banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1140 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 57  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Maj 2021, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Ne moze to, pricao mi je jedan frizer, htio ispred salona za svoje musterije. Nije uspio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2021, 19:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
wizzy_bl je napisao:
Najvece razlike, koje sigurno ne mogu biti opravdanje za veliku razliku u cijeni, jesu ti zavrsni radovi. Kakav ce ti ugraditi parket, plocice, bojler, sanitarije...kako ce usminkati ulaz, kvalitet vasnje fasade, stolarije,itd...Sve nabrojano ne moze uticati vise od +100/150KM po m2. Ostala razlika u cijeni je samo lokacija i prodajna sposobnost investitora.


Ovo je po meni, cisto mazanje ociju i najveca glupost i ujedno na ovo najvise padaju kupci, vidjao sam taj tip prodavanja magle, u ulazu kao u dvorcu, kauc, ogledala, keramika, cvijece, lajsne u zlatnom tonu... a udjes gore, zvoni sve, komsija postavlja klimu popuca 80% zida, pa onda ganjaj ko ce snositi troskove..zajebancija za 2800 km

A parket, ploccie,bojler biras jbg, doplata rijesava sve


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2021, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4383
blaf77 je napisao:
Ne moze to, pricao mi je jedan frizer, htio ispred salona za svoje musterije. Nije uspio.


kod mene su u naselju prije zakupljivali javni parking mjesečno sa 100 KM i stavljali onu pokretnu barijeru.
Ali sad koliko je to mimo zakona nemam pojma.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2021, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Ne znam, mozda ima nacina, samo meni ovaj tako rece. Htio staviti ono R kao rezervisano za musterije i nije uspio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2021, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Ozrenx je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Najvece razlike, koje sigurno ne mogu biti opravdanje za veliku razliku u cijeni, jesu ti zavrsni radovi. Kakav ce ti ugraditi parket, plocice, bojler, sanitarije...kako ce usminkati ulaz, kvalitet vasnje fasade, stolarije,itd...Sve nabrojano ne moze uticati vise od +100/150KM po m2. Ostala razlika u cijeni je samo lokacija i prodajna sposobnost investitora.


Ovo je po meni, cisto mazanje ociju i najveca glupost i ujedno na ovo najvise padaju kupci, vidjao sam taj tip prodavanja magle, u ulazu kao u dvorcu, kauc, ogledala, keramika, cvijece, lajsne u zlatnom tonu... a udjes gore, zvoni sve, komsija postavlja klimu popuca 80% zida, pa onda ganjaj ko ce snositi troskove..zajebancija za 2800 km

A parket, ploccie,bojler biras jbg, doplata rijesava sve
Doplata naravno.To mi je glavna prednost u kupovini stana u izgradnji, jer sve uradis kako zelis. Medjutim, primjetio sam 2 razlicite situacije u kupovini 2 stana, a ticr se doplate.

U oba slucaja, imao sam mogucnost izbora od par kombinacija, a osyalo uz doplatu.
U prvom stanu, kod te doplate sam placao samo razliku izmedji prodajne cijene dva proizvida (npr. predvidjena slavina od 100KM, ja izaberem od 150, doplatim 50KM), dok u drugom stanu je vec bila druga prica...npr. predvidjena slavina od 100KM, ja hocu od 150KM, a on meni kaze ok...slavina kosta 100KM, ali mi nju prodajemo investitoru za 65KM, tako da ti samo toliko mozemo spustiti cijenu, a ti doplati 85KM.U prevodu, popust koji ima investitor za nabavku se ne prenosi na tebe kao kupca.

Da li je to bilo samo do tog prodavca ne znam, ali svakako obratiti paznju i na taj dio ako se kupuje stan, jer vjerujem da se taj popust moze dobiti uz jedan poziv investitora prema prodavcu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2021, 19:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Ja sam uzeo stan od prode monta, hvalili su im gradnju u doboju, imali su dobrog arhitektu glavnog koji je otisao vani.
Pa valjda ce i u BL biti sve OK, u izgradnji je, a sada im je cijena skocila

Sent from my M2007J17G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 07:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
dtkbl je napisao:
ratkop je napisao:
Pogledajte Tehnoprom, oni grade onaj kompleks iza studenskog, uz Vrbas. Mislim da su jako kvalitetni, znam da ih svi hvale. Trenutno su dve zgrade u fazi gradnje i znam da sledece godine idu jos dve


2800 KM, bilo kad su krenuli 1. graditi čini mi se 2.400

2300 bilo kad su prvu krenuli. Da, po poslednjim saznanjima (mozda se nesto i mjenjalo nagore), sad je 2800.


Poslednji put menjao ratkop dana 26 Maj 2021, 07:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 07:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
Moooooooc je napisao:
Ja sam uzeo stan od prode monta, hvalili su im gradnju u doboju, imali su dobrog arhitektu glavnog koji je otisao vani.
Pa valjda ce i u BL biti sve OK, u izgradnji je, a sada im je cijena skocila

Sent from my M2007J17G using Tapatalk
Bitna stavka je da je bio. Cim nema adekvatnog nadzora ode sve nizbrdo. Nije tesko napraviti da fino izgleda ali kad je ispod fuseraj pokazace se prije ili kasnije. Pukotine, odvajanja na prelazu izmedju plafona i zida, ako uzmes "standard paket" vidjao sam da kade pucaju nakon nekog vremena itd.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 12:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2021, 19:14
Postovi: 3
Pozdrav, ima li neko iskustva sa Horizontom? Kakva su mišljenja o njihovom projektu u izgradnji u Ulici Jug Bogdana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 12:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Ja ne znam u kakvom su oni stanju, kad su na Starčevici prodali dobru parcelu za gradnju Fokus investu. Vjerovanto im treba love da krpe neke rupe, čim su se odrekli takve lokacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 12:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
Stvarno odlicna lokacija, uskoro treba da se radi nova zgrada na onom cosku samo se cekaju papiri za neki dio zemljista sto nije njihov.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 15:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2021, 19:14
Postovi: 3
Da, to je odlična lokacija, većina stanova je već prodata, posebno manji koji su meni bili interesantni. Završava se ona naredne godine, nema šta. Na koji ćošak mislite? Odmah pored ove zgrade?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Cosak Sime Miljusa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 19:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
Sto wizzy napisa, ispod onog parkica

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2021, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Ja sam se nadovezao na post Deckarda, gdje govori o prodaju placa Fokus investu (od steane Horizonta)...ali izgleda da se ovdje prica o nekom drugom cosku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2021, 06:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
wizzy_bl je napisao:
Ja sam se nadovezao na post Deckarda, gdje govori o prodaju placa Fokus investu (od steane Horizonta)...ali izgleda da se ovdje prica o nekom drugom cosku
Ma nisam ja dobro skontao

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2021, 22:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Gdje vi cujete za sve te zgrade u izgradnji/planiranju.

Ja gdje god nesto vidim, vec je rasprodato.

Kao da ima neka FB grupa gdje se sve stavlja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2021, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3056
Sam si odgovorio, oni čuju a ti vidiš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2021, 05:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2021, 19:14
Postovi: 3
I red Brick priprema još jedan projekat na Mejdanu u ulici Braće Potkonjaka. Biće još jedna ciglena zgrada pored one već završene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2021, 06:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
Sto se tice onog pomenutog coska u ulici Sime Miljusa i Fokus invest, papiri su gotovi i bi ce uskoro objava kataloga i cijena. Nista se nije rezervisalo u ovom periodu cekanja, osim par stanova sto su otisli kao kompenzacija, tako da, bice tu slobodnih stanova ako nekog planira uzimati. Znam da me je par ljudi pitalo za tu zgradu i nisam im nista mogao tada vize odgovoriti osim BICE, pa eto...mozete sad ponovo poslati poruku, pa vracam za koji dan ipak vise informacija.

Vidio sam spisak ljudi koji je trazio da se kontaktira cim zgrada krene, ako je suditi po spisku, 80% zgeade ce otici odmah po pocetku gradnje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1140 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 57  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs