banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 54  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2023, 11:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
munja.alex je napisao:
https://www.nezavisne.com/ekonomija/trziste/Konacno-pada-cijena-stanova-u-Republici-Srpskoj/771415

Novinari i debilizmi o cijeni kvadrata...


stas..krenuli pisati svoje snove..e dijana dijana..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2023, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
viszontlatasra je napisao:
Da li postoji u BL (pouzdana) agencija koja vodi racune o stanovima? Tj. kad se iznajmljuje na kratko, pa da ociste/poprave ako se nesto pokvari i sl?

I zna li neko cijene Aragostine u Skendera Kulenovica? Kontam da su i oni nabili oko 4 milje vec. :fadein:
Da, mislim da je 4000, gore prekoputa Glasa ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2023, 20:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Koji je faozn gradnje sto Red Brick radi ovo, znam da nije cigla, da li su ono neke ploce koje daju privid da izgleda kao cigla ili ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2023, 20:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Jeste cigla.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2023, 17:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1072
Lokacija: Last Train Home
Fasadna cigla, kao nekad što se radilo u naselju Petra Preradovića, naseju Sunca, Pentagonu,...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 07:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
A gdje gradi Red Brick trenutno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 11:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:45
Postovi: 108
munja.alex je napisao:
viszontlatasra je napisao:
Da li postoji u BL (pouzdana) agencija koja vodi racune o stanovima? Tj. kad se iznajmljuje na kratko, pa da ociste/poprave ako se nesto pokvari i sl?

I zna li neko cijene Aragostine u Skendera Kulenovica? Kontam da su i oni nabili oko 4 milje vec. :fadein:
Da, mislim da je 4000, gore prekoputa Glasa ....



4200 kvadrat :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ovi indijanci sto pisu da je pojeftinilo. :joker:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Pa kad si bilo sta pametno mogao procitati y ovim standardnim domacim portalima kao nezavisne, blic i ostalo.


Novinar koji pokriva teme iz ekonomije, u ekonomiju se konta kao student prve godine... i sad ti od njega ocekujes nesto pametno da napise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Odvojeno od masovnih medija sta pisu, misljenja sam da smo dosli do nekog limita (ako se zadrzi ovakva situacija oko inflacije u Evropi). Slijedi period stagnacije gdje ce prodaja usporiti, ali bez nekog pada cijena,. To ce dovesti do slabljenja traznje, jer ce se povuci dobar dioo ljudi koji u nekretnine gleda kao u investiciju, tj. svoj novac ce investirati na profitabilnije trziste...a to ce stvoriti preduslov za ipak neku korekciju cijena . Sto se tice novogradnje, tu bi cijena trebala sporije padati nego u starim zgaradama.


Naravno, bilo sta predvidjeti je nezahvalno, ali ovo je neko moje razmsiljanej sta nas ocekuje u nekom periodu od 3 godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Besparica je napisao:
Ovi indijanci sto pisu da je pojeftinilo. :joker:

Neki pišu da je pojeftinilo.

Neki da je gradnja novih stanova usporila. Ovo drugo je vjerovatnije, jer cijene ne mogu znatno pasti, a trend rasta prodaje ne može trajati dovijeka po sadašnjim uslovima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 05:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:45
Postovi: 108
Cijene su nabijene jer su nekretnine globalno, idealan nacin za integraciju nelegalno stecenog novca. A kod nas, Bogu hvala, novac se stice na razne nacine 8)

Ne postoji zakon o porijeklu novca, tako da postoje investitori i oni iz sjene, koji ako su zaradili 2 miliona trgovinom ljudi, ako kroz vrijednost stana(-ova) izvuku milion, opet dobro jelde. Cim malo proceprkate ispod povrsine ko daje pocetni kapital za ove zgrade bude jasnije.

S druge strane naravno ima dijaspore koja ulaze, ali nije ni dijaspora sumanuta u tolikom broju. Ja sam eto jedan od njih, i imao sam primisli da nesto uzmem jer cesce dolazim u BL, ali ove cijene su stvarno ... blesave recimo. Sto se investicija u nekretnine tice mislim da cu se preorjentisati na neku drugu zemlju, a u BL eventualno pogledati perspektivnije zemljiste. Valjda ce ljudi shvatiti da zivot u tako nabijenom gradu bez ikakvog sadrzaja nema smisla.

U duzoj perspektivi u BL prigradska naselja moraju biti bolje integrisana sa gradom (voda, javni prevoz, putevi) i ljudi mogu fino organizovati zivot.

Ne mislim da ce opadati cijene tako brzo, mozda -/+ 5% jer se "investitorima" ne zuri da prodaju to, nece bankrotirati sigurno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 06:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Meni je zanimljiv jos jedan paradoks. Uvijek je sam centar grada bio skuplji 30-50% od lolacija oko centra(Mejdan,Borik,itd...), sad se taj keoficijent smanjio.

Jaric lupio kod Glasa cijenu 4000-4200, dok je "Palata" u samom centru 4600.

Malbasic kod stare toplane 3500 (Bogu iza tregera) - "Palata" 4600. (moje naselje pa znam, centar novograsnja je uviiek ranije bila 50% skuplja, sad to ispade 30%)

Vdiim da strucnjaci i drugu stranu Vrbasa (kod ugostiteljske) prebacuju na 4000 i ostale nelogicnosti.

Uglavnom, po ovim cijenama najbolje kupiti stan u samom centru grada... ako neko uopste i planira nesto kupovati

Update cijena:

Ona zgrada kod Skoda servisa na istocnom tranzitu 3900-4000, zavisi od dinamike placanja i kvadrature stana. Tako mi bar receno kad sam. nazvao dok sam prolazio i vidio slucajno reklamu. Kakav je to samo logika iskesirsti tolike pare za stan u objekat koji je bukvalno na samom tranzitu. Nista nije blizu, ni skola, ni vrtic, nema komada zelene povrine u citavom naaelju Krajina. Jedini sto mozes reci da si blizu Delte (ako nekome to uopste znaci)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
3800 би требало да је Крајина код меркатора.
Ето ти парка, 2 минуте од зграде.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Pa realno, bolja opcija od ovoga uz tranzit. Druga stvar sfo je yo naselje po meni samo od sebe promaseno,ali ajde... ima i gorih


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Imaju i ovi za 3.900 ne znam ko je investitor.

https://kupistan.com/izbor-eta%C5%BEe?f ... JLdOSnUQgL

A što se tiče Aragoste oni su skuplji malo u startu bez obzira na loakciju, kao koriste bolje materijale, manje fušere i imaju ime.



Послато са SM-G990B помоћу Тапатока

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Jedino tacno je ovo da imaju ime.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Aragosta i "pametna zgrada" , moš' mislit. To kao sa Djevičanskim ostrvima, znam ja se odmoriti i provesti godišnji i na nekim "izjeb.nim" jeftinije, jbg....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Kako @richa napisa, imaju ime, u smislu da su svi culi za njih. Ja jos nisam upoznao kupca iz Aragoste koji je odusevljen stanom/zgradom. Cuo sam neke da su kritikovali (ali uzimam sa rezervom jer ima kupaca- jako teskih ljudi koji zamisljaju ds ce dobiti Bog zna sta za svoje pare, pa njima onda nista nije dovolino dobro), dok vecina komentara kupaca je "onako... samo da sam kupovinu stana skinuo sa vrata".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2023, 13:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
dtkbl je napisao:
Imaju i ovi za 3.900 ne znam ko je investitor.

https://kupistan.com/izbor-eta%C5%BEe?f ... JLdOSnUQgL

A što se tiče Aragoste oni su skuplji malo u startu bez obzira na loakciju, kao koriste bolje materijale, manje fušere i imaju ime.



Послато са SM-G990B помоћу Тапатока


fušere i to fino ... mnogo puno :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 54  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs