci lako napraviti od samoljepljive tapete na pleksiglasu, ne bi to trebalo biti skupo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 23:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Znak cu si ujutru odstampati, pa staviti na ogradu, neka bude za prvu ruku.
Ja sam vec 2 puta bila kod Komunalaca, interesovala me kuda i kako mogu
setati psa, recimo da me nisu odusevili, bili su OK, ali ja sam dosla zbog informacija,
a oni nisu imali kod sebe ni sluzbeni glasnik u kome je objavljen novi zakon, NITI su
znali koji broj Glasnika trebam da trazim.

Ja razumijem da ljudima nije svejedno, ali ja nisam navikla da mi policajci i inspektori
dolaze kuci, covjek se osjeti ruzno. Da je barem agresivan, ili da sam ja bezobzirna, ali
kad kod zalaje, ja vicem na njega, nikada nije napolju bez nadzora, ako nista ja sam u
sobi pa izadjem. Realno gledano, ne bih ga trebala ni opominjati zbog lajanja, jer i lijeve
i desne komsije su nam opljackane od Nove Godine. Mislim da nas njegovo lajanje
spasava, barem na prvu izgleda agresivan. :lol:

Meni niko od ljudi iz zgrade nije nista rekao, samo sam sa jednom zenom pricala i ona mi
je rekla kako vidi da pas nije agresivan i da je OK, ali joj smeta sto nema ograde, a i svi
u komsiliku stavljaju pse na lanac i u boks, pa bi mogla i ja njega. Rekla sam joj da
ce pas dobiti ogradu, ali neka malogradjanska razmisljanja i strahove ostavi za sebe, jer
ne zelim da me ikada uporedjuje sa komsijama. Zvuci ruzno, ali da vidite kako covjek na pocetku ulice drzi
2 tornjaka i da vam neko kaze kako je ovo Balkan i to je OK, vi bi ste mu rekli da je idiot.
Taj covjek ima 2 tornjaka, sin je oduvjek u boksu, a otac je na lancu, NIKADA, a zivim
ovdje vec skoro 3 godine, i barem 4 puta dnevno prodjem mu pored kuce, NIKADA ih
ne izvodi u setnju, niti ih pusta u dvoriste, sin je od bebecnjaka zatvoren u boksu. To nije normalno
ni za Balkan.

Kazem, nije mi problem, nisam kreten, razumijem da se ljudi boje, ali malo kulture ne bi skodilo.
Ako se ja trudim, drugi bi valjda trebali barem pruziti sansu. Ja sam osoba koja je isla direktno
kod Komunalaca da pita kuda nesmijem setati psa. I mislila sam
ih zovnuti nakon sto renoviramo kucu i sredim ogradu, cisto da mi kazu ako nije sta u redu,
a ne bi skodilo ni imati papir od inspektora, da je bio, da je nasao da je sve uredu ili ne.

Nadam se samo da ako ponovo budu dolazili, da ce biti normalni, da nisu od onih koje samo
zanima kako napisati kaznu. A postavicu vec za vikend nekakvu ogradu, pa cu poslije poboljsavati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 23:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2008, 13:42
Postovi: 547
Lokacija: Banja Luka
Uh to odma stavljaj neki znak,nije bitno sta pise,bitno je samo da se zna kad vidis znak,da je pas unutra..ma i da stavis samo sliku psa,dovoljno je,jer i to sam vidjala,ugl svako normalan ce skontati o cemu se radi!
To za ogradu,ma za pocetak stavljaj bilo sta,da ne mogu reci kako ima rupa u ogradi,dok ne napravis pravu ogradu,ma i da vezes zicu,samo zagradi..
To za kulturu,da bi ljudi trebali imati bar malo kulture,ne ocekuj.Jer i ja sam,dok jos nije dosao ovaj zakon,postovala ljudski strah,stalno psa na ulici drzala na povodcu,a kad mi djete ide u susret prebacim da mi pas bude sa druge strane,dalje od djetata.E i tad sam dobijala uzasne komentare,vrijedjanje-nsam shvatala u cemu je problem,jel treba da uzmem psa u narucje da ljudi prodju,pa ne moze maketi od moje noge,sta ti moze uraditi.
Mi moramo postovati ljude i njihov strah,a ko nas postuje?!?-NIKO
No sta mi tu mozemo..
A ti to obavezno uradi,pa da i ti budes mirna,da ti se ne kace svakakvi kreteni,kojima je dosadno cjeli dan sjediti pred tv-om pa iazadju malo na prozor da opsuju koju,..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2010, 23:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2010, 07:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
komunalcima bi bilo bolje da trenutno vise racuna vode o psima lutalicama. sto se tice znaka, obavezno. ja isto imam rota i od prvog dana imam znak. sto se tice ograde, kao sto neko rece, uzmi npr. onu zelenu zicu, nije skupa a posluzice i za druge stvari posto napravis pravu ogradu. posto se njemu blizi pravi pubertet, nece njega nista sprijeciti da se proseta po naselju ukoliko se neka zenka bude tjerala. i brnjicu obavezno :)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2010, 10:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Znak sam jutros odmah stavila, odstampala sam si glavu rota i ispod velikim slovima PAZI PAS.
A sto se tice ograde, ako mi danas legne stipendija, mogla bih mu je vec za vikend napraviti.

UTOPIJA - gdje si mu nasla brnjicu? Ja imam halti, ali mu vec mjesecima trazim kosaru, ne zato sto bi mogao ujesti,
vec da se ne bakcem sa komunalcima i policijom kada idemo gradom, ali nigdje nisam nasla onu metalnu, ima jedna
ali mu je bas velika, i nasla sam mu jednu koznu u pet shopu preko puta parka Mladen Stojanovic, i jednu u Merkatoru,
ali ova u pet shopu mu je velika, a ne znam kako da probam ovu iz Merkatora? Hocu da ima kosaru u kojoj
moze otvoriti usta i isplaziti jezik, popiti vode...Ne znam da li da kupim ovu koja mu je velika, pa da ju nosim
zakacenu na lanac, dok mu ne bude taman. Bila sam u svim sopovima u Banja Luci, Gradisci, Sarajevu, vecinom
svi imaju kosare za pit bule i vucijake. On je velik, ali su mu glava i njuska jos uvijek bebeci. Pitala sam u pet shopu
da li ima neko ko bi mi mogao po narudzbi uraditi, ali ima samo jedan lik, koji je totalno nepouzdan, trebaju mu
mjeseci da uradi narudzbu. A sa neta jos uvijek ne mogu naruciti sve dok mu glava ne naraste, jer nisam rada platiti nesto
60-tak KM + postarina, a da mu za mjesec-dva bude maleno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2010, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Sto prije ga pocni navikavati na brnjicu. ja sam u pocetku koristio TRIXIE platnenu

Slika

(ovom psu je prevelika, pa djeluje lose)

i cim je prerasla, odlicno se uklopila u TRIXIE traku-brnjicu

Slika

Imas po velicinama i obliku njuske. Najlonske su vise za pse uske njuske, ali odlicno posluzi tokom navikavanja.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2010, 14:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
E vidis, ja te nikako ne volim, a ni komunalci ih ne priznaju na velikim psima.
Ja hocu korpu, jos kad bih uspjela naci metalnu kao sa interneta, bila bih najsretnija.
Mi mnogo setamo i trcimo, i bitno mi je da on moze isplaziti jezik da bi se hladio, ove trixie
brnjice mi se ne dopadaju na rotovima, jer ih mnogo stisnu i onda im samo
pjena izlazi na usta.

A kada ima korpu, ne operecujem se gradskim regulativama kada putujemo.
Bjesnilo, cip, korpa i ja mirna i u Banja Luci, i u Sarajevu, i u Beogradu, i u Zagrebu,
a u Dizeldorfu nam ne treba. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs