banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 386 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 16 Jul 2008, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Verbalna masturbacija dva studenta filozofije ... Ja se odjavljujem, nemojte sta zamjeriti :D

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 17 Jul 2008, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Opet izdvajas ono sto ti odgovara, a na jedino pitanje koje sam postavio, nisi odgovorio: sta utvrdjuje "ovostranost" misljenja i vjernika, i onog koji to nije?

Sto se pojma baze i nadgradnje tice, Maks Veber je imao suprotno glediste, nadam se da je on dovoljno znacajan.

I na kraju, mozda i jesi bio solidan u kosarci, visi od 188 cm i svjetlokos, i znas sta je pivotiranje, a mozda me i zezas :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Poslednji put menjao Popokatepetl dana 19 Jul 2008, 13:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 18 Jul 2008, 01:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Popokatepetl je napisao:
Opet izdvajas ono sto ti odgovara, a na jedino pitanje koje sam postavio, nisi odgovorio: sta utvrdjuje "ovostranost" misljenja i vjernika, i onog koji to nije?


Praxis. Praksa.

"Bog" je, je li, nema.

Popokatepetl je napisao:
Sto se pojma baze i nadgradnje tice, Maks Veber je imao suprotno glediste, nadam se da je on dovoljno znacajan.


Moram priznati da nisam čitao Vebera, ali pošto ima suprotno mišljenje odmah ga isključujem. :lol: :wink:

Doduše, tražio sam od ljudi da mi prepričaju neke stvari: oni što ga hvale nisu me ubijedili, dok oni što ga ne vole prepričavaju što i sam naslućujem. Usput, da sam imao vremena sigurno bi pročitao Protestantska etika i duh kapitalizma, ali držim se one da je 90% filozofije beskorisno i besmisleno, i da treba pametno planirati sopstveno vrijeme.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 18 Jul 2008, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Naravno, praksa. Bog je nema, ali onoj dvojici ostaje i dalje da kroz praksu utvrdjuju stvarnost svog misljenja. Ostalo se svodi na "sholasticka" prepucavanja i "razlicita tumacenja svijeta".

"Protestantska etika" zasigurno ne spada u tih 90%. Mozda ti sto vole Vebera ni inace nisu pretjerano ubjedljivi, a onima koji ga ne vole nije vjerovati :D Uostalom, nikad ne mozes znati sa sigurnoscu da li se nalazis u onih 90% ili u onih 10%.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 18 Jul 2008, 23:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Popokatepetl je napisao:
Naravno, praksa. Bog je nema, ali onoj dvojici ostaje i dalje da kroz praksu utvrdjuju stvarnost svog misljenja. Ostalo se svodi na "sholasticka" prepucavanja i "razlicita tumacenja svijeta".


To je potpuno tačno. To je druga teza o Fojerbahu.

Popokatepetl je napisao:
"Protestantska etika" zasigurno ne spada u tih 90%. Mozda ti sto vole Vebera ni inace nisu pretjerano ubjedljivi, a onima koji ga ne vole nije vjerovati :D Uostalom, nikad ne mozes znati sa sigurnoscu da li se nalazis u onih 90% ili u onih 10%.


Dobro, povjerovaću ti pa ću je pročitati kad uhvatim vremena. :brilsmurf:

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 22 Jul 2008, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
Religija je kriva za ratove, kao sto su neki komunisti krivi za genocid svog naroda, ali to neznaci da je komunizam losa stvar ni da su svi komunisti losi. Evolucija je dovela do krvavijih ratova nego religija prva dva svetsk rata su pocela nakon prihvatanja u drustvu Darvinove evolucije. Osim toga sama Biblija prorice propast i unistenje sve organizovane religije kao glavnog krivca za sramocenje Boga...vjerovatno to pise i u drugim knjigama religiozne prirode... Osim toga u Filozofiji postoji termin Prapocelo koje mjenja tremin Bog, Bog je tvorac svega, vjecan je kao vrijeme i prostor, apsolutna nula...hehehehe malo se salim sa Cheom. Ali ozbiljno Ako neko radi nesto bilo lose ili dobro u ime neke ideje, pojma, osobe ili bilo cega. Taj ko to radi je odgovoran za to sto radi a ne Ono iza cega se krije, jer se mnogi kriju iza Boga da cine svoje neke fiks ideje, kao sto se kriju i iza zakona i iza ostalih stvari. Kao sto rece Darvin Jaci tlaci., slabiji umiru....... :evil3: :angry4:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 22 Jul 2008, 18:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
airfantom je napisao:
Evolucija je dovela do krvavijih ratova nego religija prva dva svetsk rata su pocela nakon prihvatanja u drustvu Darvinove evolucije.


Nemoj da pričaš gluposti! To što ste pročitali u treš literaturi Centra za prirodnjačke studije kojom možete brisati dupe, nema veze sa stvarnošću! Pročitaj neku istorijsku naučnu knjigu koja govori o uzrocima tih ratova pa nam onda prepričavaj mudrosti!

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 24 Jul 2008, 13:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa Hitler je mrzio crkvu i bio je nacinalsocijalista i vjerovao je u evoluciju, staljin, pa sjev. koreja, juznoafricki arhapejd.
Zar evolucija ne kaze da jaci unistavaju slabije pa je to opravdanje za genocid
:roll: :angry4:
DJ-TC je napisao:
airfantom je napisao:
Evolucija je dovela do krvavijih ratova nego religija prva dva svetsk rata su pocela nakon prihvatanja u drustvu Darvinove evolucije.


Nemoj da pričaš gluposti! To što ste pročitali u treš literaturi Centra za prirodnjačke studije kojom možete brisati dupe, nema veze sa stvarnošću! Pročitaj neku istorijsku naučnu knjigu koja govori o uzrocima tih ratova pa nam onda prepričavaj mudrosti!

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 24 Jul 2008, 13:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Vidim da sam pogodio šta je tvoj izbor literature.

Teorije evolucije nije dovela do svjetskih ratova i revolucija. To je glupost nad glupostima. Vi što ste bubali istoriju u osnovnoj školi napamet ali danas volite pročitati neki treš koji "sve objašnjava" zaboravljate da i dalje morate naučiti osnovne stvari iz sociologije i istorije: šta su uzroci ratova, društvenih kretanja i na koji način ih uslovljavaju društveni, proizvodni odnosi, a na koji način se u sve to uklapaju razne teorije, bilo naučne ili ne.

99,9% ljudi koji vjeruju u evoluciju ne bi opravdali nikakav genocid. Zato zajebi te floskule modernih teologa.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 12 Avg 2008, 11:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa evolucija je izazvala drustvena kretanja. a zar se nekaze da jaci prezivljavaju a slabi nestaju tj. teorija opstanka najacih sto je Hitler iskoristio za svoju superiornu rasu, a to se koristi kao dokaz da su crnci umjesto prokleti po religiji slabiji i nesposobni za opstanak po evoluciji.... :roll: :lol:
DJ-TC je napisao:
Vidim da sam pogodio šta je tvoj izbor literature.

Teorije evolucije nije dovela do svjetskih ratova i revolucija. To je glupost nad glupostima. Vi što ste bubali istoriju u osnovnoj školi napamet ali danas volite pročitati neki treš koji "sve objašnjava" zaboravljate da i dalje morate naučiti osnovne stvari iz sociologije i istorije: šta su uzroci ratova, društvenih kretanja i na koji način ih uslovljavaju društveni, proizvodni odnosi, a na koji način se u sve to uklapaju razne teorije, bilo naučne ili ne.

99,9% ljudi koji vjeruju u evoluciju ne bi opravdali nikakav genocid. Zato zajebi te floskule modernih teologa.

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 16 Avg 2008, 15:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
che.guevara je napisao:
Dakle, šta je bog? Da li se uopšte o njemu može nešto reći? Da li je bog nenastao? Da li je bog realan ili irealan? Da li je bog potčinjen sam sebi, idejama ili nikome? Zašto mislimo da postoji samo jedan bog? Zašto ljudi smatraju da je bog dobar?

I tako dalje ! Svoje mišljenje ću dati kasnije, volio bih da prvo vidim šta ostali misle, jer ja sam dosadan ;)


Za mene je Bog sve sto se desavalo, desava i sto ce se desavati.
Zbog toga sto vjerujem u Boga nije uredu da uopste pisem i definisem Boga. Medjutim, da se ogradim, ja vjerujem u Boga po osjecaju a ne po pravilima pravoslavlja, katolicizma itd.
Moje vjerovanje u Boga je zapravo osjecaj. Ako uzmemo osjecaj u obzir svi mogu vidjeti da on postoji. Bog je sreca, zivot....veca, jaca i mocnija sila. Da li je to covjek, vanzemaljac (sto bi moglo biti :D ) je nedokucivo, bar za sad.
Da, o Bogu se moze mnogo toga reci! Evo, to je (npr.)"bice" koje ima veliku energiju da izmjeni redoslijed dogadjaja. Ako Mjesec moze da utice na plimu i oseku i ako je Sunce izvor zivota, onda to sve je - BOG!
Ovo pitanje "da li je Bog nenastao" mi malo nije jasno. Opet mislis "da li postoji" ili?
Realan je. Za mene je irealno ono sto se ne moze osjetiti, a ja osjetim zivot, pa je meni realan.
Evo, moje misljenje vuce vise ka tome da postoji jedan Bog. Zasto? Samo jedna osoba moze biti glavna. Recimo da postoji vise sila tj. Bogova, ali da zapravo s njima rukovodi samo JEDAN. Jednostavno, kao jedan predsjednik drzave...E, sad ako postoji vise suncevih sistema, onda bi svaki trebao imati svog Boga.
Bog je dobar cim mi je omogucio da zivim i pruzi mi priliku da se sve ovo pitam i pitamo:)!
Svako drugacije moze da dozivi Boga, ali je bitno da vjeruje da on (covjek) nije najmocnije bice na zemlji i da ne zivi uzalud. Postoji nesto! To nesto je Bog, ili kao sto Bon jovi kaze:"Dear Lord, Jesus, Buddah, Allah or can I just call you Joe" :lol:
Ako to "nesto" postoji, a SVI znamo da postoji, onda je sigurno da smo slabiji od njega i makar zbog toga Ga moramo postovati. Ako ne postoji, nesto nas tjera da mislimo da postoji, jer, ako nista, u svakoj psovki ljudi uzimaju Boga " u usta". :)
Upoznala sam mnogo ljudi koji su rekli da ne vjeruju u Boga ali su se cesto znali pozaliti na njega.


poz

poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 16 Avg 2008, 15:57 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Blind_Guardian je napisao:
Upoznala sam mnogo ljudi koji su rekli da ne vjeruju u Boga ali su se cesto znali pozaliti na njega

I zasto si ti bas odlucila da te tvoje osjecaje i ostalo sta ti ne znam - nazoves Bogom? Zasto ljudi svakakve razlicite gluposti nazivaju tim istim imenom. Shit :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 18 Avg 2008, 10:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa zbog takvih ljudi sve se dovodi u pitanje

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 19 Avg 2008, 14:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
che.guevara je napisao:
Blind_Guardian je napisao:
Upoznala sam mnogo ljudi koji su rekli da ne vjeruju u Boga ali su se cesto znali pozaliti na njega

I zasto si ti bas odlucila da te tvoje osjecaje i ostalo sta ti ne znam - nazoves Bogom? Zasto ljudi svakakve razlicite gluposti nazivaju tim istim imenom. Shit :P


Pronasao si se!
Da li je ovo pitanje? Aha, ako jeste...ko je rekao da sam JA to osjecanje nazvala Bogom?
Mozda govorim ime Bog zato sto se tako kaze na mom jeziku.
Nisam ja kriva sto su ime Bog uzeli xy ljudi i poceli o njemu praviti scenario i dijeliti ga po religijama, ako ciljas na to.

poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 19 Avg 2008, 14:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
airfantom je napisao:
pa zbog takvih ljudi sve se dovodi u pitanje


Da, a da nas nema ti bi znao odgovor na sve. :P :) "Takvih" ljudi! Kako ruzno od tebe. :confused4: :angry3:

poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 29 Avg 2008, 15:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa znam taj fazon, nije problem kad neko pita, vec kad neko pita samo da bi provocirao nekoga i kada neko npr. kaze vjerujem u boga onda ga ponizava, brise mu postove i zajebava ga ko che gevara mene, cak su mi ukinuli stari nik. a kao fol su tolerantni... :roll:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 21 Sep 2008, 23:32 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
airfantom je napisao:
pa znam taj fazon, nije problem kad neko pita, vec kad neko pita samo da bi provocirao nekoga i kada neko npr. kaze vjerujem u boga onda ga ponizava, brise mu postove i zajebava ga ko che gevara mene, cak su mi ukinuli stari nik. a kao fol su tolerantni... :roll:


Sad cu da ti obrisem ovaj post jer lazes da sam tolerantan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 23 Sep 2008, 15:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa tolerancija je bolja od netolerancije... :wink:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 23 Sep 2008, 17:04 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
airfantom je napisao:
pa tolerancija je bolja od netolerancije... :wink:

Ovo zajebavanje stvarno ne mogu da tolerisem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Definicija Boga
PostPoslato: 24 Sep 2008, 16:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
ako koga zajebava, ajde sta se ljutis nema od toga nista... :D

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 386 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs