banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 20 Jul 2015, 20:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jul 2015, 22:22
Postovi: 6
_зока je napisao:
Bolje je napraviti kuću nego kupiti stan al' bolje je i kuću praviti od temelja nego preuređivati, proširivati i renovirati.

Istina 100% , hvala

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 20 Jul 2015, 20:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jul 2015, 22:22
Postovi: 6
_Krol_ je napisao:
Ko je sa majstorima bilo koje vrste posla imao ni pakao mu nece tesko pasti majke mi.

Da....keramicar je 10 km po metru...elektricar 10 km po izvodu.....zidar 50 do 70 km dnevnica plus hrana i pice....pomocni radnik 30 do 40 plus hrana....vodoinstalater 300 razvodjenje i 70 do 100 postavljanje sanitarija....limarija oko 13 km po duznom metru oluka i vjetar laisni plus snjegobrani kuke eventualno kape za dimnjak i opsivi.....ako pogodis uprijeko gledace da sfusere i nagule ako placas na dnevnicu rastegnuce ko gladan srati....haos pa to ti je

E ne vjeruj mi.... Iako jos nista nisam poceo, vec me brine.... Msm bice veselooo, olee.... Hvala za info

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 20 Jul 2015, 20:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jul 2015, 22:22
Postovi: 6
_зока je napisao:
Ja sam zidare plaćao 110, majstor i pomoćnik, hrana njihova. I stvarno su pošteno radili, pravo vrijedni momci.

Daj preporuku....

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 20 Jul 2015, 23:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Meni su ovi radili:
http://www.kompanije.net/RepublikaSrpsk ... p?id=93613

Zaista korektni, vidi sta ti oni nude...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 11 Sep 2016, 20:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Maj 2016, 18:58
Postovi: 9
Nakon dugog razmisljanja da li da kupimo stan ili da pravimo kucu supruga i ja smo se odlucili za kucu,koju bi krenuli praviti na ljeto sledece godine..E sad posto smo potpuni laici za gradjevinarstvo dobro bi nam doslo da otprilike znamo koliko ce prije svega to sve kostati i sta nas sve ceka u tom procesu...
http://www.kucamont.com/projekat-kuce-h ... gn=Private
Ovo je nesto sto bi odgovaralo nasim potrebama (naravno bez ovih drvenih,kamenih i ostalih usminkanih stvari sa slike-znaci ovaj nacrt sa najnormalnijim materijalima,ni najskupljim ni najjeftinijim).
Koliko bi to sve otprilike kostalo od temelja do krova i do momenta ubacivanja namjestaja-na placu sa gradjevinskom dozvolom,nekih 8 km od grada-sa obzirom na danasnje cijene i sve ostalo..
I da-radije sam za opciju da nadjem majstore i sam kupujem materijal nego da firma radi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 11 Sep 2016, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Koliko god sracunas dodaj 30%.....100 000 ode sok kazes keks


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 07:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
trta90 je napisao:
I da-radije sam za opciju da nadjem majstore i sam kupujem materijal nego da firma radi..


Mislim da ti je daleko bolje da nadjes neku ozbiljnu firmu.
Ako ti sam ganjas majstore i materijal, em te nece izaci jeftinije, em ces se stalno zajebavati sa nabavkom materijala.

Kad ti firma radi, oni dobiju jeftinije materijal, rasporedjuju ljude na gradjevini tako da ih uvijek ima onoliko koliko ti u tom momentu treba.
Ono sto je daleko najbitnije, je sto su onda odgovorni za sve.
Kad ti jedan majstor jedno radi, a drugi drugo, samo ce svaljivati odgovornost sa jednog na drugo i bice fusarenje na sve strane...

Ovako imas firmu i nadzornog organa i nemas nista da se brines. To su barem moja iskustva. Sve sto mi je firma radila, ekstra sam zadovoljan, a gdje god sam ja ganjao majstore, pokajao sam se...

EDIT: Najbolje ti je da nazoves par firmi i da vidis koliko traze para, tako nekako ce te kostati i da sam sve organizujes.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 07:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
_Krol_ je napisao:
Koliko god sracunas dodaj 30%.....100 000 ode sok kazes keks


Ovih 30% je valjda samo ako te neko ne zajebe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 07:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sargas je napisao:
trta90 je napisao:
I da-radije sam za opciju da nadjem majstore i sam kupujem materijal nego da firma radi..


Mislim da ti je daleko bolje da nadjes neku ozbiljnu firmu.
Ako ti sam ganjas majstore i materijal, em te nece izaci jeftinije, em ces se stalno zajebavati sa nabavkom materijala.

Kad ti firma radi, oni dobiju jeftinije materijal, rasporedjuju ljude na gradjevini tako da ih uvijek ima onoliko koliko ti u tom momentu treba.
Ono sto je daleko najbitnije, je sto su onda odgovorni za sve.
Kad ti jedan majstor jedno radi, a drugi drugo, samo ce svaljivati odgovornost sa jednog na drugo i bice fusarenje na sve strane...

Ovako imas firmu i nadzornog organa i nemas nista da se brines. To su barem moja iskustva. Sve sto mi je firma radila, ekstra sam zadovoljan, a gdje god sam ja ganjao majstore, pokajao sam se...

EDIT: Najbolje ti je da nazoves par firmi i da vidis koliko traze para, tako nekako ce te kostati i da sam sve organizujes.

Niđe veze :P
Firma dobija popust na materijal al' ti od tog popusta nećeš vidjeti ništa. Vlasnici firmi u sezoni naprimaju toliko poslova da jedva stižu i onda gledaju što brže da odrade sve da mogu preći na slijedeći posao, a ne kaže narod džaba:"što je brzo, to je kuso". Nadzorni organ uglavnom poznaje izvođača i spreman je da mu progleda kroz prste. Ima slučajeva gdje firma predloži nadzorni organ, investitor ga angažuje, a nije upoznat da su izvođač i nadzorni organ u rodbinskim vezama (otac i kćer npr). Nebitno je da li ćeš angažovati firmu ili pojedinačno majstore, bitno je da dobro ispitaš "teren" tj upoznaš se sa prethodnim radovima tih majstora te na osnovu toga ih angažuješ te da ih konstantno nadzireš lično.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 08:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Sto se popusta na materijal tice, ne dobijes ti taj materijal direktno, nego sve zajedno kad se dodaju ruke izadje te ako nista isto kao da si ti sam placao ruke plus materijal.

Naravno da neces uzeti nadzornog kojeg ti firma preporuci. On treba i mora da bude nezavisan i neutralan na tvojoj gradjevini. On je taj koji svojim potpisom garantuje da je gradjevina izvedena po nacrtima i planovima.

Slazem se da uvijek treba pogledati reference i vidjeti da li ti odgovara to sto je izvodjac radio i jos vise se slazem da se i licno treba angazovati oko nadgledanja. Jbg, niko nece zagledati kao ti...

Kad angazujes firmu, nemas tih problema da ti majstor koji radi maltere sere kako je lose ozidano na primjer...
A to i tome slicno uvijek bude kad sam organizujes majstore za pojedinacne poslove.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 08:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ja ne mogu propustiti i ovu priliku da spomenem ove gdje god mogu, pa da ne citiram samog sebe, evo i jos jedan komentar.


ferdinand je napisao:
BLAF77 je napisao:
BSE je napisao:
iskoristicu ovaj topic samo da upitam koju gradjevinsku firmu iz BL angazovati za taj posao, koja ima najpovoljniji odnos cijena/kvalitet ?


Nemam ti firmu za preporuciti, ali ovu ti NE PREPORUCUJEM. Firma se zove G.P. Vektor, a vlasnik je Jovo Vuksan.
Meni je radio i nisam zadovoljan. Hrpa slatkih obecanja da ce se uraditi vise od predvidjenog pa se na kraju jedva natjera da uradi i onaj minimum potrebnog. Nijedan rok ni obecanje nije ispostovano, i pitam se samo koliko cu jos propusta naci kad budem nastavio sa radovima (do sada je samo pokriveno i stavljena vanjska stolarija)
Jos je bio i skup. I onda on nadje podizvodjaca koji mi kaze koliko bi me jeftinije izaslo da sam mu se direktno obratio umjesto preko ove firme, jer svako uzima svoje. Npr. za neke stepenice on trazi 2200 KM a njegov podizvodjac 700 (bar me ovde nije presao :) Ova "reklama" je najmanje sto je zasluzio od mene.
U svakom slucaju, neko je vec dobro rekao - trebace ti puno zivaca. Sretno!


Uh imao sam prilike razgovarati poslovno sa njima....joj joj!


Ujedno nadji ovu temu (Cijena izgradnje kuce), mozda bi se cak i mogle objediniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Znam samo da ne kazu bezze kad covjek hoda ulicom i sam sa sobom prica...il je lud il kucu pravi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 08:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Krol, mislim da to ide i do 50% gore od osnovnog predvidjenog budzeta, a najveci i svi problemi pocinju sa projektom...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
E hajde utucite sad covjeka do kraja. Stari, ako si planirao praviti 100 kvadrata, nemoj ti pocinjati vise od 30ak, da se uklopis u troskove ovim nasim racunicama. Jebo ti to, nije sala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 09:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Koliko ovde opcija ima. Da li imas neku svoju radnu snagu ili ne? Da li mozes napraviti radnu akciju i osloniti se na te ljude koje poznajes. Da li imas medju njima i strucne ljude koji ce ti to sve nadgledati.
Mi smo planirali isto tako uzeti materijal povoljno od ljudi koje znamo, pa napraviti akciju, uzeti radnike.. i na kraju shvatili da je bolje angazovati gradjevinsku firmu. Tako i jesmo, ljudi iz federacije, radili vec jednom prijatelju objekat. Dosli, dogovorili detalje, cijenu. Sutradan salili temelj, nakon par dana stubovi. Evo ove sedmice ide krov. Ispostovali sve maksimalno. Tu cemo stati za ovu god. Pa na proljece ako Bog da, dalje.
Temelj je 10 sa 10. Mogu napisati tacno sta i koliko do sada smo uradili i koliko nas je kostalo.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 09:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
blaf77 je napisao:
E hajde utucite sad covjeka do kraja. Stari, ako si planirao praviti 100 kvadrata, nemoj ti pocinjati vise od 30ak, da se uklopis u troskove ovim nasim racunicama. Jebo ti to, nije sala.

I ja nešto kontam...ispade duplo skuplje napraviti kuću nego kupiti stan iste kvadrature....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 09:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Lolly mangup je napisao:
nu. Sutradan salili temelj, nakon par dana stubovi. Evo ove sedmice ide krov. .

Ovo je po meni jedina bitna prednost angažovanja firme. Brzina. Sve ostalo, po meni, je na strani tradicionalnijeg i kod nas češćeg načina izgrdnje kuće, sa par majstora i kamarom prijatelja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 09:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Maj 2016, 18:58
Postovi: 9
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Krol, mislim da to ide i do 50% gore od osnovnog predvidjenog budzeta, a najveci i svi problemi pocinju sa projektom...


Koje probleme mogu da ocekujem sa projektom?Imate li neke savjete,iskustva...
Predpostavljam da ce mi trebati projektant da ovu kucu sto sam dao u linku pretvori u funkcionalan gradjevinski projekat....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Aj L. ziva bila proslijedi mi broj, meni treba ponuda za prosirenje garaze i novi krov na istoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 12 Sep 2016, 10:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
blaf77 je napisao:
E hajde utucite sad covjeka do kraja. Stari, ako si planirao praviti 100 kvadrata, nemoj ti pocinjati vise od 30ak, da se uklopis u troskove ovim nasim racunicama. Jebo ti to, nije sala.

Troskovi ne rastu na golim zidovima nego kada pocne faza opremanja, pa onda, stok puno drvo ili iverica, puna sirina ili standardna, pa instalacije, izolacije indtalacija, pa onda jedna cesma za tus kosta kao 100 metara pvc cijevi za vodu, jedan kutni ventil 15 km itd itd itd...
Uopste ne mislim da pretjerujem, jer eto igrom slucaja se susrecem sa nekoliko gradjevina razlucite namjere...
Projekat je najbitniji, tu moras sve da predvidis, od toga gdje ces uticnicu za struju i na koju visinu do toga gdje ti dolazi antenski izlaz, ventilacija, izolacija betonskih stubova heraklitom obavezna itd itd itd...
Stan je u svakom slucaju dugorocno isplativija opcija, ali kuca je kuca...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs