banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: "Smisao"
PostPoslato: 05 Apr 2006, 02:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2006, 01:31
Postovi: 17
Vidim da se mnogi raspituju o "smislu zivota", kao da je to nesto utvrdjeno, pa sada samo treba pronaci, a nikome ne pada na pamet da je to nesto sto tek treba odrediti, pa onda jos i stvoriti, da bi se onda moglo pronaci.
Svi morali i religije trude se samo da opravdaju zivotne uslove odredjenog tipa ljudi, ali nikako ne uspijevaju da daju smisao tim zivotnim uslovima, sto znaci, da oni ne mogu definisati ni smisao sebe, a kamoli "smisao zivota".

Prema tome, covjek je jedno rasulo, kojem tek treba odrediti smisao, a taj smisao neka bude: natcovjek! U suprotnom, covjek ce nastaviti da srlja u nihilizam, tj. u nistavilo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
odrediti, pa onda jos i stvoriti, da bi se onda moglo pronaci.


Da li nuzno ovim redoslijedom? Cuj prvo odrediti pa onda stvoriti, a teko onda pronaci... Uopsteno rasprave o smislu zivota, nemaju puno smisla... Recimo ukratko da smisao zivota nije univerzalna stvar, pa ne postoji univerzalna definicija toga. Ljudsko bice, svako za sebe treba da pronadje svrhu svog prisustva na ovom svijetu. Valjda bi iz toga trebao da proizadje i smisao zivota, tj, smisao necijeg prisustva na ovom svijetu. Znaci traganje za smislom zivota, kroz forumske rasprave, ne bi se bas moglo nazvati konstruktivnim, a jos manje bi moglo pomoci nekom da shvati svoju sustinu... Prije ce biti da je smisao zivota individualna stvar i razlog zasto smo tu gdje jesmo... Ko je u stanju da to shvati, vjerovatno je u stanju i da sagleda zivot iz nekog drugog ugla, iz ugla iz kojeg bi se sve imalo smisla...

Jel se ja varam ili je vec bila neka rasprava o ovome?
Ne pratim bas pomno sve sto se desava na forumu...

Hem... Evo rasprave o tome dva reda nize...
Slika

Nitro Slika

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 18:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 12:16
Postovi: 179
Lokacija: Germany
Nitro dobro zboris :lol: slazem se sa tvojim postom :wink:

_________________
Olovka pise srcem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 02:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2006, 01:31
Postovi: 17
Nista onda, treba poceti kucu od krova, pa nacrt tek na kraju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 20:38 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
UnforgivenIII je napisao:
Nista onda, treba poceti kucu od krova, pa nacrt tek na kraju...


:lol:

Bravo. Sumnjam da je naš cilj da stvorimo natčovjeka ... Kako bi to bio cilj života nekom ciniku, njemu je svejedno - čovek, nečovek, natčovek ... ? Mislim da je i to jedan od članova kategorija koje je blue napisao.

Ali dobro si ovo rekao za kuću :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2006, 10:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 12:16
Postovi: 179
Lokacija: Germany
[quote="Nitro"][quote]

Ljudsko bice, svako za sebe treba da pronadje svrhu svog prisustva na ovom svijetu. Valjda bi iz toga trebao da proizadje i smisao zivota, tj, smisao necijeg prisustva na ovom svijetu.


Sa ovom recenicom se potpuno identifikujem. :wink: Nemoze se kuca graditi od krova naravno - ali ako postoji samo temelj a nemas smisao za gradnju daljnje gradjevine ...ostaces na temelju -zar ne???

_________________
Olovka pise srcem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2006, 19:44 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ma smisao uopšte ne postoji - to je samo mašta ... ma kakvi. Trice i k.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2006, 12:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 12:16
Postovi: 179
Lokacija: Germany
che.guevara je napisao:
Ma smisao uopšte ne postoji - to je samo mašta ... ma kakvi. Trice i k.


Nemogu da se slozim ... zar se zivi besmisleno ???Ponekad nam se cini da nema smisla ... moguce ... ili da momentalno nemamo smisla ali smisao uvek postoji a ponekad iskrsne nepredvidjeno pred nama.

_________________
Olovka pise srcem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2006, 14:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 16:19
Postovi: 23
Lokacija: Vrebam iza grma
Smisao covjeka i jeste u tome sto on nema odredjenog smisla !!!

Jer da je covjecanstvo znalo tacno kada ce se roditi Tesla, Einstein, Hitler itd. ...da su ljudi znali kakva ce razlika biti izmedju kamenog doba i danasnjeg doba .....onda te trke za zivotom i razvojem ne bi ni bilo i ja bih danas svoje zenske drzao za kosu i vukao ih pozadi sebe u pecinu dok bih u drugoj ruci drzao primitivan malj kao znak drugima da je ona moja !

Smisao covjeka i njegovog zivota je u potpunosti ovisan od ''nepoznate buducnosti'' i ''manjka smisla'' ....jer dok god je covjek u potrazi za smislom , ZIVOT sam od sebe ce imati smisla, A SAMIM TIM I COVJEK !!!!!!!

_________________
Ja sam momak na losem glasu u ovom gradu.....a ko si ti ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2006, 23:34 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Vidiš jolly da stvar odjednom postaje pozitivna 8)

Dobar tekst, Barabo jedna :)

Slažem se (sad sam u tom fazonu).

Čovjekova sudbina je nepredvidiva, njegov smisao je nepredvidiv. Mi samo trajemo, trajemo i trajemo i nikad ne znamo gdje ćemo stići! Gotiva :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2006, 07:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 12:16
Postovi: 179
Lokacija: Germany
che.guevara je napisao:
Vidiš jolly da stvar odjednom postaje pozitivna 8)

Dobar tekst, Barabo jedna :)

Slažem se (sad sam u tom fazonu).

Čovjekova sudbina je nepredvidiva, njegov smisao je nepredvidiv. Mi samo trajemo, trajemo i trajemo i nikad ne znamo gdje ćemo stići! Gotiva :)


Vidi se da nam je Baraba pozitivan lik ... ima se sta i cuti od njega.Naravno da je nepredvidivo nisam rekla da je uvek sve predvidivo ali smisao uvek nadje ili stvori ... tako da znamo pravac tog smisla .Eto Che a ti se plasis na rostiljadi o cemu ce se pricati...I onaj nam Budisticki monch sto izgubi smisao pa ga na forumu trazi-zaboravih mu ime ..... :lol:

_________________
Olovka pise srcem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2006, 23:26 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
AngelinaJolly(nije jolie) je napisao:
Budisticki monch sto izgubi smisao pa ga na forumu trazi-zaboravih mu ime ..... :lol:


Zeleni_Car :)

Od njega (garantovano) možeš čuti samo finu riječ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 00:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 16:19
Postovi: 23
Lokacija: Vrebam iza grma
che.guevara je napisao:
Vidiš jolly da stvar odjednom postaje pozitivna 8)

Dobar tekst, Barabo jedna :)

Slažem se (sad sam u tom fazonu).

Čovjekova sudbina je nepredvidiva, njegov smisao je nepredvidiv. Mi samo trajemo, trajemo i trajemo i nikad ne znamo gdje ćemo stići! Gotiva :)


hahahaha......upravo tako ''che.guevara''.........bas je gotiva ne znati sta ti novi dan donosi.....na kakve likove ces da naletis, kakve pilice da uhvatis.........gdje i kada ce se dasiti sledeci ''one night stand'' .......sta je sledeci hit tehnoloskog razvoja ........kakva ce moda biti sledece godine !

Nista nema interesantnije od ''spontanosti''.........svi danas nekuda zure a pojma nemaju gdje ....ljudi zive u svijetu instantne gratifikacije....i tako postaju izgubljeni u vremenu i samim tim promasaju ''kodak momente svojih zivota'' !!!
Ja zivim svoj zivot dan po dan, svaki dan je poseban i pun ''kodak momenata'' koje ce svima nama biti potrebni kada dodjemo do kraja svojih ''zivotnih fitilja'' ....treba se okrenuti nazad , uvjeriti sam sebe da je sve vrijedilo truda i onda u ''vjecna lovista'' !!!!!!!!

_________________
Ja sam momak na losem glasu u ovom gradu.....a ko si ti ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 22:55 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Živio govornik!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 02:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 16:19
Postovi: 23
Lokacija: Vrebam iza grma
Zivioooooooo..... !!!! :D

_________________
Ja sam momak na losem glasu u ovom gradu.....a ko si ti ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Smisao"
PostPoslato: 14 Nov 2017, 08:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Da li je smisao i svrha življenja isto-mislim značenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 14 Nov 2017, 08:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Baraba je napisao:
che.guevara je napisao:
Vidiš jolly da stvar odjednom postaje pozitivna 8)

Dobar tekst, Barabo jedna :)

Slažem se (sad sam u tom fazonu).

Čovjekova sudbina je nepredvidiva, njegov smisao je nepredvidiv. Mi samo trajemo, trajemo i trajemo i nikad ne znamo gdje ćemo stići! Gotiva :)


hahahaha......upravo tako ''che.guevara''.........bas je gotiva ne znati sta ti novi dan donosi.....na kakve likove ces da naletis, kakve pilice da uhvatis.........gdje i kada ce se dasiti sledeci ''one night stand'' .......sta je sledeci hit tehnoloskog razvoja ........kakva ce moda biti sledece godine !

Nista nema interesantnije od ''spontanosti''.........svi danas nekuda zure a pojma nemaju gdje ....ljudi zive u svijetu instantne gratifikacije....i tako postaju izgubljeni u vremenu i samim tim promasaju ''kodak momente svojih zivota'' !!!
Ja zivim svoj zivot dan po dan, svaki dan je poseban i pun ''kodak momenata'' koje ce svima nama biti potrebni kada dodjemo do kraja svojih ''zivotnih fitilja'' ....treba se okrenuti nazad , uvjeriti sam sebe da je sve vrijedilo truda i onda u ''vjecna lovista'' !!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs