banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 05 Feb 2023, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Tako sam i ja slično naletio samo na ugradne indukcijske, a koliko sam vidio kod nas nema ponude samostojecih (indukcija). Isto sam bas dugo na plinu, a ovo mi sada radi čak i brže, plus i sigurnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 06 Feb 2023, 09:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
Indukcija je top ali je mnogo skuplja od ostalih varijanti. Nekada ranije sam kupio indukcija/plin kombinaciju Electrolux ali je bila momački skupa.
Bila neka rasprodaja u Staniću 5 godina garancija mislim da je izašlo 700+KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 06 Feb 2023, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ako ganja obicni staklokeramicki oko 1000KM, treba dodati jos 200-300 da dobije solidnu indukcijsku ploču, rernu, a cak moze u tu cifru i element sklepati. Dodatno ako se poredi samo indukcija i obicni staklokeramicki tu se onda moze kalkulisati i sa razlikom u uštedi el.energije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 06 Feb 2023, 10:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
https://www.olx.ba/artikal/47769607/bos ... hkr39a150/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 06 Feb 2023, 15:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Skoro u Zevsu moja sestra uzela gorenjevu ugradbenu ploču(indukcija) i rerna za 900+ KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 06 Feb 2023, 20:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 208
Ne odgovara mi ugradbena, a vidjeću neki staklokeramički onda, ako je već sve to tu negdje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 12 Feb 2023, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Da li uzeti Gorenje veš mašinu sa old skul kolektorskim motorom sa četkicama ili sa inverter PowerDrive motorom?

Teoriju znam, inverter je tiši, efikasniji, manje buke, trenja/habanja/zagrijavanja i trebao bi da traje duže (navodno daju 10 god. garanciju na motor).
Sve ovo mi nije toliko bitno, koliko pouzdanost i dugotrajnost.
Da li vrijedi stotinjak maraka više ili je sve to u 5 deka pošto je konzumerizam svakako smanjio kvalitet i dugotrajnost uređaja?
Zapravo nije samo motor, modeli mašina sa inverterom imaju još par pogodnosti (veći bubanj, više programa..... ali najviše me zanima motor).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 12 Feb 2023, 22:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Motor je zadnje što će stradat na mašini.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 12 Feb 2023, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Vala baš, i to što kažeš.
Ležajevi, semering, kaiš/remen, pumpa, grijač, gume, filter najprije odu, ali se lako i jeftino zamijene u DIY varijanti.
Onda ću odabrati prema kilaži/broju obrtaja i aktuelnoj ponudi, haman je to sve u 5 deka u toj klasi.
Btw, i na autu je isto - motor i mjenjač bi trebali da traju. Samo ne forsirati hladnog i često mijenjati ulje, pa ako nema fabričku falinku svaki bi trebao dugo da se vrti (ako se kupi nov, jelte).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 13 Feb 2023, 11:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
Potpisujem ovo što Enter kaže.
Kupio fensi-šmensi LG mašinu, otpao joj bubanj poslije 2 godine (pošto ove sa inverterom direktno motor montiraju na bubanj). Bila u garanciji i sve sredjano džabe.
Pitam meštra koji je došao da uzme mašinu, reko kako ovo garancija 10 god na inverter, bla bla, kaže lik:"za ovih 5 god što radim, nikada ni jedan motor nije otišao".
Moj stari savjet, samo kupuj ono što daje najdužu garanciju (minimum 5 godina), brand nebitan. Takodje neke banke imaju program preko shopping kartica da na tih 5 daju još 1 godinu garancije (kako to radi nemam pojma).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 13 Feb 2023, 11:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Sta si joj radio pa je bubanj otiso nakon 2 god. Ljudi koriste LG direct drive masine po 10 godina bez problema

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 13 Feb 2023, 12:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Evo mojoj LG je tacno nakon isteka garancije otisao lezaj, kaze majsta 150KM i to je pitanje koliko ce drzati jer su je tako grdno konstruisali. Zvao jos dvojicu, isto, treci uopste nece da popravlja kaze ne isplati mi se da me zoves za pola godine i jebes mater. Bolje novu kupiti.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 13 Feb 2023, 19:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
staklo je napisao:
Sta si joj radio pa je bubanj otiso nakon 2 god. Ljudi koriste LG direct drive masine po 10 godina bez problema

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Kupio i jesam na osnovu iskustava kao što si imao ti :D
Kao jeste skuplja ali radi kao sat.
Čak sam i pokretao onaj program za čišćenje bubnja redovno.
Mislim bila mala djeca, mašina se koristila svaki dan.
Jebem li ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 24 Feb 2023, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
GmcD je napisao:
Potpisujem ovo što Enter kaže.
Kupio fensi-šmensi LG mašinu, otpao joj bubanj poslije 2 godine (pošto ove sa inverterom direktno motor montiraju na bubanj).

Eto, to je konzumerizam.
Motor je kvalitetan i u teoriji traje dugo ali ima drugačije povezivanje sa bubnjem i onda ti izleti i bubanj i motor i ventili i bregasto i radilica.. serem se ja u to.
Dakle, kupio sam Gorenje, srednja klasa sa kolektorskim motorom, 7kg, 1200 RPM, 5 god. garancije, 10% popusta na keš, nešto preko 500 KM.
Zasad je odlična u svakom smislu, dobro radi posao a centrifuga samo lagano zuji kao fen.. novo je novo, neuporedivo bolja od stare i dotrajale.
Ovu staru ću reparirati i poslužiće za povremenu upotrebu u drugoj nekretnini.

Zeus, preporuka.
Konkurentne su cijene i uljudni su i uslužni.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 25 Feb 2023, 11:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ja kupio gorenjevu mašinu isto 7KG i 1200 obrtaja. Imao nekoliko intervencija na njoj. Mijenjao bubanj nakon dvije godine, otišli ležajevi. Malo me to smara da zovem servis svako malo iako su ljudi iz servisa ljubazni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 25 Feb 2023, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Zadnjih godina imam uglavnom loše iskustvo sa Gorenjem. Ajd, veš mašina je izdahnula nakon nekih desetak godina i to i nije za prigovor.
Sušilica za veš prolupala nakon par mjeseci, reklamirao, dobio drugu. Međutim i druga je nakon godinu ipo počela lupkati. Frižider kod roditelja u dvorišnoj, naduvala mu se leđa nakon pet šest godina. Ne isplati se popravljati.
I ono što mi je bio najveći šok, nova ugradna mikrotalasna, nakon šest mjeseci umalo mi zapalila stan. Sreća bio sam kod kuće. Inače samo je koristimo za podgrijavanje. Žena stavila kao i skoro svako veče šolju mlijeka da podgrije, uključila i nakon desetak sekundi poče da varniči i da se puši iz gornjeg dijela mikrovalne. Reklamirao, na kraju nisu je ni popravili već mi vratili pare. Doplatim i uzmem Bosch, što sam trebao odmah i uraditi, jer mi je i rerna i indukciona ploča i mašina za suđe Bosch...ali išao logikom, i ne koristimo je puno pa može i Gorenje, e pa ne može...
Nisam siguran da ću u skorije vrijeme uzeti bilo šta od Gorenja. Beko mi se čini daleko pouzdaniji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 25 Feb 2023, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
<Enter_name> je napisao:
Motor je zadnje što će stradat na mašini.


Eto kod mene baš motor crkao. Radila normalno par godina i odjednom ne može okretati. Zovnemo servis, crkao motor, zamijenili novi i od tad ok. Crkao mjesec dana pred istek garancije od pet godina. U pitanju je Gorenje veš mašina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 25 Feb 2023, 20:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
despot777 je napisao:
Zadnjih godina imam uglavnom loše iskustvo sa Gorenjem. Ajd, veš mašina je izdahnula nakon nekih desetak godina i to i nije za prigovor.
Sušilica za veš prolupala nakon par mjeseci, reklamirao, dobio drugu. Međutim i druga je nakon godinu ipo počela lupkati. Frižider kod roditelja u dvorišnoj, naduvala mu se leđa nakon pet šest godina. Ne isplati se popravljati.
I ono što mi je bio najveći šok, nova ugradna mikrotalasna, nakon šest mjeseci umalo mi zapalila stan. Sreća bio sam kod kuće. Inače samo je koristimo za podgrijavanje. Žena stavila kao i skoro svako veče šolju mlijeka da podgrije, uključila i nakon desetak sekundi poče da varniči i da se puši iz gornjeg dijela mikrovalne. Reklamirao, na kraju nisu je ni popravili već mi vratili pare. Doplatim i uzmem Bosch, što sam trebao odmah i uraditi, jer mi je i rerna i indukciona ploča i mašina za suđe Bosch...ali išao logikom, i ne koristimo je puno pa može i Gorenje, e pa ne može...
Nisam siguran da ću u skorije vrijeme uzeti bilo šta od Gorenja. Beko mi se čini daleko pouzdaniji...
Dosta ljudi se žali na njih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 26 Feb 2023, 08:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Danchi je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Motor je zadnje što će stradat na mašini.


Eto kod mene baš motor crkao. Radila normalno par godina i odjednom ne može okretati. Zovnemo servis, crkao motor, zamijenili novi i od tad ok. Crkao mjesec dana pred istek garancije od pet godina. U pitanju je Gorenje veš mašina.

Nisam rekao da to ne može crknuti, samo da rijetko strada.
Generalno tehnika nije što je nekad bila, štedi se na materijalima. Uređaji se prave da izdrže garantni rok, sve preko toga je bonus.
Evo primjer za frižider, kupio novi Gorenje, u njemu kineski kompresor. Stari Gorenje imao Matsushita (Panasonic) kompresor.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bijela tehnika
PostPoslato: 26 Feb 2023, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Nema vise Obodina pa da radi 40+ godina


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs