banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 06:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jan 2010, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Molim one koji znaju da preporuce prodavaca za kupovinu ribica i opreme za akvarijum.
Hvala!

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 14:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2008, 20:53
Postovi: 109
Lokacija: Banjaluka
to je kod nas bas tesko za reci da je neko dobar i jeftin!sto se tice izbora ribica najbolje pogledaj u pet shopu na mejdanu tamo gdje skrece 13 desno od semafora u onoj jednosmjernoj ulici!ili na ploci kod vesne na pijaci to je u dvoristu iza prodavnice gorenje preko puta ekvator zgrade!ostalo sve je tanko!a opremu opet u te dve ,mada moze se naci nesto opreme i po drugim radnjama ali pregledaj svuda cijene!i moja preporuka napravi sebi prelivni filter nemoj da ga kupujes inace ce da te oderu sa cijenama!ako mogu jos kako da pomognem samo kazi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 14:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 21:36
Postovi: 407
Imas preko puta parka Mladen Stojanovic................. mala radnjica, metar sa metar ........

_________________
Bio jednom jedan djecak, koji je zivio u jednoj staroj kuci u sumi.On je svaki dan isao da sakuplja lisce za svoju ovcu Kicu. I tako je on sakupljao i sakupljao, kada je sakupio otisao je na Tahiti da se okupa, jer je smrdijo. Umro je on.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
^^piZZdek^^ je napisao:
Imas preko puta parka Mladen Stojanovic................. mala radnjica, metar sa metar ........


Znam, bila sma tamo 2 puta,i na moju zalostnijednom nisu pokazali zelju da mi pomognu.
Bila je zena vlasnika, koja, by the way, nije puno znala o tome, pa sam opet navratila ne bih li nabasala na muza, ostavila sam im moj broj telefona, ali se niko nije javio...

Tako da...

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 16:28 
kad smo vec kod toga, mogu da tvrdim da kod nas u gradu ne postoji radnja u kojoj rade ljudi koji su osposobljeni za to. kad to kazem mislim na ijednog radnika koji zna elementarne stvari o kucnim ljubimcima, odrzavanju, ishrani a pogotovo o ribicamam i akvarijumu. bila sam u jednoj radnji na mejdanu, kod kafica robinzon, tacno sam se ismijala zeni sta je lupetala na moja pitanja o zlatnim ribicama.. prestarsno..
i jos kad udjes tako u neku radnju, kao ta preko puta parka MS metar s metar, kako da pomislis da tu mozes kupiti zdrave zivotinje.. meni su takve radnje samo za hranu za ljubimca, a ribice npr. moraju imati extra uslove prilikom transporta u radnju i u samoj radnji.. kad vidis na sta kod nas one lice i sam ambijent sve ti je receno..
da ne govorim sto na crnjaka prevoze pse i macke sa falsifikovanim papirima, to znam iz prve ruke. sorry na off


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Jan 2010, 16:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Vidjela sam neku reklamu za neki sop. Ime mu pocinje sa Akva"nesto". Mozda Akvacentar. U Rosuljama. Pise da imaju opremu za sve kucne ljubimce, vjestacka jezera, akvarijume..
Inace, ne mogu nista preporuciti gdje ja imam iskustva, jer nikada nisam imala ribice...
Ako do sada nisi nista nasao, pokusacu naci letak pa poslati.

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 08:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Blind_Guardian je napisao:
Vidjela sam neku reklamu za neki sop. Ime mu pocinje sa Akva"nesto". Mozda Akvacentar. U Rosuljama. Pise da imaju opremu za sve kucne ljubimce, vjestacka jezera, akvarijume..
Inace, ne mogu nista preporuciti gdje ja imam iskustva, jer nikada nisam imala ribice...
Ako do sada nisi nista nasao, pokusacu naci letak pa poslati.


Aquamarket, znam za to, hvala. Ipak bih da se konsultujem sa jos nekim prodavacima...

Ima li jos neka radnja osim Aquamarketa, Iguane i te radnjice preko puta parka Mladen Stojanovic?

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 14:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Ovako, ja znam za par pet sopova. Jedan se nalazi kod rebrovackog mosta. Ima radnja iznad Trznice, ne znam joj ime. Takodje imas jednu radnju u Lazarevu. Jednom sam trazila kavez za zeku i vidjela sam da su imali najvise ribica. Sada su dobili jako fine kaveze pa me to navodi da pomislim da su jako dobro snadbjeveni :lol: ! I da, znam i za tu preko puta parka.

Poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Hvala!
Znaci, ostalo mi je da provjerim kod Rebrovackog mosta i na Trznici. 8)

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2010, 12:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Imao sam negdje broj telefona covjeka koji privatno, vrlo kvalitetno po mjerama izradjuje akvarijume i oprema ih... Ako ga negdje iskopam, poslacu ti ga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 01:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2004, 01:04
Postovi: 140
Lokacija: Venera
Da se malo i ja ukljucim u ovu temu posto trenutno opremam svoj novi akvarijum pa muku mucim sa nabavkom biljaka...

Sto se tice radnje na Mejdanu (Oaza) i radnje u Lazarevu (Iguana) drzi ih isti vlasnik tako da su cijene u tim radnja iste i dosta su skuplji od radnje na ploci kod Trznice (ne mogu se sjetiti imena).
Sto se tice ove na ploci oni su dosta jeftini. Savjetujem ti da uzimas pelcere od biljaka posto su pelceri nekih 2-3KM a one u saksiji te izadju po 10-15KM. Jeste da od pelcera treba duze vremena da se razgrana ali ovasko se ustedi neka para, pa ti odluci! Radnja kod Robinzona je smijesna, kao i ona preko puta parka Mladen Stojanovic - jako su neljubazni, nemaju pojma o akvaristici i slab im je izbor (citaj nikakav).

Mene samo zanima da li ima iko u podrucju Banja Luke da uzgaja i posjeduje bilke za akvarijum nizeg rasta za prednji plan, rado bih kupio, posto to rijetko kada dolazi u prodavnice?

I gdje se tacno nalazi ovaj Aquamarket?

Ako ti treba bilo kakav savjet i pomoc slobodno pitaj rado cu pomoci!!!
PozZZz

_________________
Zelite da vam farovi izgledaju kao novi?? - http://www.obnova-fara.cwahi.net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 08:23 
ne vidim razlog da nam se izbrisu postovi kad ni jedan od njih nije bio spam al dobro.. :confused2:
aquamarket drzi isti gazda kao i radnje Oaza i Iguana, tako da ti je to isto..


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 13:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2004, 01:04
Postovi: 140
Lokacija: Venera
Trazio sam malo po netu za Aquamarket pa sam primjetio na njihovoj stranici da su i Iguana i Oaza isti...

U Banja Luci sto se tice akvaristike je jako tesko, nema druge nego otici u Zagreb, a nasao sam u oglasima da dosta ljudi u Sarajevu uzgaja biljke i ribice...
Da bar ima neko i u BL da to radi...

_________________
Zelite da vam farovi izgledaju kao novi?? - http://www.obnova-fara.cwahi.net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2010, 15:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2007, 23:52
Postovi: 66
Lokacija: bl
Moze li mi neko proslijediti broj ovog covjeka sto povoljno radi akvarijume po narudzbi ?
Ako ne onda ako moze neko da mi kaze gdje je najpovoljnije da narucim akvarijum ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2011, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Ево да оживим ову тему...
Скоро сам набавио нови акваријум, све онако у фулу, рађен доле у Аквамаркету. Ја сам задовољан. Има све, поклопац, неонку, седру(на задњој страни), ...

Међутим оно што сам схватио јесте да је у БЛ ово сизифов посао.
Навозао сам се по граду док сам купио подлогу, пањ, биљке, рибице, филтере и све остало...
Дакле, закључак је да је избор опреме и рибица у БЛ јко танак и а је потребно пуно труда да направите акавријум који личи на нешто...

Што се рибица тиче, за сад држим ове за "почетнике"...
Имам ксифе, блек моли, гупи, скаларе, балоне и неонке...

Углавном, акваријум бих препоручио сваком јер неописиво како смирује.. некад знам по сат времена сједити и гледати рибице. баш релаксација...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 21:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Avg 2009, 18:21
Postovi: 431
Lokacija: Banja Luka
Ja sam davno imao akvarijum i stvarno smiruje :) Koliko te otprilike izasla oprema bez ribica ??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
И јсам давно имао, и опет ми дошла нека жеља :D

Па овако. Акваријум је 60 литара, са поклопцем, неонком и седром на задњем стаклу... Изашао ме 150 КМ. Било би много јефтиније да је без овог набројаног(само седра кошта 50КМ).
Филтер сам платио 22 КМ
Гријач 17КМ
Пањ 12 КМ
Биљке су онако, по 2-3 КМ пелцери, јер већ одрасле биљке у саксијама коштају и по 15 КМ.
Пјесак сам купио за неких 10-ак КМ.

Све у свему, треба мало пара, али задовољство је непроцјењиво.
Баш смирује и одмара очи :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2011, 08:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Avg 2009, 18:21
Postovi: 431
Lokacija: Banja Luka
Hvala na informacijama !! Cim budem u mogucnosti uzimam ponovo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 21:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2010, 13:17
Postovi: 184
Jedno pitanje... kada se sredi akvarijum, sa opremom grijač, filter, biljke... Zanima me nakon koliko vremena ide potpuno čišćenje akvarijuma? Jer sam ja davno ima i sjećem se da sam kao mali jako često morao mijenjati vodu, to je bilo davno a ja o tim stvarima tada nisam imao pojma... Al' postoje li neki "bolji" filteri da se to ne mora raditi npr. svakih 10 dana? I kako obezbijediti ribicama kiseonik, dal' moraju nužno imati neku biljku u akvarijumu ili treba neki uređaj za to? Neko zna... :-D

_________________
Jebiga!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2012, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Vidim da tema postoji pa da vas upitam gdje se mogu kupiti ribice za akvarijum za pocetnike :D ?
Prvo cemo probati sa jednom-dvije i nekom malom staklenom posudom pa ako se svidi djeci onda cemo praviti pravi akvarijum sa svom potrebnom opremom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs