banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 54  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Dec 2017, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cini mi se nista vise nego sto je Krajina stavila u onaj blok izmedju Merkatora i banke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2017, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Što mi je šupljak sa nazivima tih novijih blokova zgrada, kao Aleja Centar a ono meni Borik, kao Novi Borik a ono Ada, kao Ada a ono Medeno polje...
I ko uopšte sumnja da neće kao GP Krajina betonjeru napraviti bez vrtića, ambulante, škole...?
;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2017, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ono je Mali logor, Banjalucko polje... Kako god... Sa alejama i centrima nidje veze :-D

A ni Krajina nije lose za naziv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 12:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Avg 2017, 14:18
Postovi: 6
Pozdrav!
Ima li ovdje neko iskustva sa ZIS Internacional-om? Ili da ste od nekoga nešto čuli?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Znam da su pravili one zgrade uz tranzit (naselje Sunce) ...al stvarno nikad nista nisam cuo o njima. Gdje sad grade ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 22:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Avg 2017, 14:18
Postovi: 6
Stotinjak metara dalje od tih zgrada. Imam informacije od vise ljudi da su, koliko je to moguce za gradjevinare, ok. Ali hajde znaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ne znam koliko ti moze pomoci ovo: meni su radili potkrovlje u kuci, gazda Simo je majstor svoje struke i mi smo stvarno prezadovoljni sa njihovim poslom. Govorim o dizanju vile, stavljanju neceg sto lici na estrih, ne znam kako se zove i ostalo. Mislim, jeste ovo mali projekat u odnosu na zgradu, ali je Simo bog i bat'na :)

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2018, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
zivcani.vrabac je napisao:
Stotinjak metara dalje od tih zgrada. Imam informacije od vise ljudi da su, koliko je to moguce za gradjevinare, ok. Ali hajde znaj.

Takodje sam cula da su ok, projektuju sami sebi (a projekti su im korektni) pa se ne zajebavaju da grade mimo projekta.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2018, 00:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Avg 2017, 14:18
Postovi: 6
Ljudi, hvala vam svima. Njegov sin, koji mu je ujedno menadzer prodaje, nekako mi je malo sirov pa mi ova iskustva dodju kao pozitivno iznenadjenje. Mislim ono, nije da za taj posao ocekujem suptilnost baletana, ali svejedno. Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 14:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2018, 09:54
Postovi: 10
Za buduće Kupce stanova kod Tropic marketa(Rosulje- Budzak), prodavac i investitor Tigar d.o.o. treba reći sljedeće:

- Prokišnjavaju Lamela 1, Lamela 2, Lamela 3, limeni krov bez oluka. Isti kvalitet gradnje na L4,L5,L6
- Hypoteke i ogromna zaduženja kod banaka
- Jako složena struktura vlasništva na zemlji na kojoj se grade zgrade (kad se neko naljuti nema upotrebne dozvole tek tako hahah)
- Sklapanje sumnjivih kupoprodajnih ugovora u prostorijama notara, čime se ne prilažu sva obavezujuća zakonska dokumenta. Cijenu propusta notara (dogovora) plaćaju samo i isključivo KUPCI!!!
- Loš kvalitet finalne i završne izrade (najeftiniji parket, stolarija, loša sanitarija)

Iz navedenog je dovoljno da se shvati mnogo toga i mnogo sreće u kupovini stanova na adresi Dragana Bubića!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ako se ne varam isti su radili novi studenstki dom?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Molio bih par pojasnjenja

- zajebana vlasnicka strukutra ? kad se neko naljuti ndma upotrebne? Kad se uknjizis, sta te briga hoce li se ko naljutiti ili ne ?

- sta znaci... sumnjivi kupoprodajni ugovori kod notara...na stetu kupca? Zar ne mozes ti sklopiti ugovor kod svog notara ? Koja je tacno steta izazvana kupcu ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Sto se tice prvog pitanja ne mozes se uknjiziti dok zgrada ne dobije upotrebnu dozvolu. Ne moze je dobiti dok sve ne bude gotovo. Isto tako sve mora biti u skladu sa gradjevinskom da bi se dobila upotrebna.
Drugo pitanje. Obicno investitori imaju notara kod koga se zakljucuje ugovor. Nije pravilo al obicno je tako. E sad sto se tice toga da je ugovor stetan, trebalo bi mi vise informacija...

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
Molio bih par pojasnjenja

- zajebana vlasnicka strukutra ? kad se neko naljuti ndma upotrebne? Kad se uknjizis, sta te briga hoce li se ko naljutiti ili ne ?

- sta znaci... sumnjivi kupoprodajni ugovori kod notara...na stetu kupca? Zar ne mozes ti sklopiti ugovor kod svog notara ? Koja je tacno steta izazvana kupcu ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Objasnjenje je da je lik zajebao onog sto mrzi Kramara. :)

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 19:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ja sam gledao stanove te bas u Dragana Bubica, i odustao sam.
Prvo sto je rekao je da ima hipoteka na zemljistu, ali navodno sklopi se neki ugovor sa bankom (NLB) da se tvoj stan izuzme iz hipoteke. Kasnije sam cuo da takvi ugovori nista ne vrijede i da banke obicno nece da sklope takve ugovore (Slucaj sa MM Home i zgradom na Adi koliko se sjecam).
Drugo, vlastito grijanje na pelet, a cijene peleta su me brinule i ranije, skacu nesto nenormalno.
Trece, lokacija je totalno promasena po meni, da bi dosao do grada pjeske moras se provlaciti, nekako mi izolovano djeluje sve to tu. Sreca pa nisam kod njih kupio.

Jesi ti brane vlasnik stana ili ko? Kako znas ove informacije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 21:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ajd dobro..ovo su sad vec neke konkretnije...sto vec ide u neku normalnu raspravu. Licno nisam imao pojma za te probleme sa zemljistem, ali kad sam gledao tu stanove nije mi se svdijela lokacij , nedostatak parkinga, privatno grijanje...al narvno to je sve subjektivan moj dojam.


De mi sad recite, ima li ko iz ulice Sime Miljusa , Kosovke djevojke i slicno..jel ima problema sto je blizu ona pomocna toplana...posto se sad tu gradi oko te toplane (Tehnoprom,Fokus invest, a bice ih jos)...volio bih cuti necije misljenje ko bas zivi tu,u tim ulicama...ja sam misljenja da ta toplana nista NE SMETA...i sam zivim veoma blizu ove EKO TOPLANe - Borik, pa ne osjetim nikakve probleme..cak mi je gori vazduh u Budzaku gdje ljudi naloze ugalj u kucama.



Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ne mozes ni osjetiti zbog takozvanog kisobran efekta...prebacuje nas...meni je stara toplana na 50m...nikad nista..oni su mi i objasnili zasto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 12:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2018, 09:54
Postovi: 10
Vrlo oprezno sa notarima Golić i Delić koji prilikom sklapanja ugovora sa "sumnjivim investitorom" sav rizik prebacuju na KUPCE a nisu tu da ih pravno štite dok im KUPCI još sve plaćaju.

Neprilaganje obavezujućih zakonskih dokumenata krši ne samo jedan Zakon nego više Zakona itd..., jednostavno rečeno "rade u dosluhu".

Ekipa hoće da uzme lovu a posljedice nisu bitne!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2018, 17:02 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
invest tim..grade objekat u ul ranka sipke...dje ovaj brane zna li sta..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2018, 09:54
Postovi: 10
spavac je napisao:
invest tim..grade objekat u ul ranka sipke...dje ovaj brane zna li sta..


Spavac....vrlo oprezno druže, provjeri investitora do detalja, vlasništvo nad zemljom, da li ima hypoteku i u kom iznosu, jer notar (konkretno Golić) upakuje cijelu priču u kupoprodajni ugovor tako da KUPAC nije ni svjestan težine posljedica po samog KUPCA, dok taj isti KUPAC ne angažuje nekog iz pravne struke za ispravno zakonsko tumačenje.

Nažalost, u našoj državi građani nemaju podršku instutucija koje bi štitile građane zbog učinjenih prekršaja u takvim pravnim poslovima, prva i poslednja adresa za dokazivanje pravde je Sud a to može da traje zaista dugo i da bude mukotrpno.

Krajnji i zadnji cilj ovakve "saradnje" investitora i notara je uzimanje "keša" a posljedice snosi isključivo i samo KUPAC.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 54  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs