banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 06:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 172 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 25 Apr 2020, 19:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Choban je napisao:
Al ta kafa ne ide u aparat, tako da to i nije isplativa opcija onima koji imaju aparat, a žele šolje.

Isplativije uzeti "klasične" staklene šolje u prodavnici ili marketu.


Aparat možeš koristiti i kao kuhalo za vodu ;)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 25 Apr 2020, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
Bravo Kolumbo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 26 Apr 2020, 20:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Gdje i koje su najpovoljnije kapsule u Bl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 27 Apr 2020, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
Dolce gusto u Konzumu na akciji 9KM.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 28 Apr 2020, 07:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jbt, ovde je redovna cijena niza :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 28 Apr 2020, 07:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Da, na akciji bude ~3 €...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 28 Apr 2020, 07:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa redovna je oko 4€. U Njemackoj vjerovatno jos jeftinije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 30 Apr 2020, 11:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Koliko kapsula dodje za 9 KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 30 Apr 2020, 11:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Obično 16 kafa ili 8 kafa ako se koriste dvije kapsule. Treba obratiti pažnju za zamjenske kapsule, jer sam vidio da postoje pakovanja sa svega 10 kafa/kapsula.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 09 Maj 2020, 11:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Bome, počeh i ja piti kafu... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 09 Maj 2020, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
[Sa ljepšom polovinom??? Vrijeme ti je .... :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 09 Maj 2020, 12:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Narašće ti rep.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 09 Maj 2020, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Hihihi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 09 Maj 2020, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да није љепше половине, не бих ни ја пио кафу (ни овако ми не треба, не може квалитетан сан да надокнади никакав напитак, џаба рекламе) :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2023, 02:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Prošla korona, kao da niko ne pije kafu kod kuće više.

Elem, da olakškam budućim kupcima kafe aparata.

Dijelimo ih na dve vrste i 3 podvrste.

Kapsule
- Dolcegusto i Nespresso.

Espresso
-Filter, kašika, automat.

Što se tiče kapsula to ne bi nikome preporučio iz prostog razloga jer su kapsule gledajući po soljici kafe skupe, i nikad neće biti pravi espresso koliko god tehnologija pakovanja kapsula napredovala. Druga stvar, svi ti aparati na kapsule su zanimljivi prva tri mjeseca poslije skupljaju prašinu jer ne pada više nikome na pamet svaki čas u market po kapsule u jednom danu 4 kafe za dvoje na primjer to su “samo” dva dana kafe. Malo ih je koji su na kapsulama neki izvjestan period a da su kafedzije.

Od kapsula priznam samo Lavazza Blue. Spominjao je neko u prethodnim postovima, to je fora iz Tenena dž aparat a kafe minimalno 100 kapsula mjesecno = 0,50 km za gimoka kafu Lavazza je čini mi se 0,80 KM.

Ako ste i dalje fan kapsula, jedinio pravo ispravno rješenje je naći aparat bas Lavazza blue i kupovati kapsule bez zavisnosti koliko komada morate uzeti na mjesečnom nivou.


Bolja strana kućne espresso kave.

Filter- filter aparati nisu generalno skupi, način pripreme kafe je skoro isti kao kod kapsula, stim sto za razliku od kapsula filter može podnijeti i jače temperature od 93 do 102 stepena. Idealno 95. Za kapsule se ne preporucuje, logično plastika+visoka temperatura…. Fuj! Na temperature obično mislim zato sto za pravi espresso šoljica treba biti ugrijana na temperaturu od 45+ stepeni. Pa se na aparatima za filter kavu koji mogu podesavati temperaturu vode može koliko toliko kompenzovati hladna šoljica.

A hladna šoljica je upravo način pripreme u 70% kućnih kafa, i tu dolazimo do onog najbitnijeg, pravi izbor kućnog kafe aparata.

1 Kašika
2 Automat

Kašika ima svoju draž, teško da je bilo koji kućni aparat masivan pa da se noze onako jednom rukom i žmireći zavrnuti kašika ali zato sa dve ruke i malo većom bukom možete dobiti kafu bolju nego od 40% kafana u BL, jer vi sebi sami odredjujete količinu kafe i na tim istim aparatima možete odlagati šoljice kako bi se one ugrijale.

Generalno ti kućni aparati više vole krupnije mljevenu kafu i tu se može dobiti onako lijepi flow uz umjerenu brzinu, dok kod sitnije mljevene kafe, aparat će vam biti neupotrebljiv.

Što se tiče aparata svi su dobri koji su preko famoznih 199KM.
Ambiano zaobići u širokom luku.

Preporuka za aparat Electrolux EEA 111.
-najbolji omjer uloženo dobiveno. Kompaktan, kvalitetan, i sto je najbitnije lako se dosipa voda, može direktno može se skinuti posuda kao kantica i nositi do sudopera.

Preporuka za kafu.

No1 - Lavazza Crema e Gusto - I miris i ukus, i krema!

Lavazza Qualita Rossa - onako manje kreme, gorčeg ukusa.
Lavvaza ORO - Solidne kreme - kiselkastijeg ukusa, najsličnije Illy kafi.
Frank - Nije opravdao cijenu(kao Lavazza), prihvatljiva krema ali ukus tanak.
Hausbrant White - Krema vrlo dobra, ukus dobar - mana oscilira od pakovanja do pakovanja nekad extra nekad loše
Hausbrant Black - kao naziv što kaže sve crno, pa tako i kafa. Promašaj!
Segafredo sve i jedan, sitno mljeven ne paše kućnim aparatima.
Fabrika coffie - Takodje sitno mljeveno neupotrebljivo.
Tshibo, Lidl itd - Onako, više je za goste kad dodju, da ae ne troši Lavazza :)
Dm bio - najjeftinija i najviše muzike za najmanje para - stvarno prihvatljiva i ok je i krema
i ukus s obzirom na cijenu.

Sva pakovanja su od 250g i cijena se kreće od 7,90 do 14 KM, jedno pakovanje je dovoljno za 20/30 kafa. Sve zavisi od gramaze, ako se podijeli na idealnih (po tvrdnji mnogih 7g) onda i 35 kafa.
Ali najbolje od svega je što i možete uzeti zrno kafu pa sa mlinom mljeti sebi, da li ručno ili električnim mlinom.

Mane ovih aparata su jedino čišćenje, pogotovo kad se pravi više kafa od jednom. Sastavni dio ovih aparata je i kuhinjski ubrus :)


- Automati

E to je tek priča, prije će se taj aparat zagrijati i isporučiti kafu spremnu za pitu nego što ćeš naručiti u kafani i dočekati dok je konobar donese. Ili da se uprosti, budjenje, jedan klik na aparat, trk do wc a na umivanje po povratku kafa spremna.

Automati jesu malo masivniji od ostalih aparata a kako i nebi, da samo znate kakva je to konstrukcija unutra, ali generalno nisu to stvari koje se kvare, određeni automati su pravljeni kako za kućnu upotrebu tako i za kancelariju. Naravno da automatika ima nekih određenih zahvata na mjesečnom nivou ali je to sve zanemarljivo a u neku ruku je zanimljivo odraditi čišćenje i podmazivanje.

Neko osnovno pravilo kod automata je što manje elektronike i ekrana i fenseraja - Bolje!

Preporuka za aparate

5/5 DeLonghi - Cijena/Kvalitet, dostupnost dijelova, jednostavno i jeftino održavanje- traje preko 15 godina
4/5 Jura - Nešto skuplji aparati, ali ujedno i najkvalitetniji, traju izuzetno dugo do prvog kvara, kvar je u skladu i sa cijenim aparata, premium aparat- premium popravak.
3.5/5 Krups sasvim dobar aparat, ali zahtjeva nešto češće servise, generalno u prve dve godine garancije bez problema, nakon toga ne za očekivati barem 1 kvar godišnje,
2/5 Philips/Saeco/Gagia Saeko i Gagia žive od stare slave pod šapom philipsa, philips otišao u drugom smjeru, fensi aparati, fensi cijena, nakon 3/4 godine kvarovi za koje se ne isplati popravljati aparat.


Sve u svemu, kod svih ovih aparata na sedmičnom nivou se zahtjeva pranje pod vodom koje traje 10 sekundi, i na dvo-mjesečnom nivou pranje i podmazivanje grupe cca 20ak minuta i to je to. Sjedi i uzivaj u savršenom espressu.

Preporuka za aparat kao No1 DeLonghi Magnifica. Taj isti aparat se prodavao identičan i prije 15 godina i dan danas, bukvalno se ništa nije promjenilo a to sve govori. Cijena se kreće negdje oko 500 km za nov aparat oko 200/250 polovan na piku (zamjenjene diht gumice-redovno održavanje svako dvije godine).

Ko ima para, neka gleda Juru. Ili neka hvata neki akciju Krups a ako bue povoljno, ali sam i dalje pri šta u da je DeLonghi best buy.

Preporuka za kafu

Lavazza Crno Ljubičasta
Frank Bonus
Buongiorno (Casa Loca Borik)

Moj lični izbor Kimbo - direktno iz Italije.

Kašika i Automatske aparate cistiti svakih mjesec dana sa 6 kesica limuntosa i 600 mililitara vode i dva ispiranja čistom vodom.

Dalo bi se tu pričati još o tvrdoći vode, šoljice trebaju biti što deblje i uže(nešto nalik segafredo šoljicama), kafa uvijek treba da ide skroz uz stjenku(zid) šoljice, za savršen espresso, ali sa ovim kafama, ovim aparatima, sa sitnim mljevenjem imate bolju kafu od više od polovine lokala u bl. Garantovano!

I da flaširana voda je farsa. Svaka voda pa i flaširana voda stvara kamenac u aparatu, a čak različita flaširana voda sa istom kafom, može i malo izmjeniti ukus kafe, a ako ste baš pristalica flasirane vode u aparatima onda samo Rosa, jer ima najmanji suvi ostatak od svih flasiranih voda.

Mana automata je jedino glasnoća zbog mlina neposredno dok priprema kafu, sve ostalo je samo veliki plus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2023, 07:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nekoliko mojih kolega se kuhu u Sage Barista aparate.
Jedan preporučuje samo Rocket i ništa više.

A ja seljak dekam Nespresso. Kupim Jacobs alu kapsule za 40-50 feninga i pičim… :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2023, 07:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Filter kafa nije espresso, to je filter... ne ide to u istu rečenicu jedno s drugim. Praktično, čaj od kafe :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2023, 07:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Бенџи je napisao:
- Automati

E to je tek priča, prije će se taj aparat zagrijati i isporučiti kafu spremnu za pitu nego što ćeš naručiti u kafani i dočekati dok je konobar donese. Ili da se uprosti, budjenje, jedan klik na aparat, trk do wc a na umivanje po povratku kafa spremna.

Automati jesu malo masivniji od ostalih aparata a kako i nebi, da samo znate kakva je to konstrukcija unutra, ali generalno nisu to stvari koje se kvare, određeni automati su pravljeni kako za kućnu upotrebu tako i za kancelariju. Naravno da automatika ima nekih određenih zahvata na mjesečnom nivou ali je to sve zanemarljivo a u neku ruku je zanimljivo odraditi čišćenje i podmazivanje.

Neko osnovno pravilo kod automata je što manje elektronike i ekrana i fenseraja - Bolje!

Preporuka za aparate

5/5 DeLonghi - Cijena/Kvalitet, dostupnost dijelova, jednostavno i jeftino održavanje- traje preko 15 godina
4/5 Jura - Nešto skuplji aparati, ali ujedno i najkvalitetniji, traju izuzetno dugo do prvog kvara, kvar je u skladu i sa cijenim aparata, premium aparat- premium popravak.
3.5/5 Krups sasvim dobar aparat, ali zahtjeva nešto češće servise, generalno u prve dve godine garancije bez problema, nakon toga ne za očekivati barem 1 kvar godišnje,
2/5 Philips/Saeco/Gagia Saeko i Gagia žive od stare slave pod šapom philipsa, philips otišao u drugom smjeru, fensi aparati, fensi cijena, nakon 3/4 godine kvarovi za koje se ne isplati popravljati aparat.


Sve u svemu, kod svih ovih aparata na sedmičnom nivou se zahtjeva pranje pod vodom koje traje 10 sekundi, i na dvo-mjesečnom nivou pranje i podmazivanje grupe cca 20ak minuta i to je to. Sjedi i uzivaj u savršenom espressu.

Preporuka za aparat kao No1 DeLonghi Magnifica. Taj isti aparat se prodavao identičan i prije 15 godina i dan danas, bukvalno se ništa nije promjenilo a to sve govori. Cijena se kreće negdje oko 500 km za nov aparat oko 200/250 polovan na piku (zamjenjene diht gumice-redovno održavanje svako dvije godine).

Ko ima para, neka gleda Juru. Ili neka hvata neki akciju Krups a ako bue povoljno, ali sam i dalje pri šta u da je DeLonghi best buy.

Preporuka za kafu

Lavazza Crno Ljubičasta
Frank Bonus
Buongiorno (Casa Loca Borik)

Moj lični izbor Kimbo - direktno iz Italije.

Kašika i Automatske aparate cistiti svakih mjesec dana sa 6 kesica limuntosa i 600 mililitara vode i dva ispiranja čistom vodom.

Dalo bi se tu pričati još o tvrdoći vode, šoljice trebaju biti što deblje i uže(nešto nalik segafredo šoljicama), kafa uvijek treba da ide skroz uz stjenku(zid) šoljice, za savršen espresso, ali sa ovim kafama, ovim aparatima, sa sitnim mljevenjem imate bolju kafu od više od polovine lokala u bl. Garantovano!

I da flaširana voda je farsa. Svaka voda pa i flaširana voda stvara kamenac u aparatu, a čak različita flaširana voda sa istom kafom, može i malo izmjeniti ukus kafe, a ako ste baš pristalica flasirane vode u aparatima onda samo Rosa, jer ima najmanji suvi ostatak od svih flasiranih voda.

Mana automata je jedino glasnoća zbog mlina neposredno dok priprema kafu, sve ostalo je samo veliki plus.


Ja sam prije godinu ipo pazario Philips lattego 5400. Problem mi je pravio kamenac, prije 20 dana sam ga slao u Sarajevo na servis. Problem je doći do originalnog "decalc" sredstva a ne preporučuju da se koriste zamjenska. Siguran si za ovo sa limuntosom? Mislim, znam kako djeluje na kamenac ali mi nije palo na pamet da tako aparat čistim.

Osim toga nije bilo problema. Redovno pranje "pod vodom", tableta za odmašćivanje jednom u mjesec/dva zavisno koliko se koristi i to je to.

Što se kafe tiče, probao sam skoro sve koje se mogu kupiti kod nas, slažem se da je Lavazza top.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2023, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Entername - Filter je u svakom slučaju bolje od Kapsule.

Enkore- U tome i jest stvar, kada zarade odredjen iznos na aparatu slijedi zarada na proizvodima za dekalkaciju, u principu ništa drugo do mlijecna kiselina. Najbolja zamjena je crni čistac kafe aparata, Takodje mlijecna kiselina oko 5 km za razliku od “oficijalnih” oko 20 km.

Pitaj bilo kojeg majstora za kafe aparate, najjeftinije a ujedno i prirodno i najbokje rjesenje. Kombinacije kesica 5+1 gratis - 5 za ispiranje aparata, 1 za pranje posude sa spuzvom umocenom u limuntos. Omjer jedna kesica na 100 ml vode. Sto je najbitnije limuntos nije otrov, sve ostalo je na bazi hemije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Aparat za kafu
PostPoslato: 12 Apr 2023, 14:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Što se tiče tableta za odmašćivanje to ne koristim, jednostavno u kucne aparate ide slabo do srednje pečena kafa, dok dark kafa nije za kucne aparate, prije svega jer su tvrda zrna za kucni mlin te su masna. Kada birate kavu koju će te u kucni kafe aparat nikako sjajna zrna koja su kao masna, samo suva i mat, to su slabo i srednje pečena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 172 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs