banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 21:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 386 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2006, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2005, 09:57
Postovi: 470
mislim da je ova tema Za "Religija i duhovnost" ili "Covjek i drustvo" podfirume :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2006, 00:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jul 2005, 22:07
Postovi: 289
Ejs

_________________


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2006, 04:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
che.guevara je napisao:
Veliki: ako je Bog tu da bi mu se čovjek molio u teškim situacijama, onda se treba riješiti teških situacija a ne moliti se bogu. "U mišijoj rupi nema ateista" je argument protiv mišije rupe, a ne protiv ateizma, rekao je neko. Šta više, ako je vjera u boga (ono klasično hrišćansko) vrsta nade i neka želja za milostinjom - onda narod koji upražnjava takvo osjećanje potvrđuje svoju slabost i želju za nestajanjem ... jer ako je slabost odlika želje za bogom, spasom i iskupljenjem ... onda oni ko to "praktikuju" i jesu slabi ... u obrnutom bi se bar sačuvalo neko dostojanstvo ! (uzor: Antihrist) Pročitao sam tvoju poruku, jeste da ovo nema veze sa njom baš toliko, ali morao sam napisati onako radi reda :)


u lisicijoj rupi nema ateista, sa tim se slazem. kada nekom dodje do noktiju, on se grabi za sve, kao i davljenik koji se i 'za slamku hvata'. htjedoh reci da se ljudi boga sjete samo onda kada im 'zatreba'. zelja za nestajanjem? nebih rekao, takav narod to ne vidi kao vrstu nade, to bi trebalo (religija u cjelini) biti vise nesto kao potraga za samoiskupljenjem. svako je rodjen nevin, ja u to CVRSTO vjerujem, a samo njegova djela u toku zivota odredjuju njegovo dalje postojanje nakon smrti. ako se tako gleda, onda nada nema mnogo smisla, niko i nema potrebe za njom, svako ce dobiti onako kako je zasluzio, tj. 'poznjece onako kako je posijao'. zelja za milostinjom? milostinju ces dobiti ako je trazis, a zasto bi je trazio? zasto bi sebi to dopustio???

definisati boga?? vise kao neko bice koje ce nam suditi....mozda i ne bice, mozda sila...moj um je ipak suvise mali i ogranicen fizickim osobinama jednog podprosjecnog ljudskog bica da bi moglo pojmiti toliku velicinu, silu, snagu. bice (sila, manitu, alah, kakogod) koje ce nam:
1. suditi
2. odredjivati kolicinu/odnos dobrih i losih dijela
3. dalji nastavak naseg postojanja nakon sto se dusa odvoji od tijela, tj kad i mi postanemo opet energija (kazem opet jer sjetite se OSNOVNOG zakona u hemiji, 8 razred osnovne, energija se ne moze unistiti niti iz nicega stvoriti vec samo prenijeti iz jednog oblika u drugi)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2006, 17:11 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
wildfire je napisao:
mislim da je ova tema Za "Religija i duhovnost" ili "Covjek i drustvo" podfirume :-? :-?


Хвала на мишљењу ... боље би било да си нам дао своје мишљење о теми, али уреду ... не, ова тема припада тачно овдје.

Ниси добро схватио. "У лисичијој рупи нема атеиста - то је аргумент против лисичијих рупа, а не атеиста." Дакле - говори само за себе. Ову поруку сам видио у некој игри ... (Медаља Части вјероватно).

Могли би наставити овим током, али нећемо. Прескочићу дио о самилости и искупљењу и бацити се на нову дефиницију Бога ВеЛиКоГ :) (фин надимак).

Зашто би та велика Сила имала жељу да суди нама и да мјери однос наших добрих и злих дијела? (иначе, ја се слажем да добро треба чинити, али никад нисам тражио утјеху у тамо неком постхумном награђивању) Зашто мислиш да се душа човјека који умире претвара у нешто различито од прашине? Какав однос енергије и материје има везе са овим? (иначе то је физика а не хемија - ма и хемија је али није важно ... хемија је дио физике)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2006, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
che.guevara je napisao:
Зашто би та велика Сила имала жељу да суди нама и да мјери однос наших добрих и злих дијела? (иначе, ја се слажем да добро треба чинити, али никад нисам тражио утјеху у тамо неком постхумном награђивању)

nikakvo postuhmno nagradjivanje! ako mislis ciniti dobro da bi te drugi nagradjivali, zasto onda to ciniti? cini li tebe boljim covjekom to ako te drugi nagradjuju, cijene, postuju? zar je to smisao zivota?? ciniti dobro radi ispunjenja sebe, ali ne ciniti dobro da bi 'kupio' osjecaj 'ispunjenosti' kao sto to ljudi rade kada prosjaku udijele marku, vec ciniti istinsko dobro. samo ako je to dobro koje cinis ucinjeno iz dubine duse, cistog uma, bez ikakve zelje za pokazivanjem pred nekim ili zarad nekakve 'nagrade' (dal materijalne dal duhovne) za ucinjeno dobro dijelo.

zasto bi velika sila imala zelju da nam sudi i premjerava nas? hm, dobro pitanje. i mene interesuje odgovor na to pitanje. mislim da bi trebala, da bi se istakla razlika izmedju 'dobrog' i 'loseg' covjeka. milion je slucajeva kada se pokazalo da ljudi za koje je okolina mislila da su odlicni, super, i nadasve dobri momci u osnovi bili zli, losi i krajnje podli. kao i obratno. covjek je stvarno dobar ako je dusom, tijelom, mislju dobar, ako uspije toliko istrenirati ili ocistiti (nazovi to kako god hoces) mozak da nikakva predrasuda ne utice na njega, da je svaki njegova postupak prema drugom bicu iskren, ali istinski iskren bez laznih emocija i ocekivanih reakcija. ako neka osoba toliko uspije ocistiti dusu i tijelo on moze u 'raj' sta god to bilo (dal nagrada da zivi jos jedan zivot, dal da svira harfu, jase oblake i nosi bijele suknjice). u religijama sa krstom uzor takvog covjeka je isus hrist koji je nazvan sinom bozijim jer je on u osnovi toliko cist i istinski dobar da je jednostavno poput boga ali na nogama koji je ipak covjek od krvi i mesa. on se jednostavno uzdigao. ipak mislim da je potrebno (iako nisam ja neki vjernik) ugledati se na njega i dati sve od sebe da budemo sto vise poput njega. mora da ipak ima tu necega ako covjek odluci da SAM, GO i BOS odluci i zivot posveti tome da na vrh kamenog brda napravi crkvicu isposnicu od kamena i stepenice do nje (vasilije ostroski i brojni brojni drugi).

che.guevara je napisao:
Зашто мислиш да се душа човјека који умире претвара у нешто различито од прашине? Какав однос енергије и материје има везе са овим? (иначе то је физика а не хемија - ма и хемија је али није важно ... хемија је дио физике)


mora tako biti i odbijam da vjerujem u suprotno!! necu!! necu da sam poslan na ovaj svjet da bih nakon smrti ostao nista, kao da me nije ni bilo, to je bezveze. reinkarnacija??? hmmm... aj gledano ovako, ako sam bio dobar, zasluzio sam jos jedan zivot. ako nisam, preci cu u tj. postacu nista ili cu barem sledecih 170 zivota prozivjeti kao jedan prosjecan krompir ili omanji krastavac. raj i pakao??? hmmm....to meni malo a-a. raj a i pakao bi dosada bili PREBUKIRANI dusama raznoraznih milijardi ljudi koji su do sada pokrepali. prelazak u druge galaksije/sfere postojanja?? hmmm...e to vec nemam blage..

a i nikad nisam volio ni fiziku ni hemiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2006, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Flavoure-Flave je napisao:
Ko debil???


uhhhh...

mislio sam na dvojicu bolida sa DiR , Marana Atu i Jerusalima...

Inache, vidim da se ovde bash zahuktalo... :lol:

Imenjace , ne daj se!!! 0X

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2006, 22:24 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
ok, imamo li još nekih definicija boga?

VeLiKi, pročitaj antihrista, da ne izmišljam toplu vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2006, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
prebacis mi? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2006, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Pero_Bombas je napisao:
Flavoure-Flave je napisao:
Ko debil???


uhhhh...

mislio sam na dvojicu bolida sa DiR , Marana Atu i Jerusalima...

Inache, vidim da se ovde bash zahuktalo... :lol:

Imenjace , ne daj se!!! 0X


Ma nema frke!!!Ali nije nijedan od njih nista napisao na ovom topicu prije tvog posta osim mene i NNJ! :wink:
Ne daj se.


Sorry na off topicu Che. :D

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2006, 23:24 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
VeLiKi je napisao:
prebacis mi? :lol:


Zivot dam, ktitor stolicu ne dam ... oooops

Cuo sam da je ima na internetu, a mozes je i sam kupiti u knjizari, nice je klasik tako da je zanimljiv volio ga ili ne (znaci procitas pa nesto uzmes nesto odbacis i DOBRO za tebe!)

Usput

http://www.knjizara.com/index.php?gde=h ... _boga.html


Evo šta ću vam ja reći za boga - Boga je stvorio čovjek, a ne Bog čovjeka. Oni koji stvaraju Boga, stvaraju ga onakvog kakav im se najviše sviđa - pogledajte i sami. Milion različitih religija, viđenja boga (obično je on broj 1 u svemu, to je zajedničko valjda) i kako reći da je neko od njih u pravu, kako uopšte reći da je nešto od toga *apsolutno* ? Dječije priče i naklapanja, baš kao i ova diskusija ovdje.

Bog - njega pravi čovjek, određuje njegove ciljeve, motive itd. Pravi bog bi trebao:
a) biti zvanično nepostojeći kao deda mraz
b) zaista odslikavati želje ljudi

I šta dalje da pričam, kad svako ima "nekog svog boga kom se potajno moli", dakle nema boga :) Definitivno - kao i sve ostalo, čovjek pravi boga. Sa ove teme sam htio da kao prvo saznam definicije boga velikih grupa ljudi tj. koja je def. po islamu, hrišćanstvu itd - knjiga ima previše da ih sam čitam pa sam kontao da će neko biti ljubazan da nam to predstavi ukratko - a kao drugo htio sam da vidim ima li neko interesantnu
filozofsku / individualnu predstavu, na šta još nismo naišli , čini mi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2006, 18:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
che.guevara je napisao:
Dove je napisao:
Kako mozes definisati/opisati nesto sto ne postoji? Dobro receno NnJ!


Šta je tu čudno? Ja mogu da zamislim plavušu seksualnih oblina kako sjedi pored mene iako takva nigdje ne postoji i uopšte se ne nalazi pored mene ...



Takva plavusa sigurno postoji, a ja mogu i da ti je nacrtam na Photoshop-u ali "Njega" ne mogu ni da zamislim a kamoli da Ga nacrtam. Ako neko moze, voljela bi da mi kaze kako.

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2006, 00:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
I ljubav ne mozes da vidis - ali je osjecas.

I mrznju ne mozes da vidis - ali je mozes osjetiti.

Tugu ne mozes da vidis - ali je osjetis.

Bol ne mozes da vidis - ali ga osjetis.

Radost ne mozes da vidis - ali je osjetis.

Srecu ne mozes da vidis - ali je osjetis.

.......


Boga ne mozes da vidis - ali ga mozes osjetiti. Ako dovoljno vjerujes u Njega, onda Ga mozes i osjetiti. Nekome su potrebne knjige, nekome formule, nekome crtezi, nekome opipljivi dokazi...da bi vjerovali u nesto. Cak i ako neko sve od toga ima, a fali mu osjecaj...kao da nema nista. Ne mozemo nista protiv svoje volje i svojih osjecaja. Nekome su dovoljni samo osjecaji.

Nigdje ne pise da Bog treba da ima bradu, sjedu kosu i bijele haljine..to je samo ljudska masta. Bog je svuda oko nas.
Bog je pocetak i kraj. Ljudi imaju pogresnu sliku o Bogu, zato sto ljudi Boga svo vrijeme pogresno definisu, crtaju...

Bog je neka vrsta osjecaja. Ili hoces/mozes da Ga osjetis ili neces/ne mozes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2006, 00:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
svojevremeno jedan moj drug je napravio grafit : bog je mrtav
nice
nice je mrtav bog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Feb 2006, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Bog je ono sto je ljudima potrebno da bi objasnili sebe, da bi se oslobodili krivnje, da bi se oslobodili tijela zarad slobode, da bi kontrolisali druge, da bi nasli utjehu, da ne razmisljaju o temama na koje ne znamo odgovore, da bi......i od tih funkcija zavisi i njegova definicija ( po mom zaista skromnom misljenju)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb 2006, 02:23 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
groznium je napisao:
svojevremeno jedan moj drug je napravio grafit : bog je mrtav
nice
nice je mrtav bog



pff tuži druga za krađu intelektualne svojine. Taj grafit je prvi put izašao u Parizu tamo neke godine tokom kojekakvih studentskih protesta... i svejedno nema veze sa temom.

Što se tiče toga da se "bog osjeti" nikad ništa ružnije nisam pročitao u životu i ako mogu da kažem slobodno - povraća mi se od takvog nježnog bogića.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2006, 17:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2003, 18:26
Postovi: 85
Bog je SVE i SVE je Bog.
Meni je ovo definicija Boga koju sam odavno prihvatio.
Mi ne mozemo pisati o Bogu i opisivati Ga. On je van naseg poimanja. Ovakava Kreacija je za Njega samo djelic Njegovog ispoljavanja. Da ne bih ispao previse "religijski" nastrojen evo jedan primjer o tome koliko je nase poimanje i shvatanje "tanano" kad je velicina u pitanju. Ako zamislimo da je Nas Mljecni put crveno krvno zrnce , a sljedeca ,nama najbliza galaksija, jos jedno krvno zrnce- koliko veliko bi bilo Bice sa toliko velikim krvnim zrncima? Ja to ne mogu uopste da pojmim. Takva velicina jednostavno izmice poredjenju. I onda pokusajmo da zamislimo kako je to Bice samo jedan "veliki covjek", koji pokusava pisati o "svom" Bogu. Koliki bi to onda bio Bog? Ja sam se izgubio vec kod prvog poredjenja...
Ili npr. broj: 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Da li neko moze da pojmi velicinu ovog broja. ( mogao sam redjati jos pet redova nula) Ja ne mogu, jednostavno nemam dobar nacin da ga uporedim sa necim.Ne mislim da ga poredim sa nekim drugim brojem, vec sa necim konkretnim. Ja ne mogu zamisliti kolika bi to bila vreca krompira koja bi sadrzavala toliki broj krompira.

Ali, Svako ljudsko bice moze dozivjeti spoj sa Bogom, jer bez obzira na sve On je u nama. Ali to nije za ovaj topik

_________________
"Ako zelis da nastavis svoj razvoj, u jednom
trenutku moras poceti da obucavas druge ljude"

Gurdjijev


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2006, 21:58 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Bog je sve? Šta je ovo ovdje? Igra "Sve ili ništa" ???

Kako možeš da na osnovu svoje retardacije pretpostaviš da postoji neko pametniji od tebe? Ako ti ne možeš da "pojmiš" ovaj ogromni svijet, po kojoj logici iz toga slijedi da mora postojati neko "On" koji može da ga pojmi? Zbog čega?

Zašto bi bog bio sve? Onda sam i ja bog ! Onda smo svi bogovi i stim ne postoji mu ništa suprotno pa bog onda i ne postoji ! (nema hladnog ako nema i toplog - jedna cijelina se sastoji iz kontrasta). Dakle ne može sve biti bog niti bog može biti sve.

Što se tiče smiješnog primjera sa brojevima, žao mi je, ali nije problem "pojmiti" takve brojeve. Matematički naravno. Ne moram da zamislim toliko "krompira" u glavi, dovoljno je da napišem

10E100 i gotovo ili 2^128 ili pak 800! etc.

Ne vidim kako to naše neznanje može da predpostavlja išta o bogu. To bi bilo kako kad neka baba gleda u TV pa misli da su đavolja posla (bog - metafizika) a ne opet neki (jednostavni) izum.

I za kraj, u vezi tvrnje da svako može doći u dodir sa bogom - ovaj - dobro je! Mislim ono ... ... ... Ne znam šta bih ti rekao ... Ustvari i sam si to kazao - nije za ovaj topik. Kad si već tako i sam znao - nisi to ni trebao da napišeš :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2006, 23:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
che.guevara je napisao:
groznium je napisao:
svojevremeno jedan moj drug je napravio grafit : bog je mrtav
nice
nice je mrtav bog


Citiraj:
pff tuži druga za krađu intelektualne svojine. Taj grafit je prvi put izašao u Parizu tamo neke godine tokom kojekakvih studentskih protesta... i svejedno nema veze sa temom.


nema veze sa temom ideja nije svojina he ,he , ,(naravno da je znao otkud je grafit ,) vlasnistvo je kradja a krasti nije grijeh ,:':wink:'

sto se tice boga citiracu samo jednu karikaturu : tesko je kad te budale obozavaju !(bez obzira kako se taj bog zvao)
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 04:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
to che, ne daj se!!!

sto se tice nicea, jedna me njegova recenica tjerala naprijed kroz zivot: ono sto me ne ubije, cini me jacim

sto se ovoga tice, hm....mislim da sam dovoljno govana nabacao.


ajmo gledati ovako:
sa bioloske strane, jedno prosjecno ljudsko bice zivi 70 godina. to isto ljudsko bice daje sve od sebe da na sledecu generaciju ljudskih bica prenese sto vise znanja, iako se ta sledeca generacija ljudskih bica bori da ta saznanja sama otkrije. e sad, medju tim saznanjima su i religija i svemirski brodovi i lov na fazane i lozenje vatra pomocu dvije kamenice. e sad, domacin teme i foruma, che guevara nas je pitao sta je bog? to je zaista tesko pitanje, kao i njegovo drugo jedno pitanje sa jedne druge teme sta je smisao zivota? ja cu te teme sastaviti. hajmo poci ovako. svako se rodio u jednom trenutku zivota. od tog trenutka njegovo bitisanje je pocelo. to bice otkriva od prvih koraka pa na ovamo, sta je mama, sta je toplo a sta hladno, sta mu mijenja pelene i daje supice. e, onda dodje period kada on (ona) krene u skolu i onda mu kazu e sine, to ti je bog, on pazi na tebe. ono jadno odmah pomisli da je to nesto cija se volja ne pita i na sta se zauvijek pazi. e sad krenimo od tog bica koje je recimo na kraju osnovne ili na kraju srednje skole. znaci zamalo formirano ljudsko bice koje je zavrsilo skoro cetvrtinu zivota. njega bukvalno tjeraju da vjeruje u nesto. e sad dali ono zivi a jedne ili druge strane granice ono ce vjerovati ili u 'boga' ili u 'boga' ili u 'alaha'. buduci da svaka jebena religija ima svoje neko vidjenje (da ne pominjemo sekte!) to jadno bice se zaista osjeca prilicno izgubljeno. zajebimo mi i hemiju i fiziku koja je vec spominjana, ostacemo samo na teologiji. svestena lica nam kazu, on je jedan i on pazi na tebe. hm! ja sam sam i samo sam jedan. rodio sam se sam, i umrijecu sam. gdje cu ici kad umrem???? hm......da..... e nemam blage. ali sa ovim pisanjem, nisam pomogao da se odgonetne sta je bog, samo sam naveo kako se mladi ljudi osjecaju....e sad, sta je bog? dali ga mozete opipati??? dali je bog let pcela unutar svoje izrazito komplikovane i uredjene kolonije jedne kosnice? dali je bog porodjaj zene, kada iz njene utrobe izlazi novo bice?? dali je bog kada ucitelj, nastavnik, uciteljica, prof, profesorica na svog djaka prenese svoje dugogodisnje znanje??? dali je to bog?? po meni, sa mog nekog kretenskog pogleda na svijet, tu se vise manifestuje bog nego u religijama, molitvama i crkvama, kada ga se ljudi sjete kada im nesto treba. eto recimo ja vjerujem u jednoga boga. tvorca. svedrzitelja. ali taj bog nema ime i prezime. nije on Alah, kao sto nije ni Manitu. to je moj bog, i ja sam ga izmislio. moj bog meni izgleda kao jedne ogromne terazije (vaga!!). on vaze moju kolicinu ucinjenih dobrih dijela sa mojom kolicinom ucinjenih losih dijela. iako ja znam da kad krepam necu nigdje opet od mog ''boga'' dobijam nekakkvu utijehu, samo psihicko pouzdanje da radim pravu stvar. u osnovi, moj ''bog'' meni izlazi samo iz mog mozga...uh, i ovako sam previse nasrao, mogu ja jos... ma ljudi, samo vi za pocetak vjerujte jedni drugima!! samo budite iskreni PREMA SEBI, a potom PREMA SVIMA OKO SEBE...a sve ostalo.......sve ostalo ce vremenom leci na svoje mjesto...


eto, toliko od mene za sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 10:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2003, 18:26
Postovi: 85
Ovaj topik si postavio hoteci dobiti razlicite definicije Boga. Pa dobio si neke. Koliko ti se svidjaju ili ne svidjaju to je tvoj problem. Ja sam ti napisao svoje misljenje.
Kroz cjelokupnu poznatu i nepoznatu istoriju najveci umovi su se "htjeli ne-htjeli "spoticali o Boga". Jednostavno intelekt te "vuce" na takva razmisljanja. Najveci filozofi su cak bili "nosaci" razlicitih definicija i predstava istog. Napisao sam da , po mom misljenju, o Njemu ne mozemo pisati, crtati i sl., ali mozemo ga dozivjeti. Ja sam Ga dozivio. Opet kroz istoriju imamo bezbroj slucajeva "velikih" i "malih" ljudi, koji su pokusavali opisati svoj dozivljaj Boga. Znaci, i svi oni su Ga dozivljavali. A kako je broj takvih slucajeva statisticki izuzetno veliki ( btw. polozio sam sve matematike kod Hajdukovica i Uscumlica pa mi tvoje "predavanje" o PISANJU velikih brojeva-da li u dekadnom ili heksadecimalnom sistemu- uopste nije bilo potrebno) logika nalaze da se takvi dozivljaji uzmu u razmatranje. Koju metodologiju upotrijebiti za razmatranja?

Kako možeš da na osnovu svoje retardacije pretpostaviš da postoji neko pametniji od tebe? Ako ti ne možeš da "pojmiš" ovaj ogromni svijet, po kojoj logici iz toga slijedi da mora postojati neko "On" koji može da ga pojmi? Zbog čega?
Hvala na komplimentu. Mozda jesam retardiran, ali po kojoj to tvojoj logici ne mora slijediti da postoji neko "ON"? fifti-fifti? Poredjenja koja sam u proslom postu naveo su bila samo zbog toga da pokusam pokazati koliko svako od nas "istinski" moze da osjeti velicinu i prostor. ( Da li ti mozes da se uzivis u predstavu da si velik kao neboder? I da tu predstavu drzis "u glavi" pola minute? I da onda pokusas da se "prosiris" na velicinu planete Zemlje? I dalje?Pokusaj i vjerujem da, ako si iskren sa sobom, ces se sigurno "izgubiti", jer u takvim pokusajima lezi djelic bjezanja iz ove realnosti, realnosti koju si ti cvrsto determinisao poznatim pojmovima i odredjenjima )

Zašto bi bog bio sve? Onda sam i ja bog ! Onda smo svi bogovi i stim ne postoji mu ništa suprotno pa bog onda i ne postoji ! (nema hladnog ako nema i toplog - jedna cijelina se sastoji iz kontrasta). Dakle ne može sve biti bog niti bog može biti sve.
Sva moja dugogodisnja iskustva su bas to: Sve je Bog= Svi smo mi Bogovi. To sto ti nisi svjestan svoje bozanske prirode ne mijenja nista na stvari. To je tvoj "problem". Osvijesti se..
Ali, lijepo je i filozofirati....

_________________
"Ako zelis da nastavis svoj razvoj, u jednom
trenutku moras poceti da obucavas druge ljude"

Gurdjijev


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 386 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs