banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 16:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2020, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
Kod mene je u pitanju dvorište u kom živim plus dvorište komšije do mene, oba kosimo stari i ja redovno. Skupa jedno četiri dunuma. Ne krčim šikaru ili nešto slično. U suštini ne bude nekog pretjeranog posla za trimer osim početkom sezone košenja kada je trava još vlažna za kosilicu, a i ne kosim to iz komada nego podjelim na par dana. Ovu godinu kontam izgurati sa ovim trimerom što imam, neki Bauhaus-ov brend, dosta dobar, deremo ga već par godina ali mi više dosadilo od prošle godine nositi ga svako malo majstoru. Razmišljam da li da uzmem na godinu onaj osnovni model Husqvarna (cca 500KM, 0.7kW) ili neki jači model Vilager (cca 300-350KM). Naravno očekujem preporuku da uzmen neki profi trimer od milju i po maraka :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Pa što onda komplikuješ Braćala jebo ga ti....jel bolje sa silkom ili kardanom te jači Vilager ili slabašna Husqvarna :lol: :lol:
Ja isto tjeram kineza,kardanski prenos 3 KS....platio ga 200 km,s njim guram silk debljine 3mm ko od šale a radio sam sa kinezima nevezano za brend ispod 3KS koji su se patili sa navedenim silkom....od kad sam promjenio i stavio nov karburator kod majstora još ne idem...dok ide ide.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 15:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39426
Lokacija: Месечева икра
Trimer od 3ks? Sumnjam da to postoji, to je motor za kosilicu, one su te snage.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9304
Ima ima, cini mi se da su oni Stil profesionalni i po 4ks, oni cetverotaktni, imaju ih u Tamarisu. Oni su za krcenje sume.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 16:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39426
Lokacija: Месечева икра
To nisu trimeri nego šumski čistači.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 16:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jbt, Cica koliko je to tesko?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8507
munja.alex je napisao:
Potrebe diktiraju. "Outdoor" primjena i brzina preferira baterijske uređaje, iako su naravno skuplji. Sve po mogućnostima.
Motalica, baćo, pa ožeži.
Šibat vijke u šperu nije problem pa i koji tipl u ciglu al nisam vidio da betonske zidove buše s baterijom(npr one po Starčevici, pravljenje posle zemljotresa- čuo sam tako, nisam bušio) .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Ide bez problema. Ni sam nisam vjerovao kako mala aku hilti ide kroz beton sa burgijom 22 mm dok nisam probao.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
hadzidado je napisao:
munja.alex je napisao:
Potrebe diktiraju. "Outdoor" primjena i brzina preferira baterijske uređaje, iako su naravno skuplji. Sve po mogućnostima.
Motalica, baćo, pa ožeži.
Šibat vijke u šperu nije problem pa i koji tipl u ciglu al nisam vidio da betonske zidove buše s baterijom(npr one po Starčevici, pravljenje posle zemljotresa- čuo sam tako, nisam bušio) .
Dobar primjer je objekt tadašnjeg Mercator-a prekoputa Antics na ulazu u Laktaše. Radiš a nema struje u objektu. Pa ti razvlači motalicu ako možeš i daju ti od komšijske kuće....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8507
Hoćeš reći da su čitavu zgradu odradili na baterije? Sva štemanja i bušenja?
Ništa agregat?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Ne baš, u fazi kablova i tel-rač mreže nije bilo struje, tako da postavljanje koječega i bušenje zidova je moralo na agregat. Daleko od toga da nije bilo struje čitavo vrijeme....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8507
Tako već može. S tim što i za agregat valja izvalit cifru al jbg, i naplati se ta gradnja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
munja.alex je napisao:
Skoro sam radio sa jednom malenom baterijskom udarnom bušilicom, ugodno me iznenadila. Pretpostavljam da i baterijske varijante valja uzet malo jače nego nazivno, kao i većinu stvari i birati bolji garantni rok. Tako i trimere, ne mora sve bii Stihl i Husqvarna, može i slabije ime ali jači aparat...
Nije da ništa ne može nego šta može i još bitnije - koliko dugo u poređenju sa slično jakom na struju ?
Drugo- Makita aku udarna bušilica od 2.5J košta 850KM, a na kabal 350KM.



Odošmo u off....but jbg, svojevremeno sam koristio jednu aku Dewalt, kupljena je nova i data mi na korištenje, pored nje koristio sam i Bosh električnu i imao sam i mali agregat koji je korišten za napajanje strujom tamo gdje iste nije bilo. Ova Dewaltova je bila zvijer što se tiče brzine, ali je u mom slučaju baterija mogla izdržati jedno pola sata. Druga mana pošto sam je koristio isključivo za bušenje rupa fi 8mm prosto je jela burgije, bez obzira koliko ja smanjivao njenu brzinu jednostavno je spaljivala burgiju ako naleti na nesto tvrdo tipa kamen....i da napomenem nisam koristio neke nepoznate marke burgija nego isključivo svijetlo plavi i tamno plavi Bosh. Pored toga te aku su dosta laganije i nekad se baš momački moraš nasloniti na nju da ona probije rupu. Elem Dewalt i bilo koja aku udarna valja al kad bi uz nju dobio jedno 8 komada baterija. Sa električnom i malim nejačkim agregatom nisam imao nikad problema uvijek je odrađivala posao. U tom momentu jednostavno dok sam radio jedna je drugu nadopunjavala....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ja imam ovakvu ....plaćena nova negdje oko 450km prije 8 godina.

https://www.masineialati.ba/shop/kuca-i ... umk-435-u/

I ako budem opet kupovao drugu biće opet ovakva Honda.
Nikad nisam stavio neki nož na nju da sječe , isključivo silk 3mm i opleti. Do sad sam jednom promjenio onaj zupčanik pri glavi ...jednom sam i stao na nju i iskrivio je na polovini između glave i rukohvata.....zamjenio noseću šipku i to je sve. Pošto je unutra sajla a ne kardan i ta zamjena šipke(cijevi) kroz koju ide sajla nije koštala puno. Održavam oko 4 duluma voćnjaka.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 21:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39426
Lokacija: Месечева икра
Kako tako jeftino? Gledao sam i Honde, imam kosilicu njihovu, a imali smo i IMO Standard kultivator sa Honda motorom i super su.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bila izložbeni artikl.....pa je dobio ispod cijene.
Nikad je nisam tjerao da kosi sa noževima. Što može silkom od 3mm pokosi, što ne može ...velika ili mala voćarska klješta i ćao zdravo.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2020, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4278
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Čisto iz dosade, šta mislite o četvorotaktnim trimerima?
Mane: teži su (zbog bregaste, lanca, ulja, ventila), skuplji su (zbog kompleksnosti), imaju više dijelova za pokvariti se, potrebno je održavanje (zamjena ulja).
Prednosti: manje goriva troše, ne mora se praviti mješavina sa 2T uljem, manje se habaju i dugo traju, ekološki su čišći, imaju veći obrtni moment, tiši su.
Honda i još poneko pravi 4T trimere, ja sam i dalje za dvotaktne ali čisto me zanima mišljenje forumskih stručnjaka koji su haman stručni za sve od epidemiologije do astronomije.
2T polako odlazi u istoriju (još trimeri, neki skuteri i cross motori ostaju na 2T), a Trabant, Wartburg, Jawa, MZ su bili 2T (ako se ko sjeća tih vremena i tog mirisa svježe spaljenog dvotaktola po ulicama).

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2020, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Sa 2T mi je lakse kositi oko cvijeca u basti. 4T prejako radi dere sve zivo. Neko moje misljenje i iskustvo, slobodno me mozete nahranit kurcem

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2020, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4278
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nema zašto, u pravu si, na 2T možeš lagano dozirati gas, dok 4T sve dere.
Ostaje da se analiziraju drugi aspekti 2T vs 4T.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2020, 20:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Dec 2011, 21:42
Postovi: 430
Gdje ima uzeti grafitne masti za trimer?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2020, 20:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39426
Lokacija: Месечева икра
Moto trade kod pijace.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: GialloRosso i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs