banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zasto JA postojim!?
PostPoslato: 12 Dec 2006, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2006, 10:13
Postovi: 1418
Lokacija: Banjaluka
Da li ste se nekada zapitali: "Koja je svrha mog postojanja"?

Veliki filozofi kazu da je svaki covjek obdaren nekim talentom, kojim ce doprinijeti svijetu koji ga okruzuje, samo je pitanje da li ce ga u toku zivota otkriti ili ne?
Da li ste vi sigurni da ste ga otkrili?

Bez obzira cime sve bavim, kada razmisljam o ovome, na kraju i dalje ostane jedan veliki upitnik! (?)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2006, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
nista lakse
kreni na "put" i pronadji svrhu svog postojanja.
:wink:

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2006, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2006, 10:13
Postovi: 1418
Lokacija: Banjaluka
ajsmen je napisao:
nista lakse
kreni na "put" i pronadji svrhu svog postojanja.
:wink:


Ako je tako jednostavno, sta si to ti pronasao na tom 'putu", koja je svrha tvog postojanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2006, 15:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Dokuci svrhu svog postojanja, a ne njegovog...I da ti bilo ko kaze, nece ti biti jasno. Trazi svoj put!
(mada iskreno, preporucujem ti malo manje da brines o tome a vise da uzivas...ovo je jedna fina igra u kojoj treba maksimalno uzivati)

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2006, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2006, 10:13
Postovi: 1418
Lokacija: Banjaluka
ama ljudi, sve je to ok. sto vi pisete, uzivam ja u zivotu 8) ... samo sam htjala da neko kaze da li je siguran da zna u cemu je najbolji, za sta je nadaren.... koja oblast, kontretna djelatnost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Posto sam se puno naputovao shvatio sam
da je smisao puta:
gubljenju vremena,
setnjama i besposlicarenju
smislanju tajnog plana kako da odem na mjesec,
pisanju SF i EF priča ili knjige
igranju zanimljivih igara
tragati za bogom i bjezati od istog
zaljubiti se i odljubiti
tragati za smislom i bjezati od istog
...
To je npr. dio mog puta, ali posto drustvo ne voli ljude na tom
putu, moram nesto i da radim. Kad radim to je stranputica i to nije moj
put. Dakle imam put koji volim i imam stranputicu koju ne volim ali moram da prezivim. Posto ne volim stranputicu, zaradjujem tek toliko
da zivim, a onda uzivam u svom putu. ;)

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2006, 22:20 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
TAJNICA je napisao:
Da li ste se nekada zapitali: "Koja je svrha mog postojanja"?


To je pitanje na koje ćeš teško ikad pronaći (tačan) odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 23:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
ja sam ubeđen da je svrha mog postojanja da se izbijam zbog radi besmisla svega što postoji :D

bože, ja samo želim da nosim rozi džemper i da budem srećan kao svi ostali :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 23:49 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
TAJNICA je napisao:
ama ljudi, sve je to ok. sto vi pisete, uzivam ja u zivotu 8) ... samo sam htjala da neko kaze da li je siguran da zna u cemu je najbolji, za sta je nadaren.... koja oblast, kontretna djelatnost...


Ja sam jako dobar u trosenju moci, drugim rijecima, volio bih biti vladar :)

Radije bih bio komandant neke gusarske barke nego bogati bankar :)

Ali to je tako daleko od mene! Danas i nemam puno izbora :P Sve sto covjek moze da radi jeste da radi. Frojd rece da rad covjeku daje iluziju smisla zivota! Eto mozda se pronadjes u Frojdu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2007, 18:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2006, 16:08
Postovi: 67
Lokacija: Banjaluka
Onog trnutka kada sam postala svjesna svjeta oko sebe postala sam svjesna i svrhe svog postojanja, a to je da postanem slikarka.Niko i nista me nije moglo smetnuti sa tog puta, a znam i da nece!!

Eto tajnice jesi sada :) ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2007, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ajsmen je napisao:
nista lakse
kreni na "put" i pronadji svrhu svog postojanja.
:wink:


ja bih prije ovdje upotrijebila nesvršeni glagol "pronalazi" .. umjesto "pronađi"

:D

Možeš doći u tu tačku svijesti gdje će ti se sjasniti svrha postojanja, ali ne možeš se zadržati na toj tački.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2007, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Svako ima svoju nazovimo ličnu svrhu postojanja i on ne mora da bude ista kao kod ostalih...eto npr. Ornelina svrha postojanja je da bude slikarica, nekom je nešto drugo...ali ovako gledano u globalu svrha postojanja svih ljudi je da se razmnožavaju i napune Zemlju (grubo rečeno). Da njihovi nasljednici budu pametniji i sposobniji, a time napreduje čitava ljudska vrsta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2007, 13:15 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Drizzt, sumnjam da ovo pitanje ima odgovor, koliko god "grub" i uopšten bio, ali imam kontra odgovor na tvoj odgovor :D Ugrubo rečeno smisao života današnjih ljudi je sticanje imanja, a djeca su za "homa" vrsta imanja. Da nasljednici budu što bolji podanici i da steknu što više imanja a time napreduje i imanje roditelja. Bolesno zar ne? Srećom nismo svi tak'i :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2007, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
che.guevara je napisao:
Drizzt, sumnjam da ovo pitanje ima odgovor, koliko god "grub" i uopšten bio, ali imam kontra odgovor na tvoj odgovor :D Ugrubo rečeno smisao života današnjih ljudi je sticanje imanja, a djeca su za "homa" vrsta imanja. Da nasljednici budu što bolji podanici i da steknu što više imanja a time napreduje i imanje roditelja. Bolesno zar ne? Srećom nismo svi tak'i :)



Zato postoji svjetovni i duhovni život :D Oni koji su shvatili svu apsurdnost ovoga o čemu ti pričaš u svom postu, prelaze na duhovni. valjda tako nekako

:oops:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2007, 08:41 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Koliko god "duhovan" bio, moras jesti, spavati i tako to :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2007, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
che.guevara je napisao:
Koliko god "duhovan" bio, moras jesti, spavati i tako to :)


upravo tako.. duhovan čovjek se ograničava na te osnovne funkcije, ništa više, ništa manje... i osnovne radnje, misli, molitva

Nema beskrajne ambicioznosti i materijalne pohlepe kojoj nigdje kraja nema.. koliko god steknu, uvijek hoće više, i više, i više... tu se kraj ne vidi. a bogami ni MIR.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2007, 22:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Tajnica je napisao:
Da li ste se nekada zapitali: "Koja je svrha mog postojanja"?


Ne tako davno, i ne tako puno. Da, zapitao sam se tek nekih tisuću puta :) I stvarno koja je svrha postojanja ... ali ne MOG postojanja, nego samo svrha postojanja (mene, tebe, itd). Dolazimo nespremni na svijet, a tesko da odlazimo sa nekim posebnim znanjem. U pitanju 'zasto postojim' se nalazi dosta ucenja i filozofa, ali ni jedan od njih mi nije bog zna šta primamljiv. Jer iza pitanja koje si postvaljam se krije duboko osjećanje života i svijeta. A to mi je vrijednije od svih ucenja.


Tajnica je napisao:
Veliki filozofi kazu da je svaki covjek obdaren nekim talentom, kojim ce doprinijeti svijetu koji ga okruzuje, samo je pitanje da li ce ga u toku zivota otkriti ili ne?


Veliki filozofi su mislili da si nesto vrijedan samo ako si otkrio talent, ali mislili su tako ne znajuci da i kad se talent doživi kao veoma velika i važna stvar sve postaje tako uskogrudo.

A opet ako imas talent a jos si i talentovan za ljenost, džaba ti sve. Ne uzdam se u talent, genetsku predodredjenost ili astroloski uticaj. Uzdam se u moj rad. U to da mogu dosta toga i još da uživam u svemu ... pa još više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2007, 23:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
XIX century je napisao:
Zato postoji svjetovni i duhovni život


Duhovno i svjetovno se nimalo ne razlikuje. Doduše, istina jeste da postoje 'fotokopir mašine' (u prevodu to su ljudi koji se trude ponašati i živjeti kao ljudi koji kopiraju neke ljude, i to ljude koji su odavno preuzeli masku odredjenog čovjeka, itd, td). I čitav taj proces fotokopiranja se onda naziva 'duhovno' ili 'svjetovno', što je ništa do apsurdno za pitanje 'koja je svrha tog kopiranja' :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2007, 02:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Avg 2007, 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Belgrade
Evo ja cu dati "moje" mishljenje .

Covek zivi da bi postao bog . Tacnije : cilj postojanja mene , tebe i uopste cele civilizacije jeste da postanemo bogovi . Ono sto bogovi tj. bog trazi od nas jeste da postanemo i mi bogovi . Bog tj. bogovi su nas zato i stvorili .

Ovo mozete sa vise razlicitih aspekata posmatrati . Ja ga posmatram sa fizickog aspekta ( da kazem najrealnijeg i najrazumljivijeg ) : Gledali ste Svemirsku odiseju 2001 ? Odlicno , to vam je ustvari to !

Ljudska rasa je pocela pre nekih milion godina i tad smo jos uvek bili slicni majmunima , ali smo se ujedno i mnogo razlikovali od njih . Polako smo se razvijali ( naucno , tehnoloski , moralno , medicinski , drustveno , ekonomski , politicki itd... ) i dosli smo danas do modernog doba . Trebalo nam je milion godina da nacinimo prve korake na drugim nebeskim telima ( mesec ) . Danasnja ljudska civilizacija je "veoma" razvijena i eksponencijalno se razvijamo sa velikom tendencijom da se samounistimo . To je sad sve ustavri nebitno . Bitno je da se ljudska rasa i dalje razvija u svim sferama . Ljudi ce poceti da zive na marsu , jupiteru pa cak i na drugim zvezdama . Tehnologija ce toliko uznapredovati da ce ljudi svojim "automobilima" ici drugovima u posetu na mesec ili pluton - brzinom svetlosti pa cak i brze od toga ( teleport ) . Medicina ce toliko uznapredovati da ce se ljudski zivot povecati na 150 godina pa na 300 godina . Jednog trenutka ljudi ce toliko dugo ziveti da ce zaboravitidan kada su se rodili - bice besmrtni ( ljudi vise nece stariti ) pa cak i da ih pregazi tramvaj medicina ce moci da ga ponovo ozivi iz DNK ili ko zna cega vec . Drustvo ce uznapredovati toliko da nece vise biti ratova , nece biti vise drzava ( postojace samo jedan globalan svet ) . O besmrtnosti ( ali onoj pravoj ) se vec i danas prica - problem je u greskama pri replikaciji DNK zbog cega ljudi stare pocinju da se kavre i nakgraju se totalno pokvare tj. umru - kada nebude bilo tih gresaka covek ce biti vecito mlad - google pa ce te naci mnogo vise . Covek danas nemoze ni da zamisli kako ce izgledati buduci svet za npr. 1000 godina , jednostavno ne moze toje izvan njegovih moci ( moze mozda samo u crtama ) . Ja mislim da ce ljudska rasa ( ako prezivi ) toliko uznapredovati da ce ljudi potpuno promeniti formu i preci u energiju , zivece beskonacno dugo i za jednu sekundu moci ce da obidju ceo univerzum . Tu bi mozda bio kraj nauke , ali samo mozda .

Posle svega toga jednostavno covecanstvo ce toliko uznapredovati da vise nece ono zavisiti od prirode vec ce priroda zavisiti od covecanstva . Pa zar to nije bozanstvo ? Zar tada covecanstvo zaista nije "bog" ?

Ovo nista nije novo . Svi ljudi koji su se bavili slicnim temama dosli su do slicnog zakljucka ( istog , samo sa drugacije aspekta to posmatrali ) . To su cak i oni sami isticali .

U jednom delu biblije gde je opisano kako adam uzima jabuku sa svetog drvete pise bezimo izabrali su puteve bozije . Cisto da me vernici ne bi proganjali :)

Mnogi ljudi neveruju da je moguc ovakav napredak . To je zbog neznanja . Kao sto ja neznam gramatiku , tako oni ne znaju mnoge druge stvari . Mnoge stvari koje zelite da objasnite su vec ustavri objasnjene u istoriji ( uciteljica zivota ) . Ko je mogao da predvidi pre 35 godina da ce covek iz Londona moci da slusa i da gleda i da razgovara sa covekom iz Beograda ( 3g mobilni telefoni ) ? Cak su se toga retko kad dohavtili i pisci naucne fantastike . Ko je pre 300 godina mogao da poveruje u to da ce covek hodati po mesecu . Skoro niko tj. niko . Al eto dogodilo se to da eto danas ljudi lete svemirom i ponekad kroce tj. krocili su po mesecu . Dakle nista nije nemoguce , vezujte se i poletite samnom u buduci svet gde vlada veciti spokoj :D

_________________
Belgrade is full of idiots and noobs . There is no space for that sort of people anymore !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2007, 03:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Hm, zanimljivo, mislim da mi je poznat taj film o kome govoris, buducnost ce biti 'vaka-naka, bicemo besmrtni, bla bla, ali se ni u jednom trenutku nisi priblizio temi, "zasto ja postojim?" Covjecanstvo je napredovalo, i to je cinjenica, ali je cinjenica da u odnosu na pitanje naseg postojanja vec dvije i po hiljade godina tapkamo u mjestu. Sto nas vodi do zakljucka da je napredak imao jedan drugi karakter, tehnicki, kvantitativni, a u glavama smo ostali jos uvijek oni mali ljudi sa strahovima, manama, bolestima i pokvarenostima.

Bogovi su nas stvorili da postanemo bogovi, bla bla. Mislim, de malo razmisli. Ko stvorio, sta stvorio, sta se pod tim uopste podrazumijeva, da "postanemo bogovi"? Mislim da bismo bili srecniji kada bi se potrudili da "ostanemo ljudi".

I, mislim da je bitno da naucis gramatiku.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs