banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 309 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Suncane naocale
PostPoslato: 18 Feb 2010, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Gdje se u BL moze pogledati veca kolekcija ray ban aviator naocala ? Nasao sam prodavnicu ray u starom zanatskom ,ali imaju 30ak modela + prodavacice se bas ne razumiju u modele kad trazis specifican...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Mislim da oni jedini imaju ikakvu ponudu ray ban-ki. :-?

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
To sto ti hoces tesko da ces pronaci u BL. Ja sam RB Aviator kupio u Getaldusu pretproslo ljeto i tada su imali 4-5 razlicitih boja okvira/stakala. Pocetkom prosle godine sam vidio i jedan par u onoj prodavnici gdje je nekad bio IT Notebook Shop za kojim mi je pamet stala, al' nesto nisam bio pri parama :oops: To su 2 mjesta koja meni padaju na pamet, pored te prodavnice koju si naveo. Mada, uvijek mozes pregledati ebay/amazon. Ja sam vidio da ima dosta modela - cak ti nude mogucnost zasebne kupovine okvira i stakala pa da sam kombinujes boje koje hoces.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Nasao sam sebi na ebayu, 80$, nekih 130km sa dostavom a kod nas su 240 tako da uzimam definitivno sa neta, samo me zanimaju da isprobam jedan model pre nego sto narucim, ali ga ne mogu naci u BL...konkretno : http://www.sunglasses-shop.co.uk/uk-sun ... 1/2781.htm

znaci brown fade boja

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
He, te ima moj cimer... I meni su braon baš fine... A cijena je ok, ja sam svoje prošle god platila 109€ na sniženju, al su u pitanju wayfarer, a ne avijatorke....
U Bl nećeš naći ništ, tako da ti jedino net i preostaje... Inače, ima par veličina, pa pogledaj na sajtu pažljivo koje naručuješ. Oblik je svima isti, samo je razlika u veličini...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
da, fora je sto imaju 55, 58 i 63mm ,kao small, medium i large. Medjutim za divno cudo, ovde u rayu u BL imaju samo medium i large, tako da ove od 55mm nisam uspio probati

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Sigurno ne nosiš najmanje... To je ž. model... Ja sam wayfarer uzela srednje, dok najmanje ima moja cimerka i stvarno su presitne... Najvjerovatnije nosiš srednje.. Možda i large, al koliko se sjećam imaš mršavo lice, tako da... Ugl, 100% ne nosiš ove small...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 18 Feb 2010, 23:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
zLo_krme je napisao:
Sigurno ne nosiš najmanje... To je ž. model... Ja sam wayfarer uzela srednje, dok najmanje ima moja cimerka i stvarno su presitne... Najvjerovatnije nosiš srednje.. Možda i large, al koliko se sjećam imaš mršavo lice, tako da... Ugl, 100% ne nosiš ove small...


da uska glava pa sam kontao small :) ali da, vjerovatno medium a large su mi velike, imam 3 komada u kuci sto je stari znao nositi i bas su velike. Oticu sutra jos razgledati pa ako ne nadjem, u svakom slucaju narucit cu ove pa isprobati, u najgorem slucaju ako ne budu odgovarale prodat cu ih ovde za istu cijenu+

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 19 Feb 2010, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Nema šanse da nosiš najmanje, to su baš za male mršave ženice :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 19 Feb 2010, 22:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Jun 2009, 22:46
Postovi: 474
240 maraka za suncane naocare 8)

na sta sve ludi ne rasipaju pare.


ja sebi kupio cvike prije 5 godina za 20 maraka i jos uvijek ih nosim 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Honey, razlika je u staklima... Ja si ne želim sjebati oči nekim staklima s pijace... :wink:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 10:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
zLo_krme je napisao:
Honey, razlika je u staklima... Ja si ne želim sjebati oči nekim staklima s pijace... :wink:

Honey,jesi ti sigurna da su samo stakla u pitanju?Ako su samo stakla,pa za mnogo manje novca možeš preko neta naručiti naočale sa kvalitetnim staklima direktno od proizvođača.Ono,nije da okrivljujem nekoga al' mislim da je Tom Kruz odradio svoje...... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ok, stakla su 50€, a okvir 60... Sviđa mi se taj okvir i traje mi godinama :D
Zar nisu diiiiivne?
Slika
:D :D :D :D :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 18:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
_zoka je napisao:
zLo_krme je napisao:
Honey, razlika je u staklima... Ja si ne želim sjebati oči nekim staklima s pijace... :wink:

Honey,jesi ti sigurna da su samo stakla u pitanju?Ako su samo stakla,pa za mnogo manje novca možeš preko neta naručiti naočale sa kvalitetnim staklima direktno od proizvođača.

Misliš zbog UV-a?
Gledao sam na youtube-u jedan test UV stakala i jeftina i skupa stakla su jednako blokirala UV zrake. Ono, ljudi kontaju - viša cijena, bolja zaštita :lol: (a može se desiti i da skupa i da jeftina stakla ne nude nikakvu zaštitu :wink: )

Hebi ga, nemogu ga nać, al' evo jedan Đe ima cvika
http://www.youtube.com/watch?v=U5DPVme8Ak8
Jeftine fancy cvike od par dolara i skuplje dioptrijske sa UV zaštitom su blokirale UV zrake, što nije bio slučaj sa jednim UV filterom za foto objektiv :wink:

_zoka je napisao:
za mnogo manje novca možeš preko neta naručiti naočale sa kvalitetnim staklima direktno od proizvođača

:thumbup:
Slažem se, super opcija, a još ima i mnogih fancy dizajniranih stakala i okvira za puno manju cijenu

_zoka je napisao:
Ono,nije da okrivljujem nekoga al' mislim da je Tom Kruz odradio svoje...... :D

Hebi ga, ime se plaća :wink:

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 20:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Jun 2009, 22:46
Postovi: 474
zLo_krme je napisao:
Honey, razlika je u staklima... Ja si ne želim sjebati oči nekim staklima s pijace... :wink:



Hajmo reci da sam vec deset godina(mozda i koju vise) lud za suncanim cvikerima, znaci nosim ih gotovo uviiijek. 8)

Uvijek kupim neke jeftine pijacarke... koje mi se koliko toliko ucine kvalitetno izradjene. Zadnje koje sam kupio traju vec godinama.

Uz sve to svaki dan po par sati citam knjige.

I tako godinama...


Neki dan bio na kontroli kod ocnog ljekara i vid mi je savrsen.



Dakle te price koje su vam utuvili u glavu da se jeftinim suncanim cvikerima moze bataliti vid mozete komotno macku o rep okaciti.

Ako volite davati pare za glupost a vi davajte, to je vas licni izbor naravno. Ali mislim da ih je korisnije baciti u kanalizaciju nego toliko para dati za cvike, koje nisu uopste nesto puno bolje od pazljivo probranih pijacarki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jeste. Volimo rasipati pare. Ništa više ne volim nego razbacivanje.. Happy? :lol: 8)

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 20 Feb 2010, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
zLo_krme je napisao:
Ok, stakla su 50€, a okvir 60... Sviđa mi se taj okvir i traje mi godinama :D
Zar nisu diiiiivne?
Slika
:D :D :D :D :D


Iste kao moje! Osim boje koja je, naravno, classic-crna. Od kad sam prvi put gledao Blues Brotherse znao sam da je to ono pravo!

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 21 Feb 2010, 02:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa, da.. Kvlt :D Moje su ljubičaste naprijed, a "kraci" su bordo.. Al nije bila slika na googlu, a nije mi se dalo tražit po njihovom sajtu... Predivne su... 8)

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 21 Feb 2010, 02:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Apokaptuse, nece ti se ni od naocala koje sigurno nemaju UV zastitu pokvariti dioptrija.
Problem kod naocala bez UV zastite je sto zatamne sliku pa se zjenice vise prosire u tamnom i onda jos vise stetnih UV zraka pada na oko nego sto bi padalo da nemas nikakvu zastitu (ili, jednostavnije - gore ti je nositi lose naocale nego nikakve).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Avijatorke
PostPoslato: 21 Feb 2010, 03:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ja sam svoje Large Metal II Aviator-ke, 62mm, zlatni okvir i jako zelena stakla (najklasicniji model, otprilike) uzeo kod lika u zgradi gdje je OKC (nekad bio Lanaco), optika sa strane, ulaz od parkinga, ne mogu se vise sjetiti kako se zove...iz kataloga izabrao, 20-ak dana cekao, 250 platio...zabolio me stomak dok sam placao, ali vec godinama sluze i to odlično, stavim nekad druge, "lijeve", i zaista se osjeti razlika nakon dugo vremena, pogotovo na cesti.
Ali da su puno para, jesu.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 309 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs