banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 19:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Avg 2011, 07:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
borke je napisao:
Al nazalost druze to tebi sad nece puno pomoci bar ja tako mislim posto ces na poravnanju kod sudije opet ispasti kriv jer jeb ga cinjenice su njagovoj strani ... cuko nije imao brnjicu a jel to retriver ili pit bul sudiju zabole ... :(



mislim da bas i ne, jer u zakonu pise da zastitno sredstvo moraju da imaju OPASNE ZIVOTINJE....elem, bio sam juce u kinoloskom savezu i dobio sam od njih papir gdje pise o kakvoj je pasmini rijec, te da nije opasna za ljude i svasta jos nesto...i rekao mi je momak koji radi u savezu da postoji sudski vjestak za kinologiju koji moze utvrditi da li je pas opasan ili nije opasan...tako da cu se ja najvjerovatnije pozvati na tog sudskog vjestaka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 08:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Ispaće ti skuplja pita neg' tepsija....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 10:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
_zoka je napisao:
Ispaće ti skuplja pita neg' tepsija....


Ako dobije spor sve ce to drzava uredno da plati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Zasto bi dobio spor? Vodio je velikog psa bez korpe...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 16:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
siki2086 je napisao:
_zoka je napisao:
Ispaće ti skuplja pita neg' tepsija....


Ako dobije spor sve ce to drzava uredno da plati.



tako je...:-)))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 16:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
Besparica je napisao:
Zasto bi dobio spor? Vodio je velikog psa bez korpe...



nisam vodio velikog psa...vodio sam zlatnog retrivera od godinu dana koji meni dodje do koljena...i da podsjetim nije me kaznila komunalna policija (oni ne kaznjavaju zl. retrivere), nego obicna policija gdje je navedeno da sam vodio OPASNU ZIVOTINJU...:-)))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
ma znam ja to druze sve al znas i ti jad dosjes kod sudije nema rasprave vec odgovaras na pitanja... znaci..dali ste vi marko markovicu vodili tog itog dana psa bez brnjice ... i jebi ga sve tako
... bojim se da te nezavale jos za sudske troskove ... znas kako je kod nas sve nakaradno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
borke je napisao:
ma znam ja to druze sve al znas i ti jad dosjes kod sudije nema rasprave vec odgovaras na pitanja... znaci..dali ste vi marko markovicu vodili tog itog dana psa bez brnjice ... i jebi ga sve tako
... bojim se da te nezavale jos za sudske troskove ... znas kako je kod nas sve nakaradno



mislim da bas i nije tako...zadnji put kad sam prije par godina bio svjedok, sudija mi rekla da ispricam sta se desilo, a onda mi je postavljala pitanja...

ma ja cu traziti sudskoj vjestaka da kaze jel opasna ili nije opasna zivotinja i to je to...ako kaze da nije, kao sto nije, onda je slucaj u moju korist i to je to..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Flashman je napisao:
Besparica je napisao:
Zasto bi dobio spor? Vodio je velikog psa bez korpe...



nisam vodio velikog psa...vodio sam zlatnog retrivera od godinu dana koji meni dodje do koljena...i da podsjetim nije me kaznila komunalna policija (oni ne kaznjavaju zl. retrivere), nego obicna policija gdje je navedeno da sam vodio OPASNU ZIVOTINJU...:-)))

Zlatni retriver nije mali pas. I ne znam zasto bi uopste navodili da si vodio opasnu zivotinju. Zar nije dovoljno napisati da je neko vodio psa bez korpe? :-?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 19:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
Besparica je napisao:
Flashman je napisao:
Besparica je napisao:
Zasto bi dobio spor? Vodio je velikog psa bez korpe...



nisam vodio velikog psa...vodio sam zlatnog retrivera od godinu dana koji meni dodje do koljena...i da podsjetim nije me kaznila komunalna policija (oni ne kaznjavaju zl. retrivere), nego obicna policija gdje je navedeno da sam vodio OPASNU ZIVOTINJU...:-)))

Zlatni retriver nije mali pas. I ne znam zasto bi uopste navodili da si vodio opasnu zivotinju. Zar nije dovoljno napisati da je neko vodio psa bez korpe? :-?


nije bitno da li je velik ili malen,to se u zakonu ne spominje...

kaznjen sam po clanu 30. zakona o javnom redu i miru gdje pise: "ko bez nadzora ili zastitnih sredstava drzi ili vodi opasne zivotinje...." i u opisu prekrsaja pise da sam setao opasnu zivotinju bez zastitne maske...toliko o nepismenosti policajca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Sta kaze zakon, ko definise koja zivotinja je opasna?

Zasto vi jednostavno ne stavite te korpe psima? Zasto obicni gradjanin mora da se misli da li je to opasan pas ili nije? Kada ih izvedete na ulicu, to vise nije samo vasa licna stvar, nego stvar svih koji su na ulici. A po meni je nepristojno da drugima namecete svoje kerefeke.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Član 4.

(1) Činjenicu da je pas opasan, osim za pse iz člana 8. stava (4) ovog pravilnika, utvrđuje veterinarski inspektor ili ovlašteni veterinar i/ili kinološki stručnjak imenovan od kinološke organizacije po podnesenoj prijavi o ničim izazvanom napadu na čovjeka s nanesenim tjelesnim povredama ili usmrćenjem ili ničim izazvanom napadu na drugog psa s nanesenim teškim tjelesnim povredama.
Spoiler:
blackrose je napisao:
Na osnovu člana 40. tačka c) Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja ("Službeni glasnik BiH", broj 25/09), Ministarstvo vanjske trgovine i ekonomskih odnosa, na prijedlog Ureda za veterinarstvo Bosne i Hercegovine, donosi
PRAVILNIK

O DRŽANjU OPASNIH ŽIVOTINjA

(Objavljeno u "Sl. glasnik BiH", br. 27 od 06 aprila 2010)

(Područje primjene)
Član 1.

(1) Ovim pravilnikom se utvrđuje pojam opasnih životinja kućnih ljubimaca i način postupanja s njima.
(2) Odredbe ovog pravilnika ne primjenjuju se na službene pse koji se koriste za obavljanje poslova organa državne uprave.
(Rječnik pojmova)

Član 2.

Za potrebe ovog pravilnika pojedini pojmovi imaju sljedeće značenje:
(1) "Opasna/potencijalno opasna divlja životinja" je ona vrsta životinja od koje postoji ili ne postoji rizik da prema svojim prirodnim/urođenim sklonostima ispoljava sklonost za napad na čovjeka kojim mu može nanijeti tjelesne povrede ili ga usmrtiti.
(2) "Opasan pas" je:
a) bilo koja jedinka te vrste, porijeklom od bilo koje pasmine koja je:
1) ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne povrede ili ga usmrtila;
2) ničim izazvana napala drugog psa i nanijela mu teške tjelesne povrede;
3) uzgajana i/ili dresirana za borbe pasa ili zatečena u organiziranoj borbi s drugim psom;
b) pas pasmine terijera tipabullkoji ne potječe iz uzgoja iz člana 8. stav (1) ovog pravilnika (pit bull terijer) i njegovi mješanci.
(3) Nadležni organi su:
a) Ured za veterinarstvo Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: UZV BiH);
b) nadležni organi entiteta - Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i Odjel za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine.
(Uvjeti i način držanja)

Član 3.

(1) Vlasnik opasne/potencijalno opasne životinje dužan je životinju držati u skladu s propisima o zaštiti i dobrobiti životinja, veterinarstvu, zaštiti prirode, javnom redu i miru, te odredbama ovog pravilnika.
(2) Na području Bosne i Hercegovine zabranjeno je držati kao kućne ljubimce opasne i potencijalno opasne životinjske vrste utvrđene u Popisu opasnih i potencijalno opasnih životinjskih vrsta (prilog 1.) koji je sastavni dio ovog pravilnika.
(Utvrđivanje opasnih pasa i postupanje s njima)

Član 4.

(1) Činjenicu da je pas opasan, osim za pse iz člana 8. stava (4) ovog pravilnika, utvrđuje veterinarski inspektor ili ovlašteni veterinar i/ili kinološki stručnjak imenovan od kinološke organizacije po podnesenoj prijavi o ničim izazvanom napadu na čovjeka s nanesenim tjelesnim povredama ili usmrćenjem ili ničim izazvanom napadu na drugog psa s nanesenim teškim tjelesnim povredama.
(2) Nakon provedenog postupka iz stava (1) ovog člana obavezan je upis psa u Registar pasa u rubriku "Opasan pas" te je potrebno u propisanu ispravu o upisu i vakcinaciji psa protiv bjesnoće u rubriku "XI OSTALO" upisati: "OPASAN PAS" o čemu veterinarska organizacija mora obavijestiti Kinološki savez Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: KS BiH) u roku od osam dana radi upisa ove činjenice u rodovnik.
(3) Nakon provođenja postupaka iz st. (1) i (2) ovog člana naređuju se mjere iz člana 7. st. (1) i (2) ovog pravilnika.
4) Registar pasa vodi UZV BiH u skladu s članom 8. stav (3) Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja (u daljnjem tekstu: Zakon).
(Obaveze vlasnika)

Član 5.

(1) Vlasnik opasnog psa mora osigurati njegovo obilježavanje mikročipom bez obzira na njegovu starost, u skladu sa specijalnim veterinarskim propisima.
(2) Vlasnik opasnog psa mora osigurati njegovu kastraciju u roku od 14 dana nakon proglašavanja psa opasnim, o čemu vlasnik životinje kao dokaz veterinarskom inspektoru ili ovlaštenom veterinaru dostavlja kopiju računa za obavljenu uslugu.
(3) Izuzetno od odredbe stava (2) ovog člana, vlasnik opasnog psa iz člana 8. stav (4) ovog pravilnika, za psa koji nije napao čovjeka ili drugog psa, mora osigurati njegovu kastraciju do 30. juna 2010. godine.
(4) Daljnje držanje opasnog psa:
a) koji je ničim izazvan napao čovjeka i nanio mu tjelesne povrede;
b) koji je ničim izazvan napao drugog psa i nanio mu teške tjelesne povrede;
c) koji je uzgajan i/ili dresiran za borbe pasa ili zatečen u organiziranoj borbi s drugim psom;
d) pasmine terijera tipabullkoji ne potječe iz uzgoja iz člana 8. stav (1) ovog pravilnika (pit bull terijer) i njegovi mješanci, nakon stupanja na snagu ovog pravilnika, moguće je ako vlasnik ispunjava uvjete iz člana 8. stav (3) ovog pravilnika i nakon provođenja mjera iz člana 4. st. (2) i (3) ovog pravilnika, kao i st. (1), (2) i (3) ovog člana.
(5) Vlasnik mora opasnog psa držati u prostoru (zatvoreni kafez) ili objektu adekvatne veličine, iz kojeg ne može pobjeći, a ulazna vrata u prostor ili objekt u kojem se nalazi takav pas moraju biti zaključana. Na ulazu u prostor ili objekt u kojem se nalazi opasan pas mora biti vidljivo istaknuto upozorenje: "OPASAN PAS".
(6) Izvođenje opasnog psa na javne površine dopušteno je jedino s brnjicom i na povodcu, od strane vlasnika i u skladu s komunalnim odredbama o uvjetima i načinu držanja pasa.
(7) Opasan pas mora postići zadovoljavajuću ocjenu na testu provjere stepena socijalizacije iz člana 7. stav (1) ovog pravilnika, nakon školovanja iz člana 7. stav (2) ovog pravilnika, kojima u roku od 30 dana nakon provedenog postupka iz člana 4. stav (1) ovog pravilnika, pristupa zajedno s vlasnikom.
(8) Izuzetno od odredbe stava (7) ovog člana, vlasnik opasnog psa iz člana 8. stav (4) ovog pravilnika, za psa koji nije napao čovjeka ili životinju, mora osigurati test provjere stepena socijalizacije iz člana 7. stav (1) ovog pravilnika, nakon školovanja iz člana 7. stav (2) ovog pravilnika, kojima pristupa zajedno s vlasnikom do 31. decembra 2010. godine.

http://www.kuiptk.ba/ZAKONI/PZA14/Pravi ... otinja.pdf

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Sto se mene tice svi bi psi, osim onih macaka i miseva koji prolaze pod pse, morali da nose maske. Ja mislim da je tako u zakonu.

Flashman je napisao:
Члан 19.
Пси се могу изводити само на кратком поводнику дужине до 1,5 м, са
заштитном корпом на њушци
, а без заштитне корпе на одговарајућем
поводнику, могу се изводити пси малих и средњих раса – који по својој
природи нису агресивни, као и штенад – до четири мјесеца старости.


Ja ne znam sta ovde nije jasno. Jedino ako zlatni retriver nije mala ili srednja rasa...
Jedino sto je policajac bio glup i napisao "opasan pas", za sta nije bilo nikakve potrebe.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Zlatni retriver spada u grupu srednje velikih pasa (do 61 cm, 34 kg).

Ova pasmina danas je poznata prije svega po svom uravnoteženom karakteru, dobrom podnošenju stranih ljudi kao i naročito djece.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatni_retriver

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
... navedi cuku ko svjedoka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
Besparica je napisao:
Sto se mene tice svi bi psi, osim onih macaka i miseva koji prolaze pod pse, morali da nose maske.


češće se dešava da te ''mačke i miševi'' kao što ti kažeš ugrizu nekog ko im priđe nego npr zlatni retriver..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 07:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
Besparica je napisao:
Sto se mene tice svi bi psi, osim onih macaka i miseva koji prolaze pod pse, morali da nose maske. Ja mislim da je tako u zakonu.

Flashman je napisao:
Члан 19.
Пси се могу изводити само на кратком поводнику дужине до 1,5 м, са
заштитном корпом на њушци
, а без заштитне корпе на одговарајућем
поводнику, могу се изводити пси малих и средњих раса – који по својој
природи нису агресивни, као и штенад – до четири мјесеца старости.


Ja ne znam sta ovde nije jasno. Jedino ako zlatni retriver nije mala ili srednja rasa...
Jedino sto je policajac bio glup i napisao "opasan pas", za sta nije bilo nikakve potrebe.


malo si pobrkao zakone....ovaj clan 19. sto si naveo je iz odluke o drzanju kucnih ljubimaca na teritoriji grada banja luka, i to je u nadleznosti KOMUNALNE POLICIJE i nema veze sa mojim slucajem, jer je mene kaznio obicni POLICAJAC...i ne citas zakon do kraja...vidis da pise "koji po svojoj prirodi nisu agresivni"...i ako vec me citiras, citiraj i onaj drugi clan zakona koji sam stavio gdje pise koje su pasmine agresivne (clan 25.)...

i ovo sto je rekao mi@86....u potpunosti se slazem... :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Nisam ja nista pobrkao. Sve je jasno. Predstavljas se kao zrtva u sustini nisi u pravu. Izvlacis se na obicne tehnikalije.
A kad smo kod citiranja, ja sam citirao tacno ono sto se odnosi na tvog psa, a ti si taj koji ne citira sve (od pocetka, da budem jasniji).
Ovo "koji po svojoj prirodi nisu agresivni" se odnosi na male i srednje rase. Tako da ovo ulazenje u to da li je opasna rasa ili da li je opasan pas, nema nikave veze.
Inace, zasto bi bilo koji gradjanin morao da ulazi u to da li je neki pas opasan ili nije? Vecina vlasnika ce reci da nije, medjutim to nas ne interesuje. Jedostavno stavite zastitnu opremu na psa i to je to.



mi@86 je napisao:
Besparica je napisao:
Sto se mene tice svi bi psi, osim onih macaka i miseva koji prolaze pod pse, morali da nose maske.


češće se dešava da te ''mačke i miševi'' kao što ti kažeš ugrizu nekog ko im priđe nego npr zlatni retriver..

Slika
Ovo ne moze ni da otvori dovoljno usta da bi nekoga ujelo. :lol:
Nego, ako mogu i na njih opremu za obuzdavanje.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9870
Lokacija: Далеко од раја
Takvima samo staviti slabije baterije i stvar rješena.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 16:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
@Besparica

opet ponavljam...ti si citirao clanove zakona iz odluke koja sprovodi KOMUNALNA POLICIJA...ja nisam kaznjem po tim clanovima, i nije me kaznila komunalna policija...komunalna policija ne kaznjava zlatne retrivere koji nemaju brnjicu, to mi je potvrdjeno kod njih...kaznjen sam po clanu 30. zakona o javnom redu i miru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs