banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 00:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Avg 2007, 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Belgrade
Da , potpuno si upravo da bi trebalo nauciti gramatiku ... ali to neznanje mi je losa navika iz osnovne skole :D .

Ako zelis samo odgovor citaj samo boldovana slova ! :D

Da bi se celovitije shvatilo ono sto "ja" pricam onda se moramo pozabaviti i time sta je to bog ili "bog" ?

Artura Klarka , kao i mnoge druge , je mnogo inspirisala adamova jabuka iz biblije . Artur je to ovako opisao - ( malo vise naucno ) - kada je majmun jednog jutra se probudio uvideo je na nebu mesec , ali ne obican mesec . Hteo je da dohvati taj mesec . Ispruzio se da dohvati mesec i na njemu je u jednom trnutku ugledao ruznu facu nekog stvorenja . Tad se majmun naglo cimnuo i uplasio . Malo je zastao , a onda je shvatio da je to ustvari odraz njegovog lika . To je nastanak inteligencije ili svesti , kako god . ( svojim recima sam opisao Klarka - ali sustina je tu ) .

U Space Odissey 2001 je do savrseno dobro opisano . To je prvi naucno fantasticni film ( i jedini ?! ) ikad snimljen i trebalo bi ga odgledati jer daje jedan , da kazem , novi pogled na svet , potpuno nov i moglo bi se reci da je to "nova filozofija" . Mada to je jos uvek ( samo ) naucna fantastika :D


U sustini ovo sto ja pricam jeste usko povezano sa nama samima , kao sto je sve povezano ( sve oko nas i u nama cini jedinstven svet u kome se nalazimo , i sve utice jedno na drugo iako ponekad ili uvek deluje da nije tako ) .

Ja i ti i svi mi smo segmenti ljudske civilizacije - i samo je sa nama ljudska civilizacija potpuna i celovita . Ti ili ja mozemo imati razne zelje i ciljeve u zivotu i mnoge od njih cemo i ispuniti ... ali kada umremo od nas nece ostati skoro nista - osim groba , dece ( produzetka civilizacije ) i naseg rada ( naucnog ili kulturnog , neka knjiga , ili bilo sta - tacnije to sto ostaje jeste znanje ) . To ce verovatno biti isto i sa nasom decom , sa tom razlikom sto ce ona biti naprednija ( koliko toliko ) jer nasledjuju od nas ( i od svih dosadasnjih generacija u istoriji ) skoro sva nasa znanja i celu nasu kulturu . Tako je isto i bilo sa nama . Mi nismo ( nasa generacija ) nije krenula od nule , nismo pronalazili arhimedov akon , njutnove zakone , vec su to uradila davna pokolenja i iza njih je skoro samo to i ostalo , mi smo to nasledili - koliko je nama zivot laksi , a koliko ce nasoj deci tek biti .

Sad vec moze da se nazire kuda ide covecanstvo . To se odvija spontano i inercijalno . Da bi covecanstvo doslo do nivoa kada svaki segment covecanstva ( svaka jedinka , ja ili ti ) bude zivela beskonacno potrebno je da prodje relativno mnogo vremena . Mozemo reci da su sve dosadasnje generacije zivele da bi samo mi danas ziveli , a mi zivimo ( i radimo sve sto ide uz zivot , rat , tuga , bes... ) da bi sutra zivela nasa deca , a nasa deca ce ziveti da bi prekosutra napokon zivela generacija koje ce svoje znanje toliko uvecati da ce njim pobediti smrt i postati bogovi ... jednostavno to se vec odvija od kad covecanstvo postoji ( jednostavno to se odvija samo od sebe a mi toga skoro da nismo ni svesni ) .

Jednostavnije mi smo rodjeni ( rodili su nas relativno nesvesno roditelji ( iz zelje da imaju decu - psiha to je posebna prica ) i tako su produzili trajanje ljudske civilizacije tacnije jednog njegovog segmenta . To je i glavni razlog zasto smo mi ovde . Pa cak i ako nista korisno ne uradimo "za civilizaciju" ( ...kulture...) ili ako iza nas neostane barem trun nekog novog znanja mi cemo verovatno izroditi decu cime cemo produziti zivot civilizaciji , pa ce mozda ona uspet ono sto mi nismo , mozda ce ona biti napredna kao vec gore opisano savrsenstvo kada ce covek ( sa ostalim bogovima ) univerzum preobraziti u raj .

Sa sigurnoscu govorim da ce takav svet o kome govorim doci , ali ne mogu sa sigurnoscu reci kad . Mozda sa 500 godina mozda za 100 000 godina . To zavisi iskljucivo od NAS . Od MENE i TEBE !!!

Jbg. ima puno knjiga koje pisu o slicnim stvarima . A ja sad to pokusavam sve da stavim u jednu stranu . To je skoro nemoguce - pa zato ovaj tekst deluje naivno i nedoreceno , al dobro sustina je napisana . A odgovori koje daje sustina ovoga glasi : "Bog" nas je stvorio da bi smo i mi postali "bogovi" . Cak i ako nas bog nije stvorio i ako on uopste ne postoji , mi zivimo da bismo postali bogovi .

_________________
Belgrade is full of idiots and noobs . There is no space for that sort of people anymore !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 02:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
um .. a koja je svrha svega toga?
mi smo bili govna govna smo sada i ostacemo govna
cak i kad bi mi postali ti tvoji neki bogovi mi cemo i dalje tapkati u mestu kao sto popokatepetl rece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: razmisljanje....
PostPoslato: 22 Dec 2007, 17:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2007, 01:08
Postovi: 26
Da li smo mi za nekoga bogovi....

Cuo sam da je napravljen prvi ljudski klon.Za tog coveka bi smo mi bili mozda bogovi.:)Ali nije tako.Opet mi nimo stvorili celije.Ako ikada stvorimo bilo kakav oblik zivota NASA za nas ima milion dolara.

Zasto ja postojim ?

Ako kazemo da smo mi sastavljeni od bezborj mikrokosmosa.Mi zapravo pitamo zasto atomi koji cine nas same su sustavljeni u jednu celinu koja nas cini.POcinjes razumom da obljasnjavas sam sebe svoj razum.Ajnstajn je voleo da se bavi tim pitanjem.I imao je svoju teoriju cak je on tada poceo da povezuje religiju i nauku.Ajnstain o religiji i naci.Ali cak i on na kraju staje na stranu nauke i zdravog razuma i religiju opisuje kao nesto sto treba da nas podrzi u traganju za istinom da tao kazem.Razum pocinje da obljasnjava razum :)To je malo teze pitaje slozicete se.Tu po meni za neke ljude pocinje religija.Jer je tu nasa-njihova granica.Mi ne znamo sta je iza nje.Kao sto nekada ljudi nisu znali sta je nebo i zasto grmi i seva.Tu je bila njihova granica.I verovato su misli da to cini neko vise bice neki bog.Kao sto je slucaj i danas.Svakako to pitanje je vrlo mocna sprava za trening mozga.Od prilke kao da pokusavas u teretati da iz prvog puta dignes 150 kila.Ali ako se svaki dan bavis tim i slicnim pitanjima verovatno ces jednog dana uspeti da podignes tu tezinu.:)
Cekam vas u teretani :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: razmisljanje....
PostPoslato: 22 Dec 2007, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
AloneInSpace je napisao:
Svakako to pitanje je vrlo mocna sprava za trening mozga.Od prilke kao da pokusavas u teretati da iz prvog puta dignes 150 kila.Ali ako se svaki dan bavis tim i slicnim pitanjima verovatno ces jednog dana uspeti da podignes tu tezinu.:)
Cekam vas u teretani :)


Hehe, lijepo si to pokusao metaforicki da prikazes, ali ne ide bas. Ti ovdje govoris o kvantitetu, a nama treba kvalitet. Mozes 10(00) godina da razmisljas o jednom problemu na jedan nacin i ne moras da se ni za jotu pomjeris ka rasvjetljenju. Problem mozda i jeste u tome sto covjecanstvo par hiljada godina unazad "bilda" mozak misleci da ce na taj nacin da otkrije odgovore na "velika" filozofska pitanja. A, koliko smo ih (odgovora) uspjeli naci od, recimo, Sokrata?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgvor..
PostPoslato: 23 Dec 2007, 14:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2007, 01:08
Postovi: 26
Evo ovako.Prvo da razdvojimo neke stvari.Mi ljudi smo malo razmazena bica i hocemo sve da znamo i mislimo da moramo da imam odgovor na svako pitanje.Kao prvo da razdvojimo razum i emocije.Ako ti krenes razumom da saras poput reflektora :) po planeti i univerzumu uporedo se sluzeci culima i razumom ,mozes da zakljucis ,prikupis poimis neke stvari i informacije iz kojih mogu da proisteknu neke cinjenice.Koje mogu biti tacne,mogu biti ideje-predpostavke itd.MEdjutim sta se desava sa emocijama.
Onog trenutka kada ti sebi postavis pitaje ko sam ja ?Zasto ja pokusavam nesto da otkrijem ?Koji je moj smisao ? Itd...Ti si reflektorom sacinjenim od razuma osvetlio samog sebe sebe...Ti pocinjes da kopas asovom od (razuma):) po svom razumu po svom telu.POcinjes da obljasnjavas sam sebe.:) Istrazujes unutar sebe i tvoj razum zeli da obljasni hemijske procese koji se desavaju u tebi dok razmisljas o tome.
Medjutim postoji jedan problem.Emocije i nas emotivni deo.Koji je inace pokretacki deo nas ili napajanje za razum:)Mislim, da se on ne da tek tako upoznati.A evo i zasto po meni.Ako bi ti krenuo da prckas po svojim emocijama :))Recimo da bi se prvo sreo sa gospodinom Strahom ,ma on je kralj on ,on je faca ,majka svim culima i osecanjima.
Prva emocija koju osetimo kada se rodimo.On je nas najverniji prijatelj.(Dete kada se rodi place (osecaj novog spoznaje novog sveta- strah od ne poznatog))Majka deteta reaguje i stiti ga jer njegovo telo nije spremno itd..E sada ako kazemo da je strah u vezi sa necim novim ,nasa prva reakcija.
Strah je brzi od nasih misli.?Kao sto pokusavamo da se krecemo brzinom svetlosti ali ne polazi za rukom.Na taj nacin od izbegava da bude upoznat ,cineci nam na taj nacin ogromnu uslugu.Jer mi se ne bojimo onoga sto poznajemo, sto vise upoznajemo i razumemo manje se plasimo .(Ljudi su se plasili munja i grmljavine)Ako bi ti upoznao strah ,spoznao ga,on se vise ne bi zvao strah.Jer ne bi ni bio strah ,ti bi znao sta je to :)
Tako da ljudi koji pokusavaju da se petljaju sa svojim emocijama dodju do jedne granice i posto su zbunjeni znaju da nemogu dalje i kako oni nazovu ono sto se krije iza te granice a sto ne umeju da obljasne ....pa bog.Sta bi drugo bilo :)Sta god ne znas da obljasnis ti preusmeri na vecnu deponiju pitanja bez odgovora :)I sada su vernici presrecni kada ih pitas sta je to bog.Oni ti kazu :"kao sto nikada ne mozes da shvatis sta je sreca ili pamet ,eto to ti je bog...itd...

Tako da pitanje "Zasto ja postojim" je pitanje koje se tice emocija i razuma a tu nastaje problem...Pa postojim zato sto sam se rodio.A ako je pitanje zasto sam proistekao.Pa recimo da sam proistekao iz emocja drugih ljudi koje danas zovemo ljubav.Ili ljudskim nagonom za odrazanem i produzenjem rase.A zasto imamo taj nagon e to je pravo pitanje, zasto zelimo da produzavamo nasu rasu a niko od nas ne zna zasto ?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2007, 07:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Avg 2007, 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Belgrade
Do nekle si upravu , od nekle nisi . Jedan psihijatar Mr. Scott Peck ( google ) je dao jasnu crtu izmedju ljubavi i zaljubljenosti . Zaljubljenost je po njemu prirodna prevara , obmana coveka koja se odnosi iskljucivo na sexsualnu zelju ( koja neminovno dolazi i neminovno odlazi , nestaje , pa se mozda posle ponovo javlja ) - koja za posledicu ima produzetak vrste . To je nesto kao neka vrsta koda koja je negde u DNK i koji se aktivira u nekom periodu - nasledjujemo ga jos dok smo bili majmuni :) . Ljubav je nesto sasvim drugo ... koga interesuje neka procita njegovu knjigu "Put kojim se redje ide " ( The road less traveled ) .

Ako je Mr. Scott Peck upravu , a mislim da jeste , onda je sasvim ocigledno zastoje civilizacija i danas zivi . A zasto postoji taj kod u DNK ili hormon sta god ? Pa malo vise razmishljajuci to bi mozda bio medju prvim putevima kojim bi se kretala evolucija , "teranje" zivih bica ( odvojenih jedinki ) na razmnozavanje . Da toga nije bilo evolucija bi stala mozda kod amebi . ( svaki veci napredakbi izumruo u prvoj generaciji , jer nebibilo "motivacije" za razmnozavanjem )

_________________
Belgrade is full of idiots and noobs . There is no space for that sort of people anymore !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2007, 07:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Avg 2007, 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Belgrade
i see dumb people je napisao:
um .. a koja je svrha svega toga?
mi smo bili govna govna smo sada i ostacemo govna
cak i kad bi mi postali ti tvoji neki bogovi mi cemo i dalje tapkati u mestu kao sto popokatepetl rece


Zasto covecanstvo tezi da postane bozanstvo ?

Ako danas ne znamo zasto evolucija neminovno , spontano tezi tome da ljudska rasa uznapreduje i podigne se na nivo bozanstva . Onda ce mo to sigurno znati kad postanemo bogovi . Tako da mozemo reci da tezimo napredku i bozanstvu da bi smo sasnali ko smo mi i sta smo mi i cemu sluzimo ? Tome spontano tezimo , ne razvija se covecanstvo sa tim ciljem - da bi smo saznali ko smo . Ono se razvija spontano - sociologija se razvila iz teznje ljudi da smanje kriminal ( lupam ) internet se razvio iz teznje americke vojske da napravi dobru povezanost baza and bla bla ... A sta je posledica toga ? Sta ce biti krajnja posledica toga ? za npr 1 000 godina ?

_________________
Belgrade is full of idiots and noobs . There is no space for that sort of people anymore !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2007, 13:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
FATAL ERROR je napisao:
Covek zivi da bi postao bog . Tacnije : cilj postojanja mene , tebe i uopste cele civilizacije jeste da postanemo bogovi . Ono sto bogovi tj. bog trazi od nas jeste da postanemo i mi bogovi . Bog tj. bogovi su nas zato i stvorili .

Slažem se sa ovim, ali u najbukvalnijem smislu, dok čini mi se da ti to posmatraš na neki drugi način, više u nekom prenesenom značenju.

FATAL ERROR je napisao:
U jednom delu biblije gde je opisano kako adam uzima jabuku sa svetog drvete pise bezimo izabrali su puteve bozije . Cisto da me vernici ne bi proganjali :)


Ne znam tačno na šta ovde misliš sa "bezimo izabrali su puteve bozije". I nije bila jabuka u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2007, 17:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
FATAL ERROR je napisao:
Zasto covecanstvo tezi da postane bozanstvo ?

Ako danas ne znamo zasto evolucija neminovno , spontano tezi tome da ljudska rasa uznapreduje i podigne se na nivo bozanstva . Onda ce mo to sigurno znati kad postanemo bogovi . Tako da mozemo reci da tezimo napredku i bozanstvu da bi smo sasnali ko smo mi i sta smo mi i cemu sluzimo ? Tome spontano tezimo , ne razvija se covecanstvo sa tim ciljem - da bi smo saznali ko smo . Ono se razvija spontano - sociologija se razvila iz teznje ljudi da smanje kriminal ( lupam ) internet se razvio iz teznje americke vojske da napravi dobru povezanost baza and bla bla ... A sta je posledica toga ? Sta ce biti krajnja posledica toga ? za npr 1 000 godina ?

pojesce nas mrak :)
a sa obzirom da ja i ti nikad necemo odgovoriti na to pitanje .. zasto se uopste zamarati sa njim, mesto toga bi trebali biti bolji ljudi i uciniti nama i okolini zivot lepsim, a nikakvi interneti i socijologije nam nece u tome pomoci
a i ta tvoja evolucija je diskutabilna .. ti kazes da napredujemo ja kazem da nazadujemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: 27 Dec 2007, 19:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2007, 01:08
Postovi: 26
Ne, ne i ne...:)

Nista necemo da obljasnjavamo bogom.Moramo da postujemo pravila ovog foruma.To mozemo da radimo na nekim drugim forumima.Che je ovde postavio pravila i nije ih bez veze postavio tako da...


Dragi prijatelju ,

Ti koji citas ovu poruku.Ovo sto sada citas su moje misli pretocene u ova slova u ovaj tekst.Znaci trenutno komuniciramo ti i ja nase misli.Nema Zike ,Pere,nema Dravina i nema Boga.Samo ti i ja.Drag si mi kao i svako ljudsko bice i ne zelim da te izgubim.Ne tvoje telo, vec tebe kao misaonu imenicu.Tvoj razum.Ne zelim biti sam kao sto ni ti ne zelis da budes sam.
Da, tebi se obracam.Zato te zovem.Znam da tvoje misli prate moje a izmedju mene i tebe je sada strah.Moje misli su strane za tebe i u tebi se polako javlja tvoj prijatelj ,tvoj verni prijatelj strah.Znam za njega jer sam ga i ja upoznao.On ce polako nestati kada bude na snagu stupio tvoj razum.Ne plasi se, podsecam te ti treba da verujes samom sebi ne meni. Zapamti, strah se jedino plasi razuma.:)Na zalost moram da ti kazem da se ja i ti trenutno razumemo do ove recenice, ali od sada se pripremi da se polako suocis sa svojim strahom.Icicemo korak po korak,ja cu sve vreme biti uz tebe tako da neces biti sam.Jer sam i samo prosao kroz to.Ohrabricu te tako sto cu ti reci da na ovom svetu ima puno ljudi koji su prosli kroz to.Svi smo rodjeni budni.
Ali neki od nas su u medjuvremenu uspavani.Neko je zeleo da ljudi budu uspavani.Neka te ne plasi to "neko" to "neko"su ljudi ljudska bica.Nepostoje druga.:)Tako da strah koji osecas mozda sada je ljudski i plasi se necega sto nije ljudsko.Strano,ne poznato.Nemas cega da se plasis jer do sada si se uverio da jos nisi nikada video nesto sto nije ljudsko.Tako je.Medjutim taj covek "uplasen covek" u cije misli si ti to uvoga trenutka verovao.Je samo covek i on se plasi bas kao ja i ti.Ali razlika izmedju mene i tebe i njega je u tome sto on nije umeo da se suoci sa tim te je svoj strah ,ogroman strah morao da ublazi i pobegne od njega tako sto je izmislio boga.Bog nije nista drugo nego rec koja je izmisljena da bi ljudi verovali da neko o njima brine i da se ne bi plasili.Ustvari klin se klinom izbija.:)Ako se plasis necega sto nije ljudsko( jer jedino nesto sto nije ljudsko tebe plasi), strah jedino moze da pobedi takodje nesto sto nije ljudsko a sta je to ?:)Tako da prijatelju moj, sada znas na cemu se religija zasniva.Na tvom strahu od ne ljudskih stvari a racva se na razne nase druge strahove..
Onog trenutka kada ovo shvatis tvoj strah polako ne staje jer razum i znanje pobedjuje strah.Znanje je moc.Neko se ovo setio pre mene i tebe.I sada poseduje moc.:)On je otisao mnogo dalje od mene i tebe.I sada moze da upravlja nama pomocu nasih strahova :)Ti si do ovoga trenutka bio hipnotisan svojim strahom ,bezao si da se suocis sa njim a sada vidis koliko ti je malo trebalo i da zapravo nemas cega da se bojis sem samog straha :)Kada slepac progleda daleko vidi:)Knjiga strahova ili biblija je tu da ne bi mradao sa mrtve tacke da bi te drzao u jednom mestu.U jedno ti si poslusan i pratis uputstva i ze te knjige.Ti vise ne mozes da mrdnes misli su ti paralizovane , a sta je ono sto paralizuje coveka ,strah.(Ukipio se od straha.)Tako da te zovem da se trgnes znam da si hrabar i znam da ti to mozes.Pobedi svoj strah pridruzi se razumu koji te zove, kojeg si toliko dugo drzao u tamnici.
Oslobodi ga i pocni da mislis.Ti i on cete postati neunistivi.Niko vise nikada nece moci da te zarobi u nikakve sekte i religije.Mislis dakle postojis.Oslobodi se straha.Pocni da mislis.Nisi sam, ja te zovem.Znam da to mozes.Cekam te sa druge strane zatvorske ograde.Sloboda je beskonacna.Sa ove strane ograde nemas cega da se plasis.Sve je ljudsko i niko ti ne govori u sta da verujes.
Tako mozes da prepoznas pravog prijatelja.On ti nece reci veruj meni.On ce ti reci "veruj sebi i svom razumu"Cekam te".Napravi taj jedan korak preskoci ogradu od straha ,pobedi je razumom ,ucini da ona nestane.Oseti slobodu.Oslobodi se granica koje ti je neko postavio.Zeleci da doveka stojis u mesu ,paralizovam strahom.Kreni napred ti si slobodan i niko nema pravo da te porobljava da ti govori u sta da verujes.Ti si hrabar i ne plasis se tudjih strahova.Dosta je bilo.Zivot u ovom telu je kratak.....

Pocni da zivis...pocni da mislis...znam da me r a z u m es.Cekamo te sa druge strane ograde koju ti je neko postavio...za nas sa ove strane nema granica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2007, 02:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2006, 11:25
Postovi: 898
che.guevara je napisao:
Ja sam jako dobar u trosenju moci, drugim rijecima, volio bih biti vladar :)

Radije bih bio komandant neke gusarske barke nego bogati bankar :)


Ovo sam skontao nakon 10 minuta razgovora sa tobom.

Tu najvise pricas o tvom nacinu zivotu, a ne svrhu (moj nacin je ukratko objasnjen u mom niku [ona tri broja :)] ali to je prica kome sam samo jednoj osobi pricao).

A sad o temi: Puno puta sam se pitao o svrsi i uvijek sam zakljucio da je svrha umrijeti. Tu se postavlja pitanje zasto onda odmah ne umrijeti. Vjerovatno zato je lijepo zivjeti (citaj: patiti se). Sto se tice neke duhovne svrhe (i ostalih sr**** na tu temu) ja nevjerujem u to. Na pitanje "Zasto postojimo?" mogu odgovoriti "Zasto da nepostojimo?".

_________________
U raju je lijepo, ali u paklu je raja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ma pitam se cesto
PostPoslato: 31 Dec 2007, 11:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2007, 11:03
Postovi: 66
To pitanje je malo pretesko!!!Neda mi se razbijati glava trenutno mozda neki drugi put.Uglavnom zvim dok zivim


Poslednji put menjao Krvnik dana 31 Dec 2007, 11:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ma pitam se cesto
PostPoslato: 01 Jan 2008, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Krvnik je napisao:
To pitanje je malo pretesko!!!Neda mi se razbijati glava trenutno mozda neki drugi put.Uglavnom zvim dok zivim


mudro, mudro...

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ma pitam se cesto
PostPoslato: 01 Jan 2008, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2005, 18:20
Postovi: 2691
Lokacija: Banja Luka
Popokatepetl je napisao:
Krvnik je napisao:
To pitanje je malo pretesko!!!Neda mi se razbijati glava trenutno mozda neki drugi put.Uglavnom zvim dok zivim


mudro, mudro...


i ja kazem...hehe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ma ladno
PostPoslato: 03 Jan 2008, 09:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2007, 11:03
Postovi: 66
Visdom haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2008, 14:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007, 14:09
Postovi: 85
Lokacija: starcewica
Ja postojim zato da bih pokušala da otkrijem smisao svog postojanja.... :D Meni se užasno sviđa ovaj citat, a i misli da ima neke veze sa ovom temom : " Trebalo je da budem veliki filosof, rekao bih im koliko smo bili glupi muvajući se naokolo i udišući i izdišući vazduh iz pluća. " , o ljudima, Čarls Bukovski

_________________
DJ_u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2008, 14:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2007, 11:03
Postovi: 66
studen_tica je napisao:
Ja postojim zato da bih pokušala da otkrijem smisao svog postojanja.... :D Meni se užasno sviđa ovaj citat, a i misli da ima neke veze sa ovom temom : " Trebalo je da budem veliki filosof, rekao bih im koliko smo bili glupi muvajući se naokolo i udišući i izdišući vazduh iz pluća. " , o ljudima, Čarls Bukovski
Da je bio napusen mozda bi rekao nesto poucnije!!!Ovako samo ostaje fraza koju svi mozemo sklepati!Bez uvrede


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2008, 17:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007, 14:09
Postovi: 85
Lokacija: starcewica
Krvnik je napisao:
studen_tica je napisao:
Ja postojim zato da bih pokušala da otkrijem smisao svog postojanja.... :D Meni se užasno sviđa ovaj citat, a i misli da ima neke veze sa ovom temom : " Trebalo je da budem veliki filosof, rekao bih im koliko smo bili glupi muvajući se naokolo i udišući i izdišući vazduh iz pluća. " , o ljudima, Čarls Bukovski
Da je bio napusen mozda bi rekao nesto poucnije!!!Ovako samo ostaje fraza koju svi mozemo sklepati!Bez uvrede
Bio je pijan.... Sve te fraze koje uistinu nesto i znace su potpuno jednostavnim jezikom napisane, tako da svakom mogu biti razumljive. Recimo da su stari Grci rekli mnogo vise o svemu ovome prije 5 vijekova nego svi vi danas, u 21.- om. Upravo zahvaljujuci svojoj jednostavnosti.... :black:

_________________
DJ_u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ma kontam scenu
PostPoslato: 03 Jan 2008, 17:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2007, 11:03
Postovi: 66
Ma scena npr kaze profesor-Sta je pjesnik htjeo reci sa pjesmon!?-MA STA JE PIJANDURA SJELA PORED PLOTA I NAPISALA NESTO I TO JE TO,SVE MI TO ZNAMO LADNO.zato glupe su ovakve diskusije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ma kontam scenu
PostPoslato: 03 Jan 2008, 17:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007, 14:09
Postovi: 85
Lokacija: starcewica
Krvnik je napisao:
Ma scena npr kaze profesor-Sta je pjesnik htjeo reci sa pjesmon!?-MA STA JE PIJANDURA SJELA PORED PLOTA I NAPISALA NESTO I TO JE TO,SVE MI TO ZNAMO LADNO.zato glupe su ovakve diskusije
Ne mora da znači ako je bio pijan, da je bio glup. Mnoge pijandure, narkomani, kockari, zapravo ljudi sa porocima su ostavili nešto vrijedno iza sebe. Uzmi npr. Dostojevskog. To nekom moze da posluzi i kao inspiracija. Uostalom, kad vec tako omalovazavas pjesnike, i ostali knjizevni svijet, a sve znas, hajde nam napisi nesto sto mi ne znamo????

_________________
DJ_u


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs