banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2020, 07:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nisam znao da Candy slovi za kvalitet.
E sad, to što nešto skupo platiš, to nije nikakva garancija kvaliteta...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 09:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Umetnik je napisao:
Да. И тако данашње марке не значе много као раније, ни за једну не бих гарантовао да ће трајати преко 5 година, а да те послије тог периода не нервира сваких мјесец дана са кваровима. Кад се сјетим како је купљена једна Candy прије 9 година, истина, гаранција била пола године, али и за тих пола године мајстор долазио једно 7 пута. Након престанка гаранције једанпут-двапут поправљана и онда је баталисмо. А коштала чак 1200 КМ. Прије тога имали Горење, радила од 90-тих до тад, чак и послије тога, само што смо ето хтјели нешто новије. Хтјели хљеба преко погаче. :evil3:


Nema vise tog Gorenja. Neko kinesko sranje na koje je samo ime zalijepljeno. Pricao sam sa majstorom koji cijeli zivot popravlja ves masine i kaze da je Samsung medju boljima. I ja cu uskoro uzeti Samsung na njegovu rijec a ako me zajebe jbg, a imam neko Beko sranje.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 10:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
nikola29_06 je napisao:
imam neko Beko sranje.


Ja imam Beko cirka 4 godine i LG cirka 8 godina. Obe su odlične, nemam nikakvih zamjerki...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 10:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2019, 13:27
Postovi: 48
Ja sam imao Beko 16 god. a komsija istu takvu i stalno se kvarila sve je lutrija:/

Sent from my 5024D using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 10:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nemam pojma, u 2 kuhinje imam Beko uređaje, a imam i Beko klimu. Možda nisu tako šminka kao neka fensi imena na tržištu, ali do sad se ništa nije kvarilo, sve radi onako kako se očekuje da radi. Po meni solidan odnos uloženog i dobijenog. :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 10:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
LG već dobrih 7 godina. Bez ikakvih problema. U istom je rangu i Samsung, to je ta neka srednja viša klasa. Mada nema pravila, uz toliko elektronike, ništa nije sigurno. Gledati što veću garanciju i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Hisense je kupio Gorenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2020, 10:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 968
Lokacija: Land of Downunder
nikola29_06 je napisao:
Umetnik je napisao:
Да. И тако данашње марке не значе много као раније, ни за једну не бих гарантовао да ће трајати преко 5 година, а да те послије тог периода не нервира сваких мјесец дана са кваровима. Кад се сјетим како је купљена једна Candy прије 9 година, истина, гаранција била пола године, али и за тих пола године мајстор долазио једно 7 пута. Након престанка гаранције једанпут-двапут поправљана и онда је баталисмо. А коштала чак 1200 КМ. Прије тога имали Горење, радила од 90-тих до тад, чак и послије тога, само што смо ето хтјели нешто новије. Хтјели хљеба преко погаче. :evil3:


Pricao sam sa majstorom koji cijeli zivot popravlja ves masine i kaze da je Samsung medju boljima. I ja cu uskoro uzeti Samsung na njegovu rijec a ako me zajebe jbg, a imam neko Beko sranje.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Imam Samsung 11kg veš mašinu, poslije nešto malo manje od 4 godine mi crklo nešto od elektronike na PCB ploči.
Nakon malo guglanja... Vidim da je takav problem česta boljka kod Samsung veš mašina, nebitno koja je kilaža u pitanju sve imaju isti problem. Zbog lošeg hlađenje elektronika pobrljavi. Pa mašina nakon 2min rada samo trokira, tipa bubanj trza, pokušava da okrene ali je hod samo nekih 1-2cm i zakoči... i tako satima može da se ponaša. Na kraju kada je ugasiš mora se voda na crijevo pustiti.
Na YTu može se pogledati video tutorial gdje lik demonstrira kako je riješio tu poblematiku.
Skidao hladnjak (kao cpu sink) sa PCB ploče/procesora, stavio pastu za CPU, pa taj isti hladnjak jače pričvrstio.
Mislim nije to neka naučna fantastika ali se moraš cimati oko preciznijeg isjecanja PCB ploče iz plastnične kutije (potreban Dremel), pošto je ploča zalivena zaštitnim silikonom.
Koji štiti od vibracija i vode. Čak je taj lik pravio gumene podloške da smanje vibracije te kutije od PBC ploče.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2020, 20:05 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9215
Pazariš u nekom od PC servisa polovan hladnjak notebook-a , pričvrstiš i vozi. Samo nađeš napon za ventilator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2020, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rašo je napisao:
Ja sam imao Beko 16 god. a komsija istu takvu i stalno se kvarila sve je lutrija:/

Sent from my 5024D using Tapatalk

Зависи која је серија, у ком постројењу је склапана... А некад зна бити и проблем она популарна прича да на различита тржишта испоручују робу различите квалитете, из различитих постројења и слично.

Имам и ја тв, DVD и DC плејер oд Бире, док је постојала (прије него што су прешли на AWT) и ето, сва три уређаја раде већ око 8-9 година без грешке, квара, тад су купљени сви у размаку од годину дана. А Бира, рекао би човјек смеће над смећем. И цијеном не уливају повјерење. Кад оно међутим, скидам им капу како раде.
Никад не знаш на шта можеш набасати.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2020, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Fakat. Ja sam imao Vivax DVD player(dobio na poklon) - nema broja koliko sam dvd, dvx protjerao kroz njega i nikad kvara osim što sam od nekog vremena morao ručno otvarati poklopac da bih stavio disk(otišla opruga, šta li?).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2020, 03:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2019, 13:27
Postovi: 48
Umetnik je napisao:
Rašo je napisao:
Ja sam imao Beko 16 god. a komsija istu takvu i stalno se kvarila sve je lutrija:/

Sent from my 5024D using Tapatalk

Зависи која је серија, у ком постројењу је склапана... А некад зна бити и проблем она популарна прича да на различита тржишта испоручују робу различите квалитете, из различитих постројења и слично.

Имам и ја тв, DVD и DC плејер oд Бире, док је постојала (прије него што су прешли на AWT) и ето, сва три уређаја раде већ око 8-9 година без грешке, квара, тад су купљени сви у размаку од годину дана. А Бира, рекао би човјек смеће над смећем. И цијеном не уливају повјерење. Кад оно међутим, скидам им капу како раде.
Никад не знаш на шта можеш набасати.
BEKO WMN 6506E

Sent from my 5024D using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2020, 09:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 968
Lokacija: Land of Downunder
munja.alex je napisao:
Pazariš u nekom od PC servisa polovan hladnjak notebook-a , pričvrstiš i vozi. Samo nađeš napon za ventilator...

Ima vec postojeci hladnjak ali nema ventilatora. Samo nabacis ventilator i kao sto i sam kazes spojis na napon.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 09:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2019, 13:27
Postovi: 48
Blizu sam kupovine ves masine, buduci da mi je budzet limititan na 500 KM LG,BOSCH itd otpadaju.
Da vise ne davim na tu temu, nasao sam ova 4 modela ( 2 BEKO,GORENJE i INDESIT) samo da napomenem da su sve slim modeli zbog skucenog prostora. Sve su sa 5 god. garancije, nije 2+3.
Ako je neko vec imao jednu od ovih masina neka napise iskustva.

https://domod.ba/shop/proizvod/beko-mas ... -b0/MP6705
https://domod.ba/shop/proizvod/beko-mas ... w/OM513346
https://kupitehniku.ba/proizvod/masine- ... o-eu/89367
https://domod.ba/shop/proizvod/masina-z ... a/GC729288


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Otpisi ovu Beko od 800 obrtaja, a ostalo kako hoces.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 09:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Takođe se slažem za ovu od 800 obrtaja.
Ja bih gledao ili Beko od 1000 obrtaja ili Gorenje, mislim da nema neke razlike...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Hm, na drugoj Beko piše da je bubanj pravljen od čelika.
Meni brzina centrifuge ne znači nešto - Bosch WAT 8kg, 1200o/min ali ja to spustim na 600.
Manje gužva, tačno da ostane više vlage ali ne toliko da mi to nešto znači. Drugo, prije par godina čitao sam SKF(mislim) gdje kažu da ležajevi ne podnose brzinu preko 1000, barem ne duže vrijeme, a današnji bubnjevi imaju upresovane ležajeve i moš se jebat kada odu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 11:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
hadzidado je napisao:
Hm, na drugoj Beko piše da je bubanj pravljen od čelika.
Meni brzina centrifuge ne znači nešto - Bosch WAT 8kg, 1200o/min ali ja to spustim na 600.
Manje gužva, tačno da ostane više vlage ali ne toliko da mi to nešto znači. Drugo, prije par godina čitao sam SKF(mislim) gdje kažu da ležajevi ne podnose brzinu preko 1000, barem ne duže vrijeme, a današnji bubnjevi imaju upresovane ležajeve i moš se jebat kada odu.


Dezinformacija: Materijal bubnja: nehrđajući čelik

Kod mene se vrti na 1400 ili 1600 obrtaja. Osim košulja, ništa od veša se ne pegla, malo pripazim kad slažem veš i sve bude tip-top uredno...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Svaka bi vas majka za zeta poželjela...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 12:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
Jel moguce Castra da te ves masine interesuju?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 302 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs