banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2017, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
<3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 14:01 
nabroji caca ono sto ima svako naselje, sem herca :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
srda83 je napisao:
giometar je napisao:
Mejdan, zato sto zato

E baš zato.

E zato!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Do onih poplava i ja sam mislio lijepo je svuda u BL, sada ne bih pored Vrbasa da mi dzaba daju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 02:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jan 2017, 01:06
Postovi: 10
Шајин je napisao:
већ сам на једној теми писао зашто волим Старчевицу, па ћу сад само овдје копирати пост,пошто је у складу са овом темом. :D

Уф никад не бих могао живјети у центру... мени је периферија закон!

Ја од рођења живим на Старчевици и обожавам ово насеље! :D
За разлику од већег дијела града, кад изађем испред зграде неће ми одмах испред носа пролазити аута, него је доста мирније и има пуно зелених површина. А да не спомињем што имамо "Велко брдо" на којем се налазе клупе и игралиште са прекрасним погледом на град. :love4: :love7: Нема ми јаче ствари него за вријеме топлих љетних ноћи, сјести са друштвом на једну од тих клупица, уживати у погледу на прекрасну Бањалуку и јести неки кекс и пити хладан сок или пиво :D
Жао ми је што ми дјевојка није са Старчевице него из другог дијела града. Да је са Старчевице вјероватно никад не бих ни отишао до центра :lol:
Такође то исто Велко брдо је једно од ријетких и најбољих мјеста за санкање у граду. Има велико брдо за већу дјецу и мало брдашце за најмање клинце. Сваке године све више људи довози аутима овдје своје клинце на санкање.
ево једна сличице од претходне зиме:
http://i255.photobucket.com/albums/hh15 ... xxxx-1.jpg
на сву срећу преко тог брда иде далековод па још нису изградили ниједну зграду. Оног тренутка кад ми униште и Велко брдо отићи ћу до општине и гађати их јајима

Имам и доста слика преко љета кад све излиста, баш је прекрасно, али немам сад времена да постављам.

До сада није било ни проблема са паркингом, АЛИ изграђено је неколико зграда а ни за једну није направљен никакав паркинг!!!! тако да је сад предвече већ тешко пронаћи мјесто на одређеним паркинзима. Мада су и људи ко неки сељаци. Радије ће се попети на тротоар да би био на 5 метара од улаза у зграду, него отићи 20 метара даље и паркирати се ко господин... Код мене још има слободног паркинга (на гаражама)

Иначе највјероватније кад се одселим од стараца свој живот ћу да наставим на Петрићевцу и то на самом крају гдје почињу Мотике. За сад то и није баш нека примамљива локација, јер је пут лош и нема канализације(сви су спровели канализацију у рјечицу која се зове Широка, а некад сам се купао у њој, сад прљава страшно :( )
Међутим за коју годину кад се одради инфраструктура биће супер насеље. до града 4 километра. Аутобус иде веома често(на свако пола сата, кад је шпиц свако 15 минута) и треба му 15 минута до града(толико мени треба и 14-ком са старчевице до центра)


Koliko ima do tamo kilometara?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Докле, до Петрићевца? Онај почетак одмах уз транзит, гдје је она велика пасарела, рачунај да имаш нешто више од километар ипо, можда 2. Мада има Петрићевца ;) Старчевица, гдје је помињао Шајин, око 2 ипо.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2017, 08:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2017, 06:53
Postovi: 85
Naselje Sunce :love9:

_________________
Per aspera ad astra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2017, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Samo da nije uzbrdo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2017, 19:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 688
Milan je napisao:
ja sam u rosuljama i da biram ne bih mogao bolje. vecina ulica zatvorene, kort, tropic, moj market i d market su tu, u blizini zeljeznicka, autobuska i pijaca, busevi za grad svakih 5 min na dve autobuske stanice, a i pjeske se dodje za 20 min, zatim park MS je tu i zadnje, ali ne i manje bitno, uvijek se moze otici kod jure na koljenicu ili neko drugo svjeze jelo...

Potpisujem, tri godine sam stanovao tamo kao student. :)
Jedino mi je bilo nezgodno što je kampus bio malko podaleko, ali zato mi je faks bio skoro pred nosom. :D Mirno, fino mjesto za život, sve što treba je u blizini, idealno za porodicu. Starčevica je takođe sasvim ok mjesto, bio sam neko vrijeme i tamo.
Prema Mejdanu imam neku neobjašnjivu averziju, ne znam zbog čega, iako lokacija uopšte nije loša, ambijent u Boriku mi takođe nije privlačan, dok sam na Laušu imao osjećaj kao da sam u nekoj paralelnoj dimenziji. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2017, 09:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Pa šta je to sa Laušem što ga čini takvim kakav jeste? Je li tamo stvarno toliko loše kao što se priča?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2017, 10:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Meni se nikako ne sviđa. Ni ljudi, ni infrastruktura.

Od sledećih naselja svako ima svoje prednosti i mane pa ne znam po kojem redoslijedu da ih sortiram:
- Centar: niske stare zgrade oko Ivo Andrić škole, malo komšija, blizu centra grada, mirno
- Borik: blizu centra, relativno dosta zelenila, nekad od starijih zgrada koje imaju dvorište i parking
- Nova varoš i Rosulje: blizu centra, a kao da nije, super lokacija za kuću na primjer
- od Zelenog mosta do Buka: super lokacija za kuću, skroz mirno i izdvojeno
- Mejdan: blizu plaža na Vrbasu, relativno zeleno, malo lošija infrastruktura i stanovi su obično manji

Ovo su neka naselja koja se meni recimo sviđaju, a da su u neposrednoj blizini centra grada.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2017, 11:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Nepi je medju nama 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2017, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Naselje Centar i centar grada. Mislio sam na udaljenost zgrada u ulici Ante Jakića i onih oko Ivo Andrić škole...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs