banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 302 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2014, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Hmm..trebm kupovati novu mašinu za pranje veša a kako se u iste razumijem ko izvjesni forumaš u auta :lol: svi savjeti su dobrodošli
znači, koja marka, koliko obrtaja etc, na šta da obratim pažnju...?
mislila sam kupovati kombinovanu, ali sam čula da to baš i nije preporučljivo
neka iskustva?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Uh to ti je uvijek problem. Ja sam prije nepar godina kupio gorenje i motor je pregorio par mjeseci nakon isteka trogodišnje garancije. Ovlašteni servis nije imao isti tip za prodati niti su htjeli da naruče iako se i danas ta mašina može kupiti sa pet godina garancije. Zbog toga više nikad nebih kupovao njihove proizvode. Jedva sam preko jednog servisera iz Zvornika uspio dobiti drugi motor i opet radi povremeno kao rezerva u drugoj kući.

Pošto se bez mašine ne može u međuvremenu sam kupio samsungovu za koju već četvrtu godinu nemam zamjerki. Ima malo drugačije riješen bubanj, oni to nazivaju "diamond drum" i ne kida veš kao prethodna. Ne sjećam se kad je oštećen neki komad odjeće, dok je sa starom bila redovna pojava bez obzira na kvalitet odjeće.
Grijač je obložen slojem keramike što bi trebalo onemogućiti stvaranje slojeva kamenca na istom i predviđen mu je radni vijek od najmanje deset godina. Ne znam da li je zaista toliko bolji, ali sigurno može izgurati duplo duže od standardnog.

Što se tiče kapaciteta to nikad nije previše, 7 kg je neka minimalna mjera jer će zatrebati nekada da se operu prekrivači pa da ne rizikuješ hoće li motor otkazati zbog preopterećenja (više nisu predimenzionisani kao prije 30 godina već tek toliki da normalno rade).
Broj obrtaja neka ide preko 1000. Na 1200 bude napola suv veš što je za peškire i frotir odlično pogotovo sad tokom zime, ali mnogo gužva pa je najčešće koristim na 800.
Energetska klasa je bitna jer se vremenom može poprilično uštediti na električnoj energiji i količini vode koje se potroše na jedno pranje.
Ako koristiš dvotarifno obračunavanje energije odgođen start je korisna opcija i većina novih mašina ima kašnjenje početka pranja do dvadesetak sati. Takođe nivo buke neka bude što manji, ne želiš uveče čekati kad će završiti da bi zaspala.
Ako imaš sitne djece u kući neka ima opciju zaključavanja kako djeca nebi čačkajući nešto poremetila (obično se to vrši pritiskajući kombinaciju par tastera na prednjem panelu).
Otvor neka bude što veći jer neki mali patuljci tokom pranja sve naguraju u jastučnice pa da se ne patiš sa vađenjem veša.

Malo sam se raspisao, ali čini mi se da je to sve na šta bi trebalo obratiti pažnju. Sretno u kupovini! :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To sa malim patuljcima si savršeno rekao, jer mi nikad neće biti jasno kako se u navlaku od jorgana zavuče kompletan veš, iako je otvor na navlaci mali. I tada obično porađam mašinu po petnaest minuta.

I mene interesuju ove pojedinosti, jer planiram da kupim novu. Hvala.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
nasmijaše me ovi patuljci :lol: :lol: :lol:
svaki, ali svaku pit kada perem posteljinu to mi se desi tako da najradije posteljinu samu perem
plus oni patuljci što mi jedu čarape u mašini :lol:
nemam dvotarifno brojilo
a ni sitne djece :lol:
ahm..kapacitet me, da izviniš hebe :D tj..meni praktično ne treba veliki bubanje jer dok ja od nas dvije nakupim npr bijelog veša, hodale bi bez gaća :lol: da ne pričam što posebno perem crni veš, posebno kuhinjske krpe i sl..dakle, ne isplati mi se što ću 6x godišnje oprati deke da kupujem veliku mašinu...radije odnesem kod mame :oops:

hvala :D

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Slika
Sve preporuke. Kod mene već skoro deceniju, mašina/sušilica, nema stara nikakvih zamjerki.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ono... Potrosnja vode i struje se navodno prilagodjava kolicini vesa. Tako nekako :lol:

Zoka, uz duzno postovanje prema gospodji mami. Ali koliko ona susi u toj masini? I kakva iskustva ima sa susilicama generalno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kod mene sušilica radi samo kad je nešto hitno. Jbg, selo, dvorište, višak prostora u kući....ima se gdje sušiti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa ono, nije ni Prvnjavor metropola ali bitno je naglasiti da to susi nesto malo i rijetko ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
nema nekih pravila, kod mene u kuci Quadro ves masina radi bez problema vec skoro 8 godina ... to vazi i za ostale marke tipa Beko itd . ..jedino sam citao po forumima da Gorenje nije vise kao sto je bilo, neki ga kude a ima nekih koji hvale

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
The_new_Statesman je napisao:
Pa ono, nije ni Prvnjavor metropola ali bitno je naglasiti da to susi nesto malo i rijetko ;-)

jest, okačiću tebi o glavu pa sušiti

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
@Blackrose
To su samo neka iskustva od godina popravljanja krševa od bijele tehnike i upotrebe iste. :)

Ne znam što sam ja mislio da ti imaš mnogo čeljadi u kući, izgleda da sam te pomiješao sa nekom drugom forumašicom. :? :)
U svakom slučaju na novijim mašinama imaš dosta podešavanja i nekih brzih programa koji su namijenjeni malim količinama veša pa nije minus da u startu daš pedesetak ili sto maraka više za veću. Ovo naravno važi ako nisi ograničena prostorom pa da ne moraš tražiti onu sa što manjim dimenzijama. Umalo da zaboravin glavno, za svaki slučaj provjeri koliko su široka vrata kud trebaš provući mašinu. Nemoj da se desi kao kod mog druga kad smo unosili mašinu da je šira za nekih 40mm pa da moraš skidati dijelove koji smetaju i ponovo sastavljati. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Moram i ja da kupujem veš mašinu. Ova je dala što je mogla.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Stvarno nema pravila.
Mama već 10 godina ima Gorenje, sad je počela nešto da zeza, ali taman tati zabava da popravlja. :D
Ja imam Gorenje 4 i po godine, isto dobra.
A, baka je koristila, mama je sada ponekad koristi Quadro. Isto dobra.

Znam da svi gledaju na obrtaje, nama je prodavačica rekla da ti obrtaji praktično znače koliko će ti veš biti dobro ispran. Moja ima nešto manje obrtaja, ali meni to lično ne smeta. Ima kapacitet 6kg veša, ima raznih programa. WA 50050 je model kod mene.
Što se sušilice tiče, čula sam dosta negativnih komentara za Gorenje, a opet prijateljica ima tu mašinu i prezadovoljna je. Ja bih isto voljela kupiti sušilicu. Ne m'rem više 'vako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
sto se tice obrtaja, kod nas Quadro ima cini mi se malo obrtaja, 400 ili 600, zaboravio sam ... nekad se desi da mama mora opet ponoviti centrifugu, ne ocijedi se dovoljno ves. ... tako da, sto vise obrtaja to bolje.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
prasica je napisao:
Znam da svi gledaju na obrtaje, nama je prodavačica rekla da ti obrtaji praktično znače koliko će ti veš biti dobro ispran. Moja ima nešto manje obrtaja, ali meni to lično ne smeta. Ima kapacitet 6kg veša, ima raznih programa. WA 50050 je model kod mene.

Da, ali osim što je bolje ispran to ide uz manju količinu vode i deterdženta. Na ovim novim mašinama je posuda za deterdžent prilično malena jer nema potrebe da se sipa pola tegle kao nekad kad je centrifuga bila 300 obrtaja u minuti. Za par godina se tu poprilično uštedi. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja sam u Boshovoj sušila duks, stavila omekšivač kao i obično, mašina osušila duks ali miris omekšivača bio čudan. Drugi put zbog tih obrtaja kad sam prala pamučne krpe za čišćenje otvorima mašinu - prazna! Gdje su krpe??? Kad se one zalijepile za obod bubnja, centrifuga ih bukvalno prikucala.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
hmm
ja na ovoj svojoj staroj odavno moram ponavljati centrifugu jer ne ocijedi veš i užasno me nervira a da ne pominjem potrošnju struje
nego filbi, šta ti kažeš za ove kombinovane?

@Talija :lol: :lol: :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
404_forbidden je napisao:
sto se tice obrtaja, kod nas Quadro ima cini mi se malo obrtaja, 400 ili 600, zaboravio sam ... nekad se desi da mama mora opet ponoviti centrifugu, ne ocijedi se dovoljno ves. ... tako da, sto vise obrtaja to bolje.

Ako mašina nije stabilna ili je pretrpana automatski obara brzinu pa provjeri da nešto od toga nije uzrok.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
moguce da je i to, filter sam skidao .. ne pamtim da li je kad otvaran, i nista ..cist skroz, samo kamenac.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Blackrose je napisao:
nego filbi, šta ti kažeš za ove kombinovane?

Dobre za povremenu upotrebu kad nešto trebaš prosušiti na brzinu. Veliki potrošači električne energije i neisplative za svakodnevnu upotrebu ako već imaš štrik na otvorenom. Nema pojave vlage u kući kao kad sušiš veš na stalku pa su sa tog aspekta bolje tokom zime, takođe ne povlači se miris dima u sezoni kad mnogi lože ugalj, ivericu i šta sve ne. U svakom slučaju nije loše imati, ali ne znam je li opravdana investicija. Kod mene ima jedna prazna garaža pa nije frka za sušenje, da je nema sigurno bi bio problem preko zime.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 302 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs