banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Dec 2013, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Otvaram ovu temu pošto nisam našao neku sveobuhvatnu koja govori o (čestim) problemima na relaciji potrošača, korisnika, kupaca sa jedne strane i pružaoca usluga, prodavaca i ostalih sa druge strane. Nije loše da razmjenimo iskustva, a nekima će to biti i od pomoći da saznaju kako da se postave u datim situacijama. S obzirom na temperament ovog podneblja, činjenica je da mnogi krenu u rješavanje problema pomoću sočnih psovki, kletvi i sličnih komunikativnih disciplina, što možda nekad ima efekta a često se postiže i kontraefekat.

Na ovoj stranici se može preuzeti "Zakon o zaštiti potrošača u Republici Srpskoj" :
http://www.narodnaskupstinars.net/lat/s ... rpskoj-lat

Rješavajući neke svoje probleme malo sam čituckao ovaj zakon i zaključak je da ga nažalost dosta pružaoca usluga i prodavaca kriši i to po više odredbi, a za većinu tih prekršaja postoje i kazne. Stiče se dojam da pružaoci usluga namjerno ignorišu odredbe ovog zakona pa i kad se neko pobuni, to su samo sporadični slučajevi, na kraju kad se podvuče refa oni su opet u plusu...

Konkretan slučaj koji je ovih dana dobio epilog:

U julu 2013 moj poslodavac je poslao spisak mobilnih brojeva mtel-u za uvrštavanje u VPN mrežu. Na tom spisku se greškom našao i moj privatni broj. Znači u julu je izvršeno prebacevinje tih brojeva u VPN pa i mog broja. Polovinom avgusta kad sam se vratio sa odmora i otvorio svoj račun za mobilni za mjesec juli vidim da nešto nije uredu. Odem na šalter mtel-a da se informišem i tek tad sam saznao da moj privatni broj više nije moj broj, to jest tek tad sam saznao za uvrštavanje u VPN. Javio sam se svom poslodavcu i odmah je poslat zahtjev za isključenje mog broja iz VPN-a. Tad počinje agonija.
Digresija:
Ovaj broj koristim više od 10 godina...Prije više od godinu dana sam radio na drugom mjestu i tad je taj moj broj bio u VPN-u tog poslodavca. Naravno prilikom tadašnjeg uključivanja mog privatnog broja u VPN ja sam morao potpisati saglasnost da mtel to uradi, što ovaj put nije bio slučaj. Dakle znam da postoji obrazac u mtel-u koji vlasnik broja potpiše i time daje saglasnost da se njegov broj ubaci u VPN. Mjesec dana prije prestanka mog rada tamo isključio sam broj iz VPN-a i potpisao novi ugovor sa mtel-om za mix paket (sa internetom) i sa tim ugovorom preuzeo sam sve obaveze koje se tiču mog broja, odnosno imao sam ugovorenu obavezu po osnovu uzetog telefona do polovine 2014. Kraj digresije.
Dakle moj novi poslodavac poslao je zahtjev mtel-u za isključenje broja iz VPN-a, ali mtel sad odbija da to uradi uz obrazloženje da postoji neki problem zbog prethodnog VPN-a...wtf … natezanje je trajalo do 10. septembra, tačnije dvadesetak dana, i isključenje iz VPN-a sam dobio tek kad sam uputio e-mail na sve moguće adrese koje sam našao na sajtu mtel-a, bukvalno od generalnog direktora, direkcija pa do čistačica. Tek tad su me ljubazno nazvali i rekli kome da se javim i da dođem kad meni odgovara, a kad sam došao sve je bilo ekspresno gotovo....
...ali to nije kraj....
S obzirom da računi VPN-a idu na poslodavca, poslodavac plaća samo iznos pretplate a sav ostali trošak se odbija od plate zaposlenih (poruke van bonusa, minute van bonusa i sav internet), tako je bilo i za moj broj. Sve bi bilo uredu da moja potrošnja nije bila enormna po pretplati za VPN... šta se desilo... pa pretplata za ovaj VPN nije podrazumjevala internet promet, to jest sav internet promet se posebno tarifira... račun za moj broj je imao trocifrenu stavku samo za mobilni internet....Za čitavo to vrijeme dok je broj bio u VPN-u ja sam telefon koristio u skladu sa svojom pretplatom, to jest koristio sam mobilni internet bez ograničenja, a niko mi iz mtel-a nije ukazao na ovaj način obračuna, čak sam lika iz mtel-a koji je bio kontakt osoba za VPN mog poslodavca pitao putem e-mail-a o načinu obračuna i ništa mi nije odgovorio….Tad šaljem zahtjev mtel-u da mi refundiraju iznos za naplaćeni internet uz obrazloženje da su prekršili ugovor koji su imali potpisan sa mnom a koji je podrazumjevao upotrebu mobilnog interneta u okviru pretplate, to jest jednostrano su raskinuli taj ugovor a mene nisu ni obavjestili što je rezultiralo ovim enormnim računom. Odgovor nisam dobio ni nakon zakonskih 30 dana. Ovaj gore zakon je definisao taj rok. Nakon toga šaljem im urgenciju i pozivam se na taj rok i zakon ali i na kazne koje slijede za nepoštivanje tog roka. Sad dobijam odgovor nakon 7 dana i naravno odbijaju moj zahtjev uz šturo obrazloženje da oni imaju praksu da nakon što im poslodavac pošalje spisak brojeva oni ništa ne provjeravaju....mislim, a ugovor!!!, mogu li onda i ja da ga po potrebi ignorišem???...elem uz taj odgovor dostavljaju i kopiju odgovora na moj prvi dopis sa nekim ranijim datumom što meni nije dostavljeno. Ali nakon par dana stiže i poštom taj prvi odgovor, datum odgovora polovina oktobra, što se uklapa u zakonski rok, a pečat pošte polovina novembra...znači kad sam se ja pozvao na rok definisan datumom onda prave retroaktivno odgovor...Tad sam pokušao telefonom (broj naveden u njihovom odgovoru) doći do informacije na koji način su donijeli odluku, jer zakon predviđa da odluku donosi komisija u kojoj učestvuje i neko iz udruženja zaštite potrošača... naravno nisu mi ništa htjeli reći, uz obrazloženje da ja njima ponovo pošaljem poštom zahtjeva ali da ga bolje obrazložim…naravno tad sam bio na ivici živaca i rekao sam dotičnoj gospođi da nemam namjeru da se više dopisujem i da ću ih prijaviti inspekciji...
Tad pišem prijavu inspekciji, obrazlažem čitav slučaj, pozivam se na ugovor i zakon o zaštiti potrošača i u prilogu dostavljam svu moguću dokumentaciju: kopiju ugovora koji sam potpisao sa mtel-om, kopije računa, kopiju platne liste sa odbijenim iznosom za račun, poslati zahtjev mtel-u, urgenciju, njihove odgovore sa kopijama koverata gdje se vide datumi. Navodim i u svoju sumnju u retroaktivno odgovaranje na moj zahtjev.. itd. Mtel sam pismeno obavjestio da sam ih prijavio i još jednom im dao do znanja da ostajem pri svom zahtjevu.
Na kraju dobijam poziv od inspektora koji me pita na koji način mi odgovara da mi refundiraju traženi iznos, te mi i pismeno stiže od inspekcije da nakon njihove intervencije mtel prihvatio zahtjev za odštetu...dogovorio sam da se budući računi umanjuju do traženog iznosa…

sve u svemu bilo je potrebno malo piskaranja i strpljenja, ali ako ste u pravu i to potvrdite po odredbama zakona, treba biti uporan...

Predlažem da i drugi ovde napišu koje su probleme imali i kako su ih riješili, a to će ujedno biti i uputstvo drugima šta i kako u datoj situaciji…


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2013, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Ja sam upravo u jednoj dužoj prepisci sa ''gospodom'' iz M:tela...čekam odgovor malo manje od dva mjeseca...

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2013, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Ako je žalba po pitanju kvaliteta usluga onda su obavezni po zakonu da dostave odgovor u roku od 30 dana , vidi član 51. ovog gore zakona što sam linkovao...inače ta "gospoda" iz mtel-a se ponašaju gotovo neprofesionalno sve dok ih ne pritisneš, u mom slučaju inspekcijom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2013, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Kojoj si inspekciji prijavio?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2013, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Nadležna je tržišna inspekcija:
http://www.inspektorat.vladars.net/inde ... &Itemid=69
...a slao sam direktno na inspektorat, oni dalje prosljeđuju nadležnoj inspekciji zavisno od sadržaja prijave...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Super tema!
Ovako, meni je muz kupio neki komplet vesa u jednoj prodavnici. Nije mi odgovarala velicina i isla sam da zamijenim za odgovarajucu. Medjutim, od 5-6 ponudjenih modela meni nijedan nije odgovarao! Cudni su im modeli i ne pristaju mi. Pitala sam da li mogu dobiti povrat novca (kupljeno je juce, ja isla da zamijenim/vratim danas, uz prilozen fiskalni racun), rekli su da ne vrse povrat novca.
Cackala sam po tom gore navedenom zakonu, ne pise nigdje da je prodavac duzan vratiti novac ako kupac vraca ispravan proizvod, samo pise ako se vraca ostecen.
Zvala sam i Udruzenje za zastitu potrosaca "DON" iz Prijedora (jer se ovi banjalucki nisu javljali na telefon) i covjek mi je rekao da bi mi morali vratiti novac (iako nemam konkretnog razloga osim sto mi se "ne svidja" i ne nude nista sto mi odgovara), i ako ne budu htjeli da se pozovem na zakon za zastitu potrosaca, te da kazem da cu dovesti inspekciju i prijaviti ih udruzenju.

Je li imao neko slicnu situaciju i kako se razrijesilo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kad citam ove teme, tacno u ovoj drzavi covjek bilo koje profesije treba biti i pravnik da bi ostvario svoja neka prava...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ja bih razriješila muža dužnosti kad ne zna kupiti šta ženi odgovara :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mozda je kupio za ljubavnicu, a zena nasla, pa on rekao da je za nju da ga ne provali :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Juliette je napisao:
Super tema!
Ovako, meni je muz kupio neki komplet vesa u jednoj prodavnici. Nije mi odgovarala velicina i isla sam da zamijenim za odgovarajucu. Medjutim, od 5-6 ponudjenih modela meni nijedan nije odgovarao! Cudni su im modeli i ne pristaju mi. Pitala sam da li mogu dobiti povrat novca (kupljeno je juce, ja isla da zamijenim/vratim danas, uz prilozen fiskalni racun), rekli su da ne vrse povrat novca.
Cackala sam po tom gore navedenom zakonu, ne pise nigdje da je prodavac duzan vratiti novac ako kupac vraca ispravan proizvod, samo pise ako se vraca ostecen.
Zvala sam i Udruzenje za zastitu potrosaca "DON" iz Prijedora (jer se ovi banjalucki nisu javljali na telefon) i covjek mi je rekao da bi mi morali vratiti novac (iako nemam konkretnog razloga osim sto mi se "ne svidja" i ne nude nista sto mi odgovara), i ako ne budu htjeli da se pozovem na zakon za zastitu potrosaca, te da kazem da cu dovesti inspekciju i prijaviti ih udruzenju.

Je li imao neko slicnu situaciju i kako se razrijesilo?


Nažalost naš zakon o zaštiti potrošača nije predvidio takvu situaciju, to jest da je "kupljeni proizvod ispravan ali kupcu neodgovara pa ga želi vratiti". To je po meni nedostatak s obzirom da koliko sam upratio u okruženju (Srbija, Hrvatska) to je definisano... e sad možeš ići na blef pa trgovcu zaprijetiti zakonom i inspekcijom jer je velika vjerovatnoća da nemaju pojma šta piše u zakonu...

PS to poklon za trifundan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Najgora je napisao:
Ja bih razriješila muža dužnosti kad ne zna kupiti šta ženi odgovara :D


bogam malo ih je :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Juliette,ne mora da znači ali kad god je neko od mojih prijatelja supruzi kupovao rublje (erotsko) to bi značilo samo jedno-da ga ona više ne uzbuđuje i privlači kao nekad.Surovo jest......

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2014, 01:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
despot777 je napisao:
Juliette je napisao:
Super tema!
Ovako, meni je muz kupio neki komplet vesa u jednoj prodavnici. Nije mi odgovarala velicina i isla sam da zamijenim za odgovarajucu. Medjutim, od 5-6 ponudjenih modela meni nijedan nije odgovarao! Cudni su im modeli i ne pristaju mi. Pitala sam da li mogu dobiti povrat novca (kupljeno je juce, ja isla da zamijenim/vratim danas, uz prilozen fiskalni racun), rekli su da ne vrse povrat novca.
Cackala sam po tom gore navedenom zakonu, ne pise nigdje da je prodavac duzan vratiti novac ako kupac vraca ispravan proizvod, samo pise ako se vraca ostecen.
Zvala sam i Udruzenje za zastitu potrosaca "DON" iz Prijedora (jer se ovi banjalucki nisu javljali na telefon) i covjek mi je rekao da bi mi morali vratiti novac (iako nemam konkretnog razloga osim sto mi se "ne svidja" i ne nude nista sto mi odgovara), i ako ne budu htjeli da se pozovem na zakon za zastitu potrosaca, te da kazem da cu dovesti inspekciju i prijaviti ih udruzenju.

Je li imao neko slicnu situaciju i kako se razrijesilo?


Nažalost naš zakon o zaštiti potrošača nije predvidio takvu situaciju, to jest da je "kupljeni proizvod ispravan ali kupcu neodgovara pa ga želi vratiti". To je po meni nedostatak s obzirom da koliko sam upratio u okruženju (Srbija, Hrvatska) to je definisano... e sad možeš ići na blef pa trgovcu zaprijetiti zakonom i inspekcijom jer je velika vjerovatnoća da nemaju pojma šta piše u zakonu...

PS to poklon za trifundan :D

Pa prakticno sto mi je ovaj covjek iz udruzenja rekao je to, da im na fin nacin zaprijetim. Ma totalno mi je bezveze sto se ne moze na najnormalniji nacin dobiti povrat novca, vec moras moljakati i prijetiti. Kod svih svjetskih lanaca trgovina se moze dobiti povrat bez pogovora, samo valjda kod ovih lokalnih mafijasa teze ide...

btw, nije za trifundan ;-) niti je za valentinovo ;-)

@spijo, ko je rekao da je ves erotski? :-? mozda su duboke pamucne gace koje cuvaju bubrege. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 03:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Isla sam i danas :-D Stvarno sa namjerom da nadjem nesto odgovarajuce.. drze oni i svasta nesto osim vesa. Nista nisam nasla sto mi treba i odgovara. :-? Radnica je rekla da ne moze vratiti novac, nije do nje, nego su tako vlasnici nalozili, kao eto jedino ako bi oni dozvolili da vrati... ja sam rekla da ih zove i pita moze li :-D rekla je da ne moze jer su sad na putu :roll: I hajd ti sad budi pametan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Ja sam ljetos dobila iz lindex-a ves koji je radnica spakovala u pogresnoj vel,odem nakon par dana sve s racunom da zamijenim kao ne mijenjaju ves,mosh mislit nosila sam gace 46 sve s etiketom haha,ugl kad sam digla frku,di su mi da zamijenim,ali mogu iskljucivo ves sto je isto van pameti jer kad stornira racun svejedno sta cu uzeti,znam da cu ih zaobilaziti u sirokom luku...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 12:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
azdajica-ny je napisao:
Ja sam ljetos dobila iz lindex-a ves koji je radnica spakovala u pogresnoj vel,odem nakon par dana sve s racunom da zamijenim kao ne mijenjaju ves,mosh mislit nosila sam gace 46 sve s etiketom haha,ugl kad sam digla frku,di su mi da zamijenim,ali mogu iskljucivo ves sto je isto van pameti jer kad stornira racun svejedno sta cu uzeti,znam da cu ih zaobilaziti u sirokom luku...

Ma da?? Nisam znala da su oni takvi, posto su svjetski lanac trgovina, trebalo bi da su naklonjeniji kupcima. Svasta. Inace, meni je njihov ves super.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Ja bih ti preporucila da odes opet, zaprijetis inspekcijom i da ces "ih dati u novine" ( i to prolazi nekad) te zahtijevaj novac nazad ako ti bas nista ne odgovara u zamjenu. Vrijedi probati, cak i inspekciju da zoves i da te odbiju, bar si probala.

Ja sam u Malbasicu kupila sat. U garanciji se pokvario, i odnesem da reklamiram, vozali ga po sarajevu i ko zna gdje, kao fabricka greska. Reko dobro dajte mi isti takav, kazu nema vise takvog sata. Limitirano izdanje.
Kazem ok, dajte da izaberem drugi u toj cijeni od tog proizvodjaca, sat ni malo nije bio jeftin. Kad izvadise one 3 modela, da izaberem od tih. Ne moze bilo koji. :oops:
I jos me znaju tamo jer cesto kupujem al kao sefica rekla tako. A ta 3 ponudjena grdna i preruzna. Reko nista, sutra cu doci ili s novinarima ili sa inspekcijom.
Sticajem okolnosti mama mi sretne vlasnika kojeg zna i kaze mu sta je problem i on kaze nek dodje sutra.
Sutradan nova prica, otvorile su sve vitrine, povadile sve moguce satove svih dobavljaca da izaberem sta zelim. Strasno..
Niti sam bila kriva za kvar, jos sam htjela zamjenu, a one izabrale 3 jeftinija sata koja ocito ne mogu prodati. Da nisam slucajno preko poznanstva eto to rijesila, sto je takodje teska glupost, dovela bih ja i inspekciju i zalila se, i zvala novinare iz principa. Niti je malo para niti hocu da me prave budalom za sopstveni novac. Al ganjala bih dok ne istjeram to na cistac.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 12:40 
Smjesno je sto su ljudi kod nas stoka, mislim na ove gazde, radije ce da se cigane za 5-10 maraka i izgube musteriju koja ce im te pare u narednih par godina 10x vratiti nego da zamjene pokvarenu ili neispravnu robu...

Tipicni balkanski mentalitet i dzaba, cast izuzecima...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cure postuju gazdina pravila. Sto si na kraj srca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2014, 12:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Juliette je napisao:
azdajica-ny je napisao:
Ja sam ljetos dobila iz lindex-a ves koji je radnica spakovala u pogresnoj vel,odem nakon par dana sve s racunom da zamijenim kao ne mijenjaju ves,mosh mislit nosila sam gace 46 sve s etiketom haha,ugl kad sam digla frku,di su mi da zamijenim,ali mogu iskljucivo ves sto je isto van pameti jer kad stornira racun svejedno sta cu uzeti,znam da cu ih zaobilaziti u sirokom luku...

Ma da?? Nisam znala da su oni takvi, posto su svjetski lanac trgovina, trebalo bi da su naklonjeniji kupcima. Svasta. Inace, meni je njihov ves super.

Tu je svjetsko samo ime. Lindex kod nas je u vlasništvu iste firme koja drži i Tifani u Merkatoru i Tempu. Neka iz Sarajeva. Inače jako loš odnos imaju i prema radnicima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs