banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Nov 2010, 20:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Moze li mi neko reci gdje ima ovih radnji u BL. Ja znam za onu kod HardRock kafea, ali zanima me gdje jos ima.
Trebao bih ofarbati jaknu a nisam zadovoljan bas sa njihovom uslugom tamo.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ima ih nekoliko u gradu ali je sve ista firma, AD3 ili tako nesto se zovu. Jedna iza bivseg Tigra, jedna u Mejdanu pored Mrvice i foto studija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
i rade katastrofa :(ne znam radi li jos uvijek onaj vunovlacar iza nekadasnjeg celika(ona ulicica koja ide prema Studencu,e taj ciko mi je prije par god farbao kaput,tj djubretarac iz svijetlo plave u crno i ispalo je odlicno,a ako samo zelis osvjeziti boju,npr crna,koja je vec isprana,kupis dobru farbu za tkaninu,znam da ih ima DM oko 10 km kosta,mislim da je "fiksator" boje kuhinjska so,pise na uputama,pa u masinu i ofarbas sam :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 21:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
E hvala puno, a jel moze to u vesmasinu?
Ja sam platio za jednu jaknu 25KM, ali brzo je izblijedilo zbog sunca uglavnom, mada se malo i ispralo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ma i jesu te farbe za ves masinu,ubacis jaknu,so,farbu ima uputa na kutiji,poslije samo isperes masinu i caos,ja sam imala jedno vrijeme maniju farbanja stvari od patika pa na dalje...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Mozes li mi reci gdje ima tih farbi za kupiti, ja bih to onda sam, da ne bacam pare na servis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:27 
od cega ti je jakna? ima onaj sumaher sto farba kozu.. fenomenalno mi je uradio sandale, i mami i drugarici je ofarbao cipele i extra su.. dok mi je kolegica s posla pricala da je farbao i torbu... moram pronaci broj telefona, ako ti treba, nalazi se u novoj varosi..


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
AD katastrofa za farbanje. Vunovlačar prema Studencu samo je u crno farbao. Dobro si farbali u radnji koja je bila u onim starim kućama kod Metalske škole. U redu gdje je Dijalog :) Oni su mi bolje ofarbali jednom Gas hlače nego što su u fabrici :)

A veliki izbor farbi ima OBI. Raznih boja. Oko 10KM.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 14:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
@ lollipop, pamucna je jakna, ne nosim ja kozu ;) , ali ako imas broj, posalji, mozda zatreba :)
@danijel, znaci to su te farbe za tekstil? Znaci jel ima neki specijalni postupak farbanja, il se svodi na otkuhavanje. Vjerovatno ima uputstvo na pakovanju, ne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Last December je napisao:
@ lollipop, pamucna je jakna, ne nosim ja kozu ;) , ali ako imas broj, posalji, mozda zatreba :)
@danijel, znaci to su te farbe za tekstil? Znaci jel ima neki specijalni postupak farbanja, il se svodi na otkuhavanje. Vjerovatno ima uputstvo na pakovanju, ne?


Piše sve na pakovanju, da :)
Da ne lutaš, čim uđeš u OBI ideš skroz lijevo. Odmah kraj perlica za nakit. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ima uputstvo na pakovanju. :D
Mislim da sve idu na taj princip, ukuvavanja boje u tkaninu, te sto se farbaju u rastvoru vode i boje.

Te boje u OBI-ju su skroz male, ove iz DM-a imas malo pakovanje za 5-6KM, a veliko za ~10KM.
Koliko boje ti treba, zavisi od tezine jakne i koliko jaku boju zelis.
Cini mi se da sa jednom malom farbom mozes ofarbati jedan zenski sako ili jaknu u najjacu nijansu.

Ako ti je ta jakna bas draga, ja ti ne bi preporucila da to radis sam, vec zamoli mamu, sestru, komsinicu... :D
muskarci uvek zaye8u nesto, cak i kada imaju detaljno uputstvo za najjednostavnije radnje. lol

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 16:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Hvala svima na pomoci, jos me zanima samo jel mozda bolje to farbati u loncu na sporetu ili u ves masini, znam da je moj ababa nekad u loncu farbala stvari :)
Btw, Hugolina, imaj malo vjere u muskarce, nema potrebe za predrasudama, ima nas i sposobnih, nismo bas svi kljakavi :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 12:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2009, 12:15
Postovi: 86
Na kaputu su mi ostale fleke od kise, gdje je god pala kisa ima fleka. Zna li neko kako da to uklonim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
taman ili svijetao?ako je neki svijetli nemam pojma,a ako je tamno pokusaj krpu natopiti u vodu s malo sirceta i prepeglati

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Ima hemijska čistionica "Lotos" pored "Name".
Ja sam nosila neke stvari i bila sam zadovoljna uslugom, ali je prilično skupo, moram da priznam.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 20:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
ali je prilično skupo, moram da priznam.


Zar jesu? :oops:
Meni su bili bas jeftini (mozda zato sto su bili poprilicno jeftiniji od one cistione kod mosta Venecija).
Ja sam zadovoljan kako rade.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 20:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ima jedna u Novoj Varosi, ako se ne varam...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
V@nja je napisao:
Citiraj:
ali je prilično skupo, moram da priznam.


Zar jesu? :oops:
Meni su bili bas jeftini (mozda zato sto su bili poprilicno jeftiniji od one cistione kod mosta Venecija).
Ja sam zadovoljan kako rade.


Nisam nosila ni u jednu drugu čistionu i nisam ništa skoro, ali znam da zadnji put kad sam nosila nešto, ne sjede mi cijena, tipa deblji sako su naplatili kao kaput. :wink:

Ali jesam zadovoljna kako urade, to stoji.

Bila je neka čistiona negdje gdje su ljudi nosili laboratorijske mantile na izbjeljivanje za 2 km. Zna li neko gdje?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 22:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2009, 12:15
Postovi: 86
azdajica-ny je napisao:
taman ili svijetao?ako je neki svijetli nemam pojma,a ako je tamno pokusaj krpu natopiti u vodu s malo sirceta i prepeglati

Hvala! Uspjela sam, al' samo sam pokvasila krpu i ispeglala i fleke su nestale.
Inace, kaput sam kupila u Mangu 269 KM. Tako da slucajno ne kupujete, doslo mi je da ga bacim. :mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
sekica01 je napisao:
azdajica-ny je napisao:
taman ili svijetao?ako je neki svijetli nemam pojma,a ako je tamno pokusaj krpu natopiti u vodu s malo sirceta i prepeglati

Hvala! Uspjela sam, al' samo sam pokvasila krpu i ispeglala i fleke su nestale.
Inace, kaput sam kupila u Mangu 269 KM. Tako da slucajno ne kupujete, doslo mi je da ga bacim. :mad:

to sa sircetom je babin trik :lol: u mlaku vodu tek malo sirceta,brzo izlapi od temperature,a kaput"bljesne"

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs