banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 424 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2021, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
staklo je napisao:
Nakon svakog kosenja ocistim krpom i vodom sve. Ne bi ga mogao onakvog uljepljenog od trave ostaviti nikako

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
To je više navika da se alat nakon posla očisti, podmaže, naoštri ako treba i vrati na svoje mjesto.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2021, 15:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 343
Philby je napisao:
Ko već kupuje drugu glavu, bolje odma ići na t35. Staje više niti, može i 2.7 bez problema (trojku nisam probao), a paše bez prepravki originalna od husqvarne.


Kupih ovu T35 glavu jer sam vidio da je vise forumasa hvali, medjutim veoma lagano otpusta nit, bukvalno trosim tri puta vise nego sa onom krdza Villager glavom.

Jel se da ovo ustimati ili da trazim drugu glavu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2021, 15:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pojačaj oprugu u glavi. Ja imam ovu manju, T25 i meni odgovara kako otpušta silk, ne volim kositi sa kraćim silkom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2021, 18:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://prodavnicaalata.ba/proizvod/209 ... -xce-27-ks

kazu moze se ubaciti silk bez rasklapanja glave? jel ima neki video?
koja je oznaka glave? jel BC174?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2021, 09:43 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Piše dole u specifikaciji da je glava BC 174. Imam već dvije godine BC 184 na Einhellu radi bez problema, cijena nekih 25KM u Centrumu. Prednost je naravno što je lakše staviti silk, a dodatni plus je "metraža", na ovaj sto sam napisao može i do 12m silka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2022, 11:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 343
_зока je napisao:
Pojačaj oprugu u glavi. Ja imam ovu manju, T25 i meni odgovara kako otpušta silk, ne volim kositi sa kraćim silkom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Bas cu sad probati vidjeti kako da pojacam. Husqvarna T35 otpusta silik na iole nepazljiv dodir sa zemljom. Svakih 30 sekundi osjetim kako noz sjece visak strune. Sto mi se nikad nije desavalo sa starom Villager glavom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2023, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Jel ima neko iskustva sa frezom (kopacicom) za trimer?
Isplati li se uzeti za bastu, okopavanje povrca, radi li posao?
Koju kupiti?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2023, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ako nemaš jak kvalitetan trimer, pozdravi se lijepo sa njim prije nego sto to stavis. To je samo moje misljenje, pa sad...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2023, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ova kopačica je efikasnija od freze
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2023, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Jesi mozda koristio ovako nesto?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2023, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nisam ali sam gledao par videa.....trimer se manje muči sa ovim priključkom od kopačice jer ne ide previše u dubinu zemlje+što transmisija trpi daleko manje udare koji su kod upotrebe kopačice razarajući.....posebno u tvrdoj zemlji

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2023, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Oktobar, vrijeme da se kupi nova kosilica.
Zapravo nšao sam dobar deal pa rekoh bolje sada kupiti nego u aprilu kad je to skuplje.
Imam dvije, jedna je na selu, druga u dvorištu, ova je na izdisaju nakon 17 godina pa kontao tu novu na selo, a sa sela ovamo.
Dilema je da li uzeti MTD ili Villager (ista klasa, bočno izbacivanje, mala težina, ista cijena).
Prioritet je da je što lakša (brdo) i obje mi otprilike odgovaraju.
E sada, Villager na papiru ima više snage, ali je i nešto teža, a sa njom nemam iskustva.
Sa MTD imam iskustva i naginjem ka njoj, a i lakša je.. i lično bih prije nju uzeo.
Pitanje je koji brend odnosno motor biste vi forumaši izabrali (kažite molim vas MTD ThorX 35 jer sam skoro def. odlučio, a eto izdurala je 17 godina i još nekako radi :D).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2023, 16:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
MTD, nema tu neke dileme.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2023, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Hvala, tako sam i mislio, ne znam ni zašto sam pitao jer sve ide u prilog MTD-u, rekoh jedino ako Villager ima neko "tajno" oružje za koje ne znam.. ali očigledno da nema.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2023, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Kod mene villager V46 sa motorom B&S serije 450 gura već 12 godina. Nekidan počela zezati, očistio karburator (bilo dosta smeća na usisnoj cjevčici) i sad radi kako treba. Membrana se malo pogužvala i već sam kupio novu za rezervu, pa kad bude vremena zamijeniti i nju.

Inače svake godine odradi stotinjak sati. Prvih godina je bilo po 120-150, sad se površina za košenje smanjila.

Što se mene tiče zamjerki nemam. Kućište dovoljno jako, za sve ove godine ništa na njoj nije zavareno (istina, nije više ni dvorište džombasto, svake godine se bar dva puta povalja), redovna zamjena ulja i filtera vazduha, oštar nož i opleti.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2023, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
E kod ove nije B&S motor, nego neki njihov ko zna kakav.. kao što u Vernu valjaju kineske "Sonic" kosilice sa divljim motorima.
Neke imaju B&S i to je naglašeno, ali su i skuplje.

Sa druge strane mali benzinski 4T motori odavno nisu problematični jer su jednostavni i pouzdani čak i kada su kineski, samo često mijenjati ulje (pogotovo u razradi) jer nemaju filter i to je to.
Ali još sam gledao po netu i ova MTD kosilica ima dodatne prednosti koje mi lično odgovaraju, tako da nemam više dileme.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2023, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:D
Rider on the storm je napisao:
E kod ove nije B&S motor, nego neki njihov ko zna kakav.. kao što u Vernu valjaju kineske "Sonic" kosilice sa divljim motorima.
Neke imaju B&S i to je naglašeno, ali su i skuplje.

Sa druge strane mali benzinski 4T motori odavno nisu problematični jer su jednostavni i pouzdani čak i kada su kineski, samo često mijenjati ulje (pogotovo u razradi) jer nemaju filter i to je to.
Ali još sam gledao po netu i ova MTD kosilica ima dodatne prednosti koje mi lično odgovaraju, tako da nemam više dileme.



Uskoro očekujem Rider-ov video uradak sa kosilicom na kružnom kod Delte. :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2023, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Sa onim crnim karlovačkim pivom u ruci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2023, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
motozeljo je napisao:
Uskoro očekujem Rider-ov video uradak sa kosilicom na kružnom kod Delte. :lol:
Javna proba kosilice, može. :D

Evo ovako, kupio sam MTD, zadovoljan, lagana kao pero, jedino što je malo bučnija.. zapravo ovo je najbučnija kosilica koju sam čuo, ali nebitno jer ide na selo.
Dosta sam upoznat sa razradom motora, pogotovo malih benzinskih koji nemaju filter ulja.
Tako da sam je pustio da odradi uprazno tačno 11 minuta, pa zamijenio ulje, pa onda opet uprazno 15 minuta, pa opet zamijenio ulje i sada može u full košenje.
Ja sam fanatik za ulja, znam da na početku radnog vijeka nastaju metalni opiljci koji brže habaju motor, a nema filtera koji bi ih hvatali, pa sam zato "ubrzao" razradu i spremio je za košenje.
Fun fact je da staje samo 4 decilitra ulja, ni prodavac nije znao, počelo je da prelijeva tačno na 4 decilitra, a onda sam našao da to piše i u uputstvu.
E sad hoću da pitam koji vi ulje sipate u kosilice?
Teoretski može bilo koje, ali monogradno SAE 30 je najlogičniji izbor.. ja sipam Modriču (zove se jako kreativno - "Ulje za kosilice" i košta manje od 5 KM za 6 deci).
Da li možda imate preporuku za neko drugo ulje?

Evo kako izgleda ulje nakon samo 11 minuta rada (znam da boja nije bitna, to je zbog većih zazora na početku - poenta je u tim opiljcima i zato sam mijenjao).
Slika

Ovako izgleda nakon zamjene i sljedećih 15 minuta rada, već je manje tamno.
Slika

Na dnu posude u koju sam izlio ulje su se stvarno vidjeli sitni aluminijumski opiljci.
I da, znam da pretjerujem, proizvođač preporučuje prvu zamjenu nakon 5 sati rada, ali ulje je jeftino, a motor nije tako da sam išao na ono "od viška glava ne boli".

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2023, 18:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Koliko para? Ja sipam Rafinerijina ulja gdje god treba: auto, kosilicu, motorku, mješavinu....

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 424 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs