banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2018, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 218
I ja sam čuo za još par sličnih iskustava, pa zato pitam. Sad još da skontam ko to uvozi/prodaje u BL i okolini?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Imas polovnu robu na pijaci nedeljom, udjes od Vidovic servisa na pijacu pa prvo skretanje lijevo.
Ima jedna radnja na Hisetima, otprilike preko puta hotela Meriot, bivsi Vidovic, u onom kiosku sto je nekad bio prodavnica.
I ima kod Rade negdje u trnu, ne znam tacno gdje je. Mogu ti poslati njegov broj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 11:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2011, 07:27
Postovi: 218
blaf77 je napisao:
Imas polovnu robu na pijaci nedeljom, udjes od Vidovic servisa na pijacu pa prvo skretanje lijevo.
Ima jedna radnja na Hisetima, otprilike preko puta hotela Meriot, bivsi Vidovic, u onom kiosku sto je nekad bio prodavnica.
I ima kod Rade negdje u trnu, ne znam tacno gdje je. Mogu ti poslati njegov broj.


Hvala Blafe, pošalji broj svakako, pa ću obići sve ovih dana, da vidim kakva je ponuda. Vidio sam i u Laktašima da ima neka prodaja polovne bijele tehnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Evo ga, ne znam gdje je preselio pa pitaj. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Negdje na lijevoj strani, gledano od grada.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 14:14 
joj slike...rade busitelj zenskih guzica... :lol:

izvinjavam se na offtopicu


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
blaf77 je napisao:
Imas polovnu robu na pijaci nedeljom, udjes od Vidovic servisa na pijacu pa prvo skretanje lijevo.
Ima jedna radnja na Hisetima, otprilike preko puta hotela Meriot, bivsi Vidovic, u onom kiosku sto je nekad bio prodavnica.
I ima kod Rade negdje u trnu, ne znam tacno gdje je. Mogu ti poslati njegov broj.


A ima i ovaj lik na Veselom Brijegu
https://www.facebook.com/pg/PolovnaBijelaTehnikaBanjaLuka/about/?ref=page_internal

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 11:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
manitu uci da svira je napisao:
skypostman je napisao:
Eto doslo vrijeme da se uzme i masina za susenje. Malo dijete, stalno puno vesa, a vani smog i smrad, klasicno susenje ne dolazi u obzir. Zanima me sta vi imate, koji modeli i koji proizvodjaci su u pitanju i kako su se pokazali? Da napomenem da samo kondenzacijska dolazi u obzir jer smo sa prostorm tanki i nema odvoda.


Pojavom novije tehnologije i susenja sistemom toplotnih pumpi, tj vazduhom, masina za susenje je neizbjezna. Vecinu stvari ne treba peglati a i one koje se peglaju - lakse je opeglati x puta nego ranije. Mozes podesiti i vlaznost osusenog vesa u zavisnosti da li ces peglati odmah ili u nekom roku.
Ranije smo imali kombinovanu masinu, s grijacima, i rijetko smo je koristili, dok se ova ne gasi. Ta s grijacima trosi mnogo vise struje, ves smrdi itd. U ovoj masini bubanj ne rotira. Kome je bitna potrosnja, obavezno A++ ili A +++, jer ja iz prakticnog iskustva mogu reci da ces razliku u cijeni masine dobiti nazad izmedju prve i druge godine koristenja (cetveroclana porodica sa aktivnom i odraslom djecom). Npr vec prvi mjesec sam bio fasciniran razlikom, da samo ta dva uredjaja na racunu za struju imaju minus od 25 - 40 km. Evo i godinu ipo kasnije, uz sva poskuokjenja, racuni za struju su jos uvujek manji prosjecno 20 km od onih uporedivih iz ranijeg perioda kojeg sam naveo. Ovo ti pisem jer sam zaista bio skeptik s tim plusicima, a sad, iz vlastitog iskustva ti mogu reci da nesto ispod A++ vise nece u moju kucu. Prvo sto cu uraditi je da cu sve klima uredjaje zamjeniti tom ili vecim klasom invertetrskog tipa. Jednu vec jesam.
Na slici je to desni uredjaj, oba su s tri plusa
Spoiler:
Slika

Kod nas je jeftina voda, a negdje je i to zeznuta stavka, ova za pranje trosi smjesnu kolicinu vode.


Planiram da uzmem slicnu susilicu ali ce ici u ostavu/gardarober pa me interesuje da li i koliko zagrijava i vlazi prostor okolo?

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ne vlazi uopšte, sve ode u posudu. sistem je zatvoren. Ako I vlazi to je neznatno. Zagrijava solidno. nije to ni loše zimi. Mi smo kupili indesit B kategorija potrošnje. Ne znam da l ih sno par puta osusili veš vani od kako je imamo (ljeto zima) koristimo je bas puno jer za bebu koristimo bambus pelene pa je koristimo više od prosječnog domaćinstva. rlJa sam očekivao punk veće račune sa B klasom, ali sam se pozitivno iznenadio. Veoma ti je bitno kakvu mašinu za ves imaš. Imali smo sa 800 obrtaja. sada sa 1400. vrijeme sušenja je znatno krace


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2018, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
http://www.beko.rs/kondezacione/db-7111-pa/

Sta mislite o ovom modelu ? Jel se isplati doplatiti cc 250KM za model sa toplotnom pumpom i tako nesto smanjiti potrosnju struje ? Nesto kontam, oni koji nece puno koristiti susilicu (samo zimi i kad je vlazno) , nesto se i ne isplati ganjati ovu skuplju koja manje trosi.

Kontam da je BEKO ipak ok brend i da tu nema puno greske :/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 23:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2018, 14:08
Postovi: 99
Ja jbg nemam pojma ali bi pitao sledece

Kakva su sad misljenja o masinama za susenje vesa, o odredjenim brendovima, sta je dobro kupiti, sta ne valja/sta izbjegavati ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2018, 07:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
bratleon1 je napisao:
Ja jbg nemam pojma ali bi pitao sledece

Kakva su sad misljenja o masinama za susenje vesa, o odredjenim brendovima, sta je dobro kupiti, sta ne valja/sta izbjegavati ?
Sve sam vec napisao u gore postu...imas masine standardne kondezacione (max en.efikasnost je B) , stara tehnologija. Novija tehnologija ti je SA TOPL.PUMPOM , one su skuplje 200+ KM(manje trose struje). Sto se brendova tice,mislim da je sve tu manje vise isto (svaki brend imaju proizvode razlicitih razreda-serija) . Cilj je uzeti proizvod sto jaceg razreda za sto manje para i imati sto duzu garanciju. Kod mene je situacjja da uvijek uzmem BEKO, jer stalno izleti neka akcija i bude dobar onaj omjer ulozeno/dobijeno.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2018, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
I kod mene je kombinovana Indesit, mozda stara 5 godina.
Osušen veš u njoj možda 2x. Više mi se i ne pali. Ili ja ne znam da je podesim. A nekad stvarno treba, kad jugovina potraje 10 dana. Pranje veša - tako tako. Kad je napunjena malo više od pola i opere kako treba. Čim je napuniš, slaba. Stara je to temeljito prala i da si nogom gurao u nju.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
To ko gume za cijelu godinu na autu. Zato uzmi dva uređaja i uživaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 09:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Eto tebe ko oni što kažu da je bolje uzeti dva seta po četiri gume od po 200KM, negp dva seta Tigar/Sava guma.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 10:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Svakako odvojeno. Kad vidim ove Manituove mashine plače mi se. Ali si prostorom ograničen. Ima sad ovih kombiniranih koje idu preko 2000km. Kontam da bi to moralo valjati.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2019, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Гледао некидан у Центруму, комбиноване 12 кила прање, 10 сушење и сличне цифре, зна и 3 хиљаде КМ прећи :confused2: :confused2:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2019, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Plati ako hoces Miele...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2019, 18:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja nisam znao da postoji razlika između ove ili one mašine, sve dok nisam uzeo Miele...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2019, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Kako ti opere suknjice?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs